Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ducik vs. soványak háború fórum

Ducik vs. soványak háború (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ducik vs. soványak háború

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. jún. 23. 10:27
Én most 53 kiló vagyok elvileg a 165 centimhez 55 kilónak kellene lennem, baromság...ez arányoktól is függ nagyban..
184. Ageeca
2011. jún. 22. 09:05

Nem lehet mindig a BMI re alapozni! Azt is változtatják... :S

Montelino-nak igaza van!

183. 758fd185b7 (válaszként erre: 78. - 9c1b9b7ead)
2011. jún. 20. 21:09
Szia,megnéztem a képeidet.Szerintem nagyon csinos vagy.Nehéz elhinni.hogy a BMI szerint tulsúlyod van :D
2011. jún. 14. 14:08
jó cikk volt, ami a lényeg, hogy az aranyközéputat javasolja az írója, egyébként tényleg kis lépésekben kell tenni az EGÉSZSÉGÉRT és itt ezen van a hangsúly nem a fogyáson, lehet valakin plusz néhány kiló és attól még lehet egészséges és boldog, létezik is külföldön egy mozgalom, ami ez mellett kampányol, a Health at Every Size ( [link] mondjuk nem mondom, hogy az "Every" részével teljesen egyetértek, mert ha valaki 300 kiló, az már valószínűleg nem egészséges, de azért mondanak nagyon érdekes dolgokat
2011. jún. 11. 22:06

Sziasztok!


Én kicsit máshogy gondoltam mindig a + 5-6 kiló nekem még nem duci a 10 már igen. A 15-20 meg már túlsúlyos nő/férfi. Aki meg elérte a 100 kilót (nem 185cm magassághoz nőként), az már saját magát bántja. Persze gyakran hallani, h. a 120 kilós nő így érzi jól magát, ezt én nem hiszem el neki, senkinek aki ennyit nyom. Van túlsúlyos a családban, látom, h. nehezebben jár, mozog, nem lusta, de a + súlyt cipeli magán, ettől fáradékonyabb, mint egy átlag súlyú.

Persze az sem mind1, h. hogyan oszlik meg valakin a súly. Lehet, h. valakinek a BMI kalkulátor alapján ideális a súlya, mégis az amúgy kicsi vagy átlagos melléhez, felsőtestéhez képest seggre/combra hízik. Ez sem egy jó dolog. Ismertem ilyen lányt, aztán elment spinningre és azóta jó alakja van, mert derék alatt arányosan fogyott, izmosodott.

Azért a BMI kalkulátor sem mindenható, viszont mindenkinek van otthon egy tükre, az egészséges önkritika a fontos+nem árt egy jó barát aki (finoman)időben szól ha valaki kezd nagyon elhízni vagy lefogyni.


Ha egy kövér embert összeültetnének egy vékonnyal meg egy átlagos súlyúval, h. étkezzenek együtt minden nap, mondjuk 1 hétig, akkor megértené mind, h. miért nyom annyit amennyit. A sport is fontos, hogyne..... de csak attól hízik valaki amit és amennyit megeszik.... ha több kalóriát visz be, mint amennyit eléget naponta.

A kövér emberek gyakran magyarázkodnak, vastag a csontja, a szülője is kövér, hormonzavaros.... és ezt mind tudják magukról, úgy h. orvos sohasem látta őket. Kifogást keresni mindig könnyebb, mint változtatni. Jó, van 5% aki tényleg betegség miatt kövérebb az átlagnál, de a 120-130 kilós túlsúlyt az sem magyarázza, ha hormonzavaros, mert csak a bevitt ételtől hízik el ennyire és h. ennyit hízzon sokat kell ennie és keveset mozognia.

Sok vékony (nem a magukat éheztetőkre gondolok) meg küzd a konditeremben, h. legalább izom legyen rajta, ha már hízni nem igazán tud, talán izmot építeni tudnak. Valahogy a társadalom mégis jobban elfogadja ha valakin több a kiló, mintha még hiányzik róla.

Régen azt tartották falun a parasztok, h. a kövér gyerek egészségesebb, mint a sovány. Manapság meg közli az emberekkel a gyerekorvos, h. ez nem így van... mégis sok szülő igyekszik megtömni a gyerekét.

2011. jún. 10. 07:42
Én meg fogytam akaratomon kívűl egy kilót és most azon vagyok, hogy visszaegyem magamra:)
2011. jún. 9. 12:11

Hmmmm... :) Igen, ez jó!

Most én is felszedtem vagy három kilót! Elértem a bűvös 50 kilót. Nekem konkrétan nem tetszik. Lehet, hogy az eloszláson kell javítanom, de belustultam a melegtől... :(

Maaaaaajd hoooolnap! ;)

2011. jún. 9. 11:31
Sziasztok! Én voltam 55 kg és 85 kg is( az 173 cm-es magasságomhoz) Őszintén megvallva egyik végletben sem éreztem jól magam. Most 60-65 kg között mozog a súlyom és végre nőnek érzem magam! Van rajtam némi zsír, de ettől csak nőiesebbnek érzem magam. Ettől függetlenül vannak barátnőim akik vékonyabbak nálam és vannak akik teltebbek. Ők is jól érzik magukat a bőrükben. Igazából az a fontos, hogy te elfogadd magad! Kit érdekel, hogy mit mondanak rólad az emberek?! Az a fontos hogy a barátaid családod úgy szeretnek ahogy vagy, nem csak a külső számít! Látványtervező ként ez elég érdekes hozzáállás a részemről, hiszen pont az a dolgom hogy hangsúlyozzam mennyire fontos a külső... pedig sokkal többet számít, hogy az ember lánya elfogadja saját magát és igen is merje vállalni ahogy kinéz, amit gondol!! Merj szuverén lenni! :)
177. f1fee9d062 (válaszként erre: 176. - 0e9d6cd002)
2011. jún. 5. 05:47

Igen, én is el tudom képzelni. Az biztos, hogy kipróbálnám.

A másik oldalon meg ott van a karcsú nő, aki tudja magáról, hogy szép, hónapokig vágyakozni rá, aztán a kihívás, hogy megszerezni, aztán látni, amint lesik a többi férfiak, hogy milyen csinos csajom van abban a fehér tenisz-szoknyában...

2011. jún. 4. 15:59

Ha pasi lennék én a dundus nőcikre buknék!!!

Lubickolnék a nagy di-di halmokban!

Lebegnék a kerek lufi fenekeken! :-D

Nem, nem vagyok leszbika-ke! :-) Csak úgy elképzeltem! Jó egy egy nagy rengő, kocsonyás zsírtömegbe belemarkolni! Nem? Éljenek a ducik (is!)

175. f1fee9d062 (válaszként erre: 174. - 758fd185b7)
2011. jún. 4. 12:59

Hmmmm...

:)

Na, mindegy! Akik soványnak mondták, biztosan nálam súlyosabbak, mert hasonlóan csontos/izmos alkat volnék. Barátkozom a nézőpontotokkal... :)

Na, nem mintha vágynék változni külsőre... Csak ízlelgetem a sovány szót. Talán nem is rosszindulatból, lesajnálásból mondják az emberek... Hanem csak így nevezik... SOVÁNY!

:D

Mi is az ellenpáááárja??? ...


Na, jó, nem heccelek senkit!

Legyünk egészségesek, oszt' jól van! :)

174. 758fd185b7 (válaszként erre: 160. - F1fee9d062)
2011. jún. 3. 22:27
Szerintem nagyon sovány
173. racka25
2011. jún. 2. 16:06

szerintem meg itt a hoxán azért jön ki élesen ez a téma, mert a diéta az oldal egyik fő profilja közé tartozik. így nyilván sokunk leírja a véleményét ezzel kapcsolatban, de ez nem azt jelenti, hogy a való életben azt vizslatjuk egy emberen, hogy hány kilót kellene fogynia vagy híznia. én legalábbis biztos nem.

a szépség ennél sokkal összetettebb, mégis pofonegyszerű: a belső harmónia és a kisugárzás.

2011. jún. 2. 11:16
Butaság. Minden alaknak, alkatnak, kornak meg van a sajátossága:)
171. Bombon (válaszként erre: 159. - E31f48b5f6)
2011. jún. 2. 10:39

Szia!

Köszönöm, a tanácsot!

Intervallumos futást csinálok 2 naponta.És 2naponta gyorsséta.

Sajnos most rossz a padom,Csak tornázok :(

Az evéssel meg problémáim vannak,ezt a mennyiséget is nehezem tudom legyürni.

De majd igyekszem ;)

2011. jún. 1. 21:53

Akit érdekel, facebookon találtam:


Fogyókúra tippek


beütöd keresőbe, kiadja és ott az üzifalon vannak beküldött, már kipróbált fogyis receptek:D

169. Jasmine24 (válaszként erre: 160. - F1fee9d062)
2011. jún. 1. 21:16
Szerintem csinos! Kicsit csontosnak tunik, de alapvetoen nem tartozik meg a nagyon- vekony nok koze. Vannak idomai.
168. Noémi 23 (válaszként erre: 160. - F1fee9d062)
2011. jún. 1. 21:13
Szerintem nagyon csinos. Nem sovány, a soványság azért máshol kezdődik. Vékony, de csinos, magas, szép hosszú combjai vannak...szerintem egy nagyon jó nő.
167. Ageeca (válaszként erre: 37. - C079b9184b)
2011. jún. 1. 21:10
köszönöm, aranyos vagy!
166. f1fee9d062 (válaszként erre: 161. - Gavrilo1)
2011. jún. 1. 19:53
:) És itt a különbség! Szerintem asoványszó abeteges alkatra vonatkozik. Szerintem szép, és egészségesneknéz ki. Meg nem is a boldogtalan alkat...
165. -magnólia- (válaszként erre: 160. - F1fee9d062)
2011. jún. 1. 18:01
Nagyon vékony, de csinos. Ő az a kategória, aki ilyen, hiába eszik. :-)
164. 00f5915a1b (válaszként erre: 163. - C8daa65adb)
2011. jún. 1. 15:50
És milyen igazad van.:)
2011. jún. 1. 15:47
Szerintem senkinek nem kéne fújnia a másikra. Mindenki olyan, amilyen, ráadásul ha boldogok is vagyunk a bőrünkben, akkor pláne senkinek semmi köze ahhoz, hogy nézünk ki :)
162. 83e25137af (válaszként erre: 160. - F1fee9d062)
2011. jún. 1. 15:45
vékony. olyan kis gazella alkat. de ez áll jól neki meg gondolom alapból ilyen :)
161. Gavrilo1 (válaszként erre: 160. - F1fee9d062)
2011. jún. 1. 15:41
szerintem kifejezetten sovány- nekem nem tetszik
160. f1fee9d062 (válaszként erre: 155. - Orsibigyu)
2011. jún. 1. 14:16
A Wolf Kati szerintetek mi? Sovány, vékony vagy jól néz ki?
159. e31f48b5f6 (válaszként erre: 146. - Bombon)
2011. jún. 1. 12:55
Belenéztem a naplódba, egy kis kéretlen jó tanács, ha elfogadod. HA futsz, ne 20 percet keményen, hanem vidd fel 45-60 percre és csak lazán kocogj. Olyan tempóban, hogy tudj mellette beszélgetni. Zsírt így fogsz égetni, 20 perc kemény futás, nem annyira jó. Szerintem ehetsz többet is, mint amit írsz, nekem ez kevésnek tűnik, nehogy tartalékolni kezdjen a szervezeted.
2011. jún. 1. 12:43

és hogy ki számít ducinak és ki vékonynak? Ezt szerintem mindenki érzi magán. Vagy ha Ő nem is, akkor a Párja, családja.


Tudni kell megállni, legyen az hízás, vagy fogyás. Nem szabad túlzásba esni, nem mindenkinek áll jól pl. ha csontos.

2011. jún. 1. 12:42

Sziasztok,


Én egyetértek a cikk írójával.


Igenis meg kell találni az egészséges középutat. Ha nagy túlsúlyról van szó, akkor kicsit behúzni a féket, leadni és utána élvezve a mozgást, a sok zöldséget, gyümölcsöt és a finom ízeket, kerülve a cukros, lisztes ételeket és boldogan élni!:))

2011. jún. 1. 12:14

Sajnos nem vagyok hajlandó elfogadni magam KÜLSŐLEG olyannak amilyen vagyok! Számomra ez egyenlő lenne a tespedéssel, egy nagy puha fotelbe süppedéssel! Ezért küzdök, és ez pozitív energákat ad nekem ettől pedig jól érzem magam! :)

Ez az "el nem fogadás" sarkall arra, hogy mozogjak, jó levegőt szívjak és még lapáj háziasszonyként:) se hagyjam el magam! Illetve ez az életmód váltásomnak is a kezdete, mert az egészséges mozgást 10 kg. múlva sem szeretném abba hagyni.

Ennyi...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook