Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dobermann fórum

Dobermann (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
54. viliflora (válaszként erre: 53. - BBabba)
2011. jan. 10. 13:42

Azért ez Bambinak tök jó, hogy amíg felnő otthon van a mama:-)))

Nálunk a férjem pont három műszakozott, amikor Szofi kicsi volt, nagyon élvezte, hogy szinte mindig volt vele valaki.

Ká nagy sár van odakinn, ha elindulsz, semmi nem változott reggel óta. Voltunk kint egy pisire, de le kellett mosnom a lábukat, nem volt elég a törölköző:-(

53. BBabba
2011. jan. 10. 13:38

Minden reggel felkeléskor arról álmodozom, hogy visszafekszem aludni. :) De aztán sosem fekszem vissza, mert elmegy az idő ebédig akkor meg már nem vagyok álmos.

Most meg el kellene mennem a boltba és a patikába de semmi kedvem nekiindulni gyalog olyan ronda köd van. Úgy tervezem mondjuk fél 3-kor elindulok de dél óta halogatom, olyan messze van...áááá :)

52. viliflora (válaszként erre: 51. - BBabba)
2011. jan. 10. 13:23

A macska nálunk is veri az ablakot. De ilyenkor télen legkésőbb 10 körül már itthon van és alszik.

Nyáron gáz, mert ha nem engedjük be hajnalban akkor énekel a végtelenségig:-)))

Én most pont úgy élek, ahogy leírtad, bár 10 és éjfél között szoktam aludni, aztán 2-3ig fent, aztán 5.től megint. És délelőtt alszom, mint a bunda:-)

51. BBabba
2011. jan. 10. 13:11

Nálunk még műsorozik néha Bambi éjjel (mocorog az ágyban, felkel, visszajön, itt sem jó-ott sem jó) de szerencsére ritkán. A nagyobbik macska meg ránkveri az ajtót. Ha kint van az udvaron, képes a redőnyt lökdösni, hogy be akar jönni. :) Jó kis kiképzők. :P

Ilyenkor nem dolgozom csak nyáron (szezonális éttermünk van), bár jó lenne valamit találni ősz-télre de sajna nehéz. Nem is éjjeli bagoly vagyok, inkább fordítva működöm. :) Legszívesevbben aludnék délig de reggel 5-ig fent lennék. Mondjuk este 8-9 körül néha elszundítok egy órára. Csakhát ez nem megoldható, mert a párom viszont dolgozik és legkésőbb fél 8-kor kelni kell, mert én vagyok a kávéfőző, szendvicskészítő és ingvasaló. :D

50. viliflora (válaszként erre: 49. - BBabba)
2011. jan. 10. 12:44

:-) Lehet, hogy ő volt...

Nem tudok aludni kábé amióta Dorka belém költözött. Ez van. Nem vagyok vele egyedül, a szülés után majd helyreáll. A baj az lesz, hogy Dorka gondolom ugyanígy fel fog kelni... Meglepődni nem fogok, Morti első 4 hónapjában volt, hogy 3-4 órákat aludtunk naponta. Kicsit aktív éjszakai életet élt:-)))

Fehér kutya+hosszúszőr:-) Az a tuti:-)))

egyébként Morti színe: fekete-rajzos és reggel csöpögött belőle a sár. Szegény nem olyan zsiráfalakú, mint szofi, akinek csak a lába lett koszos:-)

Te éjszaka dolgozol? Vagy csak bagoly üzemmódban vagy:-)?

49. BBabba
2011. jan. 10. 11:43

Köszi a részvétet. :) Túlélem a takarítást, a lényeg, hogy ő jól érezze magát, ennyit kibírok. Meg a párommal ketten takarítjuk le, így azért könnyebb.

Bambi barátja fehér kutyus, na őt aztán kemény dió lehet kimosdatni a koszból. Persze 2 perc játék után már nem volt fehér.

Legalább tudom, hogy nem csak fehér kocsit meg fehér lovat, de fehér kutyát sem praktikus beszerezni. :D

Huhh jó korán keltél, majdnem akkor feküdtem le... Csak nem felrúgdalt a család legkisebb tagja? :D

48. viliflora (válaszként erre: 47. - BBabba)
2011. jan. 10. 09:28

A játék miatt fogadd részvétem:-) Mikor Szofi kicsi volt egyszer a séta vége előtt 2 perccel a kis barátjával elestek a sárban és gurultak végestelen végig... Na ott lefagytam egy 5 percre:-)))

1 órát takarítottam, hogy be tudjam egyáltalán vinni a lakásba:-)

De hát ez van. A kutya esőben, sárban ilyen:-)))

Szép napot Nektek, megyek lepihizek, kicsit korán keltem ma (4 22) és most elfáradtam.

A mi dokink: éjjel-nappal dolgozik. És imádom. Már 7 éve hozzá járok. Csak egy a baja, hogy mindig ezren várnak rá:-(

47. BBabba
2011. jan. 10. 09:10

Bambi jól van szerencsére, le is kopogom. :) A fehér izék afták voltak de már alig látszik, ecsetelni kell, a szeme is szépen javul. :) Amúgy a mi dokink hobbi-állatorvos mert csak heti 2x rendel, amúgy állat-gyógyszerekkel foglalkozik, abból él. A rendelést kb. csak állatszeretetből csinálja.

Breki lány, remélem meggyógyul a cicád hamar! Mennyi idős?


Jujj én is kivagyok ettől a sáros időtől. A tegnapi séta után teljes generál volt mert egy kutyabarátjával játszott végig (vele egyidős kutyus) és össze-vissza ugrálták egymást meg dagonyztak...

Ja és van egy új labdája már már majdnem 24 órája megvan neki és még nem tudta szétbontani. :D

46. viliflora (válaszként erre: 45. - Breki lány)
2011. jan. 10. 07:29

:-(

Mi baja a cicának?

Szofi jól van. Most jöttünk be a sétából, kábé 40 perc volt szalonképes állapotba hozni őket:-( Plussz a lakástajókarítás...Kicsit áll a víz a parkban:-(

2011. jan. 9. 23:30

Hát jobbulást minkét kutyusnak! Hogy van Bambi?

Nekünk se kötelező (még)a chip. Én is láttam amikor beadták neki a chip-et és hát én se lettem volna a helyébe. Sose fogom elfelejteni,ahogy rám nézett közbe! Úgy sajnáltam. De egy hang nélkül tűrte! Bele való kiscsaj. :) Büszke voltam rá. :)

Nekünk is sajna inkább a cica beteges. 1 hónapja hoztam el egy macska mentőtől (bár nem igazán segített rajta ...). Az 1 hónap alatt már 9x volt dokinál,és már több infúziót is kapott szegénykém.De nagyon remélem,hogy lassan már teljesen jó lesz.

44. viliflora (válaszként erre: 43. - BBabba)
2011. jan. 9. 13:04

Reméljük nem szőrtüszőatka:-((

Majd írj, hogy mi van.

Szofit ma nem visszük, majd a héten. A mi dokink mindennap van szerencsére.

43. BBabba
2011. jan. 9. 01:51

Mi láttuk, a páromnak kellett "lefognia", de a kutyának a szeme sem rebbent, általában rohan be a dokihoz, kijönni meg nem akar. :) Persze nyilván nem ő dönti el. :)


Mi holnap megyünk (vagyis már ma) mert a dokink csak vasárnap rendel de addig kamillával kell borogatnunk a szemét. Javul már de mindenképp megyünk. Főleg mert Bambi pofáján és fülén is kijöttek ilyen kis fehér afta-szerű izék. Igazából csak 1-2 db de nem várjuk meg, hogy elterjedjenek.

Ja, játék-téma. Ma elkezdett bent játszani a kis rögbilaszti alakú gumilabdájával. 30 perc múlva az egész szőnyeg tele volt a darabjaival. :)

Na mennem kéne aludni mert reggel meg megint úgy kelek, mintha a fogamat húznák. :)

42. viliflora (válaszként erre: 40. - BBabba)
2011. jan. 8. 19:32

Mi nem láttuk a mutatványt, elvitték "hátra" a dokinál. Szofiban benne volt gyárilag, 6 hetesen:-)


Mi megyünk dokihoz most vettem észre Szofi fülén ilyen fura sebeket:-(((( A millió dolláros bébi:-))))

41. viliflora (válaszként erre: 39. - Breki lány)
2011. jan. 8. 19:30
Igen van. Itt nálunk már kötelező is június óta. De egyébként nem ezért van, hanem, hátha elveszik.. Megtaláljuk mindenképp:-)))
40. BBabba
2011. jan. 8. 18:48

Hihi, akkor nem csak Lecsó simliskedik. :D

Nekünk eddig a kötelező oltásokon és a féreghajtáson kívül nem volt semmi baja, csak most a szeme. Remélem megtartja a jó szokását, hogy egészséges.

A nagyobbik macsunk, na ő drága cica... Rengeteget volt beteg, mikor még Pesten laktunk de kinőtte. Folyton megfázás szerű nyavajája volt és mindig kiválasztotta azt az időpontot mikor épp semmi felesleges pénzünk nem volt. :P


Chipje van Bambinak, mondjuk nekünk azt mondta az állatorvos, hogy gazdiváltáskor kötelező. (Azt hiszem ez településenként változik.) Egyébként is szerettünk volna chipet, ráadásul mázlink volt mert oltás mellé féláron adták. Remélem engem sosem akarnak ekkora tűvel bökdösni, brrr...

2011. jan. 8. 16:44

Ismerős történet. Nekem pár hónapja Koktél játszotta el,h sántít és nem tudtam elképzelni mi baja. Aztán egyszer amikor otthon voltam, kinéztem az ablakon és látom,hogy nagyba ugat egy kutyát (és persze közbe ugrál a kerítésre). Na akkor bukott le. :)

De hála az égnek, ő nem beteges. Az éves oltásokon kívül ő csak egyszer volt orvosnál, amikor kullancs volt benne. Illetve kétszer, mert egyszer meg amikor megkapta a chip-et. Nektek is van chip a kutyókba?

2011. jan. 8. 06:19

Ismerős: visszük orvoshoz:-(

szegény:-( Nálunk mind a ketten ilyen bénák voltak kiskorukban:-) Minden hónapban az állatorvosnál voltunk, volt hogy hetente:-(

Szofi egy éves koráig random véreset pisilt, Morti szőrtüszőatkás lett, de úgy, hogy az arcán nem volt szőr...

De szerencsére azóta semmi bajuk.

Igaziból "drága" kiskutyáink ők:-))))

Még Gizi a legrendesebb ő csak egyszer kapott hőgutát, mikor elaludt a teraszon:-(

Ez a sántítás poénos, nekem csak Dolly a német juhászom csinálta ezt, háztartási kekszért:-)))

Jó hétvégét!

37. BBabba
2011. jan. 8. 00:59

Igen, szerencsére szép a kis szemünk fénye. :) Én is meglepődtem, hogy Mortira írtad, hogy allergiás, mert a keverék kutyusok strapabíróbbak szoktak lenni. De pl. a szójára és a kukoricára elég gyakran allergiásak, sajnos sok tápba tesznek.

Amúgy szegény Bambinak begyulladt a szeme, visszük dokihoz. :(


A az egyik macskánk meg képzeljétek szimulált. 3 lábon ugrált, megtapiztam a lábát de nem húzta el nem jelezte, hogy fájna csak nem állt rá. Hamar kiderült, hogy csak akkor csinálja, mikor én látom, a párom előtt simán 4 lábon ment. Aztán kajánál végleg lebukott mert odarohant rendesen. :) Abba is hagyta hamar.

Bár ez nem kutyás sztori de azért aranyos. Gondoltam megosztom veletek mert épp bőbeszédű éjjeli bagoly szindrómában szenvedek :D

36. viliflora (válaszként erre: 34. - Breki lány)
2011. jan. 7. 20:15

Nincs mit.

A lényeg, hogy jól nézzen ki a kutya.

Az allergiával az a baj, hogy bármikor kialakulhat.

Nálunk Mortinál nem számítottam rá, inkább gondoltam a tenyésztett barnaságról:-)

Na neki semmi baja se a táptól se a konzervtől:-)))

2011. jan. 7. 19:49
Ja és köszönöm a tippeket (a levelet is) :)
2011. jan. 7. 19:47

Amúgy nem problémás kutya, eddig nem volt baja a Chapi táppal, csak kint van és elég sokat mozog, így télen mindig kicsivel soványabb.

Úgy szoktunk neki enni adni,hogy egyik nap csak táp, a másik nap pedig főzünk valamit és aprítunk bele kenyeret vagy tésztát.

33. viliflora (válaszként erre: 31. - BBabba)
2011. jan. 7. 17:17
Teljesen kutyafüggő. Ha szép (márpedig a kép alapján nem csúnya:-)))) akkor etesd így. Meg hallgass a dokitokra, akiben megbízol.
32. viliflora (válaszként erre: 30. - BBabba)
2011. jan. 7. 17:15

Nálunk Szofinak kiskora óta főztem. Megkapott mindent, mivel kiskorában telenyomtuk vitaminnal, kálciummal és nagyon ésszel kell a fehérjét: csontok hirtelen növése miatt. Emiatt ne aggódj, hogy nem kap meg mindent amire szüksége van.

De a tápok is jók, ha nem lesz allergiás és szépen fejlődik. Én azért nem ájulok be annyira tőlük, mert szerintem nagyrészük csak marketing fogás:-) Mint a fogkefe: 5 másodperc alatt nyeli le Szofi: fogat nem mos:-))) De egy ideig vettem neki. Ma már nem.

Aztán jött Morti és gondoltam egyszerűbb a konzerv. Na hát a leírtak lett avége.

Én maradok a főzésnél.

31. BBabba
2011. jan. 7. 17:08
Ja azt nem írtam, hogy szokott azért husit rizzsel kapni ő is a konzerv helyett.
30. BBabba
2011. jan. 7. 17:07

Sziasztok! :)


Bambi száraztápot kap és egy 800g-os konzerv 1/3-át hozzákeverve. Mindkettőből felső kategóriásat kap, hát nem mondom a gatyánk is rámegy...

Főzőcskézni valóban jobb a kutyának mint kész tápot venni, ha már kifejlődött szerintem áttérünk mi is erre. De valahogy aggódom, hogy amíg nem fejlődött ki teljesen nehogy ne kapjon meg minden vitamint meg ásványi anyagot meg kutyafülét amire szüksége van.

Egyébként mindent nagyon szeret, a gyümölcsöket, zöldségeket is. A répahéjat pl ellopja mikor pucolom a zöldséget, a mandarinért is odavan. Meg általában az összes gyümért, zöldségért (persze amit ehet). Ezeket csak nasinak kap 1-2 falatot, mert nincs rá szüksége.


A halolajat az állatorvos is javasolta a szőr miatt.


A lefogyásra visszatérve, télen többet kell adni egy kicsit a kutyáknak, főleg ha kintalvósak.

29. viliflora (válaszként erre: 28. - Breki lány)
2011. jan. 7. 06:37

Szia!


Ez egyoldalú táplálkozás egy kutyának, bár kétségtelen, hogy nagyon kényelmes a gazdinak.

Mi főzünk a kutyának. 1/3 rész hús és 2/3 rész (tészta vagy rizs) köret. Télen Szofi, aki hajlamos a soványságra kap hozzá egy maroknyi jó minőségű tápot.

Illetve szoktam neki adni (csak télen) Béres cseppet, valamint margarint elkeverve olajos hallal, hogy szép legyen a szőre (mivel a hidegben kiszárad). Az utóbbiból egy kis kanállal keverek a vacsorájához.

Visszatérve a kutyatápra és a konzervekre.

Nálunk Morti, aki ugye nem egy túltenyésztett kutya (talált keverék) olyan allergiás lett tőlük, hogy vért (nem véreset!!) kakilt:-((

Mi azóta főzünk nekik.

A Chappi egy középkategóriás táp, problémás kutyusnál jobbat vennék. Persze, ha csak nem kaptál kedvet a főzéshez:-))) Sokkal olcsóbb, mint a gyorskaják, tudod mit adsz a kutyának és hidd el jobban ízlik nekik:-)))

Jobb tápok: privibn, mert reklámnak számít gondodlom:-)))

Sok sikert és szép napot Nektek!

2011. jan. 6. 23:03
Száraztápot szokott kapni (általában Chapit) meg ha kap csontot, akkor azt szoktuk felfőzni neki valamivel. Általában ezeket szokta felváltva kapni.
27. viliflora (válaszként erre: 26. - Breki lány)
2011. jan. 6. 19:30
Tudnom kéne mivel eteted.
2011. jan. 6. 19:11

Nekünk nem nagyon játszik labdával a Koktél - amit sajnálok is - de van egy kis műanyag malaca, azt hurcolássza. De azt is inkább nyalogatja, meg óvja. A bot csak addig érdekli, míg a kezembe van.ha eldobom,akkor már nem izgalmas. :) Kicsi korában elvolt,ha oda adtunk neki egy régi cipőt vagy papucsot, de később le kellett szoktatnunk róla, mert akkor is rágta már, amikor a cipő a lábunkon volt. :)


Nekem lenne egy kérdésem,hátha ti tudtok segíteni. Minden télen lefogy egy picit a Koktél és nem tudom,hogy ez nálatok is megszokott-e jelenni.Ha igen,akkor van valami tippetek,hogy mi az amitől ilyen időben fel tud egy kicsit hízni?

25. viliflora (válaszként erre: 24. - BBabba)
2011. jan. 6. 17:00

Ahogy nagyobb lesz annál jobban el lesz egyedül, mindenféle játék nélkül. Nálunk otthon nincs játék, mert botrány, amit művelnek Mortival. Mindig ugyanaz a játék kell:-)))

Egyébként nálunk is a kötél a menő, a nagyobb fajta, sajna ez fogyóeszköz, mint a labda és a frizbi:-)

Vannak olyan műanyag játékaink, ami valami miatt fétisként vannak tisztelve ezek több évesek és nem tépik szét, pedig rágják.

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook