Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csalódtam jópár hitrendszerben, vallástalan lettem. fórum

Csalódtam jópár hitrendszerben, vallástalan lettem. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2023. jan. 13. 08:49
Divat manapság ilyeneket mondani.
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Csemár)
2023. jan. 12. 19:13
Sokan vannak, akik nem gyakorolnak semmilyen vallást, hinni sem hisznek semmiben, még önmagukban sem.
29. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 03:30

Szokatlan vallomás...


Nálad a "vallástalanság" és a "hitetlenség" ugyanaz?


(Reméltem, hogy lesz valaki, aki rákérdez erre, de sajnos ez mindeddig nem történt meg, bár a kérdés, ahogy olvasom, van, akiben felmerült.)

2023. jan. 11. 09:02

Kedves FI!

Ha elolvasod az előbbi (kissé hosszúra nyúlt) hozzászólásomat, hát tedd meg te is!

Ezek szerint te is több vallással megismerkedtél már. Ne vesd el őket csak azért, mert vannak részek, amelyekkel nem értesz egyet.


Tartsd meg!!! mindegyikből azt, ami Neked Íródott! Szedd össze belőlük azokat a tanításokat, amelyekbe kapaszkodni tudsz, ha fogódzóra van szükséged, ami pedig nem passzol veled, azt engedd el!! Ennyi!

27. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 11. 08:59

Egyébként, ha már itt tartunk, hogy vallás-hit, ateista-hívő. Amikor szembesültem azzal, hogy: talán mégis van valami/valami odafönt??? kérdéssel, megkerestem volt osztálytársamat (aki pap lett) és vásároltam tőle egy ref. bibliát, mert én is ref. vagyok. Kíváncsi voltam, mi is van a Bibliában, ha már több ezer év óta több millió ember hisz benne.


Mondta ő nekem, ne úgy olvassam mint más könyvet, hanem az Újszövetséggel kezdjem... gondoltam magamban, ez hülyeség, egy könyvet a közepénél kezdeni... de végig küzdöttem magam rajta az elejétől a végéig. Aztán újra kezdtem: Újszövetség, és mellé a hivatkozott Ószövetségi részt. Vagyis tisztességgel, becsülettel ateistaként 2x elolvastam a Bibliát. A 4 Evangéliumot később még többször is!!!


De kíváncsi lettem, hogy más vallások miben térnek el, hát (tiszta véletlen???) kezembe akadt a Ji-King, ami viszont Confícius és Ju Vej császár (a könyvben levő 64 hieroglifához tartozó) tanításait tartalmazza. Gyakorlatilag a kínai hitvallás alapjai. Aztán Buddháról, a buddhizmusról, a tibeti tanításokról. De ne hagyjam már ki (gondoltam) nézzük meg, hogy mit mondanak a New Age hívei, és rengeteget olvastam a Fényről, a Szeretetről, a Magasabbrendű Intelligenciáról, a Mindenekfeletti Hatalomról...


Hát ezekből gyúrtam magamnak egy új hitet: a Bibliából a Jézusi tanításokat a szeretetről, megbocsátásról, a többiből a világ működéséről, az égi-földi-lenti világokról, angyalokról, karmáról, ismételt leszületésekről, stb.


Ma már hiszek a szépben, a jóban, a tisztességben, becsületben, a szeretet erejében, és hiszek a karmában is. És igen: esetenként megtapasztalom az emberek rosszindulatát is, és a szándékos bántást, kötözködést, hasonlókat is. És nem csak totál-sötét ateisták (mint én is voltam-vagyok) részéről, hanem olyanoktól is, akik állításuk szerint születésüktől fogva istenhitben élik napjaikat, és hetente mennek a templomba imádkozni! Hiába vallásosak, ha a minden napjaikat másként élik. De ez már az ő dolguk.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2023. jan. 10. 21:11
Nem baj, a jó pap is holtig tanul.....
25. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - 68a20912f0)
2023. jan. 10. 20:44
Ha nem jól tudom, akkor vagy nem jól mondták, vagy gyerekként nem jól jegyeztem meg. Vagy éppen szándékosan írkálok hülyeségeket. Én jól szórakozok. Ti? :))
24. 68a20912f0 (válaszként erre: 23. - Unom)
2023. jan. 10. 20:19

Szimbólumokról nem hallottál még? Olvasd el Mircea Eliade Szent és a profán c. könyvét.

Atomokat láttál már?

23. unom (válaszként erre: 22. - 68a20912f0)
2023. jan. 10. 20:12
Például akik hisznek a beszélő kígyóban, ugye?
22. 68a20912f0 (válaszként erre: 7. - Violet18)
2023. jan. 10. 19:59

Nyilván azért maradtak fent több ezer évig ezek a rendszerek, mert kitaláció az összes.

Némelyik ember egyszerű, mint a facsavar.

21. 68a20912f0 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2023. jan. 10. 19:57
Ne haragudj, de én csak 30 éves múltam, viszont nem jól tudod. Kádáréknak a jelszava az volt: aki nincs ellenünk, az velünk van. Amit te említettél "aki nincs velünk, az ellenünk van", az a Rákosi-korszakra volt jellemző.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 10. 19:55

"10. Napsugár8

tegnap 08:18

Könnyű úgy ateistának lenni, ha már eleve materialistának nevelnek. Ha úgy nősz fel, hogy a vallás, és istenhit mint fogalom sem merül még beszélgetés szintjén sem életed során.

Aztán, ha történik valami az életedben, és elkezdel kételkedni, ha felmerül benned a kérdés: talán mégis csak van valami erő, valami, ami szabad szemmel nem látható, kézzel meg nem fogható. Nevezze mindenki, ahogyan akarja!"


Legelőször csak ennyit írtam. Éppen azt írtam itt, hogy azért nem vagyok járatos a hitben, vallásban, mert ateistának neveltek. De az életünkben adódhat olyan pillanat, amikor az ember elkezd azon gondolkodni, hogy "lehet, hogy mégis van odafent valami, valaki?"

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2023. jan. 10. 18:35

Kedves Napsugár!


Azért nem értem, miért írtad le amit, mint tényt?

A szüleid hiába voltak párttagok, csak megkereszteltek, előtte meg azt írtad, a templom közelébe nem lehetett menni, mert retorziók léptek életbe.

Minimum középiskolát végeztél, mint könyvelő írtál magadról. Úgy gondolom a vallások érintőleges ismerete az általános műveltséghez tartozik.

Ha meg nem ismerjük, ne is akarjunk úgy tetszelegni, hogy bezzeg mennyire jól ismerjük.

18. unom (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2023. jan. 10. 15:28
Kicsit kevered a katolikus és a keresztény fogalmát. Magyarországon a kereszténység se volt akkor több, mint ezer éves.
2023. jan. 10. 06:44

Enissa Kedves!

Túl vagyok a 70-en, nem csak közelítem. Tudom, hogy a vallási ünnepek pontos dátumát, és jelentését nem ismerem, éppen azért, amit írtam: minket (engem) úgy neveltek, hogy elzártak a szüleink minden ilyen fajta ismerettől, még csak nem is beszéltünk otthon Istenről, vallásról... és azt is tudtuk, hogy vannak, akik mindentől függetlenül eljártak a templomba. Sőt volt olyan osztálytársam, akinek a szülei papok voltak, és ő is erre a pályára léptek. Sőt azt is tudom, hogy szüleink minket is megkereszteltettek...


És a legelső hozzászólásomban mindezek ellenére azt írtam, hogy még az így nevelt emberek élete is alakul(hat) úgy, hogy évtizedekkel később mégis elkezdi kutatni, keresni, hogy mi/ki van odafönt, mert azt tapasztalta élete során, hogy "valami van!".

De köszönöm a pontosításokat, valószínű nem egyedül vagyok a hiányos ismereteimmel.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2023. jan. 9. 21:32

Nem kötekedni akarok, csak helyesbíteni.


A Mindenszentek ünnepe és a halottak napja nem egy.

Nézz utána! Előbbi nov. elsején, utóbbi másodikán van.


"Az Új Kenyér vallásos ünnepe is a népi aratóünnephez kapcsolódik, azonban eredetileg nem augusztus 20-án rendezték azt, hanem a középkori Magyarországon július 15-én, az apostolok oszlása ünnepén tartották."

"1899-ben Darányi István földművelésügyi miniszter rendeletbe foglalta a kissé feledésbe merült aratóünnep felújítását. " stb..........

Hetvenhez közelíthetsz. A te gyerekkorodban is voltak elsőáldozók, akkor is voltak templomok, a templomoknak voltak papjai. Jártak akkor is misére az emberek. Hogy házasságot, keresztelőt nem mindenki a lakhelyén tudta megejteni, mint pl. a katonatisztek, de már akkor is voltak ügyeskedők, átmentek másik településre.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2023. jan. 9. 18:16

Nem tudom hol és mikor éltek a szüleid, de az idősebb nemzedék a Kádár korszakban is ment a szombati, vasárnapi misére.

Nem volt akkor sem mindenki párttag.

2023. jan. 9. 17:54
A szüleink a kötelező párttaggyűlésre jártak, és nem hittanra. Akit láttak! bemenni a templomba, azt már jegyezték, és a jelszó, az irány, melyet meghirdetett Kádár: aki nincs velünk, az ellenünk! És azok (a szülők, felnőttek) akik biztonságban akartak élni, és felnevelni gyermekeiket, igyekeztek nem szem elé kerülni.
2023. jan. 9. 17:50

A szocializmusban minden vallási ünnepre ráhúztak egy ateista ünnepet. A húsvét a tojás, a tavasz, a kikelet, az újraéledés, nevezd aminek akarod.

Szt. István = aug. 20. lett az új kenyér ünnepe

Mindenszentek lett a "Halottak napja", és karácsony a szeretet ünnepe.

Tudták, hogy az emberek szívéből, lelkéből nem fogják tudni a több mint ezer éves vallási ünnepeket, ezért a tanítást változtatták, ment az "agymosás". Akik abba a korba születtek bele (mint én is), évtizedeket leélt, és nem találkozott a vallással, és a Bibliával, és tanításaival.

12. Amaunet (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2023. jan. 9. 08:30
Fel lehet úgy nőni, hogy az ember nem találkozik ezekkel? Hiszen már gyermekként ott a Húsvét, Karácsony, majd az iskolában a mitológia, történelem...
11. unom (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2023. jan. 9. 08:26

Miért ne merülne fel a vallás? A történelem része, a Biblia nélkül sok művészeti alkotás sem értelmezhető.

De ez nem jelenti azt, hogy szükség lenne bármilyen képzelt barátra.

2023. jan. 9. 08:18

Könnyű úgy ateistának lenni, ha már eleve materialistának nevelnek. Ha úgy nősz fel, hogy a vallás, és istenhit mint fogalom sem merül még beszélgetés szintjén sem életed során.

Aztán, ha történik valami az életedben, és elkezdel kételkedni, ha felmerül benned a kérdés: talán mégis csak van valami erő, valami, ami szabad szemmel nem látható, kézzel meg nem fogható. Nevezze mindenki, ahogyan akarja!

9. Ildi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 8. 21:54
Nekem nem kellett csalódni,sosem voltam semelyik agymosó szekta hive. Az összes egy mese,hatalmas biznisz.
2023. jan. 8. 18:13

Èn mèg csak nem is próbáltam hinni!

Kinőttem a mesèkből.

2023. jan. 8. 18:12
Higgyél magadban és ne kitalált mesékkel teli vallásokban 😉
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 8. 08:07

Mely vallások voltak, amelyekkel megismerkedtél közelebbről?

Valamikor én is olvasgattam erről is, arról is, mindegyikben van olyan tanítás, ami tetszik, és van, amit nem tudok elfogadni.


Hát azokból a tanításokból gyúrtam magamnak egy új hitet (és nem vallást) amelyeket el tudok fogadni, amelyeket képes vagyok magaménak érezni.


Talán próbáld meg te is sorba szedni, csokorba gyűjteni az általad elfogadható tanításokat, és azok alapján gondolkodni, cselekedni, élni tovább az életedet. Nem kell eldobni a gyöngyöt, az igazit is azért, mert valaki odarakta mellé az igaztalant!

2023. jan. 7. 21:53
Szoktam mondani, hogy nekem hitem van és nem vallásom.
4. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 7. 19:25
Reméltél és vártál...
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 7. 17:46
Hányat ismertél, mi volt a csalódás tárgya?
2023. jan. 7. 13:02
Az is egy hit 🙂
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook