Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kb. 26 nm-es lakás kevés két embernek. Semmi privát... fórum

Egy kb. 26 nm-es lakás kevés két embernek. Semmi privát... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
51. syria (válaszként erre: 50. - Globus)
2022. nov. 22. 12:01
A földet mindig megéri túrni (már aki képes rá, velem ellentétben), akkor is, ha nem saját tulajdon. Jól jár a tulajdonos, mert nem vadul el a földje, és ha nem is nagyon sok, de haszna van annak is, aki dolgozik vele.
50. globus (válaszként erre: 48. - Syria)
2022. nov. 21. 22:19

Jól emlékszel 🙂

Betegség miatt kellett felszámolni. De most is van több csatorna földtúrásra, csak nem saját tulajdon.

2022. nov. 21. 21:13
A cimre reagálva:valóban kevés,de a szükség nagy úr.Ha a sajátod,kettőnek jó indulásnak, a mai lakásárak mellett.
48. syria (válaszként erre: 43. - Globus)
2022. nov. 21. 17:36
Sokan - mert van hozzá beállítottságuk -, ha nem is élnek meg manapság a háztájiból, jelentősen tudnak könnyíteni a megélhetési gondjaikon, de ez sajnos az elenyésző kisebbség. Volt idő, amikor te is gyakoroltad a műfajt. Vagy rosszul emlékszem?
2022. nov. 21. 04:09

A vallomáshoz képest szép számú hozzászólás érkezett.

Mert megengedi az oldal és van rá lehetőség.

Aki nem akar hozzászólni, ne tegye. Nem kötelező.

46. semleges (válaszként erre: 44. - Soufflet)
2022. nov. 21. 03:34
Nekem cimezte, de engem meg nem érdekel:)
45. Soufflet (válaszként erre: 41. - Michelle.r)
2022. nov. 21. 02:02
Miert nem tartozkodsz, ha ez csak egyszeru vallomas volt, ahol minden hozzaszolot el akartal kussoltatni?
44. Soufflet (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2022. nov. 21. 01:48

Boven a tudataban volt annak, hogy forum lesz belole. Miert en vagyok a rossz, ha elek a lehetoseggel?


Valaki meg kiir "beszelgetos" forumot teny megallapitassal, kerdes nelkul, ami nem beszelgetes inditas.


Te meg nem az uzemeltetonek vagy moderatornak irsz, hanem kiposztolod, hogy az oldalnak hogy kellene mukodni. Te sem azt es ugy teszed, ahogy kellene.

Es mivel mas nem irt sajat peldat, magamra vesznem celozgatast.

43. globus (válaszként erre: 42. - Syria)
2022. nov. 20. 11:08
Bizonyos beállítottság kell.hozzá, ráadásul nem lehet belőle megélni. Ha nagyban vsinálja eladásra, talán. De az oltári munkás, gépek nélkül kőkemény meló.
42. syria (válaszként erre: 14. - Mimóza07)
2022. nov. 20. 10:42
Munkalehetőség is van? Aki tanyát vesz, egyúttal vesz rengeteg ház körüli munkát is, aminek elvégzésére nem mindenki alkalmas.
41. michelle.r (válaszként erre: 23. - Timycat)
2022. nov. 20. 09:57
De nem is adnak a bankok mostanában hitelt. A barátnőm 20 éve ezzel foglalkozik, azt mondja, sose volt még ilyen, hogy szinte minden harmadikat visszadobják indoklás nélkül.
40. michelle.r (válaszként erre: 22. - Semleges)
2022. nov. 20. 09:56
Nem kért tanácsot. Ez a vallomások "rovat", ahol csak kifújhatja magából.
39. michelle.r (válaszként erre: 18. - Semleges)
2022. nov. 20. 09:54
Összedobod nekik az önerőt? Lehet, hogy kidobott pénz, de van akinek az egyetlen lehetősége.
38. michelle.r (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. nov. 20. 09:53
Az emberek egy részének mindegy, hogy mi a kérdés, csak elmondhassa, amit akar.
37. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Timycat)
2022. nov. 20. 09:36
ha nyernék egy öttalálatost,az unokaöcsémnek vennék egy tanyát.odavan a lovakért,de minden állatért.kár,hogy nem lottózom.sosem volt szerencsém,életeben egyszer nyertem egy wellness hétvégét.
36. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 08:22
Tényleg kevés. Megértelek.
35. semleges (válaszként erre: 23. - Timycat)
2022. nov. 20. 08:13
Szomorú:(
34. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 19:16
Fogadj be 1 hétre valakit,,,mikor elmegy baromi sok helyed lesz.
33. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Mimóza07)
2022. nov. 19. 17:17
az enyém is szoba,konyha,meg egy nyárikonyha,afféle raktár.de egyedül is alig férek el,igaz a lányomnak is van egy heverője.tán szanálni kéne a ruhákat.sok kütyü,azt sem tudom,mire való.de ott a nagy kert hát a kutyának nem kell.
32. simple (válaszként erre: 31. - Timycat)
2022. nov. 19. 17:03
Hát igen, a lokáció a legnagyobb úr.
31. timycat (válaszként erre: 30. - Simple)
2022. nov. 19. 16:58

Családban van egy hasonló kaliberű tanya arra 40 milliós ajánlatot adtak 1 éve, nem fogadtuk el, amúgy sem eladó.


A nyaralóra 60-70 milliós ajánlatok repkednek, évente több megkeresés van, pedig csak egy magasított, nem téliesített faház, oké közvetlen vízpart, majd 1 hektár egy nemzeti parkban, de villanyon kívül nincs benne semmi. Ennyiért az sem eladó.

30. simple (válaszként erre: 27. - Timycat)
2022. nov. 19. 16:41
Apósomék most adták el nemrég a tanyájukat, 3 ház egymás mellett, abból kettő teljesen jó állapotú, azonnal lakható, az egyikben például padlófűtés van, a harmadik ház pedig felújítandó, ki van bontva tégláig minden, csak a falak vannak bent. 6000 négyzetméter parkosított telek tartozik hozzá, plusz külön épületben garázs, pince, tárolók. 10 millió ft.
29. Mimóza07 (válaszként erre: 27. - Timycat)
2022. nov. 19. 16:41
Hát itt az Alföldön nem ilyen árak vannak. Vagy is van ennyiert is, amit megvettek németek aztan felújitották. Halastó van rajta, meg tájvédelmi körzet. Gyönyörű helyen is van, meg még a ház is szép. Senki nem mondaná meg róla hogy az egykor egy romos tanya volt. De leginkabb lelakott tanyak vannak erre, ami mar a kutyanak se kell. A föld miatt megveszik őket, aztan lebontjak.
28. timycat (válaszként erre: 26. - Mimóza07)
2022. nov. 19. 16:37

Én sem látok más megoldást. 😕

Itthon nagyon de nagyon nem szeretnék újra huszonéves lenni tehetős családi háttér nélkül.

27. timycat (válaszként erre: 25. - Mimóza07)
2022. nov. 19. 16:35

3-4 millióért??? Tanya? Nagyon más helyen élünk.


Amit írtam az nagyon de nagyon messze van a luxustól.


Egy ismerős keres a lovának tanyát, tehát olyan ingatlan kell ahova egy lovat be lehet rakni meg a takarmányt és van egy kis porta ahol el lehet lébecolni, 20 milliója van rá, nem talál.

2022. nov. 19. 16:33
De egyebkent nem tanyara mennek a helyukben, hanem inkabb kulfoldre. Csak a kezdet nehez mindenhol, aztan mar megy a szekér ha hajtod. Osszeszednek egy házravalót gyorsan, aztan johetnek vissza.
25. Mimóza07 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2022. nov. 19. 16:30
Oh, hat nem luxustanyakra kell gondolni. Ott mindenki elélne siman. 2-3 milkáért rendes lakható tanyak vannak erre. Csak meszelni, vakolni kell. Villany van, víz nem mindenhol, gáz szinten nincs. Gazcsonk a földesút végén max. Jópénzért bevezetik neked. :D De minek? Fa van erre, erdő is. Összeszeded ami száraz ág lehullik, aztan elég az befűteni. Munkahely is akad, 30-40 km-el arrébb.
24. timycat (válaszként erre: 22. - Semleges)
2022. nov. 19. 16:29
Erre pénztelenül nincs megoldás. Látom a most körülöttem lévő életkezdő fiatalokat vagy az életüket újrakezdő középkorúakat, tragédia a helyzetük pénz nélkül.
23. timycat (válaszként erre: 18. - Semleges)
2022. nov. 19. 16:27

Akinek a bérlet gondot okoz ott általában nincs önerő se. A lakáshitelek kamatai szépen összekapták magukat.

Akinek eddig nem volt pénze saját ingatlanra (hitellel se) annak ezután pláne nem lesz.

22. semleges (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. nov. 19. 16:24

Te milyen "hasznos" tanácsot adnál neki? Mi a megoldás?


Mondjuk még azt is irhattam volna, hogy ha nem tudja megoldani békéljen meg a helyezettel és örüljön még a garzonnak is mert másnak még annyi sincs. És nem is olyan nagy baj, hogy nincs privát szférája, minek az? :)


Nem ezt irtam, mert nem igy gondolom. Aztán lehet még ezen polémiázni:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook