Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egészségesen étkezzünk, de mit? Melyek az egészséges ételek? fórum

Egészségesen étkezzünk, de mit? Melyek az egészséges ételek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
36. 2577cdcc12 (válaszként erre: 35. - 244ed1c739)
2008. ápr. 4. 19:39
Nekem fájna. Legalábbis, ha valaki megmelegíti. Pedig tudom,hogy mindenféle szar van bennet.
2008. ápr. 4. 18:38
nem fáj ha nem ehetek virslit ☺
34. 2577cdcc12 (válaszként erre: 30. - 244ed1c739)
2008. ápr. 4. 18:13

Örülj neki, hogy nincs ráírva, hogy mi van a virsliben, mert soha többé meg sem fognád :o)

De ettől függetlenül nem attól fogsz hízni, vagy fogyni. Ha neked "fáj", ha nem eszel virslit,akkor egyél.

2008. ápr. 4. 12:38

Kövesd ezt a szabályt:


Az étel címkéjén 5 grammnál több rost, illetve 5 grammnál kevesebb cukor legyen, fehér liszt nélkül.


Ha ezt betartod, akkor már sokat tettél az egészségedért.

32. 244ed1c739 (válaszként erre: 31. - Szanád)
2008. ápr. 4. 12:34
van benne igazság,ezért is van ez a fórum,hogy gyűjtsük össze mik azok amik legalább közelebb állnak az egészség fogalmához.
2008. ápr. 4. 12:26
Szerintem semmi sem egészséges, úgyhogy minmdegy hogy mit eszel
2008. ápr. 4. 12:21

Úgy döntöttem nem sanyargatom magam.Azt megfogadtam még az életmódváltásom elején,hogy csak azt és csak úgy teszem ami nem "fáj" nem rossz a testemnek,lelkemnek.


Ha a virsliben szőlőcukor van,akkor azt már vacsira ne edjem meg,ugye?Ez csomagolt virsli és erre rá van írva a tartalma,de honnan tudom melyik virsli az egészségesebb?A virslikre nincs rá írva mit tartalmaznak.

29. 2577cdcc12 (válaszként erre: 28. - 244ed1c739)
2008. ápr. 3. 12:48
Nem kívánsz másnap többet, mert összeszűkül a gyomrod. Szerintem mondjuk nem sokat oszt-szoroz. Méregtelenítésre kevés az egy nap, viszont legalább egy kicsi megkönnyíted a gyomrod munkáját, mert nem kell az emésztéssel bajlódnia.
2008. ápr. 3. 12:41

köszönöm,ez jó hír,szeretem a tökmagot.

Mi a véleményed a "víz nap"-ról?

Regina Moore írta a fórumjában,hogy ő 3 hetente szokott ilyen napot tartani.Másnap nem kívánunk több ételt ilyenkor?Van értelme?

27. 2577cdcc12 (válaszként erre: 26. - 244ed1c739)
2008. ápr. 3. 08:27

Igen, majd ott is lehet kérdezni. Kényelmesebb lesz, mert nem kell mindig visszaolvasni :o). Néha nincs időm, és van aki megharagszik, hogy nem válaszolok. Mondjuk ha priviben írnának, arra mindig szoktam.

Bármilyen kakaó jó, ami nem cukrozott. Ilyen a Szerencsi (ezen van a cica), vagy az Arany, de biztos van másmilyen is. Egyébként én fahéjjal szoktam enni, és ez még zsírégető hatású is.

Én az esti film alatt tökmagot szoktam enni, héjas, pirítottat. Egyszer lemértem, mert ugye egy zacskó 50 g, és ebből kb 20 g volt a héj. Tehát megettem 30 g-ot. Hát ez nem oszt-szoroz, főleg, hogy tele van egészséges olajokkal, ami nemhogy hátráltatná, de segíti a fogyást. Ráadásul általában csak fél zacsit eszem meg, és tök jól elvagyok 2 órát is vele. Én viszem magammal a moziba is, már tökéjre fejlesztettem a "halk tökmag bontást". Úgyhogy a "magozás" nem bűn, de a tökmag jobb, mint a szotyi. Ha azt is szereted, akkor térj át. Ha nem, akkor maradj annál :o)

2008. ápr. 3. 07:13

Kíváncsian várom a honlapodat.Ott is lehet tőled majd kérdezni,tanácsokat kérni?


Megkostóltam a zabpelyhes tejbezabit.Kellemesen csalódtam,finom volt és nagyon telítős.Csak cukrozott Nesquik kakaópor volt itthon és egy keveset abból raktam rá,de veszek natúr kakaót csak fogalmam sincs mit.Amit a sütire szoktunk rakni kakaópor,amin a cica van,(nem jut eszembe a neve)az jó??


Az esti szotyizás nagy "bűn"?Ha jó,izgalmas filmet nézünk nem bírom ki hogy izgalmamban ne rágjak vmit.

25. 2577cdcc12 (válaszként erre: 24. - 244ed1c739)
2008. márc. 31. 10:21

Remélem minél előbb elkészül a honlap, csak sajna az utlsó hibajavítások mennek a leglassabban. De igyekszem, most azt mondtam a férjemnek, hogy a héten megcsináljuk. Ő is kell hozzá, mert több szem többet lát...

A savanyúság jó a húsok mellé, csak vigyázz, mert a 99 %-a cukros. Én a Plusban szoktam venni zacskós ecetes paprikát, csalamádét, savanyú káposztát, azokban nincs (de ott sem mindben). És még a Rege cukormenetes savanyúságokat, de azokat elég kevés helyen lehet kapni. Vagy teszek el magamnak. A házi salátának az az előnye, hogy tudod mi van benne. Én jégsalátát, paradicsomot és káposztát szoktam bele rakni, és rá só, folyékony édesítő, almaecet és lenmagolaj. Meg a tetejére egy kis krémfehérsajtot, de csak nagyon kicsit, az íze miatt.

Mazsolát tehetsz, de mértékkel, mert ugye az csupa cukor. Viszont egészséges, de inkább délelőtt egyél.

A zöldségeket én minden formában szoktam csinálni. Leginkább párolni, vagy olviván hirtelen megsütni. Mondjuk minél kevesebb ideig teszed ki nagy hőnek, annál több tápanyag marad benne, ez igaz. De ha még ki is megy egy része, a rost akkor is benne marad...

2008. márc. 31. 10:09

Szia Villers!

Köszönöm hogy mindig válaszolsz,mikor fog elkészülni a honlapod?

Még eszembe jutott pár kérdés:jónak tartod ha husok mellé köretnek a savanyúságot eszem?szeretem a bolti vegyes és a káposzta savanyút és a házi friss salátát(igaz ebben van cukor)?

Mazsolát tehetek a zabpehelyes tejbe?

A zöldségeket köretnek te hogyan készíted el?olajon megpíritod?most hallottam a tv-ben hogy így kérget kap a külseje a zöldségnek és így nem fő ki annyi tápanyag belőle.

23. 2577cdcc12 (válaszként erre: 22. - 244ed1c739)
2008. márc. 31. 08:49

Jó a gyümölcsjoghurt, ha nincs benne cukor és zsír, de hát ilyen nemigen van. A norbisban mondjuk nincs cukor, de mondjuk gyümölcs se, és hát izlések és pofonok, de szerintem messze vana jótól. Régen volt azt hiszem a danonnak ilyen, de már rég nem láttam, igaz nem is kerestem.Én natúr joghurtot (0 %-os, én csinálom joghurtkészítővel) eszem, ebbe fahéjat, édesítőt és zabpelyhet szoktam tenni. De lehet bele bármilyen gyümölcsöt, cukormentes lekvárt is beletenni. Vagy natúr kakaóport.

Igen én elég gyakran eszem zabpelyhet. Joghurtba, főzve gyümölccsel, és sütit is szoktam belőle sütni.

Én előszeretettel használom a fagyasztott zöldséget, főleg a vegyeseket. Mert jó, hogy van mindig valamilyen zöldség, de mi van, ha én mást akarok enni? És nem olyat, ami friss, de szerintem az sem jobb, ha már hetek óta valahol áll, sőt akkor már a viszonylag gyorsan lefagyasztott zöldség jobb. És akármennyi a vitamintartalma, a rosttartalma akkor is megmarad. Ja, és nem kell pucolni, vágni, stb :o)

2008. márc. 30. 21:54

jó hogy írtad mert én sok gyümölcsjoghurtott eszem.Akkor milyen joghurtot ajánlasz?A natúr joghurton kívűl,vagy azt mivel lehet finomabbá varázsolni?

Kostolgatom a zabpehlyet amit ajánlottál te is.Háát fura az eddigi szendvicses,kalácsos vacsorák után.

Te gyakran eszed?

Ha nem kérdezek túl sokat akkor válaszolnál még erre:mi a véleményed a fagyasztott zöldségekről?

21. 2577cdcc12 (válaszként erre: 20. - 244ed1c739)
2008. márc. 30. 18:26

Egyszerűen elmondod neki, és Te is eszerint élsz. Az én fiam a suliban, amikor gyümölcsjoghurtot kaptak, közölte az tanárnővel, és a társaival, hogy az egyáltalán nem egészséges. Mire a többiek mondták, hogy dehogy nem. Erre elkezdte nekik felolvasni, hogy mi van benne: cukor, eperaroma...

És ezeket már az oviban is tudta, csak elolvasni nem...

2008. márc. 30. 08:18

Most kaptam a postaládámba egy Nestlés újságot.Ajánlja a zacskót levesét,tasakos szószait,stb.

Ugye ezek nem az egészséges ételek közé tartoznak,mégis szinte már elcsábultam és azt éreztem a képek láttán ezt ki kell próbálnom.

Sajnos a reklámok nem értünk vannak,ez nagyon felháborító.Vegyük a gyerekekt:mit látnak folyton,hogy egyék a tejszeletet,kinder tojást,.... a hütőből,stb. .És hogyan értessem meg velük,hogy nem szabad minden nap ilyeneket enni?!?

19. 2577cdcc12 (válaszként erre: 18. - 244ed1c739)
2008. márc. 24. 21:33

Hát a sovány sonka az olyan, ami nem zsíros :o)

Talán ezért van nálunk ebéd-vacsora minden ünnepen. Így nem kell válogatnom, hogy mit eszem és mit nem. Mindig van olyan amit én is ehetek, és persze olyan is amit ők imádnak. Ezért is sütök hatalmas kerek fonott kalácsot, mert a férjem már hetek óta várja. A süti pedig isteni, és szinte mindig más, de én és bátran ehetem, akár este is. Tudom, hogy ez kicsit időigényes, mint elmenni valahova, de nekem megéri. Meg az is, hogy kiélhetem a főzéstudományomat. Egyébként nálunk mindenki, család, ismerősök, barátok tudomásul vették, hogy én így étkezem, és ha a fene fenét eszik, akkor sem eszem meg ami nekem nem fér bele. Nálam mindig van egy táska, amiben valami olyan van, amit én ehetek. Ha kell, mert éppen olyan a kaja, előveszem. Eddig még senki sem sértődött meg.

2008. márc. 24. 20:56

Milyen a sovány sonka?

Diétás sütit sajnos egyedül magamnak nem sütök,anyósom a süti felelős,minden ünnepre ő süt és hát a diéta szót sem ismeri.Sajnos a családot nem érdekli az hogy egészségesen étkezzünk.Ő is főz nekünk és hát a tyúkhúsleves (jó zsirosan) a pörkölt nokedlival,rántott hús a sláger.És nincs mit tennem ezt eszem én is mert megsértődne ha én nem enném meg.Kevesebbet eszem már azt is megszólják és a köretet kihagyom.A reggelin és a vcsin tudok diétázni.

17. 2577cdcc12 (válaszként erre: 16. - 244ed1c739)
2008. márc. 24. 14:05
Sovány sonka, sok zöldség, diétás süti... Ez a titka! Egyébként nem ezen az egy napon múlik semmi :o)
2008. márc. 24. 07:26
Háát ez a Húsvéti ünnep nem kedvez az egészséges étkezésnek!!!Egyszerűen nem tudok nemet mondani magamnak,annyi sok süti,kalács,sonka láttán.:-((
15. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - 244ed1c739)
2008. márc. 21. 08:55

Pontosan ilyen céllal írta,hogy nem kell komolyan venni mindent amit az ételekről írnak,mert üzleti érdekek is meghúzódhatnak a háttérbe:)


Egyébként teljesen egyetértek vele.

14. 2577cdcc12 (válaszként erre: 13. - 244ed1c739)
2008. márc. 21. 08:44
Hát ezt ne is vedd komolyan...
2008. márc. 21. 06:27
Érdekes amit írtál,sajnos nagyon nehéz egészségesen enni!-Ne egyél teljes kiőrlésű lisztből származó kenyeret, hisz abban benne van a korpa, az pedig gombával lehet fertőzött-hát ezen meglepődtem,még nem hallottam!!
12. cel
2008. márc. 20. 14:22

Szia Krisz!


Kérdésed nagyon jogos. Halljuk jobbról, halljuk balról: ez sem egészséges étel, meg amaz sem. Az egyik zsíros, masik génkezelt, a harmasik meg egyenesan mű, túl finomított, vegyszerekkel permetezett.

Nos, én úgy gondolom, hogy mindenkire nem lehet ugyan azt a ruhát ráhúzni, különbözőek vagyunk, különbözőek a tápanyag iránti szükségletünk. Van akit eltiltanak a fehérjék túlzott bevitelétől, másokat arra buzdítanak, hogy sok fehérjét fogyasszon, de írhattam volna ugyanezt a szénhídrátokra és a zsírokta is.

Jó tanács: figyeld meg, hogy a szervezeted mit kíván és ésszerű harárokon belül fogyaszd azokat az ételeket. Egy biztos, ahhoz, hogy a napközbeni starpár bírd, reggel több, lassan felszívódó szénhidrátot is tartalmazó ételre van a szervezetnek szüksége, pl:piritós kenyér, sajttal, egy jó csésze folyadék ami lehet tej, tejtermék, tea vagy gyümölcs lé, esetleg méz. Egy jó adag reggeli jó útravaló egész napra. Vacsorára pedig valami könnyűt egyél, ilyenkor jöhetnek a zöldségek, egy könnyű főzelék, friss saláta, sovány hús feltáttel, egy tányér finom zöldség vagy hús leves. A lényeg, hogy azt edd ami jólesik , csak a minőségre a mennyiségre és a változatosságra figyelj. Egyébként az a meglátásom, hogy jól felfogott üzleti érdek fűződik az élelmiszerek bűnösségét illetően. "Minek ennél almát, az permetezett, káros az egészégre, amikor mindezt kapszula formájában megveheted, ugyan, ne vigyél haza grépfuiott, ki tudja honnan származik, de az üvegben termett tabletta, remek. Ne egyél teljes kiőrlésű lisztből származó kenyeret, hisz abban benne van a korpa, az pedig gombával lehet fertőzött, vegyél inkább laborban gyártott élelmi rostott tartalmazó korpa szerű kéződményt". Kedves Krisz, bocsi a gunyorosságért, de ezt tapasztalom. Egyél módjával azt ami jól esik, mozogj sokat és nevess nagyokat.


Üdvözlettel: cel

11. berdor
2008. márc. 20. 13:57

Sziasztok!


Nálunk mindig saláta a vacsora, konkrétabban valami nyers saláta (répa, jégsali, paradicsom, ubi, hagyma) ha van időm, akkor csirkét grillezek hozzá, ha nincs akkor sajtot, sonkát teszek be.

Egy héten minimum 1x van hal.

Reggelire a férjemnek és magamnak mindig készítek szendvicset, a gyerekek az oviban esznek, de ha korán indulunk - általában így szokott lenni -, akkor otthon még adok nekik "Jó reggelt" -et vagy egy joghurtot


Alapvetően szerintem tartózkodni kell e finomított élelmiszerektől és törekedni kell a napi 5x étkezésre, meg arra, hogy tényleg fogyasszunk egy nap 5x zöldséget és gyümölcsöt, meg kevesebb húst együnk!

2008. márc. 20. 13:49
Én is szeretem a zabpelyhet, de nem főzöm, csak beleteszem a tejbe vagy teába, ha kicsit meleg vagy langyos, 2 perc alatt megpuhul. Teával is nagyon finom, pici mézzel citromlével. Áztatott mandulát is szoktam bele rakni.
9. pimpi3 (válaszként erre: 6. - 244ed1c739)
2008. márc. 20. 13:01
Tényleg nem ugyan olyan a zabkorpás rántott dolgok mintha zsemlemorzsával csinálnád, de nekünk még jobban is izlik!
2008. márc. 20. 12:26
Mondjuk én a zabpelyhet háromszoros vízben főzöm, nem kétszeresben.
7. 2577cdcc12 (válaszként erre: 6. - 244ed1c739)
2008. márc. 20. 12:25

A zsemlemorzsa persze hogy egészségesebb, ha teljeskiörlésűból van.

Én mondjuk zapkorpával csinálom a rántott dolgokat, de azért ne várd, hogy olyan lesz, mint a zsemlemorzsával.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook