Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egri csillagok kérdéssor! Te mit válaszolnál? fórum

Egri csillagok kérdéssor! Te mit válaszolnál? (beszélgetős fórum)

1 2 3
38. barrakun (válaszként erre: 37. - Misz)
2009. aug. 4. 11:45
köszönöm szépen a segítséget.
37. misz (válaszként erre: 36. - Barrakun)
2009. aug. 4. 11:43

Emlékeim szerint a fekete koporsót Dobó rakatja ki a vár fokára az utolsó csata napján. Ezzel üzeni, hogy az utolsó csepp vérükig harcolni fognak, és nem adják át a várat.


Én alsós tanító néni vagyok, és úgy gondolom ezek elég összetett kérdések. És vagy többször is el kell olvasnia egy gyerkőcnek, ha jól akar válaszolni, vagy kell egy jófej anyuka mondjuk, akivel megbeszélheti

36. barrakun (válaszként erre: 22. - Pné Veronika)
2009. aug. 4. 11:13

nekem is ez lenne a próblémám ha tud valaki választ a hatos kérdésre irja le nekem.

előrre is köszönöm.

35. Pné Veronika (válaszként erre: 34. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 1. 23:47

Az biztos... Mi is visszasírjuk a tanulóéveket, pedig ott, akkor nem tűnt a legegyszerűbbnek...:-/

Most meg milyen jó lenne még iskolába járni...:-)

34. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 32. - Pné Veronika)
2009. júl. 29. 20:59
A Légy jó mindhalálighoz képest ez szuperizgalmas és érdekes. De majd rájönnek jövőre.:)
33. dogiz (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2009. júl. 29. 17:34
Szia/ Sziasztok! Nem vagyok pedagógus, csak annak idején nagyon sok házi olvasmányt kaptunk mi is nyári vakációra, és nagyon élveztem, mai napig is megvannak a házi-olvasmányos füzeteim, amibe le kellett írnunk a tartalmát. Ezek a dolgok pl. az én gyerekeim idejében már nem voltak annyira kötelezőek, vagy legalább is max. 1 - 2 könyv.
32. Pné Veronika (válaszként erre: 31. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 29. 15:27
Szerintem is...De ezt egy 13 éves tininek nem tudod megmagyarázni, pláne ha olyanok, mint az osztálytársak...:-( Pedig a fiam szerint izgi a jelenetek és események miatt.
31. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 29. - Pné Veronika)
2009. júl. 29. 15:12
Kár...pedig az egyik legjobb magyar regény.
2009. júl. 27. 19:37

A 7. kérdés nekem sincs meg, de töröm a fejem... nem is emlékszem, hogy megbocsátott-e nekik egyáltalán...

Talán az Eger veszedelme fejezet elején... Holnap megkeresem és megnézem én is, most már érdekel... :)))


De találtam még segítséget:

[link]


[link]

29. Pné Veronika (válaszként erre: 24. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 27. 18:55

Az igazság az, hogy szerintem az osztály fele nem is fog vele foglalkozni. :-(

Viszont a 7. kérdésre nem tudom, mit válaszolnék...Nem emlékszem ilyen "mozzanatra"...Talán majd, ha elérek odáig az olvasásban...Vagyis elérünk.:-))

28. Pné Veronika (válaszként erre: 25. - Malacka73)
2009. júl. 27. 18:40
Jaaa...innen írtad?! :-)
27. Pné Veronika (válaszként erre: 26. - Malacka73)
2009. júl. 27. 18:37
Na látod, ezt én biztos így nem tudtam volna...:-))
2009. júl. 27. 13:26

5. kérdés:


Visszatérő mozzanat a bátorság. Dobó István arra tanítja a gyermek Gergőt, hogy legfontosabb a bátorság. Gergely felnőtt hadnagyként ezt mondja: a buta ember azért bátor, mert nem érti a halált, az okos pedig azért bátor, mert érti. A bátorságra azért van szükség, mert Egernél kétezer magyar áll szemben kétszázezer törökkel. A túlerőt csak a bátorság és az okosság ellensúlyozhatja.

2009. júl. 27. 13:25

Valamire csak jó lesz...

[link]

24. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 17. - Pné Veronika)
2009. júl. 27. 13:22

Én magyar szakon végeztem és én sem emlékszem tisztán minden momentumra a regénnyel kapcsolatban.

A tanárnő által feltett kérdésekre nagyon pontos választ kell adni. Nem véletlenül...rá van kényszerítve a gyerkőc, hogy elolvassa a könyvet.:)

23. Malacka73 (válaszként erre: 22. - Pné Veronika)
2009. júl. 27. 13:20

Most már értem! :)))

Akkor tényleg elkél a fórumos segítség... Már megijedtem, hogy nem szabad hibázni az olvasónapló elkészítésekor...

Nem nézte meg? Biztos? Mert akkor az elég gáz... Értelme akkor van, ha feladja, ad hozzá kérdéseket (mint most is) és a végén együtt megbeszélik, megvitatják és értékelik. Csak akkor fogjátok mindketten tudni, hogy jól dolgozott-e a kisfiad!

22. Pné Veronika (válaszként erre: 21. - Malacka73)
2009. júl. 27. 12:25

Nem baj, ha rosszat ír, csak az a baj, ha én sem tudom, hogy rossz-e...

Nem tudom, hogy érted-e mi a bajom.:-)

Szeretném leellenőrizni amit csinál, de ha én sem vagyok benne biztos, akkor hogy tudnám neki elmagyarázni, ha valamit rosszul ír?!

Egyébként tavaly olvasónaplót írt a Tom Sawyer kalandjai-ból, aztán a "tantónéni" meg sem nézte...:-/

21. Malacka73 (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2009. júl. 27. 11:15

Miért baj, ha nem jót ír valahova a kisfiad? Biztos az iskolában újra megbeszélik, ki, mit írt és akkor majd javítja. Nem hiszem, hogy baj, ha hibázik. A lényeg, hogy olvas, hogy élvezi, amit olvas (ez a legjobb az egészben) és hogy foglalkozik a művel és válaszol a kérdésekre. :))

Aki dolgozik, az hibázhat is...

20. Pné Veronika (válaszként erre: 19. - F32049905f)
2009. júl. 27. 09:49
Köszi, elolvasom :-)
2009. júl. 26. 23:03
az olv.fw.hu-n megtalálod...az olvasónaplók alatt
18. Pné Veronika (válaszként erre: 16. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 26. 22:54
:-) Köszi, már elolvastam 3 olvasónaplót is, elég érdekes némelyik. Viszont az olvasás hatására kezdenek kirajzolódni a könyvbeli cselekmények. Nosztalgiáztam...mintha sulis lennék...:-)) Boldog, békebeli, szép gyerekkor...:-))
17. Pné Veronika (válaszként erre: 15. - Mancs97)
2009. júl. 26. 22:52

Nem is rossz ötlet. :-)


Na igen...az is benne van a pakliban, hogy valaki oltári baromságot ír.....de azért fórum, hogy akkor más kijavíthassa.

Meg persze személyes indíttatás is volt bennem, kíváncsi voltam, hogy így 30-on túl csak nekem lett szita az agyam, vagy más is kevésbé emlékszik már a sulis könyvek történéseire...:-))

16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 14. - Pné Veronika)
2009. júl. 26. 21:25

Ha gyors frissítést szeretnél Egri csillagok ügyben, nézd meg a neten...nagyon jó olvasónaplók vannak, talán beugranak a válaszok.:)

Nekem az egyik kedvenc regényem volt ált. suliban, azóta is többször olvastam. Ha valamivel mégsem boldogulnátok, írj, hátha segíthetek.:)

2009. júl. 26. 21:19

Elég nagy szégyen, de nekem nem sikerült soha teljesen végigolvasni a művet, pedig legalább háromszor nekifutottam (az utolsó 10-20 oldal mindig kimaradt). Nem is volt igazából kedvencem, de mindenképpen tudnám javasolni (persze lehet, hogy már késő, vagy egyébként is így csináljátok), hogy először "tanulja meg" a kérdéssort a gyerkőc, hogy úgy olvassa a művet, hogy közben a fejében legyen, hogy mire kell válaszolni. Aztán amikor egy résszel végzett, esetleg fussa át a kérdéssort, hátha kapott rá az olvasás közben választ.

Egyébként azt én sem tartom helyesnek, ha valaki azért rak fel ilyen kérdést közösségi oldalon, hogy ezzel a gyereknek könnyebb legyen, viszont itt nem erről van szó. Ha majd én kerülök ilyen helyzetbe, lehet, hogy nem fog ártani, ha mások válaszait is megtudom, aztán összevetem az én elgondolásommal.

De ennek megvan a hátránya is: lehet, hogy 50-en írnak ugyanolyan hülyeséget, míg csak egy ember ír jót, és ilyenkor hajlamosak vagyunk a többségnek hinni. Előfordult velem is, tapasztalatból írom.

14. Pné Veronika (válaszként erre: 11. - C95c921ae7)
2009. júl. 26. 19:13

Nem is neked írtam... :-)

Nincs nagyon időm olvasni (hoxa függő vagyok?! :-D)kötelezőt, most per pillanat a "Pillangót" olvasom. De asszem kénytelen leszek bele-bele olvasni, vagy rábízom, hogy mit ír...vagy felolvasást tart majd nekem a fiacskám főzés, mosogatás közben. :-))Két legyet egy csapásra... :-))

13. anaterra (válaszként erre: 11. - C95c921ae7)
2009. júl. 26. 18:58
17év után is emlékszik az ember. 5-ikes voltam mikor elolvastam és mai napig hatással van rám. Igaz Egerbe jártam fősulira és 4 éven keresztül mentem el napi rendszerességgel a vár mellett.
12. anaterra (válaszként erre: 10. - Pné Veronika)
2009. júl. 26. 18:56

:) Végülis logikus, hisz egy fiúnak igazi példakép Gergő, hát nekem mégiscsak Vicuska:)

Off. A kókuszgolyóstorta remek választás volt, í gyerekek üdvözölnek:)

Örülök hogy segíthettem, bár nekem is vannak homályos foltok a tudásomban.

11. c95c921ae7 (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2009. júl. 26. 18:44

Ja én nem pedagógusként írtam ezt a véleményt, csak mint szülő..de nem volt bennem rossz szándék. Csak valóban szerintem az tud ezekre válaszolni igazán jól, aki most olvassa..nem 15 éve pl.

Szerintem kénytelen leszel beleolvasgatni, ha biztos akarsz lenni a fiad válaszaiban:-)

10. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Anaterra)
2009. júl. 26. 18:43

Köszönöm, erre gondoltam...


A fele nekem is így van meg az agyamban, nem tudom, nem emlékszem, vagy csak már régen olvastam. :-))



A fiamnak egyébként Gergő tetszik, tuti kis jellemzést írt róla. Mégiscsak fiú a lelkem... :-)

9. anaterra (válaszként erre: 6. - Anaterra)
2009. júl. 26. 18:42
Az első válasznál, csak Fráter György mesterkedett, a gyermek János király értelemszerűen nem, mert még csecsemő volt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook