Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy kis segítség a kezdéshez fórum

Egy kis segítség a kezdéshez (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kis segítség a kezdéshez

1 2 3
47. gyöngyi (válaszként erre: 41. - Zse pi)
2006. nov. 6. 17:26
Én azt csinálom két hónapja eddig 7 kiló ment le.Nekem nagyon bejön a húsevés, jól elvagyok vele. A gyümölcs az hiányzik nagyon. Néha-néha eszem egy almát, de akkor semmi szénhidrát egész nap.Bővebben lásd:naplóm.
46. zse pi (válaszként erre: 43. - Hisztini)
2006. nov. 5. 19:10

Volt ám!

Volt, hogy 3hónapig ugyanannyi volt a súlyom!!!

Az, ha nő a súlyod az attól lehet, hogy az atkins alatt előszőr csak a víz ürül ki a testedből, ez a kezdeti kb.2-3kiló, aztán amikor nem tartod be rendesen a diétát, akkor ez a vízmennyiség egyik napról a másikra visszajöhet, anélkül, hogy fogytál volna a zsírodból.

45. zse pi (válaszként erre: 44. - Icus)
2006. nov. 5. 19:07

Szia!

Igen, nekem is a gyümi hiányzik a legjobban.

Van a hűtőben mindig egy kis fagyasztott málna, vagy eper, ezeket szoktam joghurttal keverni. És kb.2-3naponta eszem meg 1 almát.

Tudom, ez nem sok, de mégis valami. :-)

44. Icus (válaszként erre: 41. - Zse pi)
2006. nov. 5. 17:22
Szia Zse pi? Milyen gyümölcsöket eszel Atkinsezés alatt? Nekem a gyümölcs nagyon hiányzik.
43. Hisztini (válaszként erre: 41. - Zse pi)
2006. nov. 4. 18:22

Sziasztok! Szia zse pi!

Ha már ilyen kedvesen invitálsz, kérdezek. Kb. 3 hónapja atkinezem, de csak úgy lightosan (ezért biztosan kikapok :)). Azt szeretném kérdezni, hogy Neked is voltak-e idöszakaid, amikor nem mozdult a súlyod, vagy nőtt(!), illetve, hogy a tapasztalataid szerint van-e egy alsó határ,

aminél - bár még nem ideális a súlyod - megáll a fogyás, hiába tartod be a szabályokat. Vagy amíg tartod, mindig fogyogatsz, amíg szép vékony leszel? :))

42. Icus (válaszként erre: 41. - Zse pi)
2006. nov. 4. 12:42
Megint elengedtem magam egy kicsit, úgyhogy elhatároztam, hétfőn neki állok. Van egy heti menűm, de azt már nagyon unom. Most nézek én is körül új minta étrendekért, illetve elovasom a tapasztalatokat, hátha segítenek.
41. zse pi
2006. nov. 4. 10:53
Senki nem Atkinsezik? Nincsenek kérdések, tapasztalatok???
40. zse pi
2006. okt. 10. 19:35

Szia Zsu24!

Az étvágy a ketózissal csökken, ami nagyon jó dolog. :)

A szájíz ellen csak sok folyadékkal, és több fogmosással tehetsz. Ez is normális az Atkinsezőknél, de más-más szinten.

500g uborkát simán megehetsz 1nap, mert az ubiban 2g/100g Ch-van, amiből 0,9g a rost, így csak 1,1g-mal kell számolnod.

A fogyásod meg azért nem olyan nagy mértékű, mert nincs súlyfelesleged. Én 155cm/57kg-mal kezdtem el megint az elejétől az atkinst, és 1hónap alatt 2,2kg-ot fogytam.

De amikor 63voltam, akkor 2hónap alatt ment le 6kiló!


Kívánok kitartást neked, és örülj a kicsinek is. :)

39. Zsu24 (válaszként erre: 37. - KGyula)
2006. okt. 10. 15:00

Köszönöm Gyula a bíztatást, rám is fér... Ez az Atkins I. szakasz második hete.

A kilók nem mennek (55,5 kg vagyok mar 2 napja azaz fél kg ment le)

Hosszabítsam meg egy héttel az elso szakaszt, szerintetek? Nem tudom mit csinálok rosszul. Mar a sajtot és a tejszint is kiaktattam, anelkül szerintem könnyebb lesz valamint a kalóriákra is figyelek. Sportolok is rendszeresen (min. heti 4 alkalom 45 perces kocogás)

Egyébként az első héthez képest csökkent az étvágyam, kevesebb tojas és hús is telít...de ez a szájíz kegyetlen, és a nyelvemet is marja. Alig merek emberekkel közel beszélgetni :( Nektek is van/volt?


Kedves Gyula Neked is kívánok további eredményes és kitartó fogyást valamint minden kedves Fórumozónak!


Üdv,

Zsu

38. nova
2006. okt. 10. 13:58

Üdvözlet Mindenkinek!


Köszönöm a jó tanácsokat, igyekszem megfogadni.

Sajnos bűnöztem a hétvégén , ettem fél doboz fagylaltot. De szerencsére nem jött vissza semmi . Persze másnap csak husit fogyasztottam. De ez jó tanulópénz volt. A többieknek kitartás és hajrá!!

37. KGyula
2006. okt. 8. 13:28

Én maradok a jó öreg Rob Faigin-módszernél, kedves Hoxa!


Neked pedig Zsu24 kitartást és eredményes fogyást kívánok.

36. Hoxa
2006. okt. 6. 11:37
Csak az első 2 hét 20 grammos, utána növelhető a bevitt CH mértéke.
35. Zsu24
2006. okt. 6. 00:42

Sziasztok!


Nemrég kezdtem az Atkins diétát. Ez volt az ötödik napom. Hivatalosan 3 hete kezdtem kb. ám kevés tudással és tapasztalattal nem tartottam be a diéta előírásait. Rengeteget olvastam az Atkins diétáról Hoxa oldalán és a Ti irományaitok rengeteget segítenek mind a diéta megfelelő betartásában mind lelkiekben is. Jó, hogy rajtam kívül sokan vannak, akik fogyokúráznak és nem néznek őrűltnek:) Ezért megfogadtam, hogy az Atkins diétámról (Hoxa oldalán lévő fórumozókon kívül) senkinek nem mesélek, úgysem értenének meg...


Gyula, igazad van, sajnos nekem sem elég a szénhidrátot figyelni. A kalóriákat is számolnom kell...nem könnyű 1300-1400 kalóriát (ezt adta ki a neten egy Atkinses program 163 cm és 56kg-hoz) betartani (futok mellette).


Rájöttem, hogy a tejszinnel csalok, úgyhogy fel sem bontok egy újabbat, hogy ne legyen csábítás:)

Szerintetek egy közepes méretű egész uborka nem több mint 500-600 gramm? Sok ha naponta megeszek egy egész uborkát? Mellette, amiben szénhidrát van az a tojás, sajt, hús (minimális) és néha sajnos iszok Bolerot, de azt is beleszámolom a 20grammba.


Nekem még nem könnyű a diéta, tudnék enni még tonhalat, és most is simán lecsúszna egy két tojás:)de már nem férne bele a napi 1300 kalóriába, így se fogyok semmit:(


Minden kedves diétázónak a legjobbakat. Remélem gyakran fogtok írni, erőt ad a folytatáshoz a fórum:)


Zs

34. KGyula (válaszként erre: 33. - Zse pi)
2006. okt. 5. 23:20

Á, nincs mihez gratulálni, hiszen később visszahíztam.


Az Atkins nem hiánytáplálkozás? Hát... Szóval, ha a szervezetbe a 350-450 gramm helyett 20-30-50 gramm szénhidrátot viszel be, azt minek nevezed? He? Ne feledd: a cukorbetegeknek is max. 180 gramm az előírás.

33. zse pi (válaszként erre: 32. - KGyula)
2006. okt. 5. 08:57

Tyűha! Én sosem tudnék ilyen drasztikusan fogyókúrázni. Grat. neked!


Az Atkinst nem tartom hiánytáplálkozásnak, ha ésszel csinálod. Életemben nem ettem ennyi zöldséget, mint az utóbbi egy évben az atkins alatt. Amiből hiány lehet, az a fehér liszt, cukor, burgonya, banán, szőlő és ami hasonló cukortartalommal bír. (igaz szőlőt már több, mint egy éve nem ettem, és hiányzik is nagyon szekszárdi lévén...:) )

32. KGyula (válaszként erre: 31. - Zse pi)
2006. okt. 3. 23:18

Egyszer kíváncsiságból befeküdtem egy kórházba, fogyasztó kezelésre. Már nem emlékszem pontosan, napi hatszáz vagy nyolcszáz kalóriára fogtak, természetesen szoros orvosi ellenőrzés mellett. Plusz gyógytorna és mindenféle fizikóterápiás kezelések (ha már ott voltam, feljavítottak egy kissé).


Agyilag is fogyasztottak: naponta jött hozzám konzultálni a dietetikus (kettő volt belőlük)...


Akkor hallottam tőlük alőször arról, hogy a szervezetnek, pontosabban a DNS-nek van egy úgynevezett túlélési képessége. Intenziv kalóriacsökkentés és/vagy hiánytáplálkozás esetén (az Atkins nagyon ilyen), néha hetekre, sőt tovább is visszatartja a fogyást.


Amúgy a kórház Budán, a Budakeszi úton volt, egy gyönyörű parkban. Marika és Gergő minden másnap látogattak. A néhány hete született kölyökmacskáknak hoztak egy nagy halom párizsit, mert Gergő kifejezetten állatbarát. Jó volt nézni, ahogy azok a dögök felzabálják a kaját...


A vége: mínusz tíz kiló volt, és aztán májusig további tíz. Na, akkor volt az, hogy majdnem lementem száz alá. Két kiló hiányzott mindössze.

31. zse pi (válaszként erre: 29. - Nova)
2006. okt. 2. 13:53
Szia. Eszel elég zsírt? Az is kell az atkinszes fogyihoz. Amúgy a fogyás sosem lesz egyenletes, van, hogy bestagnálunk, ez eltarthat akár 1hónapig is. Fő, hogy ne add fel, mert hidd el a zsír attól még ég.
30. KGyula
2006. okt. 2. 13:42

Szia nova!


Szerintem a kalória értéket is nézd meg. Önmagában, csak a minimális szénhidrátbevitel nem fogyaszt.

29. nova
2006. okt. 1. 17:54

Üdv Mindenkinek!


Van egy problémám, mégpedig az hogy az engedélyezett napi 20g CH mellett sem folyamatos a fogyás.

Csak az engedélyezett ételeket fogyasztom. A tanácsokat előre is köszönöm.

28. Timus (válaszként erre: 14. - Gubaa)
2006. szept. 27. 12:16

atkinsdieta.lap.hu

Itt mindent meg lehet találni!

Én annó 30 kg fogytam le vele! Most újra belevágtam. Szerintem nagyon jó kis diéta. Nem mondja meg senki, hogy mit egyél épp aznap, hanem te döntöd el. Jah és még jól is laksz vele és nem mű ízű!

27. KGyula (válaszként erre: 26. - Zse pi)
2006. szept. 10. 11:54

Én úgy tudom, hogy a kalóriatáblázatok általában 100 gr nyers, tisztított élelmiszerre vonatkoznak.


Amennyiben nem, azt külön jelzik: pl. 1 db tojás.

26. zse pi (válaszként erre: 25. - KGyula)
2006. szept. 10. 10:07

Igaz, ha zsírdusabb ételeket fogyasztunk, könnyen összejöhet az a sok-sok kcal. És, ha már összejött, akkor ugye nincs valami sok zsírégetés...


Lenne egy kérdésem. Ha a kalóriatáblázatban kikeresem a pl. csirkemell adatait, akkor a nyers hús súlyát, vagy a már megsült hús súlyát kell vennem. Mert nem igazán mindegy! Pl egy 1,70kg-os csirke összesűl 1kg-ossá, és azt eszem meg akkor hogyan számoljak?

25. KGyula (válaszként erre: 24. - Zse pi)
2006. szept. 9. 12:44

Nyilván, hiszen ha fehér húsokon (csirke, pulyka, hal) és kevés szénhidrátot tartalmazó zöldségeken, gyümölcsökön és tejtermékeken él, akkor elég nehéz összeszedni a 3000 kalóriát naponta.


De mi van, ha nem? Ez itt a kérdés.

24. zse pi
2006. szept. 8. 19:03

Ha rendesen csinálja a diétát, akkor nem tud bevinni 2000-3000kcal-t, hiszen a ketózis alatt csökken az étvágy, kevesebbet eszünk, így kevesebb lesz a kalória.

Persze, ha egész nap zsírt eszik, akkor lehet 3000kcal, így jobb inkább fehérjét fogyasztani, pl. csirkét, annak alacsony a kcal. tartalma. De zsír akkor is kell.

Szóval bonyolult ez a fogyi! :)

De mindenkinek magának kell kitapasztalni azt, ahogy a teste reagál, és mi jó neki.

23. KGyula (válaszként erre: 21. - Blackbear1)
2006. szept. 8. 18:54

Valószínű, hogy a kalóriabeviteled meghaladja a kellő mértéket. Ne feledd el: hiába eszel szénhidrátmentes ételeket, ha pl. napi háromezer kalóriát viszel be, zsírban és fehérjében! Vajon, akkor, szerinted, mitől fogynál?


Az Atkins és a Rob Faigin módszer is csak normál (vagy kevesebb, mert úgy hatékonyabb), kalóriabevitel mellett működik.

22. zse pi (válaszként erre: 21. - Blackbear1)
2006. szept. 8. 18:52

Mit eszel egy átlagos napon?

Lehet, hogy nem is eszel rendesen, és átállt a szervezet koplalásra, vagy pedig tiltott dolgokat eszel.

2006. szept. 6. 16:48
Miért stagnálok már 2,5 hete? Mit csinálok rosszul?
20. KGyula (válaszként erre: 19. - Blackbear1)
2006. szept. 3. 12:58
Jó kérdés... Mert, ugye nem mindegy, hogy teás- vagy kávéscsésze. Egy a lényeg: mindig azonos mércét használj.
2006. szept. 1. 16:33
Mit jelent a csészényi adag? Ezzel a kifejezéssel kicsit bajba vagyok. Pár hete kezdtem az Atkins diétát. A bevezető szakaszban vagyok. Az első héten fogytam 2 kilót, azóta, pár hete stagnálok. Mi lehet az oka?
18. KGyula (válaszként erre: 17. - F772199837)
2006. aug. 29. 18:14
Például. De a számítógépet nem viheted ki folyton a konyhába. Persze, ha laptop... :)D)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook