Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Divat vagy életforma? fórum

Divat vagy életforma? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Divat vagy életforma?

1 2 3
4. Kmeli (válaszként erre: 3. - 65b16b95ab)
2011. máj. 21. 11:39

Azért ma már van jónéhány molett-ruházati bolt is.És viszont valljuk be őszintén,a legtöbb butikban,ruházati boltban azért van kis méretű ruha,mert elvileg a "normál" (vékony? vagy átlagos?) testalkat a "normális". Most ezt jól megfogalmaztam,de azt értem ez alatt hogy ugyebár arról ha valaki elhízik,saját maga tehet,és nem őrá fognak szakososdni a butikok,tegyen mindenki ellene hogy ne hizzon meg,vagy tegyen azért hogy fogyjon le. Ez most lehet hogy durván hangzik de akkor is így van.De egyébként,tényleg egyre több helyen látok teltebb alkatra való ruhákat kínáló butikokat is.

És lehet hogy közhely,de tényleg az a fontos hogy valaki jól érezze magát a bőrében,nem azzal kell foglalkozni hogy a reklámok és a plakátok mit csicseregnek.Persze ehhez egészséges önértékelés,önbizalom szükségeltetik,aminek sajnos nagyon sokan híján vagyunk.Én pl 48-50 kilósan mindenáron hízni szerettem volna mert akkor úgy gondoltam túl gebe vagyok és ezért nem volt önbizalmam évekig,ma meg 65 kilósan visszasírom a pár évvel ezelőtti állapotot,és most meg ezért nincs önbizalmam. A közt

es állapotot kéne elérnem :)

2011. máj. 21. 10:40
Sztem inkább az a baj, hogy a fogyókúra már a nők agyára megy. Tényleg más téma sincsen, méregetik egymást, mindenhonnan az jön, hogy csak akkor vagy szép, jó, sikeres, ha vékony vagy, közben azért fogadd el magad úgy ahogy vagy. A butikokban is többnyire kisméretű női ruhák vannak.
2011. máj. 21. 10:37

Az a véleményem, hogy a diétázás, fogyókúrázás nem napjaink divatja (régebben is voltak, akik fogyókúráztak, filmen is megörökítették, ld. Hippolyt a lakáj), hanem a rossz irányba fordult életmódváltás, a temérdek sok, rossz minőségű élelmiszer, a már a fiatalokat is megtámadó betegségek (pajzsmirigy-, vércukor-, hormonproblémák), s a vele együtt járó rengeteg túlsúly következménye.

A felsorolt okok miatt soha annyi kövér ember nem volt ebben az országban, mint most. És ez ellen tenni kell, ami nem is olyan könnyű. Más kérdés, hogy vannak, akiket bár nem érint, bekapcsolónak a folyton a terítéken lévő témába.

2011. máj. 21. 10:08
Minden kornak megvannak a maga divatjai, erre a nem éppen überelhetetlen igazságra a hétvégén jöttem rá. Volt idő, amikor a lányok-asszonyok a kézimunkáikat mutogatták egymásnak. Minél nagyobb és színesebb volt a terítő, annál ügyesebb és természetesen büszkébb a leányzó.

Ugrás a teljes írásra: Divat vagy életforma?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook