Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy nő segítségért kiabál a 10 emeletes panelből, már többedjére az elmúlt 1,5 hónapban fórum

Egy nő segítségért kiabál a 10 emeletes panelből, már többedjére az elmúlt 1,5 hónapban (beszélgetős fórum)


1 2
2023. jún. 9. 18:44
Hívd ki a rendőröket, valszeg bántják!
44. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 9. 17:14

Nem életszerű, hogy valakit elrabolnak és egy 10 emeletes panelben tartják fogva.

Vagy beteg,demens,éppen bántalmazta valaki, szerintem ilyen okok lehetnek.

Én tuti megkérdeznék néhány lakót a tömbben (akár minden emeleten egyet),tuti ők is hallják.

43. alinka01 (válaszként erre: 42. - Pteri)
2023. jún. 9. 16:08
Így igaz! Az adott esetben is el tudom képzelni, hogy tudnak már erről az esetről!
42. pteri
2023. jún. 9. 16:04
A rendőrök védelmében elmondanàm, hogy amikor egy rokonom demenciàs lett és képzelődéssel jàrt a leépülés, rendszeresen bejelentést tett a rendőrségen. A jàrőrök kimentek mindig, azt mondtàk , nekik az a dolguk, hogy ellenőrizzék a tényeket, akkor is, ha előre tudjàk, hogy idős ember esetleg nem annyira van képben, nekik jönni kell és megírni a jelentést, hogy nem talàltak semmit. Még volt amelyik el is beszélgetett az időssel, hogy nyugodjon meg, làtja, semmi baj, biztos csak rosszat àlmodott. De mindig kimentek.
41. Amaunet (válaszként erre: 27. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 9. 13:33
Ne már! Olyan logikus, kézenfekvő megoldásokat javasolsz. Így nem lesz meg még a száz hozzászólás sem.😀
40. Napsugár8 (válaszként erre: 37. - Globus)
2023. jún. 9. 13:30
Hozzánk is kijött, amikor az egyik lakásban úgy gondoltuk, hogy egy idős emberrel valami gond van... kijöttek a rendőrök is, ők hívták a tűzoltókat is. És a rendőröket is a gondnok hívta, és nem a közös képviseletet ellátó cég. De ez szerintem, hogy mit ki intéz egy tömbházban, helyi döntés kérdése. :)
39. Napsugár8 (válaszként erre: 38. - Birebora)
2023. jún. 9. 13:27

Nálunk is cég látja el a közös képviselőséget, de a város szinte összes tömbháza hozzájuk tartozik, tehát egy-egy villanyégő csere, vagy elromlott a kaputelefon, vagy valamelyik lakásban ilyen-olyan apró gond van, ilyesmivel nem foglalkoznak.

Erre van minden házban a gondnok, és majd ő szól a közös képviselőnek, ha olyan gond van, ami már az ő hatáskörük.


Nekünk is jobb, mert nem kell kis apróságok megoldására is napokat várnunk. És egyáltalán nincsenek túlfizetve, a bérük + tb. szétosztva 60-100-200 lakásra, azért még elviselhető.

38. birebora (válaszként erre: 36. - Napsugár8)
2023. jún. 9. 11:43

Nálunk is van, a városi lakásunkban. Én sosem a költségét néztem hanem, hogy ott van, jelen van, tud segiteni, figyel, jelez, szól, takarit, felügyel, virágokat locsol, előkertet karbantart. A lakás a ház tulajdona, ő bérli és igen, kap némi fizetséget.


Szerintem ez is egy szolgáltatás és nem is akármilyen. Hasonló mint az új épitésűekben a portaszolgálat. Mindennek ára van. A kényelemnek, biztonságnak főleg. Azt is megkockáztatom, hogy akinek ez fontos bizony valamennyire a lakás árát is növeli.

37. globus (válaszként erre: 33. - Bichi)
2023. jún. 9. 11:40
Nálunk is közös képviselő van. Hivatali ügyeket intéz, balhékra nem jön. Ha ilyen van, akkor rendőrség. Mondjuk nálunk mindig kijöttek. Meg tűzoltók is, ha erkélyen át kellett valakit kiszabadítani. Nem mondhatnám, hogy a szervek nem mozdulnak.
36. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - Bichi)
2023. jún. 9. 11:15

Nálunk van, én ebből indulok ki.

Abban a 10 emeletesben, ahol az irodámat béreltem, ott is volt. Igen, az ő bére is be van építve a közös költségbe, de nem is kell neki napi 24 órában toppon lenni, csak ha valamelyik házbeli lakó rácsörög telefonon.

De ha máshol másként van, én elfogadom, csak ti is fogadjátok el, hogy nálunk nem úgy van. Ennyi.

35. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 9. 11:02
Ha legalább hozzávetőlegesen - pl. lépcsőház/emelet - tudod lokalizálni a lakást, akkor jelezd a rendőrségnek. Azt semmiképpen nem tartom jó ötletnek, hogy Te csengess be a lakásba! Nem tudod, ki, milyen helyzet fogadna ott!
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Birebora)
2023. jún. 9. 10:18
Ha pont otthon vannak más szomszédai is, mint én voltam (ill persze, lehet, hogy máskor is kiabált már, csak én nem voltam itthon, bár home officeban dolgozom, szóval sokat vagyok itthon...) akkor kell hogy hallják...de ha nincsen otthon senki a környékén, akkor más nem feltétlen hallotta...de becsengetek a szembe szomszédmohoz.... máshoz nem akarok a házunkban, mert mi van ha pont ahhoz a személyhez csengetek be (nem ismerem a lakókat, csak látásból, mondjuk a szembe szomszéd nőt is csak annyira), aki esetleg a fogvatartó (ha tényleg ez a helyezt áll fenn) és esetleg emiatt máshova vinné a nőt...ahol lehet, még kevesebb esélye lenne a menekülésre (már ha lenne lehetősége máshova vinni...persze az is megtörténhetne, hogy inkább elengedi, gondolván, már szagot fogott vki a kiabálása miatt...) illetve a gondnokot is hivom mindjárt az ügy miatt (nálunk van ilyen) köszi a tippeket. Jelentkezem, ha van bármi fejlemény.
33. Bichi (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2023. jún. 9. 10:09
Az épületek nagy százalékában nincs gondnok már elég régóta, hiszen közös képviselő kell, és nem akarnak a házak még egy embert megfizetni, és hát elvállalni sem igen akarja ma már senki az egész napos felügyeletet...
2023. jún. 9. 10:03
Mások is hallják? Én is bejelenteném. Ha te hallod, gondolom a közvetlen szomszédjai is.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Eunuch)
2023. jún. 9. 10:03
Mindig délelőtti órákban hallottam (azaz ezt a 3 alkalmat) esélyesebb, hogy reggelente jön haza beszivva egy férj? Nem sirás hangot hallok, mint amikor vernek valakit és őgy kéri a segitséget, hanem csak ezt kiabálja hogy segitség, de nem olyan tónuson, mint akit éáppen bántanak, hanem mint aki "próbálkozik" - elején kicsit bátortalanabb utána párszor hangosabb, erőteljesebb, és volt hogy úgy hagyta abba (mint ma), hogy hallottam, hogy az uccsó az egy kétségbeesettebb volt és kicsit mintha az "é" betűt megtolta volna hogy segitsééég, utána több nem jött....
2023. jún. 9. 10:02
Sajnos a tágabb családban volt ilyen pszichés eset, a bántalmazó ordítozott, fenyegetett, a bántalmazott segítségért kiabált. A szomszédok ráhívták a rendőröket többször is, én is jártam besegíteni, semmi nem oldódott meg. Jó kis műsor volt. :( A szervek semmit nem tettek, csak beszéltek a fejével, aztán elhúztak.
29. unom (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2023. jún. 9. 10:01
Nálunk nincs ilyen. Aki észreveszi, bejelenti, vagy megoldja.
28. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Eunuch)
2023. jún. 9. 09:59
Nem fogom csak azért nem megtenni a tőlem elvárható lépést, mert a rendőrök biztos nem veszik komolyan. Az már az ő felelősségük.
2023. jún. 9. 09:57

1.) Amennyiben úgy gondolod valós veszélyben van a hölgy bemész a helyi rendőrkapitányságra és ott beszélsz egy járőrrel, a szolgálatirányító parancsnokkal, esetleg valamelyik alosztály vezetővel, vagy a rendészeti osztály vezetőjével. Amennyiben újdonság lesz számukra ez a dolog biztos megteszik a szükséges lépéseket. De az is elképzelhető, hogy tudnak az esetről, azonban a hölgy pszichés problémákkal küzd, kényszerképzetei vannak és azért kiabál. Ebben az esetben biztos megnyugtatnak és a későbbiekben nem kell ezzel foglalkoznod.

2.) Amennyiben nincs a városodban rendőrség, bejelented a 112-es segélyhívó számon a dolgot. Szintén az a menete mint a fentiekben leírtam. Amennyibben még nem történt ilyen bejelentés, te vagy az első, biztos értesítik a járőröket, akik megnézik milyen problémával állnak szemben. Vagy megnyugtatnak, hogy a hölgyre ismét rájött az 5 perc, mert nem szedi a gyógyszereit, nem kell vele foglalkozni.

3.) Esetleg, mielőtt megfutnád ezeket a köröket, érdeklődsz a tömbben lakó személyektől a kiabáló hölgy szomszédjától, lehet tudják mi van a háttérben és neked már nem kell semmit tenned.

26. eunuch (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2023. jún. 9. 09:55

Igen. Csak a rendőrök nem veszik komolyan. Van ilyen bántalmazott ismerősöm, mikor jelentette, szórakoztak rajta, hogy már megint maga? Költözzön el, váljon el, meg hasonlók. Évekig tartott, mire le tudott lépni, aztán évek óta pereskedik a volt férjével, mert igyekszik őt mindenből kiforgatni, gyerekeket manipulálni. Bizonyítékai nincsenek, csak a vallomása.

2020-ban Tatabányán egy férfi agyonverte 2 fiát, a felesége elmenekült segítségért, aztán átvágta saját torkát. Az élet írta dráma.

25. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Unom)
2023. jún. 9. 09:45
Igen! Van a közös képviselő, leginkább cég. És az ő munkájukat segíti, a tömbházakban, a lakók által megválasztott gondnok, akihez kisebb-nagyobb ügyekkel fordulunk. Pl. kiégett x emeleten a lépcsőházi égő, vagy valahol éppen csőtörést észlelünk, és a lakást éppen nem lakja senki...
2023. jún. 9. 09:42
Azért gondoltam, hogy a gondnok vagy házfelügyelő, aki többet tudhat. Hiszen ő az, aki gyakorlatilag minden lakót ismer egy ilyen tömbházban. Addig nem szólnék a rendőröknek, amíg vele nem beszéltem.
23. unom (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2023. jún. 9. 09:41
Ma már nagyon kevés épületben van gondnok, sok helyen a közös képviselőséget is egy cég látja el.
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Eunuch)
2023. jún. 9. 09:39
Arra is rendőrt hívnék, ha a szomszéd veri a feleségét.
2023. jún. 9. 09:38
Azért az nem árt, ha megkérdezed a szomszédokat, hogy ők hallottak-e valamit. Ha valaki hangosabban hallotta, akkor az ő lakása közelebb lehet a forráshoz.
20. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 9. 09:34
Biztos nem várnék vele 1.5 hónapot, az 1-2 alkalommal szólnék a rendőrségnek miután meggyőződtem róla hogy biztosan tudom honnan jön a hang.
19. ab443a467a (válaszként erre: 18. - Eunuch)
2023. jún. 9. 09:31
Én is inkább erre gyanakodnék.
18. eunuch
2023. jún. 9. 09:29
Lehet, hogy "csak" simán egy bántalmazott feleség, akinek időnként jól beszív a férje, aztán olyankor megruházza. Ez sincs rendben, de nem emberrablás.
17. andi6020 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 9. 09:28
Jah, hogy így. Azt hittem látod honnan kiabál.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2023. jún. 9. 09:28
1,5 hónap alatt 3x hallottam 30 másodpercre? Annyi idő alatt le se tudok érni? Kb a mi bejárati ajtónkig jutok annyi idő alatt...:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook