Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csevegjünk erről- arról, ami Neked éppen problémát jelent, és lássuk új szemszögből a kérdésed. fórum

Csevegjünk erről- arról, ami Neked éppen problémát jelent, és lássuk új szemszögből a kérdésed. (beszélgetős fórum)


2008. máj. 31. 20:09

Hát sziasztok csipeték, meg van mindenki? Látom új tagokkal bővültünk, örülök nektek.


Drága Csibiuszkám egyem azt a szép kis beteg fejecskédet, majd küldök gyógyító simogatást, jó lesz? Az ebéddel ne törődj, ma hopp, holnap kopp, na és? Ettől még mindenki imád!


Liliám, örülök, h jobban vagy. Este?


Jessykém, a másik oldalban is úgy fúj a szél és akkora vihar készül?


Szanád, puszi, mi jót főztél sütöttél ma?


Skaci 64, imádjuk a jó recepteket, ha megtalálod, tedd fel a receptek közzé, h más is láthassa. Jó?


BREDAMAZON, el fogom olvasni a jelzett topikot és el mondom majd a véleményem, de az igaz, sokszor már csak akkor hirdetik meg az állást, amikor a valaki valakijének a valakije már biztos nyerő rá.

Ez nagyon szemét dolog, és ki kellene végre találni valami jó kis lehetőséget azoknak, akik nem rendelkeznek kellő protekcióval. Nem gondolod?

2008. máj. 31. 17:38

Sziasztok. Ma én vagyok az ügyeletes migrénes.

Azért csak kell főznöm, meg minden, na de ilyen fejjel? Nem is sikerült semmi.

Málnakrém leves nem elég édes, fasírt nem elég sós, rizs össze ragadt. El törtem egy poharat, a pattogatott kukorica meg égett, nem is sorolom tovább. Ez egy ilyen nap.

Ma nem tudom még mikor, de igyekszem vissza nézni, remélem a Ti napotok szerencsésebb.

Szia BREDAMAZON, skaci64.

461. b46d5f17a9 (válaszként erre: 459. - Szanád)
2008. máj. 31. 17:21
:D szia! kisúroltam a szőnyeget, most megyek magamat is kisúrolom, mert kicsit eljegesedtek a lábaim :)
460. b46d5f17a9 (válaszként erre: 457. - Skaci64)
2008. máj. 31. 17:20
ha ma láttad, akkor valószínűleg még nincs fenn a neten, de ha helyes a cím, akkor hamarosan megtalálod majd a Tv Paprika weboldalán a receptek között - hogy meg tudd nézni be kell regisztrálnod hozzá :)
459. szanád
2008. máj. 31. 17:10
sziasztok
458. skaci64
2008. máj. 31. 16:51
A 2 z-t cseréljétek ki t-re..:/) 'láttam'..
457. skaci64
2008. máj. 31. 16:51
Sziasztok.Ma lázzam a Paprika tv- a Punci szelet sütit,de olyan gyosan elhadarták,hogy nem tudtam leirni.Tudna segiteni valaki?
456. b46d5f17a9 (válaszként erre: 455. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 31. 16:05

Kellett egy kis bátorság ehhez, nem sokaknak adatik meg!! Jól tetted, hogy kimondtad! Én titkárnőnek tanultam, van egy sima gyors-, gép-em, egy érettségim, számítástechnikaim, beszélek angolul, németül és olaszul - kerestem munkát otthon, egy egyszerű, sima titkárnőit egy olasz partnerekkel rendelkező cégnél - még arra sem vették a fáradtságot, hogy visszaszóljanak, hogy nem kellek, mert már mást felvettek. :( Tehát ismerem a bürokráciát - ráadásul nem állami cég volt, hanem egy egyszerű kis magáncég. El tudom milyen udvariasak a klienseikkel.


Egyébként itt sem jobb a helyzet. Vittem be önéletrajzot ruhaboltokba, butikokba, mert mégiscsak jobb, mint egy bárban dolgozni, vagy takarítani. Otthon dolgoztam pár helyen, de általában mindig kasszában, pénzzel (Metro, Aral, diszkó ...), hát ide nem volt elég, mert olyanokat keresnek, akik épp most fejezték be a sulit, mivel azokat támogatja az állam.


Otthon nem vettek fel a szakmámban, mert nem volt gyakorlatom. Amiben volt gyakorlatom, abban a végén nem kellettem, mert nem volt végzettségem, itt nem kellek, mert nem épp most végeztem az iskolát és családanya vagyok. Na, akkor mit csináljak? Kellenék az ilyen wellbiz-eseknek és egyebeknek, de azt meg én nem akarom. Így, mivel más megoldás nincs és a lányokat sem tudnám hová tenni, itthon vagyok háztartásbelinek és azon elmélkedem, hogy milyen katasztrofális a helyzet.

Menjek el magánvállalkozónak? Persze, hogy az adókkal lenyúzzák rólam a még meglévő bőrömet is. Hát ez van, öregek vagyunk. :(( Családosak vagyunk. :(( Nem adunk munkahelyért csereszolgáltatásokat. :(( Vagy a gyakorlat hiányzi, vagy a végzettség :(( És akinek kellenél azt meg te nem csinálod elvből sem.


Sebaj, legfeljebb nyitok egy magyar cukrászdát .... :D és akkor felébredek az álmomból, mivel a párom úgy is azt mondaná, hogy hagyjam békén.

455. ab4b6bc17d (válaszként erre: 450. - B46d5f17a9)
2008. máj. 31. 14:22

Köszi, hogy elolvastál! Én is így gondolom, bár még mindig bennem motoszkál a vágy, hogy a főfőnek elmeséljem a kálváriámat, mert nem biztos, hogy tud róla, ugyanis, akkor az állásügyis nem bizti, hogy kezét-lábát töri, hogy azzal felhívjon, hogy "Várjak... várjak..." - na ez egy időhúzás volt a részéről, ugyanis a döntési határozat utána való nap lett volna még csak... azt mondta, hogy kerítenek nekem majd egy állást, csak várjak és hívni fog.


Négy nap után (gondoltam három a magyar igazság) visszamentem hozzá, hogy érdeklődjem mi újság, merthogy nem hívott vissza, ahogy megígérte. Erre leteremtett, hogy hogy képzelem én, hiszen neki annyi a dolga, stb. stb. Valósággal támadásba lendült ellenem, amit én meg is kérdőjeleztem, hogy miért teszi, hiszen én mindig emberi módon kommunikáltam vele.

Erre azzal jött, hogy ő ilyen vehemens és nyugodjak bele, hogy nem én kaptam az állásokat, meg hogy már letelt a határidő. Nagyon úgy tűnt, hogy a szájába rágták ezeket, mert minden második mondata ezekkel kezdődött.


Mondtam, hogy belenyugodnék, ha tudnám, hogy mi a probléma velem, hiszen még egy állásinterjúra sem hívtak be. Miért nem kaptam esélyt sem?

Persze nem tudott mit mondani, erre kitalálta, hogy azoknak, akiket felvettek, magasabb a képzettségük, mint nekem. Hogyne, gondoltam, akkor már egyetemet végzett embereknek kéne lenniük... de biztos forrásból tudom, hogy szakképzetlenek!!! Ekkora pimaszságot!!! ÁÁÁÁÁÁÁ!

Nagyon begurultam, mert nem elég, hogy ennyire etikátlanul kicsesznek az emberrel, még nekik áll feljebb, letámadnak és még hülyének is néznek?! Na, gondoltam, lehet, hogy itt soha többet nem kapok már állást, de akkor is elmondom az igazat. Az állásügyis meg még meg is könnyítette a dolgom, mert felhozta a munkaügyiseket, hogy ők sem közvetítettek ki. Persze, mondtam, azért nem, mert az intézmény nem végzettség szerint kért embereket, hanem konkrétan két személyt kért ki! Magyarán, mondtam, annak ellenére, hogy a törvényben meghatározott állásokat megpályáztatták, az intézmény már előre tudta, hogy kiket fog felvenni! Másoknak esélyt sem adva, akik pedig évekig tanultunk, hogy ez a képesítésünk meglegyen!


Persze köpni-nyelni nem tudott, mert szó szerint a torkára forradt a szó. Én meg felálltam és szép napot kívánva eljöttem. Lehet, hogy kicsesztek velem, mert nem vagyok olyan, aki munkaügyi bíróságra viszi az ügyet, de legalább most már nem néznek hülyének!

454. b46d5f17a9 (válaszként erre: 447. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 31. 12:37
na, "kicsit nagyon sokat" kellett átolvasnom, de megtaláltam: bmwkraft 748. Anyósok 16. oldal - tényleg nem te voltál, bár te is ott voltál :)
453. b46d5f17a9 (válaszként erre: 452. - F290b382c2)
2008. máj. 31. 12:35
hát nem nagyon, de voltam már itt előtte mazsorettel, bár más részen és nagyon tetszett az ország és a temperamentum - ez a lehetőség adódott, így kapva kaptam az alkalmon :)
2008. máj. 31. 12:31
Hát,van bátorságod,én nem biztos hogy meg merném tenni,pedig már gondolkoztam rajta..És miért pont.O.országot választottad?Tudtad már a nyelvet?
451. b46d5f17a9 (válaszként erre: 449. - F290b382c2)
2008. máj. 31. 12:24

én kijöttem látatlanba, mert tele lett a hócipőm kedvessel, anyóssal, családdal, munkahellyel - belevágtam vakon és megkínlódtam az elejét, de jól érzem itt magam, bár ugyanazok a szociális gondok itt is megtalálhatóak, mint Mo-on


igen, ő ide valósi, a lányok is itteni állampolgárok - szeretném nekik a kettős állampolgárságot majd, de az nem fér bele 2 hétbe, hosszabb időre kellene mennem haza - tegyük hozzá, hogy már nagyon régóta nem voltam otthon :(

450. b46d5f17a9 (válaszként erre: 447. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 31. 12:21

nem tudom miért rád emlékeztem, de legalább megmosolyogtattalak vele, bocsi

olvastam a topikodat, hát elég fura egy helyzet, nagyon sok ilyen van - biztosan megvan már nekik, hogy kit akarnak besúvasztani arra a helyre, valaki benfentesnek a valakijét - valószínűleg már kiírták és utána ígérték oda másnak az állást, de így most ki kell várják a határidőt - úgy lehet pont a főigazgató valakijének - hát a protkó nagy úr az biztos, lehetsz te sokkal képzettebb, megfelelőbb egy munkára, de ha elígérik, akkor nincs mit tenni - utána meg fő a fejük, hogy úr isten, hát kit is vettek fel, mert nem ért semmihez - őszintén, én már csak dacból sem foglalkoznék többet velük, hanem mást keresnék

2008. máj. 31. 12:17

És hogy kerültél el Mo.-ról?A párod ott élt?Nagyon nehéz volt?


Ez a megalkuvás-dolog olyan nehéz..

448. b46d5f17a9 (válaszként erre: 446. - F290b382c2)
2008. máj. 31. 12:14

szerencsére nem - egy 4 évig tartó kapcsolat, ami nem akart valahogyan komolyodni - olyan te otthon én itthon kapcsolat, meg sokszor aludjunk együtt hol itt, hol ott - ha hozzámentem volna már tudom, hogy kikészített volna az anyós, így nem hiányzik, bár elég nagy szerelem volt, meg nagyon jól kiegészítettük egymást


de ez a mostani jobb olyan szempontból, hogy tud nekem ellentmondani, nem alázkodik meg soha, az ott sokszor várta, hogy én döntsek dolgokban, ami hízelkedő ugyan, de túl sűrűn uncsi is

447. ab4b6bc17d (válaszként erre: 445. - B46d5f17a9)
2008. máj. 31. 12:11

Szia, Lilla!


Szerintem összekeversz valakivel, nem tudom hogy hívják, de én is emlékszem rá, hogy azt írta, hogy az anyósa kidobta a gyümölcshéjakat a frissen takarított teraszra :)

2008. máj. 31. 12:06

Nálam is a nappali halványsárga,meg az étkező is,a háló rikító narancs,a dolgozó halványzöld(fúj!!)a többi fehér.Most lesz napsárga,babarózsaszín,meg talán frissítem a n.sárgát.Ja,meg gondolkodom,hogy lecserélem a padlószőnyeget parkettára..


Tudod,ha nem tudnám,hogy az ex-exneje mennyire kihasználja,talán megtenném,de így eléggé féltem őt,nem is olyan fiatal,na meg azért nem hegedtek még be a sebek,és fáj ha látom napokig..

Az,hogy valaki mások előtt megtagadja a barátságot,vagy a kapcsolatot,igen gerinctelen dolog,és nem is érdemli meg,hogy foglalkozzon vele az ember lánya.Neked ő a férjed volt?

445. b46d5f17a9 (válaszként erre: 443. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 31. 12:04

ok, megnézzük és ígérem nem "hülyézem" le :DD


anyós hogy van? dobálja még a narancshéjat szelleműzőnek?

444. b46d5f17a9 (válaszként erre: 442. - F290b382c2)
2008. máj. 31. 12:00

nálunk az én szobám és a lányoké halvány rózsaszín fehér bordűrrel - a kisszoba, ahol anyum is alszik, amikor jön és a nappali halvány sárga, a kandalló lazac hozzá, a konyha és fürdő természetesen fehér - a szobák színét nem én választottam, hanem a párom!!!! én csak annyit kértem, hogy ne legyen nagyon erős a szín, inkább nagyon halvány - én fehéret szerettem volna, ő a színes falakat szereti - a nappali sárgáját én választottam


én is eléggé "kihasználtam" valamikor az exemet, de ő ragaszkodott ehhez, tudta, ha nem kérem semmire, akkor teljesen elveszít - nekünk jó volt a kapcsolatunk az anyja mesterkedései ellenére is - aztán jött a titokban beszélünk, titokban minden és azon kiakadtam - ha a barátom akar lenni továbbra is akkor vagy felvállalja mindenki előtt vagy hagyjon békén - az élettársával azóta is beszélek sűrűn, szokott mesélni a közös kis életükről, a babáról, de én a lányt pici kora óta ismerem, meg nem ő volt a hibás a szakításért így nem is hibáztathatom - a pasit a "gerinctelenségéért" már sokkalta inkább, de őszintén nem is érdekel, van jobb dolgom is, mint rajta aggódni - már nem is beszélek vele, nincs szükségem titkokra, hogy túlbonyolítsam az életem értelmes ok nélkül, nyíltságra inkább lenne

2008. máj. 31. 11:59
Sziasztok! Nekem volna egy nagy problémám - nyitottam róla egy topicot, "Csak protekcióval?" címen. Ha valaki kedvet érez elolvasni és pár tanácsot/megoldást adni, annak nagyon örülnék! Akár itt, akár a fórumcím után, szívesen veszem a javaslatokat, hogy ti, hogy látjátok a dolgokat? Talán volt már valaki hasonló helyzetben is...
2008. máj. 31. 11:54

Hát,van itt egy nagynéném,de amikor legutóbb megkérdeztem,megy-e vásárolni mostanában autóval,totál kitérő választ adott,az extől meg több segítséget nem nagyon szeretnék elfogadni,de majd megoldom..


Addig is kiválasztom a színt,valami nőciset-amit mostmár megengedhetek magamnak..Azért némi előnye van az egyedüllétnek is,senki sem szól a rózsaszín,lila-hupuinarancssága falakért:)))))))))

441. b46d5f17a9 (válaszként erre: 439. - F290b382c2)
2008. máj. 31. 11:49

hát nem azért taxis? egyébként meg 2 karton víz az semmi - én úgy szoktam bevásárolni, hogy havonta egyszer és mi alig férünk be a kocsiba a rengeteg mindentől, amit veszünk :) persze valahogyan benyomkodjuk, itthon meg alig tudom elpakolni - de ez a havi bevásárlás :)


nincs autós ismerősöd, aki esetleg segítene?

440. f290b382c2 (válaszként erre: 439. - F290b382c2)
2008. máj. 31. 11:41
Jaj,az el mertem véletlenül egybe lett írva,bocsi..
2008. máj. 31. 11:41

A lasagne-t én is imádom,de sajna a paradicsomos cuccokat nem tolerálja a gyomrom,így általában csak sajtszószosat csinálok..


Mi volt a reggeli meglepid?


Egy gáz van a festésse,megcsinálom én,csak venni kellene egy létrát-és valakivel hazahozatni

:((Sajna nincs aki segítsen ebben,a taxis meg múltkor is húzta a száját hogy elmertem hozni a boltból 2 karton ásványvizet.

438. b46d5f17a9 (válaszként erre: 437. - F290b382c2)
2008. máj. 31. 11:37

De jó neked: festés ...

hah

na nem is agyalok rajta - én csinálom a sugo-t a tésztához - lehet vasárnapra csinálok ismét lasagne-t :)


A fejem rendben, ma ismét napsütéses idő van és egyelőre nem mondott hirtelen változást.


A reggeli meglepim is megvolt, így kimorciztam már magam a lánnyal mareggel, mostanra már régen alábbhagyott. :)

2008. máj. 31. 11:26

Jó reggelt a csipet csapatnak!


Fini volt a kv,most nyomom a 2.Red Bull-t,és mostmár mosolygok..Te morcogsz még,Lilia?Buksi?


Mi jót csináltok?Én ma(sem )főzök,takarítok ezerrel,és gondolkodom egy festésen...

436. b46d5f17a9 (válaszként erre: 435. - Csibiusz)
2008. máj. 31. 11:09

Köszönöm, én tejeskávézom itthon, vagy capuccino, ha kint iszom (bárban).


Az éjszaka kiment a netem, így kényszer kikapcs lett a vége. :((


Hol vannak a többiek?


Jessy, morci vagy még? Megvan a Red Bull?

2008. máj. 31. 09:56

Helló! Szép jó reggelt, nap sütéses vídám napot!

ITT A KÁVÉ!!!!!!!!

mindekinek kedve szerint, ahogy szereti.

2008. máj. 30. 23:27

Jessy jó éjszakát és szép álmokat, kapj azért még egy szép sms-t.


Igen, mi segítünk sa mi kis fejfájósainknak.


Puszi mindenkinek és szép ájszakát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook