Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után mennyi idővel lehet biztonságosan hüvelyi úton szülni? fórum

Császármetszés után mennyi idővel lehet biztonságosan hüvelyi úton szülni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. febr. 12. 20:24
Bluemoon!Nagyon szomorú vagyok:( . A kis Pannára most már az angyalkák vigyáznak.
2010. febr. 12. 09:11

Bluemoon,


Fogadd őszinte részvétemet!!!!

Sok sok erőt kívánok nektek, és kívánom, hogy mielőbb egy új élet költözzön a pocakodba.

2010. febr. 8. 22:28

Bluemoon,

Először is nagyon nagyon sajnálom, amin most keresztül mentek, ez borzalmas lehet. Nincs is rá szó... Sok sok erőt kívánok Nektek, és mielőbbi jobbulást (fizikailag, lelkileg is, de az gázosabb).


Mi tavaly októberben veszítettük el a kisfiunkat (36 hetesen levált a lepény). Nekem is császárom volt, és mostanában nagyon foglalkoztat a téma, mellyel elindítottad ezt topicot.

Én is nagyon szeretnék még babát, és szeretnék hüvelyi úton szülni.

Ezért sokat keresgéltem már erről a neten, írtam is pár dokinak, volt aki 9 hónapra azt mondta elég, volt aki min. 1 évet javasolt a következő teherbe eséssel. Sőt olyan is volt, aki nekem már nem javasolná a spontán szülést.

Én is minél előbb szeretnék újta próbálkozni, gondolom nálad is ez a helyzet. Én úgy értelmezem konkrétan nem lehet megmondani, hogy mennyi időnek kellene eltelni, az, hogy a következő szülés hogyan zajlik szinte az utolsó pillanatban fog eldőlni. Annyi minden befolyásolhatja. Próbáljunk meg türelmesek lenni (tudom nagyon nehéz), de persze akkor még az is ott van a pakliban, hogy nehezen jön össze az újabb terhesség, áá szóval nem könnyű a helyzetünk...

2010. febr. 6. 14:19
Bluemoon, nagyon sajnálom, ami veletek történik:( én is decemberben szültem, valahol átérzem. talán minden rendbejöhet ha ilyen erős Panna. Nekem kisfiam van, ha lány lett volna, Pannának hívtuk volna.:( kitartás nektek!
62. *Pillango* (válaszként erre: 21. - 2cb29de033)
2010. febr. 6. 14:14
atyaég....gusztustalan...
2010. febr. 6. 00:06

Nekem azt mondta a dokim, hogy minimum várjak egy évet, és akkor is nagyon oda kell figyelnem, mert rettenet módon vizesedtem, pedig az utolsó hónapokban már csak napi max 1 litert ittam. Nem illeszkedett be a bébim feje, így 4 óra vajúdás után császároztak, altattak, mert annyira vizes voltam, hogy nem tudtak érzésteleníteni. Szülés közben majdnem elvéreztem, hazakerülés után 3 héttel pedig itthon véreztem el majdnem, a méhem akkorra még semmit nem húzódott vissza, pedig szedtem rá doki által felírt cseppeket is…

Szülés után 2, visszakerülés után 3 egység vért kaptam.

Összesen 12 kg-t híztam, és mégis majdnem ottmaradtam..

Ja, és van olyan doki, aki császár után nem kockáztat, és utána csak császárt vállal.

60. 3a92f8d690 (válaszként erre: 37. - Bluemoon1978)
2010. febr. 5. 21:49
Én is ezt mondom azért tettem túl úgymond rajta magamat mert a dokimat nem hibáztatom teljesen mellettem állt mikor kiderült meghalt a kisbabám (32 cm volt a köldökzsinórja éa mehúzódott a 35. héten ezt a 4 d 32 hetesen nem látták)...bocs hogy ezt leírtam de annyira átérzem .......
59. Szilvaaa (válaszként erre: 42. - Bluemoon1978)
2010. febr. 5. 21:38
Külföldben gondolkoztatok? Hiszen ha ennyire élni akar ez a kis tündérke... Média segítsége esetleg, hogy külföldi orvos megnézze?
2010. febr. 5. 21:37
Nekem 3és fél év volt a császár és a hüvelyi szülésem között sajnos a kislányunk a 35. héten meghalt .Megszültem és ez ad erőt hogy folytassam hogy ne adjam fel !Nem félek már a szüléstől .
2010. febr. 4. 17:45

Remélem mihamarabb kárpótol az élet egy egészséges kisbabával. Pedig milyen szép kislány... Sok erőt és kitartást kívánok Nektek, borzalmas lehet amit most átéltek...


Sok ismerősömnél alig van a testvérek közt több, mint egy év. Szerintem pár hónap után nyugodtan vállalhattok már babát, de azért kérdezd meg a nőgyógyászod.

56. 89b99f816e (válaszként erre: 31. - 2cb29de033)
2010. febr. 4. 12:04
Szerintem agydaganatot már nem nagyon lehet műteni :( Pláne egy ilyen pici babánál :( Meg gondolom elég nagy lehet az a daganat, ha ekkora a baba fej körfogata :( Szomorú, a legrosszabb a tehetetlenség..
55. 89b99f816e (válaszként erre: 30. - Bluemoon1978)
2010. febr. 4. 11:55

Borzasztó..hogy lehet ilyen kegyetlen az élet??

Az ember a legcsodálatosabb dolgot éli át, amikor kisbabát vár, 9 hónap izgalom, hogy mikor jön már, mikor tarthatjátok a karjaitokban, erre a végén az örömöt, aminek lennie kéne, felváltja a fájdalom!


Nagyon sajnálom, együtt érzek veled; csak sejthetem, hogy mit élhettek át, borzasztó lehet :((


Sok erőt, kitartást, és majd új, egészséges babát kívánok, bár ezt a tragédiát elfelejteni sosem fogjátok tudni :(

54. bluemoon1978 (válaszként erre: 53. - A1baa7edcc)
2010. febr. 4. 11:33
Mert nem bírom minden nap látni a szenvedését, nem tehetek érte semmit, sokszor még meg sem érinthetem! De naponta többször felhívom a kórházat, hogy tuddjam, mi van vele!
2010. febr. 4. 11:21

Miert csak minden masodik nap mesz be hozza? Nem engednek?


Sajnalom, hogy ez tortent es tortenik, nagyon szomoru. :(

52. Törökné Kati (válaszként erre: 50. - Bluemoon1978)
2010. febr. 2. 17:53
Helló!Nagyon sajnálom ami a babáddal történt.Nálunk1999-ben tőrtént a baj.Röviden csak annyi én is időre szültem a kislányomat sajnos császárral.Az orvosok csak kapkodtak,mert amikor a kis drágám levegőt vett akkor sajnos nem a tüdejébe ment az oxigén.Az ujszülött mentősök tudták csak intubálni.Akkor még itt Szegeden a 2-es kórházban altattak császározáskor.Én semmiről nem tudtam.Az anyukám mondta meg,hogy baj van.A dokim a szemem elé sem mert kerülni.Amikor bejött csak annyit mondott:kicsit rosszul vette a levegőt!Utóbb kiderült nem fejlődött ki a légcsöve rendesen.Nem volt összeköttetés a tüdővel.Mondták ők.Állítólag ezt az uh.sem tudja kimutatni.Szóval a Szegedi gyermek klinika intenzív osztályra került a kislányom.A legjobb orvosok kezelték.Először azt mondták,hogy nem műthető.Végül a Füzesi prof(Ő választotta anno szét a román sziámi iker párt)meg operálta.De sajnos a mütét után 46 óra múlva az angyalokhoz költözött.Sajnos még fotóm sincs róla.De még mindíg ellöttem van.Nekem a dokik azt mondták császár után minimum 2 évet várni kell.Nekünk azóta született egy kisfiúnk :) .Akire nagyon sokat vártunk.Igaz 35 hétre született,de minden rendben van vele.Szerencsére ő símán született nem császárral.És csak 3 órát szenvedtem vele.Ami nagyon megérte.Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked.Szőrnyű nagyon szőrnyű ez!!!!!!!:(
51. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 50. - Bluemoon1978)
2010. jan. 31. 10:22
szivesen és sok puszit és erőt kitartást kivánok szeretettel ölel Anett
50. bluemoon1978 (válaszként erre: 49. - 1a7db11ff0)
2010. jan. 30. 07:16
Mindenképp és köszönöm!
49. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 48. - Bluemoon1978)
2010. jan. 29. 13:12

nem szerintem semlehet már bajod csak sétálj egy kicsit minden nap hogy a véred tudjon mozogni és akkor nem lesz baj,de clexánnal kezelhető ugy hogy nincsen baj vele,meg mütéttel,

akkor viszont neked is lehet hajlamosségod rá.

majd ha mész a picike nagylányodhoz akkor majd ird meg mi ujság vele,és adj neki sok puszit a nevemben is.légyszi szia Anett

48. bluemoon1978 (válaszként erre: 45. - 1a7db11ff0)
2010. jan. 29. 12:32
Kicsit megijedtem, nálunk anyumnak volt trombózisa, de remélem, hogy így lassan 7 héttel a császár után nálem nem lesz semmi hasonoló...
47. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 43. - Bluemoon1978)
2010. jan. 29. 12:25

hihetetlen.

jo nagy baba!!!

ha a legjobb idegsebész is letett rola az nagy baj,sajnálom.ha tudok valamiben segiteni irhatsz privit is.de mot megyek majd2után jövök.

kitartást.

ja és az ANGYALOK SZÜLEI.HU-vak kapcsolatban,ne menj fel az oldalra ha a kisbabád esetleg....tudod....!!

mert ott sajna nem tudsz annyira elszakadni a történtektől és egy idejig jo de ugy nem fogsz tudni elöbbre lépni ha mindig jön egy ujabb kismama aki elvesztette a babáját és mindig visszaesel.én 4 honap után hagytam ott ez végett

46. 2cb29de033 (válaszként erre: 43. - Bluemoon1978)
2010. jan. 29. 12:21
Egyszerűen értetlenül áll az ember a helyzet előtt.... 21. század, és nem csinálnak semmit.... :(
45. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 39. - Bluemoon1978)
2010. jan. 29. 12:21
hétfön született reggel és kedden este fél7kor halt meg,ugy volt hogy szombaton mehetek haza,de pénteken reggeli vizitkor kiderült hogy pénteken délben mehetek is,gyorsan elmentem zuhányozni és amikor a bal lábamat mostam akkor vettem észre hogy a térdem alatt valami keményedés van,szoltam annak a dokinak aki császározott és megtapogatta egyszerre küldtek belgyógyászatra és ott kideritették hogy felületes trombozisom vn de haza mehetek vele,nem kell mondanom katasztrofa volt 3 napig nem aludtammajd beszakadt a hátam a mellkasom,azt hittem tüdöemboliám van de nem hála istennek,oktoberben mütöttek meg és a bal lábamban két helyen egymástol 20 cm.re 5 helyen volt egy ugyan azon véna elzárodva,a normális viszér mütét 20 perc nekem 45 percig tartott
44. 2cb29de033 (válaszként erre: 33. - Cb82b220ce)
2010. jan. 29. 12:18
Már bocsánatot kértem.
43. bluemoon1978 (válaszként erre: 41. - 1a7db11ff0)
2010. jan. 29. 12:17
Ja, a 39. hétre időben született, 56 cm-rel és 3700 grammal.
42. bluemoon1978 (válaszként erre: 41. - 1a7db11ff0)
2010. jan. 29. 12:16
Mindent megpróbáltunk, az ország legjobb gyermek idegsebésze látta és ő mondta, hogy nincs mit tenni, csak várni...és mivel még senki nem találkozott ilyennel értetlenül állnak előtte.
2010. jan. 29. 12:15

bluemoon.

csak azt nem értem hogy ha most is idézőjelben minden rendben vele "csak pluszban" a hőháztartsáváal van baj akkor mi az hogy nincsen esélye hiiszen ééééééélllllllll!!!!!

és nem tesznek vele semmit sem,ez elképesztő.nem tudnátok keresni egy másik korházat vagy orvost a kicsinek aki esetleg máshogy gondolja ezt és megmenti??

neten vagy bárhol,amugy rendes időre született??

40. bluemoon1978 (válaszként erre: 38. - Cb82b220ce)
2010. jan. 29. 12:14
Erre sosem fogunk választ kapni, a ráknak nincs oka, nincs előzmény...
39. bluemoon1978 (válaszként erre: 36. - 1a7db11ff0)
2010. jan. 29. 12:13
És mikor derült ki a trombózis? Én maradok a doktronőnél, ő minden előzményt tud és bízom benne, hogy így is vállal. Ami a genetikát illeti azt mondták, hogy daganatban nincs genetikus, kizárt, hogy a következő babának is hasonló baja legyen.
38. cb82b220ce (válaszként erre: 37. - Bluemoon1978)
2010. jan. 29. 12:12
És azt elmondta hogy mitöl alakulhatott ki?
37. bluemoon1978 (válaszként erre: 35. - Cb82b220ce)
2010. jan. 29. 12:11
Mert 1 hét leforgása alatt alakult ki, senkit nem lehet hibáztatni és mondjuk eszembe sem jutott...imádom a doktornőm, aki azóta is mellettem áll és segít mindenben és ő sem hiszi el, hogy ez így alakult!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook