Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csajok ti mennyit költötök egy hónapban szépségápolásra, ruhákra és miket hol vesztek? fórum

Csajok ti mennyit költötök egy hónapban szépségápolásra, ruhákra és miket hol vesztek? (beszélgetős fórum)


1 2
23. ca8f748537 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2013. dec. 1. 11:06

Ügyes vagy, ha meg tudod magadnak csinálni! :-)

Én nem tudok magamon kézileg-lábilag nyilván olyan profi munkát végezni, mint egy szakember, de karban van tartva, ez a szint nekem megfelel. Ebben valóban igazad van, van amiket többször használnak, és nem fertőtleníthető, nem sterilezhető.

2013. dec. 1. 11:06
Tenyleg, irtad az uszit, na, ezen pl ugy tudok sporolni, hogy ismerosokhoz jarok egy szallodaba, nyaron a sajatunkban uszom. De nem olyan huzos az itteni usziberlet sem, csak ha ismerosokhoz megyek, ott vigyaznak fel orat a gyerekre, ha a varosi usziba, ott a kutyat se erdekli, szoval nem is tudnek eljarni mert nem lenne ra lehetosegem, amig nem lesz ovis. Jo, akinek nincs kertes haza, annak nyaron is fejtorest okoz.
21. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Ca8f748537)
2013. dec. 1. 11:00

En bizonyos dolgokra akkor sem, ha tudnek. Pl a manikur/pedikur nalam annyira tabu, volt a varosban egy per hepatitis C miatt, amit egy manikurozes miatt kapott el egy holgy, en nem bizom, ezert csinalom en magam. Az uv-lampat is ezert vettem, nem tudnak es nem szoktak mindent sterilizalni, pl az egyszerhasznalatos reszeloket nem szoktak sterilizalni soha, mert papir a hatulja. Az ecseteket, amikkel a reszeloket tisztitjak, azokat sem. Nem mondom, hogy az, hogy beteg a kliens, a mukormos hibaja, mert a kliens ne menjen. De lehet, hogy o sem tudja magarol. Es pikk pakk megcsuszhat a reszelo, es verzik a koromagy!


De a hepatitisznel enyhebb, megis idegesito lehet egy jo kis szemolcs vagy futoszemolcs. Ezek utan en nem manikuroztetek szalonban, amig nem lehet mindenkinek sajat, vagy mindig uj reszelot hasznalni. Es most tiszta szalonokrol beszelek, ahol a fem dolgokat mindig sterilizaljak, sajnos, a papir reszeloket ok sem szoktak

2013. dec. 1. 10:47

Na, viccen kívül, van aki nem költ, mert nem tud. A határ a csillagos ég, annak aki tud.

Ha a magam igényeit veszem figyelembe, simán el tudnék költeni/hó:

10 e uszodabérlet

10 e edzőterem

10 e fodrász

10 e pedikűr-manikűr (műköröm nélkül)

kozmetikusra, és turira valamennyit.

Műkörömre sosem vágytam.

Ebből a fodrász megvalósul, az összes többiből, meg ha van, a turi. A kozmetikázást, kéz-lábápolást megoldom itthon.Edzésként cipelem a cekkert, biciklivel megyek, ahová és amíg csak csak lehet, vagy gyalog, ill. itthon tornázok, ha van rá időm.

19. ca8f748537 (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2013. dec. 1. 10:42
De szívesen elviszlek ingyen, és akkor megint csak spóroltál. :-)
18. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Ca8f748537)
2013. dec. 1. 10:42
:DDDD
2013. dec. 1. 10:40

Ruhakon ugy sporolok, hogy megveszem a gyerekmeretet ami a felnott kicsinyitett masa, es ez mar 30%al olcsobb, ha megvarom a learazast, akkor tovabbi 30-50% lejon, 200euros liu-jo farmerhez hozzajutok 40-60 euroert. Max&co a masik kedvencem, ott megvarom a learazast mindig, mert a kicsi meret (ez csak felnott), megmarad mindig nekem:)


Szeretem, ha keves ruham van, de azok legyenek mind jok, nem erzek kesztetest, hogy okvetlenul megvegyek egy szep darabot "mert elviszik", tudok varni:) es vigyazok is rajuk, nagy becsben tartom a dolgaimat.


Kremeket, testapolot, arclemosot a gyogyszeresszel kevertetek 17-19 euro egy-egy flakon/doboz, ami rendszerint 3 honapig tart.


Kozmetikusnal csak olyan kezelesre jarok el, amit otthon sehogy nem tudok megoldani: masszazs, radiofrekvencias kezeles, ezen kivul mindent itthon: gyanta, manikur, pedikur, mukoromepiteshez van uv-lampam, 3 mukorom arabol kijott.


Fodrasz: ha valakinek rovid a haja, muszaj havonta elmenni, a vagas miatt is, a hosszu hajat eleg 3 havonta. Ombre hajat is megtanultam itthon csinalni, brazil ombre haj otthon keszitheto valtozatarol, technikak bemutatasarol talaltam egy csomo videot, guglizzatok be: luzes californianas. Olcso, gyors, egyszeru es csini:) termeszetes hajszin alapon jobban mutat szerintem, pl nekem termeszetes szoke es a vegei vilagosszokek


Az osszes erre koltott penz a budgetemtol fugg, nem vehetek meg mindent minden honapban, illetve nem jarhatok fodraszhoz, kozmetikushoz hetente, ez sajat valasztas is, nem maradna mas, fontosabb dolgokra. Viszont kell havonta 1 valami, amit valasztok, es ezt lelkifurka nelkul, korforgasban sorba veszem a dolgokat.


Atlag havi 60-70 euro lehet, amit igy elkoltok, azt veszem alapul, hogy a bevetelek 2%anal tobb ne legyen soha, van, amikor ennel kevesebb is, ez a honap beveteleitol is fugg. Egyebkent mindenkinek ajanlom ezt a felosztast, az egesz csaladra jut 10% fun money, ezt annyifele elosztani, ahanyan vagytok es mar meg is van, mennyit lehet ilyenekre kolteni:)

16. ca8f748537 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2013. dec. 1. 10:39
A kanyarban sem vagy, én saját űrsiklóval járok! :-)
15. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Ee1dc9ba06)
2013. dec. 1. 10:23

Miert nem szoltal, mehettunk volna egyutt, en is arra jartam a jet-emmel, elfertetek volna!:)


Mit nyomorogtok feleslegesen a buszon?:D

14. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Ee1dc9ba06)
2013. dec. 1. 10:04
Most, hogy mondod, már rémlik valami! :)
2013. dec. 1. 00:19
Ruhára változó... sokat turizok, de ha egy jobb üzletben meglátok valami nekem valót, és belefér a keretbe, akkor megveszem. Ha nem fér bele, akkor is.:) Bőr-köröm-hajápolásra viszonylag sokat, parfümre szintén. Sajnos, imádok vásárolni:)
12. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2013. dec. 1. 00:16
Persze, hát a múltkor is egy buszon zötykölődtünk Tokio-ba, nem emlékszel? :-)))
11. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 7. - 103cacdfd2)
2013. dec. 1. 00:15
Nem muszáj rá válaszolni...
10. moonlight13 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 30. 21:22
Szerintem innen sokan rendszeresen oda járunk! :D
9. 103cacdfd2 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 30. 20:49
tetszik a pikirt humor :)
2013. nov. 30. 20:14

Nem költök minden hónapban ilyenekre. Sőt, minden sokadikban sem. Nincs is rá keretünk, meg nem is nagyon érdekel a szépségápolás és a ruházkodás.


Ja, de... kozmetikushoz megyek kb havonta egyszer gyantáztatni, ha az szépségápolásnak számít. Arra muszáj, mert semmi más nem vált be szőrtelenítésre sok ok miatt.

2013. nov. 30. 19:33
Velemenyem szerint mindenki a a sajat tarcajaban turkaljon, es ne erdeklodjon mase irant; tapintatlan kerdes :(
2013. nov. 30. 19:15

van egy turkáló, minden hétfőn 1000ft minden és új árukat hoznak...szombaton vagy előtte pénteken újra bemegyek mert akkor már csak 200-300ft minden :)

cipőt? hát sportcipőt csak adidas boltban, kiváló minőségű fekete és fehér bőr magassarkú cipőm is van évek óta,nem küöltök ilyenre fölöslegesen. tangapapucsot évente 1x max, sportcipőt is.

5. ca8f748537 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 30. 19:11

Nem Milánóban ruházkodsz?

Tényleg csóró lehetsz.

;-)

2013. nov. 30. 19:08
Párizsba szoktam ruhát venni,Londonba cipőt, Japánba szépészeti beavatkozásokra járnok,így 4-5 millióból szűkösen kijövök, sajnálom, hogy csak ennyi jut ilyenekre,de a pasim ilyen carul keres. :S
2013. nov. 30. 19:00
...minden más elsődleges, csak a legszükségesebb :(...
2013. nov. 30. 18:54
Attol fugg: viz-gaz-villany-kozos ktsg-biztositasok-tf-internet-konyhapenz felretetele utan...utca-hazszam??
2013. nov. 30. 18:38
Kiváncsi vagyok
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook