Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészség, sérülés, tinédzser gyerekek, sport fórum

Egészség, sérülés, tinédzser gyerekek, sport (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2019. ápr. 26. 03:07
A sportorvosi engedély is más, és egy sérülés is...
30. levarosbukta (válaszként erre: 25. - Joli40)
2019. ápr. 25. 23:48
Jaj de jó, akkor augusztus 6-ig ne is csinálj semmit. Hurrá, meg van oldva a probléma.
29. levarosbukta (válaszként erre: 24. - Joli40)
2019. ápr. 25. 23:46
Gondolom taxiról még nem hallottál? Azt meg nem mondta senki hogy a gyereket meg kell ijeszteni. Miért érzem úgy hogy neked így a kényelmes. Ha nem akarja a gyerek nem megyünk. Aztán nehogy sírás legyen a vége.
28. Guruljka (válaszként erre: 26. - 04424e865e)
2019. ápr. 25. 23:24

Szentivánéji álom (1595-1596)

A Midsummer-Night's Dream (1595-1596)


Helyes a bőgés, Oroszlán!

(Demetrius, V.1.)

(Ford.: Arany János)


Well roared, Lion! (Demetrius, V.1.)


Igyekeztem pontosan idézni.

27. andi6020 (válaszként erre: 24. - Joli40)
2019. ápr. 25. 22:55

Egyéb kifogás van?

Fogd a kölyöd és vidd el az orvoshoz.

26. 04424e865e (válaszként erre: 25. - Joli40)
2019. ápr. 25. 22:32

Ez megint az a kategória, mikor nem itt kellene hokizni, hogy vigyem-e a gyereket vagy ne, van-e autó vagy nincs, rendel-e a sportorvos vagy nem. Illetve nem egy közösségi oldalon kellene feltenni a kérdést, hogy mi legyen. Amennyiben te végképp nem tudsz dönteni megkérdezném a csapat orvosát, hogy szerinte miféle sérülés ez. Elég komoly egyesületnek néz ki a leírtak alapján, ahol a fiad játszik, a felnőtt csapatnak biztos van orvosa, aki megmondaná mit tegyél.


Ugyanakkor nekem továbbra is furcsa, és gyanakvásra ad okot, hogy valós-e a probléma mikor egy friss regisztráció rögtön egy ilyen kérdéssel nyit, majd ha tanácsot adnak neki, mindenre van kifogása.

25. Joli40 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 21:26

Sportorvos van a körzetünkben.


Lehel fiam a sérülését követően soron kívüli sportorvosin november 13-án volt. (május 12-én jár le az övé)


Adorján fiam (akinél a jelenlegi probléma fennáll) pedig legutóbb február 7-én volt, így augusztus 6-ig kell hivatalosan a soron következő vizsgálaton megjelenjen.


Egyébként lehet, hogy pont ez lenne a legjobb megoldás, hogy sportorvos vizsgálja meg. (Egyébként különálló ortopédiai szakirányú sportorvoslás viszont nincs)

24. Joli40 (válaszként erre: 22. - Levarosbukta)
2019. ápr. 25. 21:18

"Mi lenne ha nemes egyszerűséggel fognád a gyereket és elvinnéd az orvoshoz?"


Persze! Ez is egy megoldás lenne. De kicsit ez a 'fogd a gyereket és vidd orvoshoz' megvalósítása nehézkes. Mégpedig azért, mert bár két jogosítvány van a családban, de csak egy autó. Ez pedig a férjemnél van. Azzal jár dolgozni.



"Ez nem akarom-nem akarom kérdés."


Persze! Ebben igazad van!



"Te vagy a gyerekért a felelős, és ha tényleg valami komolyabb baja van? Sokszor derültek már ki komoly betegségek egy-egy sportsérülés miatt."


A komolyabb bajra persze gondoltunk már mi is (és szerintem ő maga is - és talán ezért tart is az orvoshoz meneteltől). De azért hagyj ne ijesszem meg a legdrámaibbal a gyereket. Bár tény, hogy a legdurvábbra magam sem szívesen gondolnák, még akkor sem, hogyha hallottam már hasonlóról.


"Komolyan megáll az eszem, nem tud a gyerek ráállni a lábára, szemmel látható duzzanat, kék folt nincs és ti nem viszitek orvoshoz????"


Hosszú távon látható jelei ennek nem voltak. A Plo Koon #16-os válaszában utalt már rá, hogy a focisták azért kapnak rúgásokat a lábukra (lábaikra), így átmeneti foltok voltak persze rajta.

2019. ápr. 25. 21:09
Sőt, én utánanéznék, működik-e sportorvosi rendelés elérhető közelben, illetve az ortopédián.
22. levarosbukta (válaszként erre: 21. - Joli40)
2019. ápr. 25. 20:31
Mi lenne ha nemes egyszerűséggel fognád a gyereket és elvinnéd az orvoshoz? Ez nem akarom-nem akarom kérdés. Te vagy a gyerekért a felelős, és ha tényleg valami komolyabb baja van? Sokszor derültek már ki komoly betegségek egy-egy sportsérülés miatt. Komolyan megáll az eszem, nem tud a gyerek ráállni a lábára, szemmel látható duzzanat, kék folt nincs és ti nem viszitek orvoshoz????
21. Joli40 (válaszként erre: 20. - Joli40)
2019. ápr. 25. 19:32
Vagyis pontosítanék annyiban, hogy ránehezedni szinte egyáltalán nem tud arra a lábára.
20. Joli40 (válaszként erre: 18. - 6c1854d904)
2019. ápr. 25. 19:31

A sport sajnos tényleg veszélyes "üzem" ilyen téren. Én sosem voltam egy miniszoknya párti. (talán életemben 3-4 alkalommal volt rajtam - de az is nyáron). Az viszont igaz, hogy anyám a szoknyát télen egyáltalán nem akarta engedni, hogy hordjam. De én is volt olyan, hogy ezzel kapcsolatban szembe mentem anyámmal.


Talán azt tekinthetem jó jelnek, hogy sem tegnap, sem ma nem lógott el az edzésre. A tegnapihoz viszonyítva kicsivel jobban érzi magát, de még mindig nem tud teljesen ránehezedni a lábára.

19. Joli40 (válaszként erre: 16. - 04424e865e)
2019. ápr. 25. 19:23

"Ami számomra érdekes az írásodban, hogy nem látszik a bokáján a rúgások nyoma."


Lehet, hogy megérné pontosabban fogalmaznom. Kapott rúgásokat, amik azért viszonylag gyorsan eltűntek a lábáról. Lehet, hogy valamelyest ezeknek is köszönhető a fájdalom.


Jó tény, hogy a fiam sem csak a saját korosztályában játszik, hisz a klubnak csak U15-ös és U16-os (és U19-es) korosztályos csapatai vannak.



"Pedig, ha valakit úgy istenesen megrúgnak az bizony mindenképpen feldagad, ha nem is cipónyira, majd néhány nap múlva bekékül, pláne, ha többször érte rúgás."


Azért a 13-15 évesek (de még a 16-17 évesek) sem olyan elvetemült durvasággal játszanak egymással szemben. A többiben igazad van!


"Amennyiben nincs látható nyoma a sérülésnek, elképzelhető, hogy nem a focitól keletkezett a sérülése, hanem van valami elváltozás a bokájában és az fáj neki."


Látható nyoma napok óta, legalábbis 2-4 napja biztosan nincs, viszont mégis e hét kedd délutánra, sőt mondhatni, hogy szerda reggelre durvult odáig a helyzet, hogy alig tud lábra állni.

18. 6c1854d904 (válaszként erre: 13. - Joli40)
2019. ápr. 25. 19:11
El kell fogadnia, hogy a sport - sajnos- ezzel jár. LEsznek még sérülései, de nagyon nem mindegy, hogy ezekből a helyzeteket mennyire kezeli éretten. Fiatal még, gyorsan gyógyul, regenerálódik, de ha most nem vigyáz, akkor egy életre kiszúrhat magával. ( Bár lássuk be, nekünk mennyit használt az anyai dörgedelem felfázásokat és vesebajokat emlegetve, mikor télen miniszoknyában indultunk el otthonról? :D ). Próbáld azzal meggyőzni, hogy a doki segítségével gyorsabban gyógyul, de ha erre még rásérül ( amire ilyen állapotban elég nagy esély van), az már tényleg hosszú idő lesz.
17. Joli40 (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2019. ápr. 25. 19:10
Ezt is ecseteltem neki, hogy azzal játszik, hogy idő előtt véget érhet a focis karrierje. Talán az edzőre hallgatni fog.
2019. ápr. 25. 19:09

Bár lehet nem látszik rajtam, de valaha fociztam én is. Ami számomra érdekes az írásodban, hogy nem látszik a bokáján a rúgások nyoma. Pedig, ha valakit úgy istenesen megrúgnak az bizony mindenképpen feldagad, ha nem is cipónyira, majd néhány nap múlva bekékül, pláne, ha többször érte rúgás.

Amennyiben nincs látható nyoma a sérülésnek, elképzelhető, hogy nem a focitól keletkezett a sérülése, hanem van valami elváltozás a bokájában és az fáj neki.

15. Joli40 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2019. ápr. 25. 19:08

Egyikünk sem az a vasszigorú szülő. Talán ebben az esetben jó lenne, hogyha a vasszigorú lenne valamelyikünk.


Nem! Nagyjából 1 hónapja kezdődött, de hetekig nem volt ekkora baj. Még húzni sem húzta a lábát. Mondjuk meccsen volt, hogy igen, de általában nem.

14. Joli40 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 19:05
Az a helyzet, hogy a férjem egy üzemben dolgozik három műszakban. E héten délutános. Ezzel a műszakkal szokott gond lenni. Ilyenkor ritkán tud bárkivel műszakot cserélni, hogy elszabaduljon. Este kiderül, hogy most tudott-e, mert neki is hasonló a szándéka, mint amit te is ecseteltél.
13. Joli40 (válaszként erre: 5. - 6c1854d904)
2019. ápr. 25. 19:02

Talán igazad van! Eddig mindegy, hogy betegségről vagy iskoláról, sportról legyen szó, mindent megtudtunk beszélni. Lehet, hogy nekem és a férjemnek is erélyesebbnek kellene lennünk. Féltjük őt is és a testvéreit is. Nem kizárt, hogy pont attól tart, hogy esetleg már most is olyan dolog áll ennek a hátterében, amiért esetleg 1-2 hónapot ki kellene hagyjon.


Az előrelépés, hogy sem tegnap, sem ma nem lógott el az edzésre. Ebben biztos vagyok, hisz du. 3 órás edzésre itthonról negyed 3 körül szoktak indulni (ha nem tudja őket kivinni a férjem - ahogy a héten biztosan nem, mert délutános és 2 órára ment), de ő még háromnegyed 3-kor, amikor hazaértem a melóból az ágyban feküdt és pihentette a lábát.

12. Amaunet (válaszként erre: 10. - Joli40)
2019. ápr. 25. 19:00
Jah, és ha így akar játszani, mikor már nem annyira fáj, akkor lehet, úgy megterheli a bokáját, hogy baleset lehet belőle. Akkor aztán tényleg vége a focikarriernek.:(
11. Amaunet (válaszként erre: 10. - Joli40)
2019. ápr. 25. 18:58

Ahogy leírtad, nem egy hét alatt jutott ebbe az állapotba, lehet, hogy a gyógyulás sem lesz gyors. Majd máskor időben el fog menni orvoshoz.


Egyébként e gyermek egészsége ebbe a korban még a szülő felelőssége, így ha másként nem megy, akkor parancsszóra, az apuka szigorú fellépésére talán menni fog.

10. Joli40 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2019. ápr. 25. 18:52
Én arra gondolok egyébként, hogy pont attól fél, hogy orvos már most is valami olyasmit állapít meg ami miatt esetleg heteket, hónapokat kellene kihagynia.
2019. ápr. 25. 18:50
A férjed hívja fel az edzőt és kérje meg, hogy segítsen ebben. A meccsre lehetőleg vigye el, ez jó alkalom is lehet arra, hogy az edző beszéljen a fejével.
8. Joli40 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 18:46

Az edzőre való utalás jogos. Sokan bajlódnak kisebb sérülésekkel, amivel még tudnak játszani. Ha minden kisebb sérülés esetén leleteket kérne, akkor szinte soha nem tudnának a csapatok pályára lépni.


De a fiam esete kicsivel másabb, hisz nagyjából 1 hónapja folyamatosan kisebb előjelei voltak ennek, de e hét keddre tetőződött be a helyzet.


Az biztos, hogy e hét vasárnap nem játszik. A jelen látomás, vagyis a tapasztalatok alapján a jövőheti mérkőzésen való részvétele is nagyon erősen kétséges.

7. Joli40 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2019. ápr. 25. 18:42
Igen! Ezzel már próbálkoztam én is. De valamiért hajthatatlan és nem akar orvoshoz menni. Én is feltettem már azt a kérdést neki, hogy miért nem hallgat arra, aki mindig jót akar neki, és eddig nem volt ilyen jellegű konfliktus köztünk, mint az elmúlt napokba.
6. Joli40 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2019. ápr. 25. 18:38
Eddig semmi probléma nem volt a fiam és köztem a kommunikációval. Mindent megtudtunk beszélni. Ez az első olyan kérdés, amiben nem értünk egyet és nem hallgat sem rám, sem az apjára valamiben.
2019. ápr. 25. 18:31
Először is én le sem állnék vele erről beszélgetni, vitatkozni. Sok mindent megbeszéltem a gyerekkel, de ha az egészségéről volt szó, akkor a döntés mindig az enyém volt. 14 évesen ez még nem az ő dolga. Amúgy azt meg nem nehéz belátnia neki sem -feltételezem, egyébként értelmes a kölyök -, hogy a hosszútávú egészségéről van szó és ha nem jön rendbe a lába, búcsút inthet a focizásnak akár hónapokra. Ha nagyon nem boldogulsz, beszélj az edzőjével, hátha rá hallgat.
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Joli40)
2019. ápr. 25. 18:29

Egy 14 évest simán elviszek bárhova.

Az edző nem látja, hogy a gyerek sérült? Ő is mondhatná, hogy vigyen orvosi leletet, anélkül nem játszhat.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Joli40)
2019. ápr. 25. 18:25
Talán mondd meg neki, ha nem derül fény arra, hogy mitől fáj a bokája, akkor az egész focis jövőjét veszélyezteti. Ha viszont időben látja orvos és tud rajta segíteni, akkor egy idő után javulni fog és meggyógyul - lehet újra focizni, terhelni.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Joli40)
2019. ápr. 25. 18:20

Hát, elvileg olyan viszonyban kellene lenned a gyerekeddel, hogy le tudjatok ülni megbeszélni a dolgokat, hogy legyél rá némi hatással, ha már neki nincs egyedül annyi esze, hogy orvoshoz menjen.

Ha meg ez nem, akkor egész egyszerűen megmondod neki, hogy orvoshoz megyünk, és kész.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook