Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy hentes döbbenetes vallomása fórum

Egy hentes döbbenetes vallomása (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2010. márc. 26. 15:01
Ezért volt jó, amikor levágták a 140-180 kilós disznót, egy nap alatt feldolgozták sonka, kolbász, hurka, disznósajt, zsír, tepertő, az oldalast kisütötték és bele a zsírba kicsontozva. Aztán bele a sóba 6 hétig, utána a füstre. És újtól újig volt minden. Nem volt párizsi meg virsli... Kenyér, hagyma, retek, alma,körte, szőlő, befőttek, savanyúság. Tyúk az udvaron, tojás a kosárban, fokhagyma, vöröshagyma, csicsóka, krumpli a pincében. És nem ismerték a koleszterin fogalmát.
2009. dec. 3. 22:12

ÚÚÚristen!

Csak figyelek...döbbenet!

88. erithrea (válaszként erre: 82. - 6b9378941a)
2009. aug. 13. 21:22
A zöldbabból is,csak ott már nem tudnak ugrálni,hanem a munkások szedik ki darabokban../Tapasztalat diákmunkán/
2009. aug. 13. 21:16
De qva jó lehet aztoknak akik vidéken élnek és a saját kertjükben megterem minden és disznót hízlalhatnak kukoricásat meg tyúkot tarthatnak.Én tök irígylem a vidéki embereket ezekért.
2009. aug. 13. 21:13
De már legalább tudom mitől vagyok állandóan felpuffadva.Mellesleg én ki nem állhatom a felvágottakat sem májasokat és nagyon ritkán veszek.Egyedül a gyulai kolbász és a kolozsvári füstölt szalonna csúszik nálam magyarosan a többi lópikula.
85. 6b9378941a (válaszként erre: 84. - Judyt640)
2009. aug. 13. 20:16
Az igen!!!!!!!!!!4
2009. aug. 13. 19:59
Én meg elmedélem nektek hogy a hentes a kis üzletében miböl késziti a hurkát és kolbászt.Abbol a több hete lefagyasztott megfeketedett husbol amit természetesen nem dob ki,hanem feldolgoz és házi hurka kolbászként eladja.
83. Anka71 (válaszként erre: 82. - 6b9378941a)
2009. aug. 13. 17:38

Ezt nekem is mesélte egy kolleganőm, hogy ő a saját szemével látt a konzervgyárban.

Annyira bennem maradt, hogy azóta inkább vetünk itthon spenótot meg sóskát, pár sort, és azt teszem el fagyasztóba. Boltit soha nem veszek.

2009. aug. 5. 16:25
Én még olyat is hallottam,hogy a mirelit üzemben a sóskát meg a spenótot mikor mossák és darabolják ,a békák ugrálnak ki a futószallagról!! Azóta nem eszem eggyiket se csak az otthonit!!!
2009. aug. 5. 16:22
Én a keriben végeztem és a kereskedelemben dolgoztam na nem most még a régi szép időkben ! De már akkor is úsztattuk a virslit meg a krinolint a nyálkás bőre miatt!Selyem papirral jól meg lellett törölgetni aztán kirakni a pultba! Ha nem fogyott el akkor leáraztuk kutyakajának! A kiszóródott lisztet rizst újracsomagoltuk!Meg a tésztákat is! De bizony láttam olyan parizert amibe hosszú csirketoll volt,és ettem pipifasirtot amiben csirkrcsont volt!!!Sok bolti trükk volt de a fizetésért végre kellett hajtani! De a mai világba pl t.....ó meg p.........y boltokban ritka sok szart meg lehet venni!!
80. Anka71
2009. júl. 18. 14:12
Tudom, hogy ez nem hentes téma, de ma reggel láttam a T....-vel kezdődő hipermarketben, és meg kell, hogy írjam: A pultban ott voltak a majonézes saláták (franciasali, orosz hússali, tojássali, krumplisali). Reggel mentünk a férjemmel, és láttuk, hogy az eladó kiveszi az üvegpult mögül a téglalap alakú tálat, benne a salátának már elég szépen volt "teteje", vagyis sárga színű kérge, vagy hogy mondjam. Erre szépen egy kanállal átkeverte mind az akárhány féle majonézes nyavaját, és így már nem volt sárga a teteje, mert az belekeveredett. Hááát... Nyilván ki van adva nekik, de legalább annyi tapintat vagy tisztelet lehetne, hogy nem a vevők előtt csinálja, nem?
2009. júl. 16. 11:28

Ehhez csatlakozom, semmivel sem lehetsz biztosabb, hogy a vidéki bácsika meg nénike, illetve hentes becsületesebb, hacsak nem azért, mert ők nem férnek hozzá minden olyan "cucchoz", amihez a nagyvállalatok. De pl. béta-karotinos tápot ők is tudnak adni a tyúknak, hogy "falusi színe" legyen a tojásnak, amit a tápos csirkék maguktól nem produkálnának (ők is olyat tartanak, a tápos csirke "megáll a fejlődésben" a természetes kajától). Ez néhány éve terjedt el, azelőtt a bolti tojások tiszta fehérek voltak, most meg már azok is kicsattannak az "egészségtől", olyan pirospozsgásak. Ne gondoljátok, hogy megváltoztak a tartási körülmények, vagy a csirkék.


A vidéki hentesáruban meg ugyanúgy benne van a tartósító, esetleg nincsen annyi emulgeáló, meg állományjavító szerük, ami a 60% vizet benne tudná tartani a húsban, mint pl. a Zimbónál, akiket (felvágottra gondolok) én az egyik legrosszabbnak ismertem meg. Miért árulják a Zimbót csak tasakosan (én még pultban nem nagyon láttam)? Hát mert a tasak tartja bent a vizet a felvágottban. Kinyitod és folyik belőle. A parizerekbe meg többek között jégkását dolgoznak bele, úgy tudom, azért löttyed szét, amint kikerül a hűtőpultból. Javítsatok ki, ha tévedek.

78. Anka71
2009. júl. 14. 12:09

Húsfélét mi is egy kisebb hentestől veszünk, vidéki kisvárosban. Kolbászt, csülköt, és isteni kolozsvári szalonnát, na meg parasztsonkát.

Amúgy, ha utánagondolunk, nem is drágább. Amíg egy gépsonkából egy jobb étvágyú ember magába pakol egy étkezéskor 20 dekát is (ha éhes, és kenyérrel, zöldséggel gondolom), addig pl. abból a húsos szalonnából elég egy kb 1 centis szelet.


Viszont az is igaz, hogy a "nénikék" sem mindig korrektek. Jókat szoktam vihogni, amikor a szembe szomszéd öreglány háza előtt átlag napi 8-10 kocsi megfordul. Jönnek a jó kis "házi" tojásért. Hát ja, házi, mert háznál tojják a tyúkok, de mi is vettünk már, semmivel sem különb a színe, mint amit a Tescoban veszünk. VAgyis, az öregcsaj megnyomatja a pipiket tojó táppal. A sok városi, aki meg jön hozzá, el is hiszi, hogy jót eszik.

A házi nem olyan. Barátnőm hozott nekem, szintén az utcában lakó apjától házi tojást. Ők soha nem adnak el, csak a család igényei szerint vannak a tyúkok, de akkor valahogy több lett a tojás, hát kaptam 10 db-ot. Sütöttem piskótát, hát a férjem meg is gyanúsított, hogy miért kevertem bele ételfestéket:)) Na, azok a tyúkok valszeg kukoricát ettek. Viszont kevesebbet is tojnak, nyilván.

77. Cand Ida (válaszként erre: 76. - 00346cf747)
2009. júl. 13. 18:55
Ehhez csak gratulálni tudok, tényleg fantasztikus, hogy magatoknak mindent meg tudtok termelni :)
76. 00346cf747 (válaszként erre: 75. - Cand Ida)
2009. júl. 12. 18:59

Amióta élek, még nem vettem a boltban krumplit, tojást, sárgarépát, petrezselymet, uborkát, meggyet, epret, lekvárt, mézet, hagymát, disznóhúst, fejes salátát, süteményt, készételt.

Mindent magunk termelünk,amíg friss, azt esszük, konzerváljuk. Télen fagyasztott, vagy tartósított, de bolti NEM! Paprika-paradicsom max. 1-2 db, amit a friss jelleg megkíván, főzéshez paprikakrémet, vagy befőzött parit használunk.

Nagy munka, igaz... és elvileg pénzben nem fial, ha nem eladásra készül, sajna mindenki alacsony jövedelmű ágazatban dolgozik, rá is kényszerülünk.

75. Cand Ida (válaszként erre: 74. - E87e4cce43)
2009. júl. 3. 19:17
Még a paradicsom termesztése a legegyszerűbb :) Akár erkélyládában is megterem, nincsenek különösebb igényei...a többi termékkel viszont gond van, hiába kertesházban lakik az ember...nagyon nagy munka.
2009. júl. 3. 17:55

Nagyjából végig olvastam:(

Pfúúúj!! Inkább kiköltözök a prérire és csak azt eszek, amit én saját magam termelek meg.

Persze ez megvalósíthatatlan, de én nagyon szeretném mégis.

Én még emlékszem a nagymamám paradicsomára (többek között) Képzeljétek, nem fogjátok elhinni, de annak igazi paradicsom íze volt!!!

Hsj, de elkapott hirtelen a nosztalgia.

Manapság már azt se tudjuk pontosan, hogy mitől döglünk meg. Bár igazság szerint ezt felesleges is lenne tudni, mert a lista VÉGTELEN!!!!!

2009. júl. 2. 21:16
A Zimbo termékekről mit tudtok? Állítólag azok megbízhatóak? Tényleg?
72. Cand Ida (válaszként erre: 69. - 97b7a82d23)
2009. júl. 2. 21:11
Tényleg jó lenne, ha írnál róla. Sajnos sokan kényszerülünk arra, hogy nagyáruházakban vásároljunk vagy olyan helyen, ahol nem tudhatjuk mit adnak el, pedig legális.
71. Pné Veronika (válaszként erre: 66. - Drnéni)
2009. júl. 2. 20:20

Sajna a piacon is van ám minden amit elgondolni sem lehet... :-(

Anno amikor gazdaboltban dolgoztam, volt, hogy a szombati nagy piacra azt az uborkát vitték eladni, amit a hét közben lepermeteztek. Meg a paprikákat, szőlőt... Nem lehetsz abban sem biztos, hogy a "bácsika meg nénike" lelkiismeretes, a mai világban örül ha el tudja adni. Gondolja magában: "Annyi "mérget megeszünk", az a kevés már úgyis mindegy..."

Az volt a jó, hogy tudtuk, mikor mivel permetezett és mennyire volt megbízható az illető. Sajna a becsületesség már lassan a múltté lesz...

70. H.Ancsi (válaszként erre: 69. - 97b7a82d23)
2009. jún. 6. 22:38
megosztod velünk?
2009. jún. 6. 22:34
Sziasztok!Én is a "húsiparban"dolgozok mint diák.Szinte minden területet bejárok:feldolgozó,pácoló,füstölő,vákuum csomagoló,készárú...hát sokmindent láttam már én is.Ez így van,ahogy a fórum tulajd.írja.Én is meglepődtem dolgokon.Tudom,hogy mit szabad venni és mit nem.
68. H.Ancsi (válaszként erre: 66. - Drnéni)
2009. jún. 3. 10:28
Az a baj ha belegondolsz, gyakorlatilag semmit nem lehetne enni. Na és akkor még a nagyvárosok jó levegőjét ne is említsük.
67. 1eb84e4bad (válaszként erre: 55. - H.Ancsi)
2009. jún. 3. 07:59
Nem egyeset van, mikor hormonkezet kajától a kisfiúknak i smelle nő....
2009. jún. 3. 07:57
Lehet, hogy nem mindenki tud háztól vásárolni, egyébként nem is biztos, hogy érdemes, hisz az meg a fertőzések szempontjából nem ellenőrzött, szerintem a féreg se hiányzik senkinek. De piac azért mindenhol van, ott talán a legmegbízhatóbb a minőség. Nekem is van egy jól bejáratott helyem, a nagyikám fedezte fel, márpedig neki hiperérzékeny az antennája a szemét kajára, életében meg nem evett egy falat parizert, szerintem egy húsleveskockár kibontva még nem látott. Pedig városi volt világéletében.
65. drnéni (válaszként erre: 52. - D4464aaf8a)
2009. jún. 3. 07:53
Azért egy termékbemutatón sem kell ám mindent elhinni! Naná, ha én kereskednék "víztisztító" berendezéssel, én is mutogatnék zöld vizeket.
64. 1eb84e4bad (válaszként erre: 61. - Zsófyc)
2009. jún. 3. 07:47
halljuk:-)
2009. jún. 2. 12:11

Keri suliban érettségiztem.4 év alatt több boltban is voltunk gyakszin.Elsös voltam ,amikor egy élelmiszer boltbsn a csemegés pultba állítottak.A feledatom: a büdösödött krinolint nagy húsos ládában vízzel le kellett mosni.pontosabban,le kellett áztatni és utána törölni a bűzös nyálkát.Majd szárazra törölni,és újra kitenni a pult elejébe.Akkor jött egy öreg néni,épp krinolint vásárolni.Mi megmondtuk ,hogy ne vegyen mert romlott!Aranyosan megköszönte,hogy szóltunk,és semmit sem vett.Ezt látta a főnökasszony.

azóta az ilyen munkát nem bízzák a tanulóra!

No comment

2009. jún. 2. 11:53

A páromnak kereskedelmi végzettsége van itt, külföldön. (Tehát itt végezte el, nem pedig M.o-on.) Az az érdekes, hogy egyszer megkérdeztem tőle, hogy élelmiszerboltban is lehet-e eladó (most csempeüzletben dolgozik). Erre ő mondta, hogy nem. Kérdeztem, miért?? Mondta, hogy náluk ez úgy működik, hogy végeznek egy szájból vett kenetvizsgálatot, és az alapján állapítják meg, hogy ki dolgozhat élelmiszerekkel és ki nem!

Szerintetek M.o-on ez hogy működik?? Sehogy!

2009. máj. 31. 23:20
A szomszédunk hentes vt a Tescoban, és amiket ő mesélt az ottani húsokról....bleeeeee:S
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook