Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csak szerintem hülyeség? fórum

Csak szerintem hülyeség? (beszélgetős fórum)


1 2
21. katus3
2015. máj. 8. 12:50
Sziasztok. Ez nem megfelelő körülmény a kutyusnak, azaz àllatkínzàs. Gondolom szemmel làtható hogy ő sem érzi jól magàt bent.
20. jajjj (válaszként erre: 12. - VanilíaTurmix)
2015. máj. 8. 12:28

A te értékrendedtől is függ mit döntesz. Békés megoldás itt nem lehet. El kell döntened, hogy mi a fontosabb egy élet tönkretétele (a kutyáé... neki is csak egy van), vagy a családi béke felborítása... úgy egy hétre. Ha nem megy szép szóval, és tényleg tenni akarsz vmit, akkor pl. felhívhatnád a kutyát kezelő állatorvost, és elmondhatnád neki, hogy milyen körülmények között van tartva a kutya. Előtte esetleg figyelmeztetheted anyukádat, hogy ezt fogod tenni, mert szerinted helytelen, amit ő csinál, fontos neked a kutya, és szeretnéd az orvos véleményét is hallani.

Aztán még azt is lehet, hogy az állatorvos anyukátoknak tesz igazat, az is lehet h. a lelkére beszél, meg az is h. ha a körülmények szükségessé teszik egyéb módon közbeavatkozik.

19. f799cac10e (válaszként erre: 18. - Vikyci)
2015. máj. 8. 12:26
Ez így van. Nálunk van egy hátsó udvar viszek le kutyakakinak zacsit is netán ott jönne rá, hogy ne szóljanak ,mert én nem szeretem sehol ott hagyni utcán is mindig összeszedjük. Leszoktunk oda menni igaz picit már nagyobb a fű de szeret benne ugrálni és játszani
18. Vikyci
2015. máj. 8. 11:28

A mi pincsink is benti-kinti, télen általában többet van bent, de ha ki akar menni kiengedjük. Nyáron szívesebben van kint, macskázik, nézelődik, ugat mindenki aki a kapu előtt elmegy, vagy csak fekszik a napon.

Nekik is kell a mozgás, napfény, jó levegő. Ki se bírná bezárva egész nap!

2015. máj. 8. 11:15
Egyébként meg a kutyatartók minimum felének semmiféle állatot nem lenne szabad tartani.
16. andi6020 (válaszként erre: 11. - VanilíaTurmix)
2015. máj. 8. 11:15

Akkor ennyi.

Pár év, és megoldódik a probléma magától.

2015. máj. 8. 11:08
Közöld vele,hogy állatkínzásért 50 ezer a büntetés.
14. Misaki Itó (válaszként erre: 12. - VanilíaTurmix)
2015. máj. 8. 11:08

Egyszerűen el kell magyarázni neki,hogy EZ nem jó a kutyának,és kész!

Felnőtt ember....

2015. máj. 8. 11:07
Mi emeletesben lakunk de napi 4-szer lagalább levisszük , nekünk nncs választás így bent lakik
12. VanilíaTurmix (válaszként erre: 9. - Misaki Itó)
2015. máj. 8. 11:06

" Fognám és kiengedném a kutyákat. " - Na igen, erkölcsileg eltudnám viselni ezt a döntést.


Az igazság amúgy az, hogy elég nehéz, mivel a mi családunkban anyum a főnök és apum alárendeli magát az ő akaratának. Hiába van az, hogy mindketten kiengednénk a kutyákat az udvarra, mert közülünk apám nem meri megmondani anyámnak a véleményét.


Így úgy jön le, hogy ők ketten egy követ fújnak, én meg hiába megyek ellenük.


Valamit mindenképp kigondolok, de még fogalmam sincs, hogy mit. Már próbálkoztam párszor.

11. VanilíaTurmix (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. máj. 8. 11:02
Haha :D
2015. máj. 8. 11:02
Aztán meg csodálkozik mindenki, hogy miért van ennyi antiszocc kattant kutya.
9. Misaki Itó (válaszként erre: 6. - VanilíaTurmix)
2015. máj. 8. 11:01

Te ismered anyukádat,mi nem.


A többség dönt.

Fognám és kiengedném a kutyákat.


Tudod,nem kötelező kutyát tartani mindenkinek,aki kertes házban lakik.

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - VanilíaTurmix)
2015. máj. 8. 11:01
Ültesd a konyhába egész napra úgy, hogy reggel meg este kimehet pisilni.
7. VanilíaTurmix (válaszként erre: 5. - Misaki Itó)
2015. máj. 8. 10:55
Igen, csakhogy kint van úgy, hogy ő is elvan kerítve, ő sem szaladgál folyton az udvaron....:(
2015. máj. 8. 10:53

Oké , akkor egyetértünk.


Az volna a kérdésem, hogy véleményetek szerint hogyan értessem ezt meg vele és hogyan beszéljek vele, hogy megváltoztassa a hozzáállását ?


Nagyon erősen ragaszkodik az elképzeléséhez, apával mondtuk, hogy ez nem megoldás, de ő szerinte ez pontosan így lesz jó, ahogy van.


Én már nagyon akarom, hogy ezt megváltoztassuk, de ő egyáltalán nem nyitott rá.

5. Misaki Itó (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2015. máj. 8. 10:50
Ja,ha már a másik kutya is kint van...
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - VanilíaTurmix)
2015. máj. 8. 10:49

Szerencsétlen kutya....

Nekem egy yorkim meg egy csivim van, a teraszajtó nyitva, jönnek mennek ki-be. A yorki kint napozik, a csivi jár kel. Mi az, hogy bezárja a konyhába? Csórikám.

Azt viszont nem értem, hogy a Bichontól lenne mocskos az udvar??

3. simple (válaszként erre: 1. - VanilíaTurmix)
2015. máj. 8. 10:45
Véleményem szerint eleve nem helyes az, hogy az egyik kutya bent van a másik kint...
2015. máj. 8. 10:44

Miii?

A kutyát a konyhában tartjátok?


Nekünk is van kertünk,és ha a kutya(yorki,és benti gyerek)ki akar menni,napozni,játszani a macskával,stb,akkor természetesen kiengedem.

Most is tök nyugiban napoznak egymás mellett....


Igen,az,mindent amit szarul csináltok.


Na ne már,hogy egy nap,kétszer engeditek ki az kertbe,hogy a dolgát elvégezhesse!

2015. máj. 8. 10:40

Sziasztok :)


Egy éve költöztünk házba és van két kutyánk. Az egyik kutyánk kint van az udvaron, a másikat viszont bent tartjuk. Amelyiket bent tartjuk az egy Bichon, anyum szerint " házi kutya " , ezért csak este és reggel visszük ki sétálni, azonkívül viszont bent van a házban, általában a konyharészlegbe zárva.


Szerintem ez teljesen hülyeség, a Bichon meg van zavarodva, folyton ugat ha látja, hogy bemegyünk vagy kimegyünk a konyhából, mert őt megint ott tartjuk és őszintén szerintem ez állatkínzás.


Házban vagyunk és bent tartjuk a kutyát, ez normális ? Anyum magyarázata az, hogy nem akarja az udvart bemocskolni, de ez helytelen kifogás szerintem.


Vélemények ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook