Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi vagy nem cumi? Mik az előnyei és hátrányai? fórum

Cumi vagy nem cumi? Mik az előnyei és hátrányai? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
31. DODICA (válaszként erre: 30. - Gréger)
2007. febr. 6. 13:59
Klasszikusan szopja, vagy rágja inkább az öklét??
2007. febr. 6. 13:56
Az én kisfiam most nyolc hetes és pár napja megtalálta a hüvelykujját és azt szopizza elalvás előtt.Cumit nem szeretnék, de el sem fogadja, kiköpi, próbáltam.A kérdésem az lenne, hogy milyen káros következményei lehetnek az újjszopásnak.Azt hallottam, hogy nem a foga fog ferdén nőni, hanem a felső állkapocscsontja fog elformálódni.Szerintetek????
2007. jan. 25. 18:28

Előnye,hogy nem az ujját szopja.A cumit késöbb el lehet venni tőle,de az ujját nem!

Az én gyerekeim cumiztak.20 hónaposan el lehetett venni tőlük.Keresték első napokban,aztán beletörödtek,hogy nincs.

És a fogaiknak semmi baja,sőt!Sokan mondják, hogy milyen szép a fogsoruk!

2007. jan. 24. 20:28

Én cumiztam kicsinek, nem is gyengén!:) Egy a számba, három az újjaimon! És el nem hagytam egyet se! Aztán 2,5éves voltam, mikor anyu barátnőjének megszületett a kislánya, és odajöttek hozzám, hogy szegény kisbabának nincs cumija, odaadom-e az enyémet? Én meg odaadtam, ami a számban volt(anyu a többit sunyiban kidobta)! Első este kerestem, aztán el is felejtettem!

A fogaimnak semmi baja!

2007. jan. 24. 14:13
én nem cumiztam és a gyerekem sem fog....eltorzulhatnak a fogai és még a leszoktatással is baj ban...5 éves gyerek meg cumival undi...meg amúgy sem higiénikus!!
2007. jan. 2. 18:37
Az én gyerekeim sem cumiztak/sajna/engem használtak.A pici 9hónapos még most is én vagyok a cumija de addíg szooptatom amíg igényli.
25. gkreka
2007. jan. 2. 18:15
én igény szerint szoptattam6szoptatom a fiaimat. cumi ellenes voltam, de amikor evésen kívül is engem használt cuminak a kicsi, akkor változtattam a hozzáállásomon. kb hat hetes volt ekkor. mindig csak alváshoz használhatta, amikor ovis lett magától leszokott róla. a most négy és fél hónapos kicsinek rögtön adtam cumit, de kiköpte, nem igényli. persze nem eröltetem. én így jártam, hogy helyettem mindig a gyerekek döntötték el a kérdést
2007. jan. 2. 17:17

Ági kiköpte a cumit, többet nem kínáltam.

Igény szerint szopott, így az ujját sem szopja.

23. kft
2006. dec. 31. 22:09
egyik gyerekemnek sem adtam. ám amikor a másod szülött fiam 3 hónaposan kórházba került .nagy megrőkönyödéssel láttam,hogy a szájában cumi van.a nővér és az orvos egybehangzóan mondták azért adtak neki, mert sírt.rá is szokott rendesen.5 évesen szokott le róla. mások mondják:nyugtat és kapaszkodó az otthonhoz főleg óvodába kerüléskor.
22. eee466847e (válaszként erre: 19. - Mikormarta)
2006. szept. 21. 13:07
Igazat adok neked. A kisfiamat sehogyan sem tudtuk leszoktatni az ujjszopásról.Szinte születése óta szopta, bár 8 hónapig cicizett is. Kiegyensúlyozott, nyugodt kis emberke volt mindíg. Iskola előtt 7 évesen elvittem pszichológushoz, félve, hogy majd csúfolni fogják. A szakember megnyugtatott, hogy nincs ezzel semmi probléma, hagyjuk őt, ő még kicsi akar maradni. Ma 23 éves a fiam, klassz fickó, barátnői vannak, főiskolás.Este, elalvás után néha látom, hogy a hüvelyujja a szájában van, úgy alszik. Na és? Jóravaló ember, nem cigizik, nem iszik, cumizik.
21. DODICA
2006. aug. 7. 14:58
Enyémek felnőttek nélküle. Én nem tartom egészségesnek. Sok olyanról hallottam, hogy kárt okoz. Logikus magyarázatokat el is hittem. Fiam helyette kendőt rágcsált (úszott a kiságy a nyálban), de ő nem szopott sokáig. Lányaimnak ilyesmire se volt szükségük, kielégítettem én őket. :) Szerintem sokak csak azért adják, mert jobb a csend... Kényelmesebb bedugni a baba szájába, mint kideríteni a sírás okát. Aztán meg, ha hozzászokott, elvenni, leszoktatni még nehezebb.
2006. aug. 7. 01:28
Kislányom, aki a napokban lesz 1 éves, nem a rendes cumit rágicsálta. Az sosem kellett neki. Hanem (mivel 2 hónapos korától fogyóznia kellett), egy rendes cumisüveget (amiben sosem volt sem tápszer, sem tea, sem semmilyen cukros ital)fogadott el. Ezt minden nap rendszeresen sterilizáltuk neki, és ezzel valahohy túl tudott jutni a nehéz időszakokon. Azért kellett fogyiznia, mivel nagyon pici súllyal és termettel született, és hírtelen nagyon megindult a fejlődésben, és nemhogy utólérte volna társait, henem jócskán el is hagyta. 46 cm és alig több, mint 2 kg volt.Szigorú tápszer és egyéb ételadagokat kellett elszortírozva adnom neki, és csak a meghatározott órában. Fél évig nem aludtam, mert este sosem volt elég neki a kaja :( Muszáj volt megnyugtatni a cumival, ami olyan rendes cumi, mintha enne belőle :( Szegénykém, nagyon sokat szenvedett, majd a fogzás idején is. Ekkor is kellett neki. Természeresen gyakran cserélgettük a cumit.A mai napig használjuk, de már főként este, alváshoz, és ha elalszik, egyszerüen kiesik a szájából. Remélem, hogy a fogainak ezzel nem ártok, de eddig már 6 kisfoga kibújt és egyre kevesebbszer nyűgös. :)
2006. jún. 14. 23:46
Sohase bíráld a másikat, míg hasonló helyzetben nem voltál. Én már megtapasztaltam ezt. Sok pofont kaptam az élettől,így most már óvatos duhaj vagyok, ha véleményt kérnek tőlem. Egyik anya sem rossz. az sem aki cumit ad és az sem aki nem ad. Nem az eltökéltség a fő hangsúly, hanem a gyermek igényei.A pszichoógusokról meg csak annyit, hogy ugyanolyan esendő emberek mint mi. A gyermekeik pedig ilyenek-olyanok.Egy óvonő
18. Fcica
2006. jún. 7. 13:02
Én is idegenkedtem a cumitól, de amikor a gyerek másfél óra szopizás után is bömbölt, ha elvettem tőle a cicit, akkor meggondoltam magam. A csemete viszont elutasította a cumit. 5 külöböző típusú van itthon, de egyik sem tetszik neki. A cumisüveget sem tudja mire használni. Marad a kanál és az ujja. Ez utóbbit tegnap találta meg, de rövid idő után ezt sem kellett már neki. Utólag a cuminak talán jobban örültem volna. Nem szeretném, ha eldeformálódna az ujja stb. Viszont ezt legalább ő dönti el mikor teszi a szájába, nem én erőltetem rá az akaratomat.
17. Fcica
2006. jún. 7. 13:02
Én is idegenkedtem a cumitól, de amikor a gyerek másfél óra szopizás után is bömbölt, ha elvettem tőle a cicit, akkor meggondoltam magam. A csemete viszont elutasította a cumit. 5 külöböző típusú van itthon, de egyik sem tetszik neki. A cumisüveget sem tudja mire használni. Marad a kanál és az ujja. Ez utóbbit tegnap találta meg, de rövid idő után ezt sem kellett már neki. Utólag a cuminak talán jobban örültem volna. Nem szeretném, ha eldeformálódna az ujja stb. Viszont ezt legalább ő dönti el mikor teszi a szájába, nem én erőltetem rá az akaratomat.
16. KGyula (válaszként erre: 7. - *Gyöngy*)
2006. jún. 7. 00:41

A pszichológusok szerint az cumizás és/vagy az ujjszopás az anyaélmény-hiányra vezethető vissza, de mindenféleképpen valamit kompenzál vele a gyermek.


Én büszke vagyok arra, hogy Gergő (kisebbik fiam), soha nem cumizott és nem szopta az ujját sem. Persze, ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz szülők azok, akiknek a gyermekei...


Az ujjszopás/cumizás visszavezethető a szülőtől független okra is.

15. mikormarta (válaszként erre: 14. - Ábrahám)
2006. jún. 4. 21:58
Igen, azt hiszem gyöngynek még nincs gyermeke.De nagyon értékelem, hogy vannak nevelési elvei (egyenlőre még csak elméletben). Nekem 3 gyerkőcöm van, minden féle variáció volt. Cumizott, nem cumizott.A lényeg, hogy kiegyensúlyozottak legyenek, és szeressük őket. A szopási vágyuk kielégíthetetlen, ezzel pótolják.Ha üvölt, és semmi nem használ, s már három órája ringatod, a kezed majd leszakad, akkor remegő kézzel előveszed a cumit, és láss csodát! Első gyermekemet sajnos csak ezzel tudtam megnyugtatni, mivel nagyon hasfájós volt.Szépen elhagyta egy éves kora körül, a fogai szépek és egészségesek, nem kell fogszabályzás semmi ilyesmi. 16 éves, és egy tömött foga sincsen. Nagyon ritka! Második gyermekem viszont nem cumizott.Az ő fogait viszont szabályozni kell, mert a felső fogsora előbbre esik, mint az alsó. Pedig 8 hónapos koráig szopott.
14. ábrahám (válaszként erre: 7. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 19. 12:45

Bocs, hogy ezt kérdezem, de ugye nincs még gyereked?

Vki. azt írta, soha ne mondd azt, hogy soha! Ez így igaz!

13. _kleo_ (válaszként erre: 12. - Halacska)
2006. ápr. 19. 09:21
Halacska, valahogy leszoktattatok rola, vagy magatol eldobta egyszercsak? Az en fiam 16 honapos es elalvashoz 8 honapos kora ota cumit hasznal. Nem akarom eroltetni a leszoktatast, de nem bannam ha lemondana mar rola. Ha nyugtalanul alszik, neha ejjel is elofordul hogy be kell mennem hozza megkeresni a cumit ha o nem talalja.
2006. ápr. 15. 11:34
Sziasztok. Nekem nem sok választásom volt, mivel a kisfiam 33. héten megszületett és egy hónapig volt a kórházban, ott szépen rászoktatták a cumira, de mégis elhagyta 2 évesen. A kislányom már más Ő 19 hónapos és csak akkor van cumizhatnékja, ha nagyon nyügike:).
11. Solyo
2006. ápr. 14. 23:02
sziasztok! Én úgy terveztem, hogy a fiam nem fog cumit kapni. Kb. 2 hónapos lehetett, mikor mégis ''felajánlottam'' neki a cumit, de kezdettől fogva idegenkedett tőle, szinte fuldokolt, ha a szájába került. Azért gondoltam meg magam, mert beláttam, hogy a cumi megnyugtatja a csecsemőt, és könnyebben elalszik vele. Viszont hiába próbálkoztam számtalan alkalommal, nem fogadta el soha. Igaz, most nem kell leszoktatnom róla. Az ujját se szopta soha. (Most 2.5 éves.)Sajnos a cumisüveggel ugyanez volt a helyzet sokáig, éz az már nagyon nem volt mindegy. Ugyanis mikor a mellem sebes volt és nem szabadott szoptatni belőle, hanem a kifejt tejet odaadni, akkor jól jött volna.
10. ilda (válaszként erre: 7. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 7. 13:53

Szia !

Biztos ismered a mondást: Soha ne mond, hogy soha .:)))))))

3 gyerekem van az első az ujját szopta már a méhben is nem lehet tenni ellene,2. gyereknek nem kellett semmi,a harmadik cumizik.Szóval nem mi , ők döntenek .:))))

9. molntak (válaszként erre: 7. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 7. 08:10
vannak esetek, amikor viszont kifejezetten hasznos lehet a cumi vagy a cumisüveg. Nálunk a bébinek le vol nőve a nyelve és mondta a védőnő, hogy ha cumisüvegből etetem, akkor megnyúlik neki és nem biztos, hogy majd föl kell vágni. Hát megnyúlt. Mondjuk ettől még cumit mi sem adtunk neki. Osztom kleo véleményét ezt nem igazán a szülő dönti el, hanem a bébi.
8. _kleo_ (válaszként erre: 7. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 6. 20:25
Gyongy, en is epp igy gondoltam, de a 15 hos fiam boldogan cumizgat elalvashoz. Ezt szerintem nem a szulo donti el. De kivanom, hogy legyen eleg erod es kitartasod tartani a cumimentesseget. Cumisuveget egyebkent mi sem hasznaltunk.
2006. ápr. 6. 12:06

Én a magam részéről nem fogok cumit adni a gyermekem szájába. Nem szeretném, ha egy ilyen mű dologtól függene a kicsim. Amellett lélektelen dolognak is érzem... Szóval sem pszichológiailag, sem pedig a fogazat/szájberendezkedés alakulása szempontjából nem tartom jónak.

Egyébként pont most olvastam erről egy cikket a Babamagazin áprilisi számában. Ott a védőnő egyértelműen nem javasolta sem a cumit, sem a cumisüveget.

2006. márc. 28. 12:08
Sugi már "nagylány", mégis dodózik(így hívja a cumisüveget). Csak víz van benne, van amikor üresen szopizza. Már próbáltam elvenni tőle, de az nem volt jó se neki, se nekem (velőtrázó bömbölés lett a vége, és úgy felhúzta magát, hogy belázasodott). Tudja, hogy már ovis, nagy kislány, és kicsit már szégyelli is a dolgot(elbújtatja a párnája mögé). Majdcsak kinövi!!!
5. norasmom (válaszként erre: 4. - Bige)
2006. márc. 27. 13:11

egyetértek teljesen bige-vel és kleo-val is, nálunk is cumi=alvás, illetve néha, ha nagy megrázkódtatás éri (pl. elzanyál, beüti, megijed, stb), akkor szívesen cumizik pár percig. néha a "szájában felejti

" ,de kiveszem és kész, észre sem veszi. mindenesetre akinek cumizik a babája, sztem ne szoktassa le. majd leszokik, ha már nem kell neki! ;)

4. bige
2006. márc. 15. 20:58
nekem a nővérem segített eldönteni ezt a kérdést, aki már többszörösen gyakorló anyuka volt. ..és teljesen egyetértek vele. ő azt mondta, hogy a gyereknek sokkal nagyobb a szopásigénye, mit amennyit ki tud szopni, meg tud enni, és ezért jobb a cumi. arról sokkal könnyebb is leszoktatni,mint az ujjáról, amit nem tudsz kontrollálni, hogy mikor adod oda. persze a könnyebb leszoktatni abban a z esetben igaz, ha nem tömi az ember a gyerek szájába azonnal, ha megnyikkan szegény. ha nem vígasztalásnak nyomod oda.
2006. márc. 1. 07:24

Alapvetően én is cumi ellenes vagyok. Ennek ellenére mi is odaadtuk neki a cumit amikor megszületett kb 2-3 hétig cumizott majd megtalálta a hüvelykujját az is 2-3 hétig tartott és ma már semmit nem kér. Nekem meggyőződésem, ha nyugodt a gyerek napközben akkor nem kell neki cumi. Az éjszaka lehet más tészta, mert akkor sokszor felriadhatnak és ha van cumijuk, akkor simán megnyugtatják magukat. Nekünk szerencsénk volt nem kell már cumi soha. Igaza van kleonak, hogy a gyerek dönti el ezt a cumi kérdést is.

Mindazonáltal, hogy egy jó dolgot említsek a cumi mellett. Nő tőle a nyelvük. A kisbabák nyelve még nő. És azt hogy előre fele nőjön a szopás és a cumi elősegítik. (ez igazából akkor fontos, ha le van nőve a gyerek nyelve)

2006. febr. 28. 21:08
Szerintem ezt ugyis a gyerek donti el. En nagyon cumiellenes vagyok, az elso par hetet ki is birtuk nelkule, de mikor valasztani kellett, hogy hallgatom a siro gyereket vagy adok neki cumit, en bizony a cumi mellett dontottem. Viszont csak alvashoz kapta meg, mostmar nagyon tudja hogy ha cumi akkor alszunk.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook