Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dobermann fórum

Dobermann (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. márc. 1. 12:53
Ja, azt elfelejtettem mondani,h tettem fel képeket,ha gondoljátok, nézzétek meg.
2011. márc. 1. 12:52

Sziasztok!


Már egy hete nálunk van a kis kutya és nagyon édes. Először volt egy kis gond Koktél és közte (mert mindkettő féltékeny volt a másikra :)) de már megszerették egymást. Vasárnap voltunk kint a városligetbe és nagyon élvezték. Bár Zoét, a picúrt még nem nagyon lehet elengedni, mert nem fogad annyira még szót. De a Koktélra nagyon büszke voltam. Terelgette a picit. :) Sőt amikor a párom utána szaladt,h vissza hozza, akkor Koktélt alig tudtam megfogni, mert segíteni akart. :) Éjszakánként és reggel pedig állandóan Zoéra kelek (persze csak engem kelt fel.) :)


Viliflora mi van veled/veletek? Rendben van minden?


Puszi nektek!!

112. BBabba
2011. febr. 21. 12:23

Viliflora, jobbulást, remélem semmi komoly gond nincs veletek! :s


Breki, én is kíváncsi vagyok mi lesz Koktéllal és a kiskölökkel, majd mesélj!


Velünk semmi különös nincsen, állatkák szépek és okosak. Lekopogom egészségesek is. Épp esik a hó odakint, pedig jövő héten már március van. Remélem eláll hamarosan és jön a tavasz, mert túraidőszak lesz és szép száraz időt szeretnék hozzá.


Szép napot nektek, puszi!

111. Breki lány (válaszként erre: 110. - Viliflora)
2011. febr. 20. 23:08

Szia!


Remélem semmi komoly nincs. Majd meséld el,h mi volt! Addig is jobbulást!!!

2011. febr. 20. 13:21

Sziasztok Lányok!


Sajna én kórházba kerültem csütörtökön. Remélem szerdán haza mehetünk. Addig is puszi Nektek, majd otthonról beszámolok meg vissza olvasgatom a sztorikat. Szép napot!!

2011. febr. 19. 20:01

Sziasztok!


Hát mi pár napja sajnos nem voltunk kint. Mert nem nagyon voltam otthon. De most pótoljuk, ugyanis a párom kapott egy kis újfoundlandi kölyköt (3 hónapos) és szoktatni fogjuk egymáshoz őket. :) Kíváncsi leszek, hogy Koktél hogy viszonyul majd egy kölyök kutyához. :)

Langdon (a cica) hétfőn megy dokihoz, de szerencsére nincs semmi baja, csak a betegsége miatt elmaradt oltását kapja majd meg. :)


Sziasztok és további szép hétvégét!!

108. BBabba
2011. febr. 15. 09:05

Halihó! :)


Izé, végül akkora sár volt, hogy nem mentünk sehova. :( Vagyis mentünk de csak betonos séta volt. Amúgy az utca végén kezdődik egy természetvédelmi terület, oda szoktunk járni. De sajna járhatatlan ha nincs lefagyva, nem havas vagy száraz az idő.

Azt olvastam, a cicák akkor hoznak "ajándékot", ha magukat érzik a vezetőnek. Ami náluk annyit jelent, hogy olyan, mintha a kölyke lennél és gondoskodik rólad. Hát nem tudom, ez mennyire igaz. De azért van benne valami, hogy Kázmér a főnök. :D

Tegnap reggel arra ébredtünk, hogy Bambi bepisilt az ágyban, áááá. Mident ki kellett mosni. :( De már túl vagyunk rajta. :)

Itt szerencsére hó nem volt eddig, bár meleg sincs. Séta közben majd' lefagytam.

Na megyek mert ez a 4 adag ágynemű tegnap kicsit felborította a heti mosási rendet, pótolnom kell. :)

Szép napot nektek és a kutyuknak, cicáknak is! :)

107. viliflora (válaszként erre: 106. - BBabba)
2011. febr. 13. 06:46

Jó reggelt!

Vagy a úra után Nektek jó reggelt:-)

Na mesélj milyen volt?

És hol voltatok?

Kázmérnak gratulálok. Sajnos ezt Gizi is előadja, szerencsére nem túl gyakran (főként nyáron) és sosem eszi meg, hanem ajándéknak behozza az udvarra. Azért nem a konyhába, mert már egyszer egy cinkével megtaláltam az ágyban és azóta ügyelek, hogy csak akkor jöhet be, ha lecsekkolom mi van a szájában:-)))

A férjemnek hoz legtöbbször meglepit:-( Tojást például... Borzasztó és még meg is kell dicsérni, mert itt lófrál a feltartott farkával és mutatja, hogy fogadjuk szeretettel barátsága jeléül:-((((

Na szép vasárnapot mi megyünk sétálni, minden megfagyott. Havat jósoltak, remélem tévednek...

106. BBabba
2011. febr. 12. 14:21

Sziasztok!


Hogy vagytok? :D


Mi ma megyünk jó kis erdei sártúrára éjjel, persze Bambi lesz megint az egyetlen, aki sérülések nélkül megússza. És szokás szerint én leszek a legbénább. :)

Ma reggel totál pörgött a kutya, nem akart minket hagyni aludni. Aztán kitessékeltem az udvarra felkelés után, akkor meg jött volna be. :)

A napocska nagyon szépen süt nálunk, de tegnap esett egy csomó eső, úgyhogy a szokásos dagonya van :(

Képzeljétek, Kázmér egy kis gyilkos... Egy hét alatt 2 cinkét is elfogott és persze behozta a konyhába megenni. Úgy sajnáltam szegénykéket. :( De hát Kázmérnak meg ez a természetes. Bezzeg ha egerünk lenne nem sajnálnám, mikor elkapja. :P Nyáron amúgy mániája behozni a zsákmányt és van, hogy nem eszi meg hanem ott hagyja, guszta.

Remélem nem esztek épp olvasás közben. :)


Na megyek, izgi regényt olvasok és még vásárolni is kell menni valamikor.


Szép napot nektek! :)

2011. febr. 10. 13:22

Sziasztok Lányok!


Én két napja nem voltam sétálni a kölykökkel, mert mire felébredtem addigra már túl voltak rajta a férjemmel...

Majd holnap bepróbálkozom...

Itt hétágra süt a Nap, remélem a hétvégi lehűlés után tényleg jön a tavasz. Eső nem lesz:-))) Állítólag..

Puszi Nektek meg a szőröskéknek:-)

104. BBabba
2011. febr. 7. 23:55

Sziasztok!


Breki, szerencsére Bambinak nincsen semmi baja (kop-kop-kop), csak nagyon mohón eszik, ezért néha visszajön neki. :(

Hát itt is hatalmas dagonya van, borzalmas. De remélem felszárad és tényleg nem lesz csapadék egy ideig. Mert már megint érik egy fürdetés lassan.

Hát jah, Bambi is nemrég kis csöppség volt, most meg már kész férfi. Pont ma mondta a tesóm, hogy ide sem mászna be almát lopni.:) Igazából megértem, mert nincs is almafánk és nem is szereti az almát. :)

De Bambi lélekben még babakutya (3 napja volt 8 hónapos), meg nekem mindig a kis babakutyám lesz. Úgy szeretem ezt a kis dögöt. :D

Mi még kelünk miatta néha éjjel, mert mocorog és felébreszt. Ma hajnalban ugathatnékja támadt mert a szomszéd kutyák is ugattak. De bent nem szabad neki, ezért "csak" nyüszített.

Áhhhhh, mikor a legjobban aludna az ember. Tipikus. :D

Ma amúgy tök jó napom volt, remélem holnap is az lesz nektek is meg nekem is! :D

Jó pihenést! :)

103. viliflora (válaszként erre: 102. - Breki lány)
2011. febr. 7. 21:17

Szisztok!


Na Mortinál ez a nem alszok éjjel dolog pont 3 hónapig tartott:-))) De elmúlt hamar, sajnos olyan gyorsan felnőnek:-(

Nálunk minden rendben, leszámítva, hogy elolvadt a hó és dagonyázni járunk séta helyett... Ez van. Remélem már nem jön egy darabig se eső se hó.

Csupasz popsijú jól van:-)?

Jó éjt lányok, szép napot holnapra és kevesebb sarat!

2011. febr. 6. 22:34

Sziasztok!


Hát igen, igazat adok nektek. Én az első pár napba,amikor Koktél még piciként idekerült, nem tudtam aludni tőle, emrt egész este nyüsszögött. Bár ez nála csak pár nap volt, ez a babáknál kicsivel több. :) De ugyanúgy meg van.

És most amikor a cicát magamhoz vettem,akkor mi is takarítottunk, éjjel is fent voltam vele, nappal mindig "tisztába tettem",mert szegénykémnek olyan baja volt,h mindenhol nyomot hagyott maga után. Mondjuk a fenekénél a szőrt pár kezelés után teljesen leborotválták, így most joggal mondhatom rá,h csupasz fenekű. :)

Amúgy jobban vannak a kuytusok? Láttam,h Bbabba-nál volt hányás. Valami baj van vele? És Szofival van vmi gond?


Sziasztok


ui.: Tényleg aranyos az árnyékos dolog. :) Nálunk is volt már hasonló, azt hittem ezzel egyedül vagyok, de akkor nem. :)

101. BBabba
2011. febr. 5. 15:05

Sziasztok!


Részvétem a Szofi-dolog miatt, nálunk szerencsére eddig nem volt bekakilós baleset csak pisi, meg szőnyegre hányás (pl. ma reggel).

Nos, szerintem akinek kutyája van és macskája annak feleslegesen jönnek ezzel az "arany élet" szöveggel. :) Folyamatosan takarítani kell utánuk mert hol a kaját szórják ki, hol sáros a lábuk, hol kukát borogatnak vagy becsúszik egy kis baleset. Kázmér például EGYSZER használja az almot, utána ha nincs azonnal takarítva vagy a fürdő padlón lévő lefolyó nyílásra (tudjátok az a rácsos izé) vagy a wc mellé kakil ha nem tud kikéredzkedni. :( Néha agyon tudnám őket csapni a hülyeségeik miatt, de szerintem ezzel mindenki így van. :) Ja! És egy gyerkőcöt egy idő után nem kell pelusozni, a macskaalom viszont mindig ott lesz.

Szerintem elég edzett vagy már Dorka babához. :)


Megyek főzőcskézni. :)


Szép, napsütéses napot nektek!

100. viliflora (válaszként erre: 99. - BBabba)
2011. febr. 4. 20:20

Sziasztok!

Nagyon aranyos az árnyékkutya sztori. A macskákon már nem lepődök meg, mióta van Gizike azóta tudom, hogy figyelni kell rá nagyon, mert nem kicsit ravasz:-)

Én ma kiborultam Szofikától: 3/4 1-kor kakilt, pisilt. Majd 1/2 !-kor arra ébbredtem, hogy síri csend és kakaszag:-( Mind ketten a helyükön feküdtek, csak onnan tudtam meg, hogy ki kakilt be, hogy kinek volt kakis a feneke:-(((

Ez azért volt jó, mert pont kimostam az összes kutyatörcsit, plédet stb...

Kiteregettem, feltakarítottam a kakát (közben ugye rájöttem, hogy Szofika volt ez az értelem), majd megint mostam.

Kábé 2 órája pedig megint ki kellett cserélnem a takaróját, mert össze bűzmirigyezte.

Na a 3. pléd van ma felrakva ..

Remélem az este további része már nyugalomban telik.

Vicces, amikor mások, akiknek nics se kutya se macska azzal fenyeget, hogy áprilistól, ha megérkezik Dorka vége a jó életemnek:-))))

Hát inkább hagyjuk:-)

Szebb hétvégét Nektek!

Ennyit arról, hogy a dobermann milyen komoly kutya.

ÁÁá ma az agyamra ment szegény.

99. BBabba
2011. febr. 4. 19:40

Helló-belló! :)


Errefelé semmi izgalmas nem történik, épp küzdök az elnyomás ellen. Ugyanis el akar nyomni az álom, de akkor megint fent leszek hajnalig. :)


A Morti-eset nagyon aranyos. :D Bambi a gonosz árnyékkutyát ugatja mindig, ha este jövünk haza. :) (A kert végében egy magas fehér fal van és a fényszóró megvilágítja. Bambi beáll a fénybe és az a gaz árnyék-Vahur meg is jelenik a falon.)

Cicáknak új szokása van. 4 napja azzal kényszerítik ki a vacsit, hogy valamelyikük kiborítja a kukát a konyhában. Észrevétlenül szúrtam el a dolgot. Mindig, ha ez történt, kimentem romokat eltakarítani és akkor már meg is etettem őket. Ma és tegnap meg már egyértelműen direkt csinálták.

Bambival most nincs semmi(kop-kop-kop), eszik-alszik-játszik-rosszalkodik. :)

Nekem ma még joghurttortát kell csinálnom, de meg kell várni, hogy lehűljön a tejszín. Addig tuti no alvás.


Legyen szép a hétvégétek! :)

98. viliflora (válaszként erre: 96. - Breki lány)
2011. febr. 2. 04:35

Helló lányok!


Látom csak én aludtam éjjel:-))

Szofika rendbe jött, tuti benyalt valamit a frizbijével, ahogy játszottunk, mert szerencsére egyikőjük se eszik semmit az utcán.

Breki! örülök a cicádnak, remélem jó rossz macska lesz, akkor tudjuk majd, hogy semmi baja:-)))

Baba! Ha előre látnánk a cicák nagytöbbségét Gömbnek neveznénk (látnád Gizit, persze nem lehet előtte így hívni, mert egyből megsértődik:-)))

Ma a változatosság kedvéért nem ügyeket intézek, hanem orvoshoz megyek. Meg védőnőhöz. Szóval elleszek ma is:-)

Na suiasztok szép napot!


ui.: Nem tudom mondtam-e, de tegnap beraktam az angol nyelvi CD-met. Morti negyed óráig kereste az embereket a Hi-Fibem és morgott:-))))

97. BBabba
2011. febr. 2. 01:50

Halihó! :)


Szegény Szofi :( Remélem hamar helyre fog jönni a gyomra. Amúgy lehet, hogy innen jött a rettentő költői mondás, hogy "Mindig sz..k valamit a kutya". :) Mert a rágja a küszöböt, az eszi a kefét az tuti, hogy a kutyáktól származik. :)


Itt is nagyon hideg van, minden csupa hó és fagy.


Breki, örülök, hogy jobban van a cicád. :) Most majd beindul a rosszalkodással az tuti. A zacskó nálunk most is kedvenc, meg a dobozok is. Ha doboz van, abba bele kell feküdni, nincs mese.


Viliflora, majd kérünk tőled szaktanácsadást. :) Amúgy én minden hivatali ügyet utálok intézni, mert valahogy sosem sikerül elsőre...


Amúgy köszi a név-dicséretet. A Kázmér és Huba képregényből neveztem el, nagy kedvencem. :) A másik cicánk Lecsó, de ha a jövőbe látok, akkor a Lusti vagy a Gömbi nevet kapta volna. De lehet, hogy ezt már említettem. ;)


Szép napot nektek! :)

2011. febr. 2. 00:59

Hát mi megvagyunk. Itt is nagyon hideg van, bevallom őszintén én már várom a meleget. Nem nagyon szeretem ezt az időt. Brrr.

Jobbulást Szofinak!

Itt nem sok minden van. Kezd már a cicám helyre rázódni, végre elkezdett kiscica módjára viselkedni. :) Rosszalkodik. Szerencsére nem szed szét semmit, csak egy-két zacskót támad meg. :)De hála az égnek.mostmár sokat eszik. :)

Szép napot nektek is. :)

2011. febr. 1. 05:23

Helló csajok!


Rettenet hideg, most indulunk:-(((

Suofi elrontotta a gyomrát, de hogy mivel????

Ezekkel mindig van valami:-(((

Pussz szép napot Nektek!

94. viliflora (válaszként erre: 93. - BBabba)
2011. jan. 31. 17:01

Sziasztok!


Annyira szuper név ez a Kázmér:-))))

Elintéztem a nagy semmit:-))) Majd ha mentek su

zülni (és nem változik meg minden jogszabály:-(), akkor legalább tudok majd észt osztani:-)))

Lényeg: sokféle variáció van én azt választottam, aminél mindent csak a szülés után lehet intézni:-(((

Mindegy:-)

Szép kutyás estét:-)))

93. BBabba
2011. jan. 31. 10:34

Halihó! :)


Hát ma macskamenes volt a szoba, mert Kázmér elaludt kint. Aztán Bambi is átkerült a helyére, mert nem bírt magával és a párom kiakadt rá. :P De azért bejött egyszer mellénk és magától visszament a cserépkályha mellé. Ott úgy látszik melegebb volt.

Most épp egy házi tyúkot főzök az állatkáknak, mert már szombaton kiolvasztottam és nem az igazi... nem romlott meg, de én már nem szeretném megenni.

Remélem hamar elintézed a munkahelyi dolgokat és a jóra koncentrálhatsz. :)

Breki, veletek mizújság?

Na megyek gyorsan összekapom a lakást.

2011. jan. 31. 05:29

Sziasztok!

Bbaba kíváncsi leszek meddig tart a kombináció:-))) Nálunk is úgy kezdődött, hogy szofi háta mögött megbeszéltük, hogy nem lesz ennek jó vége, mert már mind a kettőnknek mindene fájt:-))))

Szép napot Nektek, én ma munkahelyi ügyeket intézek:-(

De van jó is: megyek fodrászhoz:-)))

91. BBabba
2011. jan. 29. 13:29

Hát...mi már egy hete egy kutya-egy macska kombinációval alszunk. Még jó, hogy a másik cica nem akar bejönni. De ennek véget kell vetnünk, mert nem valami kényelmes. Persze a párom szerint jó így. :D

Na összeszedem magam mert mennünk kell el itthonról.

Szép napot! :D

90. viliflora (válaszként erre: 89. - BBabba)
2011. jan. 29. 08:25

Sziasztok!


Nálunk Szofi, többek között, ezért lett kirakva az ágyból:-)))

Plusz minket is kifúrt... mert csak úgy tudott aludni, ha kitölti a rendelkezésére álló egész teret:-))))

11 hónapos kora óta nem jöhet ágyba, de hamar megszokta.

A kanapén meg nem szeret osztozni. Még jó hogy kettő van...

89. BBabba
2011. jan. 29. 02:54

Halihó! :)


Jajj ez aranyos, tényleg nagyon okos! :D A kis hercegnőnek nem fűlik a foga az osztozkodáshoz? :)


Bambi mai tevékenysége a folyamatos pukizás. Szó szerint alig lehet mellette megmaradni. Az esti "odabújok a gazdihoz az ágyban" mutatványt is azzal koronázta, hogy kifüstölt onnan. :)


De legalább a szeme rendben van úgy néz ki.(Kop-kop-kop.)


Nektek is szép hétvégét! :)

2011. jan. 28. 22:16

Sziasztok!


Szofi mai poénja: megmutatja, hogy küldjem le Mortit a kanapéról, mert ő nem fér már oda...(Egy viziló is odaférne...)

Megnyugodtam, hogy tényleg nem egy but kutya:-))))

Jó éjt és szép hétvégét Nektek!!!

87. BBabba
2011. jan. 25. 14:55

Sziasztok!

Itt reggel óta szakad a hó, meg jó hideg is van. Megint felvesszük a szibériai stílust. :P

Hát remélem helyre jön a szeme a kis rosszaságnak, aztán nem lesz ilyesmi egy ideig. A dokibácsi azért is ismeri névről Bambit, mert jól kiröhögte, hogy ilyen neve van egy dobinak. Amúgy mindenki kiröhögi, de nem baj. :) Nekünk ez a név tetszett. :)

Breki, nagyon ügyes vagy! Meglesz a vizsga, aztán jöhet egy kis pihi! :)

Amúgy a paragépséghez hozzátartozott, hogy amint kihúztam a tételt vagy elémkerült a kérdéssor teljesen elszállt az idegesség. Meg jól is tanultam mindig, de előtte kész voltam totál. :)

Hja, egytemistának meg fősulisnak lenni tényleg jó. :D

Amúgy nálunk a préselt bőr rudacska a sztár. Ha előveszem a dobozt már vigyázzban ül, és amint megkapja és mondom, hogy mehet elvonul vele a helyére.

Reggel fél órával felkelés előtt olyan randalírozás volt nálunk, hogy ihaj. Az egyik cica is bejött a szobába aludni a nappaliból és ketten már nem bírtak magukkal. Persze ilyenkor aludnék a legjobban ezért arra sincs erőm, hogy kitegyem a cicát, csak mérgelődöm. :) Hogy ezekkel mindig van valami?! :D

86. viliflora (válaszként erre: 84. - BBabba)
2011. jan. 25. 07:01

Sziasztok!


Mi már bent vagyunk, séta után. -10°C:-((((

De még mindig jobb, mint a sár.

Bbaba még mielőtt végig olvastam volna a frizbis mondatot tudtam, hogy azt úgy nem lehet eldobni... Jót vihogtam, mikor a végére értem:-))))

Te tényleg brutál paragép vagy:-) Én szerencsére a teljesen nyugodt vizsgázók közé tartozom, közvetlenül a vizsga előtt kicsi adrenalinbomba, de tételhúzástól már semmi idegeskedés.

Nem értem Bambinak mi lehet a szemével:-( Mondjuk ezeknek a dobiknak folyton valami bajuk van, amíg kicsik. Legalábbis az én tapasztalataim szerint: amilyen erős, stram kutyák felnőttnek:olyan kis bénák kölyöknek:-))) Amit el lehet kapni azt ők beszedik, állatorvos mindenhol név szerint ismeri őket:-(

Breki!

Neked meg gratulálok a vizsgákhoz még1x. Azért irigyellek: a vizsgákért nem, de egyetemistának jó volt lenni nagyon:-)))

Kutyuskád úgy látszik nem tartozik a labdaőrültek közé. Szofi oda nem adná a labdáját:-) Mondjuk Morti sem, ha jobban meggondolom....

Ma sziasztok!

Szép napot meg jó kutyázást:-))

2011. jan. 25. 00:40

Hát tegnap én is kivittem egy kicsit a Koktélt. Gondoltam rég voltunk együtt sétálni, kivittem a városligetbe. Nagyon jól érezte magár. :) Fel - alá rohangált. Bár amikor jött 2 komondor, akkor elég furán nézett,h miért van 4 lába a rongynak és miért mozog... :) Találkozott egy K9-es kutyussal is. :)

Köszönöm a jó kívánságokat. :) Hátra van még egy vizsgám, de eddig 4-es az átlagom. Úgyhogy nagyon örülök neki. :)

Kb. 2 hete vettem egy labdát a Koktélnak, olyat ami egy kis tenisz labda és van egy fogókája. Hát mit ne mondjak nem sokat játszott eddig vele. Sőt! Akikkel találkozik kutyusok, szerintem azok többet játszanak vele, mint ő. :)

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook