Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemő röntgen fórum

Csecsemő röntgen (beszélgetős fórum)


10. Kcsp (válaszként erre: 8. - Kcsp)
2019. aug. 11. 12:15
Jav.: hozzászólásokat
9. lencsi94 (válaszként erre: 1. - Kcsp)
2019. aug. 11. 10:15
Minket is rongeneztek 1 hónaposan mar 5 hónapos a picike 😊 semmi baja nincs:)
8. Kcsp
2019. aug. 11. 08:58
Köszönöm a hozzá szólásokat! Csak aggódtam. :)
7. papája (válaszként erre: 1. - Kcsp)
2019. aug. 10. 10:52

Lányom 41 éves. Abban az időben, akinél eltérést láttak a csípőficam szűrésen mindet megröntgenezték.

A lányomat is, akinek semmi baja nincs, azóta sem és még azt a rengeteg babát, akit aznapra behívtak.

...és minden napra behívtak vizsgálatra...

6. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Kcsp)
2019. aug. 10. 10:20
Anyuka, nem kell minden butaságért aggódni. Egy pici röntgensugár még nem okoz galibát, de másképpen hogy látnák, ha baj van? Rengeteg gyermeket pici korban röntgeneznek és semmi baj. A mobiltelefon antennák sokkal tartósabb sugárzásnak teszik ki az embereket.
2019. aug. 9. 23:01
Az én lányom nem volt 4 hetes . Reméljük nem lesz semmi baja..
4. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Kcsp)
2019. aug. 9. 18:32
A lányomnak a csípôjét rönthenezték amikor pár hónapos volt. Eddig semmi negatívumát nem érzem.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kcsp)
2019. aug. 9. 17:13

Jelenleg 29 éves fiamat is röntgenezték pár hónaposan, szintén tüdőgyulladás miatt, sőt a felvételt meg is kellett ismételni, mert elsőre nem jelölték meg a jobb- és a bal oldalt.

(A fiamnak pedig nem a szabályos helyen van a szíve.)

Akkor még úgy ment, hogy le kellett fektetni, a hasára és attól lejjebb letakarták ólmos takaróval, a két kezét pedig megfogták.

Pár pillanat és kész volt, inkább a nagy, sötétben álló gépről ijedt meg.

2. csodapók (válaszként erre: 1. - Kcsp)
2019. aug. 9. 15:59

Szia!


Nagy fiam lassan 21 éves, hat hetes korában tüdőgyulladás gyanúja miatt röntgenezték meg. Makk egészséges pasi. :)


Nyugodj meg, csak akkor végzik el a vizsgálatot, ha fontos. Egyébként meg az én hitvallásom ez ügyben, a gyerekünk érdeke, hogy a vizsgálatokat elvégezzék és akár nehézségek árán is a gyógyszert beadjuk! Láttam már betegség miatt elálló fülű kisfiút, akin jól szórakoztak a hozzátartozói, persze nem tudták, hogy azért a változás, de mint kiderült, a középfül gyulladásra adott gyógyszert, "nem tudták" beadni neki....pár óra múlva a műtőben volt....


Helyes döntést, mosolygós napokat kívánok!

1. Kcsp
2019. aug. 9. 15:40

Sziasztok!

Van olyan gyermeketek vagy ismerősötök aki 3hónapos kora előtt volt röntgenezve és semmi baja nem lett tőle? Mennyi idős most?

A röntgen nem jó senkinek ezt tudom, főleg nem ilyen pici babáknak.

Tudtok esetleg pozitív példákat írni? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook