Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csokitortába milyen a jó krém? fórum

Csokitortába milyen a jó krém? (tudásbázis kérdés)


20. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - 94cdcf3375)
2014. szept. 19. 23:12
Lehet közepesen kemény tejbegrízből is: ha kihült akkor kevered össze a margarin/vaj+ porcukor keverékkel és ízesíted kakaóval vagy vaniliáscukorral vagy mással
2014. szept. 19. 22:55

Mi nem szeretjük a vajasat. Vajat enni? Brrr! :(

Nálunk ez a nyerő:

Hozzávalók a krémhez:

- 5 dl habtejszín,

- 10 dkg étcsoki,

- 10 dkg tejcsoki.

Elkészítése: A krémhez a tejszínbe tördeljük a csokoládét és felforraljuk. Hűtőbe tesszük 1 éjszakára, majd másnap felverjük. Isteni! :)

18. IzaHold (válaszként erre: 1. - 94cdcf3375)
2014. szept. 19. 20:31

Itt van még egy, ha még nem készítetted el, ezt mi nagyon szeretjük.


Hozzávalók: 2 tojás, 3-5 ek porcukor (vagy izlés sz.), 1 dl feketekávé, 2 kk kakaó, 20dkg margarin/vaj


A két tojást a cukorral és a feketekávéval először hidegen kikeverjük, majd gőz fölött sűrűre verjük. Amint levesszük a tűzről belekeverjük a kakaót és a margarint/vajat. Habosra kikeverjük, lehűtjük, és ismét habosra kikeverjük.


Ezt két réteg összeragasztására, és egy vékonyabb tortára szoktam használni, ha két rétegű normál tortát készítek, duplázni szoktam. Bár én a tetejére, oldalára is ezt kenem.

17. Gy.Ibi
2014. szept. 19. 20:28

Nálunk az alábbi krém mindenkinek ízlik.

Én este 10dkg 45%-os étcsokit felmelegítek 2dl tejszínben,ilyenkor mehet bele cukor,ízlés szerint.Beteszem a hűtőbe reggelig,akkor felverem és hozzákeverek 25dkg mascarponet.Igaz,nem olcsó,akkor veszek amikor akciós a Lidlben.

2014. szept. 19. 20:16
Én mindeig tejszínnel csinálom a csokikrémet mindenhez. Habtejszínbe keverek olvasztott csokit, jó sokat, lehűtöm, és felverem. Nincs ennél jobb és könnyebben elkészíthető. A másik a pudingporos, az is finom, kevesebb tejből főzni mint a pudingot, és hozzá vajat (Nem margarint!!!) keverni.
15. 94cdcf3375 (válaszként erre: 13. - ZéGyé)
2014. szept. 19. 18:48

A nosalty a kedvenc főzős oldalam! Már elég sok mindent elkészítettem belőle. Kisebb hibákkal minden sikerült, és sok jó sütirecept is van benne.

Majd próbálgatom őket.


Főztem már tojásos csokikrémet is, de nem sikerült az se:(

2014. szept. 19. 18:44

Megnézem mindegyik receptet!

Attól tartok ugyanis, hogy a piskótám nem lett valami jó, kicsit tömött lehet. Még nem tudom, nem mertem megnézni. És ha ez a félelmem beigazolódik, akkor egy nehéz krém kell hozzá, hogy ne essen szét az egész.


Közben találtam egy receptet. A következő:

-------------


Hozzávalók:

•2 dl tej

•4 evőkanál cukor

•2 evőkanál kakaópor

•1 tojás sárgája

•2 evőkanál liszt

•20 dkg vaj


Elkészítés:


A puha vajat és a cukrot habosra keverem, hozzáadom a kakaót, tovább keverem. Hűtőbe teszem. Amíg hűl, a tejet, a tojássárgát és a cukor másik felét jól összekeverem, hozzáadom a lisztet, és csomómentesre keverem. Ezt a keveréket sűrű krémmé főzöm, majd kihűtöm. Mikor kihűlt, hozzáadom a vajkrémhez, és a tortába töltöm.


Megjegyzés:


Mennyei, könnyű főzött krém, mégis vajas, amitől még finomabb

-------------


Mit gondoltok?

2014. szept. 19. 18:22

[link]


Én ennek a sütinek a krémjét szoktam csokipudinggal megcsinálni. Mindig jól sikerül. Csak a pudingot is ki kell hűteni, meg a margarin is tényleg habos legyen, ne folyós.


Anyukám receptje: 3 egész tojás, 3 ek keserű kakaópor, 20 dkg cukor, ezt gőz felett sűrűre főzni, és ha kihűlt, mehet bele egy margarin. Nagyon finom, de nekem sosincs hozzá türelmem. :)

2014. szept. 19. 18:20

Ezt itt az egyik fórumra gabika... rakta fel. Kipróbáltam, nagyon finom, könnyű, habos.


"A tejszínesre van egy isteni recept, ganache krém a neve. Tejszínt kell gőz felett melegíteni, aztán beletördelni étcsokit. Levenni a tűzről és addig-addig keverni, amíg a csoki el nem olvadt. Ha langyos a massza hűtőbe tenni, ha jól lehűlt alaposan felverni.... Ettől finomabbat nem ettem még. A krém receptet amúgy a nosaltyn megnézheted, ördögtorta néven fut a süti amibe kell."

11. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - 94cdcf3375)
2014. szept. 19. 18:07

Sogornom foz egy csokipudingot es felvert hullalaval keveri ossze. Van tartasa, konnyu es extra csokis ize van.


A masik a feltoltott receptjeim kozott van mascarpones, az vmi extra fincsi :)

2014. szept. 19. 17:58
De ha ragaszkodsz a vajhoz,akkor vajas pudingos krém??Az sem drága és olyan ízű amilyet szeretnél.
9. esőcsepp (válaszként erre: 8. - 94cdcf3375)
2014. szept. 19. 17:57
Először hígnak tűnik, de ahogy hűl, úgy sűrűsödik. Én hűtőbe tettem, és csak akkor töltöttem a lapok közé, mikor jónak találtam az állagát.
8. 94cdcf3375 (válaszként erre: 6. - Esőcsepp)
2014. szept. 19. 17:52

Köszi, jól hangzik, és nem is olyan drága.

Egyszer főztem krémet vaj nélkül, és egy tragédia lett:(

2014. szept. 19. 17:50
Igaz nem vajas, de jó állagú lesz, két rétegre lett elég, de annyit ki tudsz hagyni, amennyi díszítéshez kell.
2014. szept. 19. 17:47
Szia! Épp egy hete sütöttem csokitortát, és isteni krémre bukkantam. 500 ml tejszínt felfőzünk, hozzáadunk egy evőkanál instant kávét, és 250 gramm étcsokit. Összerottyantod, és kész is. :)
2014. szept. 19. 17:47
Na és ne legyen túl drága...
2014. szept. 19. 17:46

Csokitortát készítek. A piskóta már megvan, de nem tudom milyen krémet tegyek bele. Még soha nem sikerült egy igazi jó krémmel megtölteni.

Olyant szeretnék ami kicsit vajas (tehát van állaga, tartása,) de nem túlzottan nehéz, geil.

Olyan kéne, ami elég ahhoz hogy 2 réteget kenjek meg, és esetleg (de nem feltétlenül) elég legyen még a külsejére is.

A teteje biztos tortabevonóval fog készülni úgy, hogy a krémmel körbediszítem.


Szívesen vennék bevált recepteket.

2014. szept. 19. 17:44
Kinek a vajas,kinek a főzött,kinek ezek kombinációja habosítva.
2014. szept. 19. 17:43
Az attól is függ,hogy mit szerettek.Én utálom a vajkrémet,főzött krémeset szeretjük.
2014. szept. 19. 17:40
Csokitortába milyen a jó krém?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook