Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cluster-fejfájás fórum

Cluster-fejfájás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
11. CHSteve (válaszként erre: 7. - Baby0309)
2010. nov. 6. 19:10

Szia,

Mivel a tb. nem támogatja, egy hónapra rohamszámtól függően 20-30 ezer forint, plusz 25ezer letét :(

Privi, emilcímmel ment.

10. Baby0309 (válaszként erre: 9. - 981908f710)
2010. nov. 6. 16:42

Szia!

Azóta se mentél el érte? Lehet,hogy jó lenne beszerezni,ha rád jön a roham,akkor hátha segítene.

Milyen gyakran jön és mióta van neked?

2010. nov. 6. 15:06

Nekem megadták a beutalót a "fejfájás ambulanciára" ,ahol azt az orrsprayt írták volna fel ami segít a fejfájásomon.

Az egyetlen gondom az volt ,h amikor ez a roham rám jön menni sem tudok ,néha még a wc-ig se ,hogy hányjak,nemhogy a szomszéd városba.

Néha az ügyeletig elevickélek ahol inyekciót kapok.

Egy rémálom.

Jobban kapkodom a fejfájási gyógyszereket mint más a dunakavicsot.

8. Baby0309 (válaszként erre: 5. - Zane73)
2010. nov. 6. 07:27

Szia!

Oxigént nem próbáltad?

Én nagyon megijedtem tegnap előtt éjszaka,mert annyira fájt a páromnak,hogy szinte ordított a gyógyszerért,amit nem szokott. Általában valahogy szegénykém kiszenvedi a végéig,mert nem hatnak. De most...húúú. Szerencsére azóta nem volt roham,bár ilyenkor már számítunk rá sajnos :-(

7. Baby0309 (válaszként erre: 6. - CHSteve)
2010. nov. 6. 07:25

Szia!

Azt megtudod mondani nekem,hogy mennyibe kerül kb egy ilyen oxigén és az mennyi ideig elég? Az oldalon jártam már :-) De azt nem tudtam,hogy ott lehet Tőled tanácsot kérni. Köszönöm.

6. CHSteve (válaszként erre: 3. - Baby0309)
2010. nov. 5. 21:04

Oxigént neurológus tud felírni. Ha segítség kell, a clusterheadache.hu honlapon megtalálsz.

Párodnak addig is fájdalommenteset ...

5. Zane73 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2010. nov. 5. 17:20

Szia!

Clusteres vagyok!

Két éve nem volt rohamom...rettegek mikor jön:-(

Sok mindent kipróbáltam, de igazán nem segített semmi:-(

Azt javaslom menjetek a Neurológiai Klinika Fejfájás ambulanciájára...

Itt van egy pár praktika...hátha valamelyik beválik!

[link]

2010. nov. 5. 11:42

Sajnos fogalmam sincs.Csak utána olvastam gyorsan és ott ezt a két dolgot említették.


Van egy fájdalomcsíllapítós tapasz,amit kínai(ruhás) boltokban lehet kapni.Az sokfajta fájdalom enyhítésére szolgál.Csomagba van,ami 200ft körül van és egy tigris van az elején.



Plusz még a fülgyertya ami segíthet...szerintem.Abból is van sokfajta.



Talán valamelyik segít,ha beteg az ember,akkor mindent kipróbál.:)

2010. nov. 5. 11:33

Hol tudunk ilyen oxigént beszerezni? Amikor a párom orvosnál volt(ideggyógyászaton),akkor csak gyógyszert írtak fel neki,de az nem mindig hat,sőőőt.

Ezután próbálok most érdeklődni,hogy hol lehet és hogyan ilyet beszerezni. Talán háziorvos tud erre vlm-t mondani,nem tudom.

2010. nov. 5. 11:24

Oxigén. 100 százalékos oxigén belélegzése már 15 percen belül is drámai javulást eredményez a legtöbb beteg esetén. Néha az oxigén azonban csak késlelteti a fájdalom megjelenését.

Sumatriptan. A migrén kezelésében használt bőr alá (subcutan) adható sumatriptan szintén hatásos lehet. Van, akinek az orrspay forma is megfelelő, ez azonban általában kevésbé hatásos, mint a vénás forma. A gyógyszer magasvérnyomás betegség, és koszorúsér betegség fennállása esetén ellenjavallt.

2010. nov. 5. 11:14

Sziasztok!


Van valakinek tapasztalata erről a betegségről?

Páromnak van sajnos és tegnap éjszaka újra kezdődött :-(

Ilyenkor eltart 1-2 hónapig,napi 1-3 rohamokkal és semmi nem segít,csak kivárni,amíg ez a kínzó fájdalom elmúlik.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook