Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egészségkárosodási támogatást (EGYT) lehet rokkantsági járadékkal és fogyatékossági támogatással együtt kapni? fórum

Egészségkárosodási támogatást (EGYT) lehet rokkantsági járadékkal és fogyatékossági támogatással együtt kapni? (tudásbázis kérdés)

2022. jún. 24. 07:26
Már megtaláltam asszem közbe.
2022. jún. 24. 07:22
Már voltam.Igazából annyi volt hogy rendszeres pénzellátásnak számít de azt nem találtam sehol hogy a jelentési kötelezettségen kívűl mennyire befolyásolná ezt.Van egy olyan érzésem hogy a hatóság kihasználja a szavakkal való játszadozást és ha valaki 8 napon belül jelenti el se veszik az aktiv koruakat.De ha tudsz nekem mondani jogszabályt hogy a kettő együtt nem kapható várom.
2022. jún. 24. 06:47
Az is ugyanolyan ellátás. Amúgy miért nem kérdezed meg a Kormányhivatalban?
2022. jún. 24. 06:45
Rokkantsági járadékot kapok nem ellátást.A kettő külön van.
5. Bless the child (válaszként erre: 4. - Fewin)
2022. jún. 15. 19:27
Fogyatékossági mellé a saját jogú csp-t nem lehet. A rokkantsági és az egészségkárosodási zárja ki egymást
4. fewin (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 19:16

Szerintem fogyatékossági támogatással együtt lehet.

[link]

"Ki jogosult az egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatásra?


Az az aktív korúak ellátására jogosult személy, aki az ellátásra való jogosultság kezdő napján


egészségkárosodott személynek minősül....

"Ki minősül egészségkárosodott személynek?...

..vagy aki fogyatékossági támogatásban részesül."


Rokkantságit nem tudom.

2022. jún. 15. 17:51
Ezt hol találtad?
2022. jún. 15. 17:30

Nem. Vagy a rokkantsági vagy az egészségkárosodási


Nem állapítható meg a támogatás annak, aki a következő ellátások valamelyikében részesül: rehabilitációs ellátás, rokkantsági ellátás, gyermekgondozási segély, gyermekgondozást segítő ellátás, gyermeknevelési támogatás, álláskeresési ellátás, felzárkózást elősegítő megélhetési támogatás.

2022. jún. 15. 17:24
Lehet rokkantsági járadékkal és fogyatékossági támogatással együtt kapni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook