D vitamin (beszélgetős fórum)


1 2
2022. jún. 15. 15:32

Én pl. nem rendszeresen, hanem csak hébe-hóba szedek vitaminkészítményeket azokat is főleg a téli időszakban. Leginkább szerves magnézium, króm, cink és B-komplex készítményeket. Tavasszal és ősszel szoktam feltölteni a D vitamin készleteimet az ingyenes napozással, amikor még nem éget annyira a nap.

Igaz az is, hogy én nem egyoldalúan táplálkozok, mint néhány csakis "salátaevő" ember teszi, hanem nagyon is változatosan. (a levesektől a főzelékekig, vagy éppen a salátáktól a húsokig, gyümölcsökig). Ugyanis a változatosan fogyasztott ételekben szinte minden szükséges vitamin és ásványi anyag megtalálható.

Egyet senki se felejtsen el: Mindenből a legjobb a középút, semmit sem szabad eltúlozni. Még a vitaminok szedését sem. 😀

17. Alnisa (válaszként erre: 14. - ,zumba)
2022. jún. 15. 14:40
C és D vitmaint érdemes szedni a téli időszakban. Légyszi ne gyere azzal, hogy eszel elég zöldséget, gyümit, mert azokban már nincs vitamin.
16. Alnisa
2022. jún. 15. 14:38

A magyarok 90 % D vitamin hiányban szenved, mivel itt keveset süt a nap. A mediterrát tájakon elég csak a napfény a megfelelő szinthez.

Egyébként meg nem szívesen írják ki ezt a vizsgálatot és még mindig nem tulajdonítanak neki akkora jelentőséget, mint amit kellen.

15. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 13:50
Novus d vitamint tolunk
14. ,zumba (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2022. jún. 15. 13:49
Mégis szedik sokan a reklámoknak felülve minden mérés nélkül.
13. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 13:27
A D vitamin adagodat nem tudod megállapítani, de még az orvos sem csak úgy hogy rád néz. Egyetlen módja a helyes D vitamin adagolásnak, ha előtte megméreted a szintedet. Majd fél év múlva megint, hogy megtudd az a mennyiség számodra elegendő-e. Ráadásul minden embernél más a D vitamin hasznosulása is. Nekem pl. Télen 8.000-et kell szedni, nyáron elég a 4.000NE. Van egy bizonyos D vitamin szint amihez én ragaszkodom, mert annyival lehet több féle betegséget kivédeni, amit itt nem részletezek, de mindenki kutakodhat ez ügyben, amennyiben fontosnak gondolja.
12. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 13:21
Én a YiYa termékcsalád K2+D3 vitaminját szedem. A D vitamin mellé ajánlott K2, és Magnézium is.
2022. jún. 15. 13:18

Házipatika: Jó tanácsok a D vitaminról

[link]

2022. jún. 15. 13:14

[link]


Egész télen ezt szedtem. A D vitamin tökéletes hasznosulásához a szervezetnek szüksége van C vitaminra is. Pm. alulműködés mellett az immunrendszer erősítésére szedtem novembertől tavaszig. A készítmény 100 db-os, napi 1 szem elegendő belőle állapotmegőrzéshez.

2022. jún. 15. 13:06

Nekem tünetem úgymond nem volt. Télen szedem immunerősítésnek, mert pm túlműködéses vagyok és e miatt gyakran leszek beteg. Ez azért segít.

De pl terméketlenséget okoz, vagy ciklusproblémákat a nőknél.

8. Alnisa (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 13:04

Milyen mértékű a hiány? Mert a 4000NE inkább fenntartásnak jó (bár ez a téli időszakra vonatkozik, amikor nem ér napfény).

Ha d vitamin hiányod van, akkor érdemes sokkal nagyobb dózisban szedni pár hónapig.

2022. jún. 15. 13:00

Köszönöm a tippeket.

4000 NE.

Nektek milyen tünetek voltak ?

6. Alnisa (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2022. jún. 15. 12:56
Ezért írtam én is ,hogy a tabletta nem jó. A D vitamin zsírban oldódó vitamin, azért kell pl jó a lágykapszula.
2022. jún. 15. 12:54
Én nem tudok segíteni, mert nem szedek D vitamint.
2022. jún. 15. 12:51
Nyelv alá fújható spray-t veszek. Az közel 100%-ban felszívódik, ellentétben a tablettákkal, amiből a legjobb esetben is csak max. a fele.
3. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 12:35
Nekem doki írta fel pàr éve a Bioextra lágy kapszulát, 3000 NE. Én azóta is azt szedem, mondjuk vényköteles.
2022. jún. 15. 12:10

Mindenképpen valamilyen olajban oldott legyen, tehát ne tabletta, hanem lágy kapszula vagy csepp formában. Illetve itt még a mennyiség a lényeg. Mennyit szedsz?

Én Jutavitet szoktam szedni, mert jó áron van és jó tapasztalatok vannak vele.

2022. jún. 15. 11:54

Ki milyen D vitamin szed ami tényleg jó ?

Szintén nincs D vitamin a kis testemben.

A doki írt ki cseppeket,de közben haza költöztünk,és itthon ezt a fajtát nem lehet kapni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook