Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dolgozzuk fel a császármetszést együtt fórum

Dolgozzuk fel a császármetszést együtt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
84. orsi26. (válaszként erre: 66. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:16

Szia!

szerintem ne bánkódj!A baba egészséges,ez a fontos!Az orvos biztos tudta,miért döntött a császár mellet..én 33 órát vajúdtam,az utolsó 6 az már borzasztó volt,erőm sem volt,igazából csak voltam és sodortak az események,mikor a baba megszületett,azonkívül,hogy boldog voltam,örültem,hogy vége,és már előtte könyörögtem császározzanak meg,de nem tették.Aminek utólag csupán azért örülök,mert miután megszültem a varráson kívül semmim nem fájt,de gondolom császár után lettek volna nagyon fájdalmas óráim-napjaim..

83. veroosh81 (válaszként erre: 81. - Ibuska1990)
2009. aug. 29. 21:16
Na, a szoptatás már csak a hab a tortán, csak az 5. napra indult be a tejem.
82. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 58. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:15

Vígasztaljon a tudat, hogy sima szülésnél sem adják oda mindig és mindenkinek a babákat.


Elhiszem, hogy vágyakoztál valami után....mi lett volna ha? Az egész életünk a mi lett volna ha...ha nem találkozól a pároddal stb.


Én azt tapasztalom kicsit divatos lett azon rágódni a császárosoknak -jajj most nem vagyok ettől jó anya!!-

Ettől se jobb, se rosszabb nem lettél. Vigyázz a babádra és gondolj arra egészségesek vagytok.

Kívánok nektek boldog, vidám és egészséges éveket!

81. ibuska1990 (válaszként erre: 78. - Ibuska1990)
2009. aug. 29. 21:13
Még az kimaradt hogy én egyáltlán nem voltam rosszabbul mint a simán szülő anyukák, sőt. Szerencsére a tejcsim is rögtön másnap beindult és lett is elég. Ettől az egytől féltem, hogy nem tudok majd szoptatni.
80. e87e4cce43 (válaszként erre: 51. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:12

A fórumot Te nyitottad.

Én azt mondom, hogy nézd a pozitív oldalát, vagyis azt, hogy netán nem repedtél ott lent szanaszét.

Aztán nézd azt (vagy nézd el azt?) hogy nem mindenki véleménye egyezik hajszálpontosan a Tiéddel.

Jó egészséget Neked és a babádnak.

79. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 76. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:11
akkor nincs miről beszélni
2009. aug. 29. 21:11
8 órát vajudtam de a baba még sehol sem volt. Én meg az apukája mondogattuk neki, hogy kisfiam gyere már lejjebb, nem akarsz megismerni minket. Végül műtét lett. Kiderült, hogy a köldözsinor volt a nyakán, ezért nem tudott lejjebb jönni a kis drága. Én nem bánom hogy császár lett egyáltalán, aza fő hogy neki nem lett semmi baja.
77. 7402d91a49 (válaszként erre: 1. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:10

Szia!

Én tavaly karácsony másnapján kerültem le a szülőszobára egy hét bentlét után.Indították a szülést a betöltött 41. héten.Olyan kínokat éltem át amit álmomban nem gondoltam volna.Rendszertelen fájások,leeső szivritmus(a babámnak) és mindezt fekve kellett tűrnöm.Még jó hogy a férjem mellettünk volt és segített lélekben.Amikor kimondták,hogy műtő,hálát adtam az égnek,hogy túl leszek rajta.Nekem megváltás volt a császár,titkon (akkor) örültem is neki.Nem voltam rá felkészülve így nem is tudtam hogy milyen veszélyei vannak(mert ugye azért vannak)csak látni akartam a lányom,és a férjem boldogságát.

Így utólag azt gondolom,hogy ha lesz második babánk megpróbálkoznék a simán szüléssel is.

Bennem nem a császár hagyott tüskét hanem a bent töltött egy hét ami pont karácsonyra esett.

Úgy terveztük hogy mi már 3-an karácsonyozunk itthon.

Minden rossztól eltekintve minden így volt jó ahogy volt mert Réka gyönyörű egészséges nagylány.

A lényeg,hogy NE VÁDOLD MAGAD!!!

76. veroosh81 (válaszként erre: 67. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 29. 21:09
dehogynem örülök, mondtam valahol, h nem örülök?
75. tavaszilány (válaszként erre: 69. - Gagababi)
2009. aug. 29. 21:08
A baba nem szenved, ez igaz! Mivel engem altattak, a kisfiam is bealudt :)), úgy vették ki..
74. Gagababi (válaszként erre: 64. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:08
Igen, ez biztos engem is megviselne. MEgértelek, de amin nem tudsz változtatni, azon nem szabad rágódni. Mindig úgy van jól ahogy van.:)
73. KEND
2009. aug. 29. 21:07
állítólag a gondolatoknak is nagy szerepe van a szülés lefolyásában.Én nem az "elengedő" típus vagyok (most sem)így a szülésem is tudtam hogy így fog végződni:)És ugyan ilyen az unokahúgom is:)Neki is két csaszi:)Két édes kölyökkel
2009. aug. 29. 21:07
Veroo!!!!! Értelek miről írsz!Mondhatnám hogy átérzem,bár azt hiszem az ilyet nem lehet.Én is császárral szültem,koraszülött.DE egészséges.Szülés után sokáig "bánkódtam"hogy nem sikerült természetes úton.De utána ránézek a picurra,és már nem érdekel.A lényeg hogy mind a 2-en itt vagyunk,és nevelhetem.Bár hiányzik az érzés,milyen lett volna ha.......................! DE a lényeg a baba és a te egészséged!
71. veroosh81 (válaszként erre: 57. - Gagababi)
2009. aug. 29. 21:07
Még mielőtt állapotos lettem, hát eléggé be voltam tojva a szüléstől, mondtam is a dokinak, h csak akkor szülök, ha megcsászároz.Azt mondta erre, h ha a baba ott lesz a pocakomban, megváltozik a véleményem, és igaza lett, mert aztán ezt szerettem volna a legkevésbé.
70. tavaszilány (válaszként erre: 64. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:06
Azt írtad, benned van, hogy mi lett volna,ha mégis megszülöd? A mérlegnek 2 serpenyője van: mi lett volna, ha minden simán megy??? A másik: mi lett volna, ha elakad a baba, ha oxigén-hiányos lesz,ha...és még sorolhatnám a negatív dolgokat! Nem szabad feleslegesen kockáztatni..hidd el!
69. Gagababi (válaszként erre: 59. - Tavaszilány)
2009. aug. 29. 21:06

persze, tudom, hogy nem egy leányálom, ráadásul bélrendszeri problémák is lehetnek később, DE legalább nem kell szenvednie a picinek..nem vágnak gátat...stb


Az őskorban, középkorban nem volt császármetszés, és hány anya halt meg szülés közben!

68. Panni58 (válaszként erre: 52. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:05
Ebben teljesen igazat adok Neked. Sokszor előfordul velünk az életben, hogy vágyakozunk valamire, elképzeljük, készülünk rá, nagyon várjuk, aztán teljesen másképp történnek meg a dolgok. Bizony, ez mély nyomokat hagy. Akár szülésről van szó, akár másról. Megértelek.
67. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 64. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:05
és annak nem is örülsz hogy egészséges???
66. veroosh81 (válaszként erre: 56. - Tavaszilány)
2009. aug. 29. 21:04
Remélem én is, h egyszer megváltozik az érzés, bár már 19 hónap eltelt azóta.Egyelőre a következő 10 évben nem tervezünk tesót.
65. tavaszilány (válaszként erre: 58. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:03
Drágám, engem altattak, mert nem hatott az érzéstelenítő...órák múlva láttam csak a kisfiamat...de örültem, hogy épp bőrrel megúsztuk a kis "kalandot". Mi is apásra készültünk...a 38. heti Uh-n megállapították, hogy csak a létfontosságú szerveiben van keringése, azonnal meg kellett szülni...természetes úton szerettem volna, de a doki azt mondta, nem bírná ki a baba...de csak öröm van bennem, hogy túlélte...
64. veroosh81 (válaszként erre: 55. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 29. 21:03
Én sem ugrom ki az ablakon(mellesleg földszinten lakunk), csak nekem örök életemben hiányozni fog az az érzés, h utána a mellemre tegyék a gyerekem, és velem maradhasson egy kicsit legalább.
63. anzi (válaszként erre: 57. - Gagababi)
2009. aug. 29. 21:01
Nem vetlek meg, valamiért gyerekkorom óta azt éreztem, hogy császárral fogok szűlni és lám-lám mind a kettő fiamat így szültem , mert nem nem akartak kijönni :D!
62. tenkne_helga (válaszként erre: 52. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:01
Lehet,hogy így volt megírva,így megszületett éppen és egészségesen!EZ A LEGFONTOSABB!!!
61. KEND
2009. aug. 29. 21:01
Mondjuk az első császár után 12 évvel,már az 5 óra vajúdás is megterhelő volt és alig vártam hogy vigyenek a műtőbe.Féltem a hegszétválástól:( Nem bánom hogy így alakult, lényeg a gyerök:)
60. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 52. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 21:01
ja és a másik simán jött. többet szenvedtem, hosszabb volt, nehezebben gyógyultan . csak hogy tudd.
59. tavaszilány (válaszként erre: 57. - Gagababi)
2009. aug. 29. 21:00
Azért a császár se akkora élmény :)! Így vagy úgy, a gyerekért meg kell szenvedni :))
58. veroosh81 (válaszként erre: 49. - Panni58)
2009. aug. 29. 21:00
És arról ne is beszéljünk, h csak odamutatták a babát, aztán elvitték, persze apa babázhatott, én meg feküdtem kiterítve.
2009. aug. 29. 20:58

Bár én még nem szültem, de azért nagyon sok kismamával beszélgettem az elmúlt 1 évben, és életem során olyanokkal is akik szültek 1-2-3 gyereket. Úgy hallottam, vannak olyan szülészek, akik ha kell, ha nem ,császároznak, mert kisebb a kockázata, mint egy természetes szülésnek. Ismerek olyan nőt, akinek csak azért indították meg a szülést -végül császározták is-mert az orvos elment 1 hónap szabira.

Vessetek meg, nyugodtan, de én most még úgy gondolom, hogy császárral szülnék. Aztán lehet,hogy ha majd ott fogok tartani, akkor másképp fogom látni.

56. tavaszilány (válaszként erre: 52. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:58
Lehet, hogy pár hónap múlva máshogy látod majd, kívánom, hogy így legyen...terveztek kistesót?
55. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 51. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:58
bocs lehet hogy nekem ez fura, de kissé gyerekesnek tűnt.elnézést, én nem kötekedek, csak elmondtam hogy nem értem.lett egy gyerek aki megszületett.így vagy úgy de egészséges.EZ A LEGFONTOSABB. nem a mód. vazz én is császárral szültem az egyiket mégse ugortam ki az ablakon, mert nem úgy lett ahogy akartam
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook