Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy áldozat vallomása fórum

Egy áldozat vallomása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy áldozat vallomása

1 2 3
51. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 48. - Naneee)
2011. márc. 14. 18:36

Neked is köszönöm,mert jól megvilágítod!

Az én esetemben nem győzöm hangsúlyozni,hogy a szüleimet nem hibáztatom,és mindig figyeltek ránk.Én nem emlékszem hogy kezdődött,nem emlékszem mikor,és miért.A bezárkózásom és titkolózásom oka talán az lehetett,hogy tudtam,hogy anyu rajongásig szerette az apját,én pedig tudtam azt,hogy ha elmondom,akkor nekem hisz,de ott "ki tört volna a világháború" és kő kövön nem marad mert nagyapámat,ha kell puszta kézzel ölte volna meg.

Féltem a következményektől,és érdekes módon elsősorban nem magamat féltettem,hanem a családi békét.

És ezért hibáztatom magam,mert nem ÉN voltam az első,hanem mások!

50. Naneee
2011. márc. 14. 18:35
Ha valakinek kell egy ember, aki végighallgatja és aki akár százszor is elmondja, hogy ő ártatlan és értékes és joga van a boldogsághoz, az írjon nekem egy üzenetet! Bárkinek megpróbálok lelki támogatást adni!
2011. márc. 14. 18:30

És még valami:Mióta megírtam a cikket,mióta megjelent,és mióta jönnek a hozzászólások,minden perccel mintha könnyebb lenne!

Már úgy érzem letettem a terhet és megindultam a feldolgozás útján!Rengeteget segítetek,és az is amit még utólagosan a TI hozzászólásotokra reagálok,még jobban és jobban segít elengedni a borzalmakat!!

És ezt is tanácsolnám azoknak akik a kiutat keresik,hogy mondják ki,mondják el,vagy írják ki magukból!!!!

Nem kell nyilvánosan,elég egy papírra,amit utána elégetsz,de segít!!!TUDOM!


Köszönöm,hogy vagytok!!!!:))))

Áldom a napot,mikor idetaláltam!:))))

48. Naneee
2011. márc. 14. 18:29

Csajok, nagyon sajnállak Titeket!!!


Nem tudom engem miért foglalkoztat amúgy ez a téma ennyire, nem vagyok érintett...

a lányaimtudni fogják, hogy anya bármikor megvédi őket, ha bántják és nem fogom félelemben felnevelni őket, hanem önálló, bátor és szabad nőnek fogom nevelni.


Sajnos az az érzésem, hogy tényleg vannak áldozat típusok és ezek az állatok a könnyű prédákat keresik. Ti még gyerekek voltatok, így azt hiszem, hogy nem kaptátok meg otthon azt a támogatás és azt az ősbizalmat ami mellett ez nem történhetett volna meg, vagy ha mégis megtörténik akkor és ott segítséget kapjatok. Ez sem a Ti hibátok, de mostmár felnőtt nők vagytok, döntsétek el, hogy többé nem lesztek áldozatok. Vegyétek fel a kesztyűt, vállaljátok fel azok előtt akik tehetnek a dologról, hogy e nektek mennyire fáj, tudassátok velük, hogy soha többet nem tehetik ezt meg veletek és ha más gyereket is a közelükben láttok, nem fogjátok hagyni.

Kell, hogy szembenézzetek a múlttal, kell hogy kimondjátok ezeket a szavakat, ha nem az elközetőnek (mert már kimenekítettek titeket ebből a helyzetből és nem tartjátok a kapcsolatot) akkor a néma cinkosoknak.

47. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 45. - Niobaby)
2011. márc. 14. 18:24

Szió!

Átérzem,mert a tulajdonságok passzolnak nálam is...

A kiút? Ha létezik egyáltalán akkor az lehet,hogy megpróbálunk normális életre törekedni,minden kapcsolatot megszakítani az illetővel(nekem folyamatban van,ha sikerül elköltözni,sosem látogatom többé!),és segíthet a hit.

NEM a vallás!Mert távol álljon tőlem bármilyen "megtérítési" szándék,mindenki abban hisz,amiben akar.Én csak azt mondom,hogy vissza kaptam a hitem Istenben,hiszem,hogy jobb lehet minden nap,hiszem hogy minden okkal történik.Mindemellé van egy csodálatos párom,akié minden tiszteletem,mert elfogad,szeret és megadja nekem mindazt a szerelmet,biztonságot,és támaszt amire szükségem van.

Mikor nagy nehezen elmeséltem neki,kiakadt,de nem fordult el tőlem,sőt!Még jobban figyel rám!

A többi "áldozatnak" mondom:VAN KIÚT!!!!!

Ezt a cikket azért írtam,hogy felhívjam a figyelmet a problémára,mert itt rengeteg édesanya van,és a tünetek,mint orrvérzés,hasfájás,zárkózottság,igenis adjanak okot a figyelmükre!

Nem szabad elmenni mellette!Hasfájós a gyerek?Na és?NEM na és!!!!!


Tudom,hogy teljesen szabad akkor leszek,ha meghal aki ezt tette velem.nem segítem odáig,de nem is tudom sajnálni.Isten ráméri a büntetését,és szenved is rendesen.De az én szánalmamra nem számíthat!

46. Naneee
2011. márc. 14. 18:17
Van! 31 évesen merj/merjetek szembeszállni vele, ha még tartjátok vele a kapcsolatot, akkor szakítsátok meg és hozd a tudtára, hogy miért! Mondd ki, amit érzel, mondd el, hogy az ő hibája, merd vállalni, hogy mennyire fáj és mondd meg, hogy kitagadtad az életedből!!! Akik gyerek korotokban nem álltak mellétek, és hagyták hogy így legyen, azokat is szembesítsd bűneikkel. (és lépj ki a mostani kapcsolatodból, ne legyél senkinek sem a szolgája!!!!!!!)
2011. márc. 14. 18:08
Én 31 éves vagyok, és csak nemrég szembesültema ténnyel, hogy az apám is pedo... A nővérem mondta el egy borozgatós estén, hogy az apám miket művelt vele gyerekkorunkban, aminek az lett a következménye, hogy egy önbizalom-hiányos, szolgalélek lett, aki a mai napig bulimiával küzd, mert a tudatalattija így utasítja el azt a borzalmat, mai vele történt. Sajnos, én is hasonlóan sérült vagyok és mindketten alárendelt, boldogtalan párkapcsolatban élünk. Nekem egyszerűen nincsenek emlékeim a gyermekkoromból, valószínűleg teljesen kitöröltem a rossz emlékek miatt. Tönkretette mindkettőnk életét, és minden napot úgy éljük meg, hogy a titok marja a lelkünket...Van kiút szerintetek?
44. Naneee
2011. márc. 14. 14:38

Héééé! 10-ből 9 nőt molesztálnak? Na ne már??? Ha ez igaz, akkor rettenetes gáz van a társadalomban. Az anyák is tehetnek róla. Nem tanítják meg fiaiknak, hogy tiszteljék a nőt és nem tanítják meg a lányaiknak, hogy joguk van a saját életükhöz. Ez utóbbinak mérhetetlen prüdéria a háttere, bezzeg a fiankra büszkék vagyunk ha szexelnek??? Hát valhol itt kezdődik a baj, ugyan csadort nem hordunk, de lelkiekben mégis?


A cikk írójának és a rengeteg nőnek, akivel ez előfordult:

NEM a te hibád, NEM a te bűnöd.

Ártatlan vagy és áldozat voltál gyermekként.

NEM kell hogy megismétlődjön veled, JOGOD van egy teljes és boldog élethez.

Amit elvettek tőled, az ártatlanságod. Ne add oda az önbecsülésed és a hitet az emberkben is, egyetlen vadállatnak sem. ÉRTÉKES vagy és van/lesz olyan aki méltó módon szeret! Tudd viszonozni ezt, és tudd átélni a csodát amit egy másik ember feltétel nélküli szeretete jelent.

43. Nirvi
2011. márc. 14. 07:35

Engem viszont igenis megérintett, mert teljesen át tudom érezni a cikkíró helyzetét és főleg azért is, mert eszembe juttatta azt a szörnyű 3 évet apámmal...(8-11 éves koromig).

Nem feltétlenül az írás hatott meg, hanem ami mögötte van.

42. Lhara (válaszként erre: 40. - Simple)
2011. márc. 13. 22:20
És ez biztos védelmet nyújt számodra?
41. mágnes74 (válaszként erre: 40. - Simple)
2011. márc. 13. 20:40
Talán azért, mert így tartod távol magadtól.
40. simple
2011. márc. 13. 18:17
Megrázó ez az írás? Telitalálat?! Biztos, hogy ugyanazt olvastuk? Sajnos velem is megtörtént 7 éves koromban, tehát nagyon is tudom miről van szó. De engem ez az írás egyáltalán nem érintett meg...
39. piroska01 (válaszként erre: 31. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 13. 16:51
Maximálisan megértelek,sajnos az én gyerekkoromban is volt ilyen.Borzalmas!A lelkemben még mindig ott van,bár nem akarok rá gondolni,néha mégis előjön.
2011. márc. 13. 16:23

Ilim!Egyetértek,de az állatvilágban sincsenek ilyen ocsmány teremtmények!:)Én a történtek után,nemhogy levágnám,de puszta kézzel tépném le,elhiheted!

De ez a mocsok attól nem szűnik meg.

Cofika,sajnos én is erre keresem a választ!A gyermekek védelme viszont csak az egyik oldal,és sokszor pont azért kivédhetetlen,mert olyan teszi,akitől senki nem várná...

A nagyapám egész kiskorában éhezett.Úgy ment hozzá nagyanyám,hogy legyen hol laknia és mit ennie.A férj vérbő-természet,az asszony prűd(nagyon!).Eressz össze két ilyen embert,és meg van a baj!

Nagyapám éhezett "minden téren",és mellé alkoholizált is.

Az előélete egyáltalán nem mentség,és távol álljon tőlem,hogy megpróbáljam megérteni,de a sok visszafojtott dolog,indulat,érzés,előbb-utóbb betegséghez vezet.Kinél így,kinél úgy.


Okolhatnám nagyszüleim szüleit,vagy az akkori világnézetet,vagy egy beteg elme elborulását...De!

Ez sem rajtam,sem másokon nem segít.

Hiszem,hogy okkal történnek dolgok,és ebből is levontam a konzekvenciát,de undorít,rémít a gondolat,hogy más ártatlan gyermekekkel is megeshet.És töröm a fejem,hogy lehetne a világ figyelmét felhívni ennek a borzalomnak a súlyára!

Ez a cikk az első lépés volt...

Venes:KÖSZÖNÖM NEKED IS!MINDNYÁJATOKNAK!!!!

37. Venes (válaszként erre: 1. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 13. 15:17

Minden tiszteletem, hogy ezt le merted írni.

Kívánom, hogy ez az elfelejthetetlen dolog felejtődjön el...

36. cofika
2011. márc. 13. 14:16

Szerintetek mit lehet tenni a megelőzésért?

Én rettegek minden nap, nehogy az én gyerekeimmel is megtörténjen. De hogy tudom kivédeni? Folyton erre keresem a választ. Hisz nem tudok mindig velük lenni, hiába tanítom meg mit nem szabad megenegedni....

Figyelek rájuk, de mi van akkor, ha szényen érzetük, és bűntudatuk erősebb, minthogy bármit kimutassanak, vagy elmondjanak?

35. Lhara (válaszként erre: 34. - T.Ili)
2011. márc. 13. 12:52
Kétségtelen, hogy tenni kell valamit ezek ellen a rettenetes emberek ellen.
34. t.Ili (válaszként erre: 33. - Lhara)
2011. márc. 13. 10:53

De megérdemelnék!

Hány életet tettek tönkre!

33. Lhara (válaszként erre: 32. - T.Ili)
2011. márc. 13. 10:52

Sajnos ez nem lenne megoldás...


Különben már a középkor óta nem lenne lopás, mert hogy akkoriban a kezeket szokták levágni ezért... Sajnos ez sokkal bonyolultabb probléma.

32. t.Ili
2011. márc. 13. 10:47

Ez őrület!

Az ilyeneknek levágnám a micsodáját!

Azt gondolnánk,hogy ilyen csak az állatoknál fordul elő!

Ezek ne emberek! állatok!

2011. márc. 13. 10:37

Sziasztok!

Még egyszer köszönöm Mindenkinek a támogatást!

Mióta megírtam ezt a cikket,mintha visszakaptam volna egy darabot magamból!Igazából nagyon ritkán engedem meg magamnak,hogy eszembe jusson ami történt,de eddig ha rágondoltam,pocsékul éreztem magam.Most viszont visszakaptam az élethez való kedvemet,és elkezdtem tenni magamért,vissza találtam régi,"ártatlan" önmagamhoz!

Sokat jelent,és rengeteget segít,az is,hogy megírtam,és az is,amit reagáltatok!!!:))

Elkezdtem letenni a terheket,és szentül hiszem,hogy lehetek még ugyanaz aki voltam!

30. orsolya33 (válaszként erre: 4. - A284cbe523)
2011. márc. 13. 09:20
Tudod mi a legnagyobb baj,hogy 10 nőből 9-et ért molesztálás és vagy nemi erőszak és ebből a 9-ből legalább 4-5-öt kiskorában. Rengeteg nőnek kell mennie pszichológushoz emiatt.Velem is történt,anyukámmal is történt,barátnőimmel nem egyel történt...sorolhatnám. Ráadásul nem is egyszer,és igen megtör. Ezt megállítani nem lehet és annak kell pszichológushoz járnia,aki az egészről nem tehet és nem annak,aki tette,akinek ráadásul pszichiáterre lenne szüksége. Csak azt tudnám,hogy a pedofilokban,abberáltokban hogyan alakul ki,pontosabban miért ez a betegség,valami érte őket is, vagy alapból defektesek?
29. syria (válaszként erre: 20. - 236fe2f68e)
2011. márc. 13. 06:21
Ez borzalom! Mit tettél ellene?
28. Lhara (válaszként erre: 25. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 12. 19:22

Ó, kedvesem! Annyira nehéz még olvasni is ezt...

Azonnal visszaolvastam a cikked mielőtt megírtam volna az előző hsz-em, és megnéztem a fotód is... kicsit elkeseredtem, hogy a telt pofidat megláttam, de próbáltam mégis hárítani: "Ez még nem jelentheti azt, hogy..."

Látom itt egyikünknek sem volt rózsaszín lányregény az élete...

2011. márc. 12. 17:12
Meg az is, hogy hiába tennél érte bármit utólag, már nem tudsz változtatni:(
2011. márc. 12. 17:11
Kívülállóként ez a legrosszabb az egészben... az áldozat lelke olyannyira megsérül, hogy nem akarja vállalni a további megpróbáltatásokat (amit teljesen meg tudok érteni), így nem kerül az őt megillető helyre az elkövető:(((
2011. márc. 12. 16:41

Kedves Lhara!

Sajnos jól látják a többiek:ÉN vagyok "A lány"....

Mindenkinek köszönöm,nagyon jól esik minden szó,és nagy megkönnyebbülés,ami "kiszakadt" belőlem!

Már úgy érzem képes vagyok felállni,és tovább lépni,a jelenlegi párkapcsolatom hatalmas mankó és a családom szeretete is.

Furán hangozhat,de megpróbáltam megbocsájtani nagyapámnak.Több kevesebb sikerrel.

Anyunak is elmondtam,mert 1-2 éve bepróbálkozott bátyám nevelt lányainál is,akik ugyanakkorák voltak,mint régen én.

Anyu akkor összeomlott,mai napig megveti,de hatósághoz már nem fordulunk,mert nincs sok hátra,azt a megaláztatást még egyszer nem viselném el.

Hálás vagyok Nektek,mert jó volt kiírni magamból,és ha csak egy hasonló esetnek is elejét vehetem ezzel,már megérte!

Köszönöm,hogy vagytok!!!:)

2011. márc. 12. 15:51
Egy dolgot nem értek. Hogy visz rá a lélek egy édesapát, egy nagyapát az ilyen dolgokra. Miért nem veszi észre senki sem, hogy valami nem okés? MÉg az áldozat hibáztatja magát a legtöbb esetben, a szülők, meg a képzelet játékának fogják fel, mert könnyebb a fejünket a homokba dugni, mint beszélni a problémákról. Gyűlölöm azokat a férfiakat, akik ilyen ocsmányságot képesek elkövetni a gyermekeik, unokáik, unokahúgaik, unokaöccseik ellene. És sosem tudhatjuk, hogy kiben van ilyen beteg lélek...
23. Lhara (válaszként erre: 22. - Arcansas)
2011. márc. 12. 15:02
Nem hinném, hogy a cikkírónk saját történetét olvashattuk... De lehet, hogy tévedek.(?)
2011. márc. 12. 14:26

Jaj...sajnálom h ez történt veled Kedves Cikkíró!

Már felnőtt vagy,semmiről nem tehettél,ami veled történt hiszen kicsi voltál még,nem neked van okod szégyenkezned magad miatt,hanem annak a felnőttnek,aki képes volt ilyen ocsmányságra.Hatalmas lépés volt,hogy leírtad a cikket és így bizalmat adtál nekünk,olvasóknak.

Megérdemelsz minden jót és boldogságot az életben,hisz te is értékes ember vagy.Minden jót kívánok neked!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook