Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cipruson új élet kezdése?! fórum

Cipruson új élet kezdése?! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
18. Derya
2012. júl. 5. 13:08

:-)


kis logikai bukfencet vélek fefedezni benne. :-)

egészen pontosan: ha nem is láttad az egész szigetet valójában, akkor mi alapján döntötted el, hogy Izrael szebb? :-)

17. Derya
2012. júl. 5. 12:58

Antea, ez most így elég furcsa mondat lett: :-(


"...pedig annyira nem is tetszett a sziget, legalabbis az a resze, amit lattam (Izraelben laktunk akkoriban, osszehasonlithatatlanul szebb, mint Ciprus).... "

16. 35486a5042 (válaszként erre: 13. - Veronika27)
2012. júl. 5. 12:56

képzeld, esküszöm olvastam oylan blogot, aki azt írta, hogy nincsen fűtés.... emiatt kicsit be is paráztam, azért ha nincs minusz attól még lehet hideg, és megfagyok...

Lehetséges, hogy nem fogok ott szeretni dolgozni, nemtom... még azt se hogy mit fogok, hiszen legtöbb csak étterem van, én meg nem vagyok felszolgáló. a másik meg az ,hogy nem akarok éjjel-nappal dolgozni... arra gondoltam ,hogy szobalánynak dolgoznék, remélem ezt jól tudom,hogy csak reggeli munka...? :)

2012. júl. 5. 12:53

azt hallottam, hogy Izrael nagyon szép, oda is el szeretnénk menni. :)

Annyira durva tényleg, valaki azt mondja, h nem szép hely, valaki meg azt ,hogy annyira széép :) Persze az más, ha valaki már látott szebb helyet, úgy nem tudja annyira "értékelni" szerintem.

Ez oylan h voltunk először Egyiptomba, utána Tunéziába, és akkor mondták nekünk ,h felesleges oda mennünk, mert Egyiptom sokkal szebb, meg izgibb. De nekünk annyira nem volt külömbség, mindekettő jó volt.. sztem ilyesmi lehet Ciprussal is...

nem? :)

14. Veronika27 (válaszként erre: 12. - 35486a5042)
2012. júl. 5. 12:43
Áramot kifelejtetted:)
13. Veronika27 (válaszként erre: 12. - 35486a5042)
2012. júl. 5. 12:42
Az egyik kommentben azt olvastam, hogy nagyon rosszak a nyílászárók és igaz, hogy télen nincsenek mínuszok, de attól fűteni kell és emiatt van bizony mit fizetni.
2012. júl. 5. 12:28

Sziasztok csajok!


Na valaki Ciprusról? :) Mááár nagyon várom, de be vagyok tojva :DD

annyira megoszlanak a vélemények :( vagy valaki imád ott lenni, vagy valaki utál...köztes véleményt nem nagyon hallottam, se olvastam... én tuti imádni fogom :)

Veronika, igazából rezsi mi lehet? vízszámla, meg amit főzök...? Mert ugye fűtésszámla az nincs... elvileg.. :)

11. Veronika27 (válaszként erre: 1. - 35486a5042)
2012. máj. 11. 10:07

Pár hónappal ezelőtt lett volna lehetőségem menni, de: egy albérlet 400-500 euró, ez csak egy egyszobás és hol van még a rezsi. Állítólag sok a csótány (erről láttam konkrétan képeket is), nyáron dögmeleg van.

Szóval szerintem egyetlen fizetésből nem igazán lehet ott megélni (bár nem tudom, diplomás állásnál mennyi a fizu), márpedig élni kell addigis, ameddig a másik nem talál munkát.

Ha mondjuk megnézed az Eures-ben Ciprus állásajánlatait, láthatod, hogy alig van valami... Ez pedig nem ad okot a bizakodásra.

A másik pedig az, hogy nézd meg a híreket, eléggé rossz a helyzet ott is.

10. 35486a5042 (válaszként erre: 9. - Db78bacc4f)
2012. máj. 10. 14:03
:))) Hát ezaz.. csak nyelvet kell tudni, ez az első lépés. Utána már csak annyi,hogy az ember ne legyen "béna" :))
2012. máj. 10. 09:15
Én mennék ha lenne lehetőségem. Szerintem lassan már mindenhol jobb, mint itthon.
8. f7b0203e3a (válaszként erre: 1. - 35486a5042)
2012. máj. 8. 15:24
Szia! Barátnőm ott él....És a szerelem is ott talált rá...tavaly nyáron férjhez is ment. Ő könnyű helyzetben volt, így..könnyebben talált munkát...Angol-kommunikáció diplomával, külker szakkal amúgy sem nehéz elhelyezkedni...
7. 35486a5042 (válaszként erre: 6. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 8. 14:04

aha...hát úgy tényleg nehéz..

Hú, lányok,azért jó lenne Mo-rol elköltözni. Biztos lenne honvágya az embernek, de akkor is ,amit itthon lehet keresni az 0...ha az emberem nem katona lenne, nem is tudom,hogy hogy élnénk meg... :(

2012. máj. 8. 13:59
Az ismerősöm egy szállodába ment,a mosodában dolgozott.Nem azzal volt a baj,hogy sokat kellett dolgozni.A pénzzel sem lett volna baj.De sajnos a nyelvtudás hiánya pokolian nehézzé tette az életét,és ő egy 8 éves gyerekkel ment ki,akinek kint ugye iskolába kellett volna járnia.De ugye hogyan,ha semmilyen nyelven nem tud a magyaron kívűl?Ráadásul az anyja is heti 6 napot reggeltől-estig melózott,a gyerek meg hol itt,hol ott.Inkább feladták.
5. 35486a5042 (válaszként erre: 3. - Derya)
2012. máj. 8. 13:58

aha ,tudok angolul, de semmi papírom nincs róla :( Esetleg annyi,hogy gimiben 5-ös volt az érettségim angolból :DD

Hamar tanulok, nem vagyok egy myim-nyam ember.. de azért a félsz mindig bennem van, főleg azért mert még sose voltam kint.

Azért Ciprus, mert kis Férjecském beadta oda a pályázatát. Még nem dölt el,h sikerül-e kijutnia,de hátha igen, én meg már játszadozom a gondolattal, hogy mit is csinálnék kint...

2012. máj. 8. 13:55

úúúú, nem semmi... :(

de miért jöttek haza? Mi volt?

én úgy gondolom, hogy legkönyebben munkát találni a vendéglátásban lehet, de hát ba****us, nem tanultam. Csak ha sikerül kimenni, akkor esetleg szobalányként tudnék elhelyezkedni... De én tényleg dolgoznék kint, biztos nagyon kemény lenne, meg nem is azért születtem,hogy szobalány legyek...

3. Derya (válaszként erre: 1. - 35486a5042)
2012. máj. 8. 13:51

nyelvtudásod van?

mi a szakmád?

miért pont Ciprus?

2. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 1. - 35486a5042)
2012. máj. 8. 13:50
Volt főnököm februárban költözött ki.Nem volt egyszerű az ügyintézés.Főleg,hogy gyerekkel ment.Nem vakon,hisz volt kint ismerős,aki szerzett neki munkát,szállást,mégis hazajöttek alig egy hónap után,mert nem jött be.Túl szép volt előre,aztán....
2012. máj. 8. 13:48

Sziasztok!


alig találok témát ezzel kapcsolatban... nagyon remélem,hogy sikerül kijutnunk... még életemben nem voltam Cipruson, esetleg úgy tudunk kijutni,ha párnak sikerül( katona)... Szüleim voltak kint, de csak 2 hétre nyaralni.Amúgy senki ismerős nincs..

hátha valaki tud élménybeszámolót tartani,hogy milyen kint az élet, mennyire könnyebb mint itthon, stb stb :))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook