Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy áldozat vallomása fórum

Egy áldozat vallomása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy áldozat vallomása

1 2 3
2011. márc. 12. 13:16

A magyar büntető törvénykönyv a nemi erkölcs elleni bűncselekmények cím alatt a cikkben szereplő cselekményt büntetni rendeli. Itt is, úgymint pl., az erőszakos közösülésnél valamint a szemérem elleni erőszaknál is minősített eset, amikor a bűncselekmény sértettje az elkövető hozzátartozója, avagy az elkövető nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt áll.

A törvényi háttér megvan az ilyen cselekmények elleni eljárásnak.

Az elévülés általában a büntetési tétel felső határa, de legalább három év. Ha valaki sértett ilyen vagy hasonló ügyben, érdemes évek múltán is feljelentést tenni, ha felkészült rá (legfeljebb tényleg túl van az elévülési időn, ekkor nem lesz nyomozás).

Sajnos az ilyen cselekmények valóban nagy része marad látenciában pont az áldozatok szégyenérzete és félelme miatt.

Az ilyen esetek kivizsgálása nagyon komoly szakértelmet és nagy empatikus készséget igényel(ne), ami ugyancsak sajnálatos módon előfordulhat, hogy hiányzik.

2011. márc. 12. 13:00
velem is megtortent, egyszer 3 evesen, majd tegnap..egyszer rokon, most valaki mas. :(
2011. márc. 12. 12:57
Hosszú történet a miénk.lényege 14 voltam amikor szóltam anyunak.ekkor derült ki ahogy a húgommal is csinálta.a rendőri pszichológus is megállapította az igazunkat.
18. Nirvi (válaszként erre: 17. - Mágnes74)
2011. márc. 12. 12:45
Igen, én is remélem!!:)
17. mágnes74 (válaszként erre: 16. - Nirvi)
2011. márc. 12. 12:43

Kint az utcán sok veszély leselkedik rá:)

Előbb-utóbb meglesz a büntetése. Remélem!

16. Nirvi (válaszként erre: 15. - Mágnes74)
2011. márc. 12. 12:39

Igen, visszakapják az élettől amit tettek. Vagy így, vagy úgy.

Az enyém hajléktalan már vagy 13 éve. Bár nem úgy tűnik, mintha zavarná. Eléldegél mint hal a vízben.

15. mágnes74 (válaszként erre: 14. - Nirvi)
2011. márc. 12. 12:36
Nekem az az elégtétel, hogy szépen, lassan, majd 2 éven át haldoklott rákban.
14. Nirvi (válaszként erre: 13. - Hanyatka85)
2011. márc. 12. 12:35

Ennek örülök.


Én egy rendőr nyomozónak mondtam el kb. 7-8 év után és azt a választ kaptam, hogy akkor kellett volna szólni, mert már semmit nem lehet tenni...

13. hanyatka85 (válaszként erre: 11. - Nirvi)
2011. márc. 12. 12:33
De sikerült 8 évet kapott!!!!
2011. márc. 12. 12:27

Kedves Babocska!

A cipőnk hasonló, csak én már tudom, hogy túl lehet lépni rajta, bár elfelejteni sosem.

A normálisnak tűnő életből még boldog is lehet.

Nekem 30 évembe telt a felismerés, hogy nem az én bűnöm, és nincs akkora hatalma felettem, hogy elrontsa az életem.

Kívánom, hogy Neked is sikerüljön.

11. Nirvi (válaszként erre: 10. - Hanyatka85)
2011. márc. 12. 12:27
Csak az a baj, hogy 7 év után már nem sok mindent tudnak tenni....visszacsinálni sajnos sehogy sem lehet.
2011. márc. 12. 12:20
Egy másik lány viszont erős volt és 7 év után szólt az édesanyjának hogy az édesapja mit tett vele.
2011. márc. 12. 12:07
:-(((Először arra gondoltam,hogy nem olvasom végig,mert rettenetesen felháborít még a gondolat is....,egyszerűen nem jönnek a szavak.:-(
2011. márc. 12. 12:03
Babocska nagyon megrázó ez az írás! Minden elismerésem amiért ezt így le tudtad írni, és a szívem sajog a kislányért, aki szerepel a történetben!
2011. márc. 12. 11:29

Rendkívül jól írsz... zseniális!!!


Ezt remekbeszabva tetted le elénk...


Csak ilyen szavak tolulnak elő belőlem... és az a gondolat, hogy mlyen csodás a Te empátiád amivel figyelsz a körülötted élőkre.


Gratulálok és köszönöm, hogy olvashattalak.

2011. márc. 12. 10:59

Sziasztok, kedves cikkíró!

Elképzelni is szörnyű a történteket. Az a legborzasztóbb, amire rávilágítottál, hogy nem figyelünk oda eléggé a gyermekekre. Néma jelekből is meg kell tanulnia olvasni a szülőnek, segítségére lenni a csemetéjének bármikor. Remélem a stabil párkapcsolat egy olyan világot jelent már számára, amiben megtalálja a természetes vonzódást és szeretetet a gyengédséget és a bizalmat! Kívánom hogy érezze át ezeket a szép érzéseket és sok idő távlatából csak egy rossz álom maradjon az átélt trauma!

2011. márc. 12. 10:55

Ennél borzalmasabb nem történhet egy kisgyerekkel. Mert bizony kisfiúkat is "használnak" az ilyen elvetemült állatok. Mert embernek nem nevezném őket. S ha családtag teszi, az még jobban rombol.

S ami a legelkeserítőbb, hogy milyen sok ilyen eset fordul elő. Nem is kell messzire menni, elég itt a tagságban körülnézni.

A fizikai sérülésnél a lelki, a mentális még nagyobb, hiszen egy életen át nem tud szabadulni az oktalan bűntudattól. Rosszabb esetben lehetetlenné teszi a normális párkapcsolatot is.

Fogalmam sincs mi lehetne a megoldás, hogy soha többé egyetlen gyereket se molesztálhasson se rokona (lehet, hogy ők vannak többen!), se idegen. Talán az anyáknak kellene jobban odafigyelniük a gyermekük minden rendülésére, és neki hinni, nem a megvádoltnak.

4. a284cbe523 (válaszként erre: 3. - Anyuci91)
2011. márc. 12. 10:51

Szia!


Sajnos hiába a büntetés, nem derül ki és az a baj, hogy a történet hétköznapinak mondható (sajnos). Szerintem a megoldáson kéne gondolkodni, nem a megtorláson utólag, mert a kedves nagypapa már valószínű alulról szagolja, ha nem akkor is egy vén trotty lett.... De Te kedves cikk író még igen is élsz, aktív vagy és szenvedsz a múlt miatt. És el kell menni szakemberhez, csak ő segíthet, meg te is kellesz hozzá. Szomorú történet, de szerintem ez nem a mai világ terméke, az emberek mindig ilyenek voltak, csak most több az információnk. Ilyen a világ és jól írtad cikkíró, áldozat lettél és áldozatként viselkedsz, de soha nem késő változtatni, csak segítséget kell kérjél.


Őszintén sajnálom ami történt, de próbálj meg felállni és keress hozzá mankót, segítséget.

2011. márc. 12. 10:39

Elég szomorú ez a tény, ami manapság megtörténik, pedofil, szatir, aki mutogatja magát. Pécsett történt ilyesmi ezért mondom kedves Babocska, ha lehetséges megpróbálsz védekezni ellene, ezek a cselekedetek undorítóak és bennem nagy felháborodást kelt mint mindig. Ez a cikked igen is a keserű valóságot mutatja be nagyon sok olyan létezik, ami sajnos nem kerül felszínre és meg van az oka, hogy miért, mert megfenyegeti a gazember, ha szólni mer erről valakinek megöli és ez benne nagy félelmet kelt. Pedig sok ilyen eset történik és az igazságszolgáltatás egyáltalán nem működik hatékonyan semmilyen szinten, aki hozzájuk fordul segítségért nem veszik komolyan és nem is tesznek ellene semmit sem. Akkor intézkednek mikor már vér folyik és családi ügyekbe nem avatkoznak bele pedig ez nagyon is törvénybe ütköző nálunk köztudott a büntetőtörvénykönyvet kellene sürgősen módosítani, de oda sem figyelnek, mintha falrahány borsó lenne az egész. Az ilyen aljas cselekedeteket, büntetett szigorúan vették régen.

Ügyesen rávílágítottál a lényegre. Mindenkinek joga van rendes családi körben élni. Üdv.Ágnes

2011. márc. 12. 10:14

Kicsit magamra ismertem a cikkben. Akár én is írhattam volna, csak Papa helyett "apa" lett volna...

Bár rövid cikk volt, de lényegre törő.

Köszönjük!

2011. márc. 12. 10:08
Pedofília - még a szó is ocsmány! Nem hogy az "ember(?)" akire illik…
Egy olyan vallomás következik, ami 12 évet várt arra, hogy felszínre kerüljön, és csak kimondottan erős idegzetűeknek ajánlom! Már csak azért is, mert néha az igazság is van olyan ocsmány, mint akivel történik…

Ugrás a teljes írásra: Egy áldozat vallomása
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook