Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dohányzom, hogyan mondjam el a szüleimnek? fórum

Dohányzom, hogyan mondjam el a szüleimnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. aug. 31. 12:31

A Te életed, a döntés a tiéd. Én speciel akkor ellenzem a suliban való dohányzást ha rászokik az ember. Sajnos ezt nem lehet megjósolni, kezdetben mindenki úgy gondolja simán leáll ha akar. Aztán később valamiért mégsem megy...

Akkor dohányozz a barátnőddel a suliban, otthon pedig ne. Amig nem vagy függő addig ezt meg tudod oldani. Igy én nem szólnék a szüleimnek sem. Nem hiszem hogy mire hazaérsz még mindig érződik rajtad. Én zárt helységű bulik után szoktam úgy hazamenni, hogy még az alsóneműm is cigiszagú. Akkor meg már alszanak szóval ebből sem volt még gond.

2009. aug. 31. 12:30
Nekem Apum dohányzott, pont emiatt nem él már sajnos! :((
25. bnedora (válaszként erre: 24. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 31. 12:27
A kivételek mindig vannak!
2009. aug. 31. 12:20

Apukám évekig dohányzott. Születésemkor hagyta abba és azóta még a füstöt is utálja. Nekem azt mondta, ha meglát cigizni nagyon megjárom. Ennek ellenére én sokszor rágyújtottam itthon is persze a legnagyobb körültekintéssel. Soha nem buktam le, és is nem érezték meg rajtam. Régebben a haverokkal eljártunk ki a rétre, erdőbe,kukoricásba rágyújtani. Szép idők voltak.

Szülők abba nem szóltak bele társasáságban, suliban mit csinálok.

Tudták, persze hogy néha elszívok néhány szálat de tudták, hogy tiltással nem érnek el eredményt. Sohasem szoktam rá, nem lettem láncdohányos mint a többiek.

23. bnedora (válaszként erre: 21. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:17

Éppen ezért könnyebb most megállni, hogy ne szívj el egyet sem. Később már nehezebb lesz abbahagyni. A mi családunkban csak az öcsém és az egyik nővérem dohányzott, de már nem él egyik sem.

Bután fogod fel ezt a kérdést "...napi 2-3 száll! de az is hiányozna" Egy nagy frászt!!! Egyszerűen abba kell hagyni.

2009. aug. 31. 12:09
Nem tudom, én rosszul vagyok, amikor látom, hogy mennyi fiatal dohányzik. Szerintem kiábrándító!
2009. aug. 31. 12:08
És amúgy sem vagyok egy nagy dohányos... napi 2-3 szál! de az is hiányozna
20. d3c6e89fee (válaszként erre: 13. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:08
Én ugy raktam le, h a barátom bagózott, és állandóan ott szívta mellettem, meg a kocsiban.. nagyon utáltam! Aztán leszoktattam őt is idővel és ügyesen:)
19. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 13. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:08

Attól még nem leszel kevesebb a szemében, ha azt mondod: kösz, nem kérek! Idővel rájön Ő is, hogy te jársz jó úton.

Aki meg emiatt kiközösít, vagy megorrol rád az nem igazi barát!

18. 021a029148 (válaszként erre: 15. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:08
Az én Anyukám is teljesen hülyének néz, amikor letagadja. Messziről érezni, akkor is, ha csak 3-at szívott el egy nap!
2009. aug. 31. 12:07
szerintem ha ők is dohányoztak/dohányoznak, akkor már tudják, csak várják, hogy elmond
16. 021a029148 (válaszként erre: 13. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:07
Talán őt is rá kellene vanni, hogy letegye.
2009. aug. 31. 12:07
Itthon végülis nem is dohányzom, csak akkor ha mindenki elment itthonról, és egyedül vagyok, de ez nagyon ritka. Csak akkor gyújtok rá, ha barátnőmmel vagyok, vagy suli időszakba. De most már a húgommal is 1 suliba fogunk járni... nagy a lebukás veszélye..
2009. aug. 31. 12:05
Én is csak azt tudom mondani, hogy mivel "nagy a tét", és gondolom nem szeretnéd, h csalódjanak benned, és azt sem, hogy elhagyjanak, próbáld meg letenni a cigit. Keress valami pótcselekvést.
2009. aug. 31. 12:04
de olyan nehéznek tűnik, ugy hogy a barátnőm ott szívja mellettem:(
2009. aug. 31. 12:04
pedig vagy elhatározod magad, vagy nemes egyszerűséggel eléjük állsz és elmondod, máshogy nem igazán lehet. :)
11. 274c9996b8 (válaszként erre: 5. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:04

Akkor mar felnöttnek szamitasz es Te döntöd el hogy , mit miert akarsz :)

A szuleid minden valoszinuseg szerint tudjak , mert a nem dohanyos megerzi a dohanyszagot rajtad :)

2009. aug. 31. 12:03
Ha mindenki ellenzi, akkor mi a fenének szívód mégis?? Ennyit jelent a véleményük, kérésük???
9. eddit (válaszként erre: 5. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:03
Butaságot csinálsz...én 9 hónapja hagytam abba...és boldog vagyok,hogy sikerült...ne tudd meg, milyen roncsolást fog végezni a testeden....
2009. aug. 31. 12:02
Szerintem is hagyad inkább abba. Miért nem akarsz leszokni? Olyan kiábrándító egy fiatal cigivel (főleg a lányok). Nem beszélve, hogy az arcbőrödön fog elsőként meglátszódni, és nem is olyan sokára.
2009. aug. 31. 12:02
Szia! Szeretném tőled megkérdezni, hogy neked ki és mi a fontosabb: a szüleid, a barátod, az egészséged, vagy a társaságod. Ennek alapján döntsd el, hogy dohányzol-e vagy sem.
6. d3c6e89fee (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:02
És ki a fontosabb az új társaságod vagy a párod? Szerintem inkább szokj le róla és akkor nincs több gond:)
2009. aug. 31. 12:02
Nem cigizik senki a családomba, még a nagyszülők sem! De nem szeretném letenni, nincs meg az elhatározásom! 19 éves vagyok
2009. aug. 31. 12:01
talán szokj le most is!
2009. aug. 31. 12:01
Szüleid is cigiznek? Mert ha nem, akkor úgyis megérzik előbb-utóbb rajtad.
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:00

Szia!

Nem tudom hány éves vagy és azt sem mekkora már a függőséged, de inkább hagyd abba, mint azon gondolkodsz, hogyan vald be. Most az elején még könnyebb, mint több éves dohányzás után.

2009. aug. 31. 11:58
Sziasztok! Arra szeretnék tanáncsot kérni, hogy hogyan mondjam el itthon hogy újra doányzom! Még 17éves koromban, 1x lebuktam, és akkor megígértem, hogy leszokom! Így is lett, abbahagytam! De mivel az új társaságom is dohányzik, ismét vissza szoktam én is! Nálunk a családban senki sem dohányzik, sőt még ott a párom is, aki szintén tiltja.. Nem akarok leszokni, de félek, a szüleim szemébe, is óriási csalódás lennék:( Apukám egyszer mondta nekem, h ő csak annyit kér, h ne dohányozzak sose.. és akkor most hogyan állhatnék oda eléjük, h újra doányzom? a párom a másik gondom... ő lehetséges h ki is dobna a cigi miatt!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook