Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy tanácstalan lány története fórum

Egy tanácstalan lány története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy tanácstalan lány története

1 2 3 4 5 6
32. Sylvia81 (válaszként erre: 31. - 673567bc24)
2009. júl. 3. 12:34
Hát, nem tudom, igazad van-e ebben az esetben? Már 5 éve együtt vannak! Ebbe szerintem simán belefér, hogy most összeköltözzenek, ha ők is úgy akarják... És a mai világban a saját anyagi biztonságot megteremteni??? Hát, ha félreteszem az első gondolatomat - mely szerint lehetetlen -, akkor azt mondom, rettenetesen nehéz. Főleg egyedül. És marha sok idő. Nem azt mondom, hogy tartassa el magát, de szerintem a mai világban az is simán belefér, hogy a jövőjét már valakivel együttélve alapozza. Csak ha annak a kapcsolatnak végeszakad, nem szabad engednie kisemmiznie magát.
31. 673567bc24 (válaszként erre: 29. - Adriana09)
2009. júl. 3. 12:19
De nem ám!Ez a 22 es csapdája!Tipikus eset,amikor két fiatal pár,elkezd dolgozni suli után/alatt,nagy szerelem,jól kereső állás,első lakás,szülők beleszólnak-utálkoznak...ebből következik mindjárt a gyors összeköltözés...első hónapok szépek,aztán ha valami akadály van,nagy veszekedések,megélhetés miatt,sok munka miatt stb stb...akkor mit csinálsz?visszamész az apádhoz,aki persze nem felejt,és kezdheted elölről!Én a helyedben egyikre sem alapoznék...teremtsd meg SAJÁT magadnak az anyagi biztonságot,aztán a lelki nyugalmat,utána lehet min gondolkodni!Találd meg önmagad,ne más szájízére legyél igazítva...nehogy késő bánat legyen!Hasonló volt a cipő...össze kell az embernek kapnia magát,de a végeredmény magáért beszél!
2009. júl. 3. 12:10
Ja a legrosszabb ,
2009. júl. 3. 12:09
Leírtam az anyám történetét mert ő is ugyan ebben a helyzetben volt. Lehet egy kapcsolatnak jó vége is nem azt írtam,hogy nem lehet.Én azt írtam nagyon gondolja át! És én egyenlőre úgy látom, hogy nem költöznék össze így a párommal. Ezért milyen "rondát" akarsz írni???
2009. júl. 3. 11:54
Apukád féltékeny. Belépett az életedbe egy új férfi, és ő így háttérbe szorul. Ha boldog akarsz lenni, akkor tudod, mit kell tenned.
27. Ildenc
2009. júl. 3. 11:50

Szia!


Szorítok, hogy sikerüljön jól döntened és a végén minden jól alakuljon. Nem könnyű most neked, de ha ezzel a fiúval képzeled el az életedet, akkor lehet, hogy te már döntöttél is.

Hagy időt magadnak és apudnak is hogy megszeresse a párod.

Talán még ez az egy év elég lesz, hogy kialakuljon valami barátság köztük. A lelked mélyén biztosan tudod, hogy mi a gondja a pároddal apudnak. Próbáljatok meg erről az emberkéddel beszélni és ne hozzátok szóba egyelőre a költözést, mert az csak olaj a tűzre.

Isten ments, hogy okoskodjak! Ne is így fogd fel, de egy év alatt talán történhet valami és megpuhul az édesapád. Még fiatal vagy és az apudnak talán esküvő gondolata lehet, hogy nem is a fiú alkalmatlansága miatt elfogadhatatlan, hanem talán azért, mert túl zsengének talál.

Mennyi idős a párod?

26. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 25. - C20c593f1c)
2009. júl. 3. 11:45
Egyetértek veled nagyon és mindenben. Csak azért mert ugyanezt végigjártam. És egyszerűen berakta a párom a nem kedvellek dobozba és még mindig ott van 15 év után is. Ennyi, DE nem vele élek boldogan, kelek fel mindennap örömmel, hogy ott van mellettem. Az én életem.
25. c20c593f1c (válaszként erre: 23. - Adriana09)
2009. júl. 3. 11:40

Kedvem lett volna nagyon ronda dolgot írni Neked...

Gondolod, ha kijárja a sulit, egyből vagyonosodik is? Mi változna? Semmi.

Most kell lépnie, még mielőtt elmérgesedik a dolog, a srác nem fárad bele, és a lány nem lesz egyre bizonytalanabb.


Egy gyönyörűen, mindkét szülő által támogatott kapcsolatból is lehet rém rossz házasság. Mindig benne van a lutri!

2009. júl. 3. 11:39
Utolsó év a suliban új helyen?! Szerintem nem annyira vészes, HA találsz hasonló erősségű sulit mint amibe most jársz, én 11. második félévében váltottam,és nem volt gond, simán leérettségiztem. Csak ugye neked nem elég h megszokd az újat, de háztartást is kéne vezetned...bár azt ha otthon maradsz akkor is kell,szóval sajnos ez mindegy. Csak az iskola miatt ne maradj apudnál, mert fontos az iskola, de fontos a te lelked is! Mert ha suli miatt maradsz attól még a balhék hátráltathatják a tanulást,akkor meg nem rétél el ezzel semmit,mert lehet h új suliban más helyen mégis nyugisabb lenne. Persze a döntés a tied hogy apukád vagy Laci! Remélem jól fogsz dönteni!
2009. júl. 3. 11:29

Szia, Szerintem nem lenne jó döntés hozzáköltözni,erre élő példa édesanyám ő is úgy költözött apámhoz ,hogy nem volt külön lakása meg semmije, és mikor rosszabbodott a helyzet (egyre több veszekedés, verekedés stb.) akkor kidobta anyámat még az volt a szerencse ,hogy anyámmal eltudtunk menni az ő édesanyjához és ,hogy őszinte legyek azóta is ott élünk... Én elhatároztam ,hogy amíg én nem érek el valamit addig nem költözök össze senkivel nem akarok így járni... Csak ezt megszívtam mert ugyanaz van velem is a párom akar venni házat és szintén szeretné ha suli után odaköltöznék... Csak... Nekem sem lesz akkor semmim... Nekem sem lesz hova költöznöm ha nem tart sokáig a kapcsolatunk.

Anyukámnak azóta sincs semmije, Apámat utálom nem is tartom vele a kapcsolatot. (ez szerintem érthető) Szóval a lényeg,hogy nagyon gondold át, mert ebbe nagyon bele lehet bukni!

2009. júl. 3. 11:14
Amúgy ő tényleg jó ember. Ezeknek az ellenére és mosolyogva áll apámhoz, segít neki, pedig a szíve mélyén fáj neki és rossz. Annyiban tudom segíteni a dolgot, h minél kevesebbet találkozunk itt nálunk. Viszont ha pedig én megyek ő hozzá, akkor abból is csak szájhuzogatás van apm részéről:(
2009. júl. 3. 11:12
Hát nagyon köszönöm a sok hozzászólást. Elég régen írtam a cikket azóta már párszor átörlődtem rajta magam. A párom mellett döntök. Apám pedig kénytelen lesz elfogadni. 2 hónaposan hagyott ott anyával 18 évesen költöztem ide hozzá, amikor anya meghalt. Nekem is elkellett viselnem az ő élettársait, akik nem éppen minta szülők lettek volna, sőt. Mégsem szóltam. Nem fog érdekelni mit mond. Lelkiekben lassan felkészülök a nagy vitára, ami akkor lesz, ha elköltözök innen. Tényleg megfordult a levelező, vagy másik suli, de az utolsó évtől énis félek.
20. Veronika27 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2009. júl. 3. 11:07

Ez szomorú történet...

Mondjuk én is szóba állok anyósomékkal és a párom egyéb rokonságával, pedig egyik se jött el az esküvőnkre. De ez nem jelenti azt, hogy elfelejtettem a dolgot... Meglátogatom őket a kötelesség kedvéért, de ne várják el, hogy kedveljem/szeressem őket.

19. 8e57e08329 (válaszként erre: 11. - C20c593f1c)
2009. júl. 3. 11:02
Szervusz! Itt a lényeg a Te válaszodban, minden további csak nyekergés....
2009. júl. 3. 10:58
De a hozzászólásaim véletlenül se azt jelentik, hogy kicsikezseninek az apjával kellene maradnia, sőt!!!
17. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Veronika27)
2009. júl. 3. 10:57

Tudom, de nem lehet örökké haragudni... Csak magadat mérgezed vele!

Édesanyám nagyrészt apukám és a családja viselkedése miatt lett öngyilkos, mikor 13 éves voltam, az öcsém meg 10 hónapos... És szóba állok velük! Apukám mondjuk tönkrement bele, mikor felismete. Már sosem jön teljesen rendbe...

2009. júl. 3. 10:57

Ha választani kell...

Ki a jövőd? Az apád, vagy a párod? Ki az akivel az életedet akarod leélni?

Persze, lehet arra gondolni, hogy mi lesz, ha mégsem a párod az igazi. De, hogy Apád biztos nem az, akivel az életed akarod leélni, az szinte biztos.

Most még zsarolható vagy. Ha jól értettem, eddig sem volt igazán az Apád, ezután sem lesz. Fájdalom, de így van.

15. Veronika27 (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2009. júl. 3. 10:52
Lehet, hogy "az idő megszépíti a dolgokat és orvosolja a sérelmeket", de nem felejt...
2009. júl. 3. 10:49

Szia!

Nálunk is ugyan ilyen volt 10 évvel ezelött a helyzet,mármint nálunk fordítva.Anyukám egyszerűen nem fogadta el a párom.Ő sem iszik,nem dohányzik semmi olyat nem lehetett rá mondani ami miatt nem "szerethette"a páromat.Egyszerűen mostmár kiderült,igenis féltette,hogy vele mi lesz!A mostmár férjemmel sose volt és mostmár sosem lesz jó kapcsolat köztük,de amióta külön élünk,azért tudnak mondani egymásnak két jó szót.Az a baj,hogyha még mindig apukád akar irányítani és te már felnőtt fejjel hagyod is magad,akkor egyrészt mondhatja a párod,hogy jól van én nem bírom ezt tovább és odébb áll,másrészt apukád lehet,hogy ezt is akarja és maradsz te neki,mint"rabszolga".Ha van döntésed és van hová mennetek és szeretitek egymást annyira,én biztos,hogy a páromat választanám és én azt is választottam.Több,mint 10 éve együtt 3 gyerekkel és még mindig nagyon szeretjük egymást.Nekünk is sok "csatát"meg kellett nyernünk mire,mostmár szent a béke és éli mindenki a saját kis életét,nyugodtan!Sorsdöntő választás!Kívánom,hogy jól döntsél!

13. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - C20c593f1c)
2009. júl. 3. 10:42
Ennek csak az első felével értek egyet. Barátok jönnek-mennek, de család csak 1 van. Lehet átmeneti mosolyszünet, de az idő megszépíti a dolgokat és orvosolja a sérelmeket. Tapasztalat... :)
12. c20c593f1c (válaszként erre: 4. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 3. 10:41
Ez a legjobb megoldás!
2009. júl. 3. 10:40

Apádnak bejárónő kell. Ennyi.

Pakolj, az első vonattal indulj a párodhoz és vissza se nézz!

2009. júl. 3. 10:37
Nem egyszerű!Azt mindenféle képpen derítsd ki szerintem,hogy apukádnak mi baja Lacival,és próbáld meggyőzni,hogy jó ember.Az apukák nagyon tudják féltani,óvni a lányukat.Szerintem apukád "féltékeny",és az is igaz,hogy a jót nagyon könnyű megszokni,de lemondani róla....Ahogy így olvastam Laci jó emberke.A suliról annyi,hogy szerintem valamilyen úton módon mindenféleképp a mostani sulidban fejezd be,levelezőn,vagy akárhogy,mert az utolsó évet máshol,az elég nehéz.Próbáld meg meggyőzni apudat,hogy Lacival jól érzed magad,szeretitek egymást,és fogadja el ezt a helyzetet,és attól,mert Lacival élsz együtt attól még az apukád marad,és számíthat rád,de szerintem igyekezz úgy intézni,hogy ne égess fel magad mögött mindent,mert elég fiatalok vagytok.Remélem jók lesznek a fejlemények.Drukkolok!
2009. júl. 3. 10:36

Szomorú, hogy ilyen szülők vannak...

Ne haragudj, hogy ezt írom, de ha nincs oka az apádnak, hogy ne kedvelje a párod, akkor benne van a hiba... Lehet valami ebben a kényelmi dologban.

Nem tudom, mihez kezdenék, ha nem lenne összetartó családom, ezért nagyon sajnállak téged, hogy ilyenbe születtél... Sz.Bellával értek egyet egyébként.

2009. júl. 3. 10:28
Voltam ilyen helyzetben, akkor a páromat választottam, elköltöztem nagyanyámhoz. Ha később mégis külön utakra mentek, elég erős leszel, hogy megállj a saját lábadon. Felnőttként már nem mondhatja meg más, hogy mit csinálj, a Te életed és csak egy van belőle, azzal te rendelkezel.
2009. júl. 3. 10:25
Szerintem is apukád saját magát félti, önző. Másrészt valószínű féltékeny a párodra, akinek jól fizető állása van, egyetemista, ő meg nem sok mindent tud felmutatni.
2009. júl. 3. 10:16
Sz.Bella véleményében nagyon sok igazság van! Ilyen családnak megfelelni??? Lehetetlen. Én is tudom... És majd ha lehiggadnak a kedélyek, lehet, hogy egész tűrhető lesz majd a kapcsolatotok...
2009. júl. 3. 10:14
Pontosan milyen kifogásai vannak apukádnak Laci ellen? Csak mondvacsináltak (büdös a lába, vagy mittomén), vagy valami konkrét (pl. agresszív, vagy ilyesmi)? Kérdezz rá, mikor egy jobb pillanata van. Abból szerintem le fogod szűrni, hogy kit is félt tulajdonképpen - téged, vagy saját magát. Amúgy meg, egy húszévest így egyáltalán nem lehet nevelni, sőt! Csak elvadítani lehet... Te vagy rá a legjobb példa! Apukád ellenére is inkább Lacihoz húznál, csak félsz, mi lesz, ha mégse jön össz...
2009. júl. 3. 10:14

Szia! Neked kell döntened, de leírom, mit gondolok.

Az én családom is hülye, tehát megértem, hogy őrlődsz. De tudod, ha a párod tényleg ilyen, amilyennek leírod, és ilyen családi háttérrel is vállal, és veled képzeli el a jövőjét, szerintem költözz hozzá. A suliban van rá mód, hogy az utolsó évet levelezőn végezd el? Akkor dolgozni is tudnál mellette, és anyagilag nem függenél a párodtól. Ha ez nem megoldható: igen, jelentkezz át. Hidd el, még mindig jobb, ha nincs családod, mintha ilyen rokonoknak próbálnál megfelelni.

A dolog másik oldala: ha összeházasodtok, és babá(i)tok lesz(nek), az lesz a család.

Szerintem, ha nincs más megoldás, válaszd Lacit. De neked kell döntened!:)

2009. júl. 3. 10:10

Hát, nem irigyellek, az biztos...

Csúnya lesz, amit írok, de apukád véletlenül nem a maga kis fenekét félti? Mert ha te elköltözöl, nem lesz meleg ebéd az asztalon, mire hazaér, sőt, a hűtőben se lesz semmi, ha ő nem vásárol be... A jót könnyű megszokni és nehéz megválni tőle...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook