Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egészség - Akupunktúrával - Energiagyógyászattal fórum

Egészség - Akupunktúrával - Energiagyógyászattal (beszélgetős fórum)


28. Yulcsy
2012. jún. 22. 14:05
Én is jártam akupunktúrára,mindkét gyermekem ennek segítségével fogant meg.(persze a férjem is kellett hozzá :)) )Csak ajánlani tudom,a fájdalom elenyésző,inkább kicsit kellemetlen,de nem vészes.
2012. jún. 22. 13:58
Sziasztok! Új és jelentős forudlatról tudok beszámolni nektek. Újabban a Jóisten a paralízises embereket tereli hozzám :-) Szép kihívás és csodálatos eredmények. Nagyon gyors a javuló tendencia. Hozzá kell tennem,hogy nem csak akupunktúrával kezelem őket, hanem tornáztatom őket a sy.gépeken és a gyógyszeres kezelésüket és merőben átalakítom vagy inkább úgy mondom a gyógyszert - gyógyító szerekkel helyettesítem. Persze nem egyszerre és azonnal. DE AZ EREDMÉNY PARÁDÉS!!!!!!!!!!!! könnyebben mozognak és múlik a depi ...
2012. máj. 21. 18:51
Sarokcsonti fájdalmakra is nagyon hatékony.:-)
2012. máj. 21. 18:49
Képzeljétek el, csak, hogy fel tudjátok mérni a hatékonyságát írom le nektek. Csütörtökön sos.hívtak egy olyan beteghez, aki két napja - ugyan erős , testes ffi, mégsem tudott sem lábra állni, sem ülni, kizárólag hason feküdt. Kapott brutálisan erős fájdalomcsillapítót két fajtát de egyáltalán nem használt neki. Betonszállító keverőkocsit vezet és ugye azzal van teendő. Rosszat mozdult és a háta nem bírta el. Kersztcsonti és gerinccsatorna részen gyulladása lett. Masszírozták , melegítették - semmi nem használt. Két kezelés kellett akupunktúrával és a hagyományos izomregeneráló krémmel (richtofit )és második napon már ő jött nekem ajtót nyitni. Ma már dolgozik. Jelzem - nem kellett inyekció, nem kellett fizikoterápia , és nem kellett fájdalomcsillapító. Magne B6 - némi kálciummal igen és jegelés igen. Imádom az akupunktúrát...!!!!! Gyerekek, ha valakinek rándulása , ficama, húzódása van NE MELEGÍTSE, ÉS NE ÜLJÖN MELEG VÍZBE.
24. 87d352ffb4 (válaszként erre: 13. - Mazsinka)
2012. máj. 21. 18:40

A biológiai fogászat "kezelési egysége" az odonton.

Az odonton részei a fogak, a fogíny, és az azokat körülvevő szövetek (a nyálkahártya, gyökérhártya, csonthártya, artériák, vénák, idegek, nyirokerek), valamint a meridiánok, amik funkcionális egységet alkotnak. Egy energetikai egységet, egy mikroszisztémát, amik kapcsolatban vannak a belső szervekkel és azok funkcióival. Ez a folyamat, vagy kapcsolat visszafele is igaz, minden belső szerv, és azok funkcióinak reprezentációs pontja megtalálható az odontonban. Ez is az öt elem tanán alapul.

AZ alábbiakban láthattok egy felsorolást, ami rendkívül leegyszerűsítve tartalmazza, hogy melyik foghoz melyik szerv tartozik.


1-2.: Vese, hólyag


3.: Máj, epe


F4-5, A6-7: Tüdő, vastagbél


F6-7, A4-5: Gyomor, lép, hasnyálmirigy


8.: Szív, vékonybél


Ezért lehet fontos és érdekes egy panorámaröntgen, valamint egy fogászati felmérés eredménye a természetgyógyász számára. Az odontonban található gyulladások, sérülések, tömések, hiányok (hiányzó fogak, vagy korona, híd) magyarázhatják a hozzájuk kapcsolódó belső szervek kiegyensúlyozatlan működését, és természetesen fordítva is igaz: ha egy belső szerv nem működik rendesen, gyulladásban van, stb., akkor az a fogaknál is jelezni fog (állandó érzékenység, enyhe gyulladás, stb.)

2012. máj. 9. 18:31
Az allergia- szénanátha témában írnék pár szót. sok volt mostanában a megkeresés ezügyben felém. Álltalános tünetek: vízszerű orrfolyás - majd a belső felén a nyálkahártya vakarózása és bedagadása. Ez a bedagadás függően a súlyosságtól a torok - nyelőcső részen is megjelenhet. A szem folyamatos viszketése és a szemgolyó égése nagyon jellemző. Megelőzésként és folyamatos kezelésként is ajánlanám a fülakupunktúrát. Remek eredmények vannak. Az ajánlott táplálékkiegészítők pedig a következők: Lehet , hogy elsőre furának tűnik de minimális mennyiségben jóval a szezon előtt a virágpor. ( óvatosan bájnunk vele ). Kálcium - magnézium 2:1 arányban- (csökkenti az állapottal járó idegi feszültséget ) B komplex vitamint - szintén stresszt csökknet, B5 vitamin - patotén sav ( csökkenti az orrdugulást ), C vitamin bioflavonidokkal, béta karotin (ezt helyettesítheted A, E vitaminnal és cinkkel. A c vitamin gátolja a szervezetben az allergének következtében keletkező hisztamin képződést vagyis antihisztamin hatású. Mindegyik ajánlott antioxidáns javítja a csecsemőmirigy működését - ezzel ösztönzi az immunrendszert. A feketebogyó kivonatok koncentrátumban (Pl: rain soul ) óriási adag c vitamint - antioxidánst tartalmaznak.
22. Claire777 (válaszként erre: 19. - Skóciababy)
2012. ápr. 22. 21:12
Gratulalok!Most boldog lehetsz nagyn!:)En is az lennek:)
21. Skóciababy (válaszként erre: 20. - 87d352ffb4)
2012. ápr. 12. 13:57

Köszönöm!

Továbbra is járok akupunktúrára, nem hagyom abba.:-)

20. 87d352ffb4 (válaszként erre: 19. - Skóciababy)
2012. ápr. 12. 12:49
Őszintén - tiszta szívből kívánok sok boldogságot a bébihez,és drukkolok, hogy minden rendben legyen.
2012. ápr. 11. 20:49

Mielőtt kopaszodnánk, valamit megosztanék az akupunktúrával kapcsolatban veletek.

Ma pozitív lett a terhességi tesztem és ezt annak köszönhetem:-)))

2012. ápr. 11. 16:18
Hölgyeim a következő téma amit feldobnék a női kopaszodás lenne. Hozzászólásokat kérek saját tapasztlatból....
2012. ápr. 11. 16:14
Egyenlőre sajna nagy a hatalma a gyógyszergyáraknak.Kicsit betegentartás van,nos mindegy - mi azért törekszünk. És hála istennek akinek kell az megtalálja a neki hatásos módszereket.
16. Claire777 (válaszként erre: 15. - 87d352ffb4)
2012. ápr. 6. 15:36
De hogyhogy elutasitjak?Itt kinn Londonban egyetemen tanitjak es ugyanolyan kepesitesnek felel meg mint egy physiotherapy vagy "altalanos" orvosi kepesites.Erdekes.Azt tudom, hogy anno amikor kijottem ide, akkor sem volt csontkovacs kepesites Mo.on, mert az is nagyon erdekelt mar akkor. Hat tenyleg at kene reformalni a magyar egeszsegugyet gyokeresen.Remelem ezek a dolgok elkezdodnek majd mar lassacskan Mo.on,mert egy gyonyoru orszag ahol gyonyoruen lehetne elni...
15. 87d352ffb4 (válaszként erre: 14. - Claire777)
2012. ápr. 3. 13:41
Szia! Ha testakupunktúrával akar valaki foglalkozni, azt orvosi diplomához kötik. A füladdigktológus természetgyógyász - az eü-végzettséghez - természetgyógyász általános képzéshez és szakosodáshoz kötött. Ezt meghagyták nekünk :-). A csontkovács - vagy kiropraktőr képzést azt sajnos még a term.gyógy kamara elutasítja- pedig az egyik legfontosabb alap az orvosláshoz is.
14. Claire777 (válaszként erre: 1. - 87d352ffb4)
2012. márc. 31. 18:08
Az akupunktura nagyon-nagyon hatasos es jo orvoslasi modszer. Itt ugy is nevezik complementary therapy.Nem tudom, hogy most Mo.on hogy mukodik ez a dolog:kell egyeb(orvosi) vegzettsegnek lenni, hogy valaki mint akupunkturaval foglalkozo terapeuta dolgozzon? Pld. ha otthon csontkovacskent dolgozol, akkor (elvileg)nincs olyan kepzes es szakma, ha azota meg nem valtoztattak. Itt orvosi diplomahoz kotik, ha valaki csontkovacskent rendel. En nem vagyok csontkovacs(meg) de minden fajta complementary therapy erdekel.
2012. márc. 30. 14:41
És az igaz, hogy a kínai orvoslás szerint minden fog valamilyen szervvel van kapcsolatban?
2012. márc. 30. 14:27
Ittam régebben a cickafark teát és ülőfürdőztem is vele. Cisztám elmúlt tőle.:-) Most nem iszok mást, csak citromfű teát időnként. Kaptam kínai gyógyfüves bogyókat, egy hétig szedtem. Jin erősítő, azt tudom róla.:-) A dokinő peteérés előtt a petefészkeimnél is rakott tűt, oda nem szokott. Valamit jól csinált,mert két nap múlva lett is pozitív ovulációs tesztem.:-)
2012. márc. 30. 13:54

Szia Hercegnő 31 ígértem neked a pajzsmirigyről!

Én ezt szoktam alapul venni.

A pajzsmirigy hormonja szinte valamennyi szervünk működéséhez szükséges, így működésének hiánya vagy túltengése komoly gondot okoz. Nehéz felismerni. Az alulműködés illetve hormonhiány tünetei a fáradékonyság, aluszékonyság, a bőr szárazsága, általános gyengeség, súlynövekedés.

Következménye a szív frekvencia csökkenése, magas vérnyomás és koleszterinszint, székrekedés, hízás, lelassuló mozgás, izom- és izületi fájdalmak.

A pajzsmirigy hormonjai fő hatóanyaga a jód, élettanilag nagyon fontos funkciót tölt be. Ezek felelnek az egész szervezetben az anyagcsere folyamatokért. Irányítják a fehérjék, a zsiradékok és a szénhidrát forgalmát. Ezek a hormonok szabályozzák az agy, az idegrendszer, a nemi- és emlőmirigyek tevékenységét, működését, a gyermek növekedését és fejlődését.

Sajnos jódszegény az általános étrend magyarországon, ezért szerencsés törekedni ennek pótlására.Ez több féle képpen lehetséges. Több jódban gazdagabb ételt fogyasszunk - mint : tengeri alga, tengeri halak, rákok . vagy alternatívaként jódtabletta formályában, és van megoldás gyógynövényben is.


Van olyan gyógynövény is ami a pajzsmirigynek komolyan segíthet: 1 pohár galajteával gargalizálni napi 1 szer jó mélyen, meg is kell inni.

Mellette: napi 1 pohár kakukkfű tea az immun erősítésére, és heti 1-2 alkalommal lefekvés előtt orbáncfű tea.


Ez tuti tipp.

10. 87d352ffb4 (válaszként erre: 9. - Skóciababy)
2012. márc. 30. 12:29
Ezzel személyes tapasztalatom sajnos nincs. Alapból azt mondom,hogy jó döntés volt. A test minden részén megtalálhatók azok a stimuláns pontok amiken dolgozva a test magát elkelzdi egyensúlyba hozni. Ezek szerint a gyógyász akihez jársz jó úton jár - ha az eddigi rendszertelen ciklusod rendszeressé kezd válni. Amúgy a fülön is minden pont megtalálható és tökéletesen kezelhetők a test betegségei - egyenetlenségei. Bizonyos gyógyteákkal is nagyon sokat lendíthetsz magadon baba témában. Nekem személyesen a cickafark tea hozott eredményt. volt egy olyan visszamaradt gyulladásom a méh részen ami nem volt kimutatható, de ahhoz épp elég volt,hogy a betapadást ne segítse. Ez lehúzta és a kicsim már két éves és 4 hónapos tünemény.
2012. márc. 29. 14:07

Én egy kínai doktornőhöz járok, de nem a fülemet szokta. Szeretnék kisbabát, abban segít. A ciklusomat nagyjából beállította, most van peteérésem.:-) Eddig valószínűleg nem volt.

Angel ezzel kapcsolatban van tapasztalatod?

8. 87d352ffb4 (válaszként erre: 4. - Mazsinka)
2012. márc. 29. 13:10
Köszönöm a visszaigazolát - az én tapasztalataim is ezt mutatják mindkét oldalról.
7. 87d352ffb4 (válaszként erre: 5. - Skóciababy)
2012. márc. 29. 13:09

Csak jót tudok én is mondani róla. Nem tudok még egy olyan gyorsan működő regenerációt a testre, mint ez. És azt szoktam mondani, hogy az a mellékhatás,hogy helyrejössz:-))

Ez sem utolsó

6. 87d352ffb4 (válaszként erre: 2. - F799cac10e)
2012. márc. 29. 13:07
Szakmailag alátámaszthatóan mondom ,hogy vannak időszakok amikor érzékenyebb a fül és az is mindíg változik,hogy melyik fülecskéről van szó. Határozottan nem fáj, inkább kellemetlennek mondanám. Ezzel foglalkozom pár éve - és műkködik . Bármit kérdezhettek szakmailag.
5. Skóciababy (válaszként erre: 2. - F799cac10e)
2012. márc. 29. 12:57
Annyira nem vészes. Nekem mostanában érzékenyebbek a pontjaim, de első pár alkalommal alig éreztem. Most is csak 1-2 percig érzem szúrás után, aztán nem. Viszont több a pozitív hatása, nekem megéri.:-)
2012. márc. 29. 12:55
Én is vettem már részt akupunktúrás kezelésen. 20 kezelés alatt megszűnt az a problémám, amit egyik orvos sem tudott kikezelni hosszú évekig. Éppen ezért hiszek benne.
2012. márc. 29. 12:54
Engem is megtalált.:-) 6 hete járok és elég sok mindent megváltoztatott nálam.
2012. márc. 29. 12:43
ez fájhat, nem?
2012. márc. 29. 12:39

Miről is fog szólni- hát miről másról mint az örök vágyról - az egészségről és a szépségről.

Vannak tapasztalataim ezeken területen. Nem akarok szakzsargon lenni mert olyan bármilyen hirdetésben olvashatsz. Engem elemi erővel az akupunktúra talált meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook