Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családfüggőség fórum

Családfüggőség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. febr. 4. 18:59

Ha neadjisten sikerülne megtartani ezt a fiatalembert, és netalán születne egy fiatok, hogy esne 20-30 év mulva , ha havonta vagy 2 havonta találkozhatnál vele egy - a családja számára - idegen nő miatt ? Mert ugye az vili, hogy az élettársad édesanyját máris sikerült teljesen magad ellen hangolni, ha a pasi nem is mondja.

Ha valamennyire szimpatikus a srác, ne sajátitsd ki, had menjenek a dolgok a maguk utján.

Örülj hogy nem másik nőhöz jár, nem kellene ennyire rátapadni, de Te tudod, majd meglátod.

91. ina87
2014. febr. 4. 18:45
Ezt nem nevezném annak.pl itt egy hasonlat a páromal együtt élünk páréve ő költözött egy másik falubol hozzám,napi szinten haza telefonál vagy sms t kül,havi egy alkalomal megyünk anyosékhoz és párnapot ott vagyunk(ott alszunk)mikor van időnk,én ezt megértem hisz új közegbe csöppent a párom nekem itt vanak a rokonok,szülök.neki max 1-2rokona van ebbe a faluba ahol lakunk de ez természetes h hiányzik neki a szülei föleg h x évet velük élt.szerintem ezt te nagyon fel fujod.persze az ember életébe ha megnösül vagy férjhez megy a párja az elsö és csak utána a szülö,a másik amit én mondok adig menjen az ember és adig szerese tisztelje a szülöket meg vannak!
90. megi04
2014. febr. 4. 18:41

Szépen kérlek,ne bántódjatok meg azért,amit írok..Talán nem fogom tudni magam helyesen kifejezni,de próbálkozom..

Az lehet sok helyen a baj,hogy nagyon át akarjuk venni Amerikából(azért írok amerikát,mert erről tudok,de gondolom sok más helyen is van ilyen)-azt a szokást,hogy a fiú/lány kb. főiskolás korában elköltözik,a maga életét éli(Amerikában lehetőleg egy másik államban)-és ciki pl. a szülőhöz való ragaszkodás..

Én pedig nem igazán értem miért? Kérdezték már megdöbbenve a társai a 21 éves fiamat is,hogy:Mi az,hogy még a szüleivel lakik???

Én nem értettem(Ő sem)hogy miért fizessen feleslegesen albérletet? Mert ha van egy társa,akkor oké...De csak AZÉRT,hogy ne lakjon a családjával? Mert az milyen már??

Régen sokkal össztartóbbak voltak a családok,mostanában ez ciki...Anyuka-apuka,miután felnevelték a fiaikat/lányaikat,kopjanak le,lehetőleg évente 2 szer találkozzanak,ha nagyon muszáj..."Anyós/após jön,a franc enné meg,remélem,nem maradnak sokáig"-és társai..:(

Ez szomorú..A gyerekek nem igazán ismerik a nagyszülőket,rokonokat..Nagyon hagyomány szerető vagyok,talán ezért értetlenkedek..25 évesen elvesztettem az anyámat,annyira fáj,még most is,olyan nehéz megérteni,hogy másnak van,és nem "használja ki az időt"..Remélem,értettétek,nem akartam senki érzéseit megbántani...

89. 82d45dcd14 (válaszként erre: 63. - 581c677a42)
2014. febr. 4. 18:29

Hát,hogy férfi e,azt csak te tudhatod..

Az én kedvesem is dolgozik és minden hétvégén meglátogatja az anyukáját,és én ebben semmi kivetnivalót nem találok!

Csak,hogy más oldalról is lásd a helyzetet:én azt szeretném(már ha lennének gyerekeim)hogy legalább annyira kötődjenek a nagyszüleihez,ahogyan én is.

És ezt,azt hiszem,havi egy látogatással kicsit nehézkes elérni.

2014. febr. 4. 18:12
Hogy lehet ennyire szülőfüggő valaki? Így nevelték. Pszichoterápia..a pasik attól ódzkodnak, meg hát nem feltétlen muszáj ilyen drasztikus lépéseket tenni. Még a végén támadásnak véli. De akár kicsit kirázni ebből a biztos zónából és felhomályosítani, hogy neked ez így nagyon nem oké. Na most ha szeret, akkor figyelembe veszi, hogy te mit szeretnél és valami kompromisszumra csak hajlandó lesz. Ha meg nem szeret vagy egy érzelmi nulla akkor meg még most derüljön ki.
87. 581c677a42 (válaszként erre: 86. - Megi04)
2014. febr. 4. 18:01
Hát szeretem, de így biztosan nem, mert rámennék...hogy lett ennyire szülőfüggő, én nem értem...anyuci jól magához láncolta de ez mindkét fiára igaz... vajon ebből a szülőfüggésből pszichoterápiás gyógymód sem létezik, ami kigyógyítaná megmagyarázva neki, hogy ez nem normális dolog??
86. megi04 (válaszként erre: 85. - 581c677a42)
2014. febr. 4. 17:55

Nem,soha nem aludtam ott.

Ha a barátod ennyire szülőfüggő,akkor tényleg nem ártana átgondolni,hogy akarod-e vele leélni az életedet...? :(

85. 581c677a42 (válaszként erre: 84. - Megi04)
2014. febr. 4. 17:51
Igen, maradtatok ott egy fél-egy órát, aztán loholtatok tovább... gondolom én, így értetted...de nem egész hétvégékre, ottalvással, ahelyett hoyg a pároddal törődtél volna! :S
84. megi04
2014. febr. 4. 17:47
Nem tudom,hogy is van ez igazán...Ha belegondolok,már 3 kicsi gyerekem volt,de én naponta 2szer elloholtam anyuhoz..Nem követelte meg,de jött a nővérem is,kávéztunk egyet,dumáltunk,és loholtunk tovább a dolgunk után...Nálunk ez működött..Imádtam a barátom(később férjem)de anyunál is nagyon szerettem lenni..Páromat nem zavarta..Ha éppen ráért Ő is jött anyuhoz,nagyon szerette..Ehhez kell valami...Nem tudom mi..:(
83. 581c677a42 (válaszként erre: 82. - Noarashi)
2014. febr. 4. 17:21

igen, és pontosan erre nem jön rá párom? nem látja?? nem, mert csak sajnálja anyukát, aki mártír, aki mindent elvisel, aki szenved...

van egy férje, akivel csak névlegesen vannak együtt, a férje elég csúnyán bánik vele, nem apához méltóan ez tény...anyuci sír és sajnáltatja magát, persze hogy a fia, fiai nem tudják normálsian a saját életüket élni...de soha nem fogják ezért majd pont az anyjukat hibáztatni! Inkább lehet barátnő nélkül maradnak?!?

2014. febr. 4. 17:07

No ugye van a mártír típusú szülő, aki igencsak tud bűntudatot kelteni a gyerekben ha az nem jön, nem ugrik stb...Sok ilyen anya van, pláne akinek nincs normális párkapcsolata az még inkább ragaszkodik a gyerekéhez.

Én nem azt mondom hogy meg kell tagadni a szülőt, ha az ember párt talál. De igenis első helyen a választottja álljon illetve majd ha lesz a saját családjuk.

Ha a mama egy láthatatlan dróton mindig vissza-visszarántja a gyermekét azzal csak mérgezi és lehetetlenné teszi az életét.

81. 581c677a42 (válaszként erre: 78. - 66429b468f)
2014. febr. 4. 17:01
érettség kérdése...a szülők feladata felnevelni a gyermekeket, és aztán HAGYNI, hogy a MAGUK ÚTJÁT járják...
80. 581c677a42 (válaszként erre: 77. - Noarashi)
2014. febr. 4. 17:00
Igen tényleg egyte tudok csak veled érteni, bárcsak ő is így látná...
79. 581c677a42 (válaszként erre: 75. - Megi04)
2014. febr. 4. 16:57

Igen de akkor meg tényleg lehet hogy valamit én nem csinálok jól...hogy hazavágyik...

bár igaz, hogy anyukája is meg öccse is nagyon-nagyon gyámoltalan lények... az apukára sem lehet számítani...és lehet ebből a szempontból kihasználják párom, nem bírják elengedni... de ezzel csak ártanak neki...párom sem vállalhatja fel az őrző szerepét egy életre!

2014. febr. 4. 16:56

Azt viszont nem értem, hogy a nôk lehetnek anyásak, de az valahogy senkinek nem tûnik fel?

Vagy a nôk ilyen könnyen odahagyják a családjukat??

2014. febr. 4. 16:54

Szerintem itt nem az a baj, hogy találkozzon vagy sem a szüleivel. Hanem hogy ha van egy szabadnapja, azt mindenáron anyuval meg öcsivel akarja tölteni és eszébe sem jut az, hogy esetleg van egy barátnője, aki meg vele lenne uram bocsá KETTESBEN, és nem a mamahotelben tölteni minden hétvégét.

Itt a pasival vannak gondok, nem bír felnőtt kapcsolatban lenni. Persze örül neki, hogy van nője, de neki ez az állapot bőven megfelel.

76. 581c677a42 (válaszként erre: 73. - 130454e42d)
2014. febr. 4. 16:54
Én simán kibírnám, hogy csak kéthetente talizzunk, ha úgy hozza össze az élet az időnket... attól még telefonon lehet beszélni, vagy skype-on... amúgy meg hiába mutatom (és mondom) a példát, ő mást látott otthon, más neveltetést hozott, neki (sajnos) ez tűnik normálisnak... nagyon csökönyös, leejti magasról, hogy én nem járnék annyit haza :(
75. megi04 (válaszként erre: 70. - 581c677a42)
2014. febr. 4. 16:53
Így van.Vagyis ha nem veled érzi magát a leges legjobban,akkor...Van értelme?..Nekem is vannak fiaim.Az egyik már párkapcsolatban él,tőlem 90 km.-re.Imádom.Pocsék,üres érzés volt,amikor elköltözött,hiszen meg kellett szokni,hogy nincs itt.De hát ez (lenne) az élet rendje.Ha jön,megszeretgetem,azután HAZA megy,ahhoz a lányhoz,akivel elképzeli az életét.És ez így van jól!Nagyon szeretem a kedvesét is.A fiam imádja a testvéreit,a szüleit,de nem rohangál állandóan ide.Vagyis a kedvese,OKOT AD NEKI ARRA,hogy vele érezze magát a legjobban:)
74. szabot.88 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2014. febr. 4. 16:51
Kb ezt akartam én is leírni! :)
73. 130454e42d (válaszként erre: 70. - 581c677a42)
2014. febr. 4. 16:49

Neked sincs igényed hetente látni a szüleidet? Vagy az más?

Ha elvárod a pasitól a leválást mutass példát.

72. 581c677a42 (válaszként erre: 69. - Noarashi)
2014. febr. 4. 16:49
Persze meg kell oldani, hogy azért néha találkozzon a családjával, mert azért kell, nem ellehetetleníteni akarom a családjától, csak ő azt mondja, én (és senki más) nem szabhatja meg az idejét...hogy hova akar menni meg mikor...ő ugyan nem hagyja hogy belőle papucsot csináljanak és parancsolgassanak neki...na ez a gáz, hogy ő így látja, és így fogja fel! Bezzeg ha anyuci hívja vagy kéri, arra nincs ellentmondás, hogy de most nekem babócával van dolgom, és kérd meg az öcsém, vagy ilyesmi!
71. 581c677a42 (válaszként erre: 69. - Noarashi)
2014. febr. 4. 16:45
Jól látod... :)
70. 581c677a42 (válaszként erre: 67. - Megi04)
2014. febr. 4. 16:44
De ha engem választ egy életre valaki, és mindennél jobban szeret...velem akarjon szárnyalni...persze ez nem piócaságot jelent, meg hogy mindig egymás nyakán kell lenni, de a szülőktől azért illik elszakadni felnőttkorban, és leválni a köldökzsinórról...
69. Noarashi (válaszként erre: 67. - Megi04)
2014. febr. 4. 16:43

Lehet, hogy nem a megfelelő iskolákba jártam :)

Nem ellened írtam, amit írtam. Csak az ilyen idézetekkel és paolocoelhói fészbúk közhelyekkel sokszor nem bírok kibékülni :) Egyéni szoc problémám.

De továbbra is úgy gondolom, hogyha valaki párkapcsolatba fog, akkor amellett köteleződik el, vele tervezi a szabadidejét, és nem csinál hisztit abból, hogyha nem minden hétvégén rohan haza anyucihoz. Hogy akar az ilyen családot? Vagy ha nem akar családot, és semmi komolyat, akkor meg szemét dolog más idejét húzni. Én így gondolom. És szerintem nem normális, hogyha valaki heti 7 napból 6ot dolgozik, akkor a maradék egy szabadnapján is rohanjon haza.

Szárnyakat adni igen, támogatni a kedvesünket, hogy elérje amit akar, igen. De itt nem erről van szó.

68. 581c677a42 (válaszként erre: 47. - Szafaripók)
2014. febr. 4. 16:42
de a párom anyukája is rápakol azért. Maradjatok, nem kértek vacsorát, stb...pedig két fia van, a kisebbik, meg az anyja is vele él...meg is mondta az anyuka, ő képtelen lenne egyedül élni... a férje Pesten dolgozik, házastársak, de csak formailag, nincs jó kapcsolat, az csak hétvégénként jár haza... mi lesz a kedves anyukával, ha annak az édesanyja sajnos előbb utóbb meghal, a kisebbik fiú is elvileg bebarátnőzik egyszer...na akkor mi lesz anyucival vajon?
67. megi04 (válaszként erre: 65. - Noarashi)
2014. febr. 4. 16:35
Igen.De ha iskolába is jártál volna,akkor értelmeznéd a szárnyalást másképpen is,mint repülés.Mindegy.
66. 581c677a42 (válaszként erre: 65. - Noarashi)
2014. febr. 4. 16:34
Pontosan! Érettség kérdése az egész!
65. Noarashi (válaszként erre: 61. - Megi04)
2014. febr. 4. 16:30
Ezt max egy óvoda bejáratához írhatnád. Gyerek esetében nagyon frappáns ez az idézet. De ha valaki esetleg már családban gondolkodik, akkor marhára nem arra vágyik, hogy a párja szárnyalgasson. Hanem bírjon ő is a fészekben lapuló tojásokon kotlani.
64. 581c677a42 (válaszként erre: 58. - 66429b468f)
2014. febr. 4. 16:20
Igen Csipetke, én is ezt érzékelem, bogy ő még egy nagy gyerek... :( 34 éves...
63. 581c677a42 (válaszként erre: 60. - 82d45dcd14)
2014. febr. 4. 16:19
Sajnos az élet ma olyan, hogy nagyon kevés ideje van az embernek... és bizony, hozhatja úgy (pláne, ha már saját család is van gyerekkel), hogy nem minden hétvéégn férnek bele a szülők... ebbe nem kéne belehalni azért egy felnőtt, ÉRETT férfinak...már ha férfi egyáltalán... :S
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook