Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új élet kezdése külföldön: sikertörténet vagy teljes kudarc? fórum

Új élet kezdése külföldön: sikertörténet vagy teljes kudarc? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
216. mosolyka1111 (válaszként erre: 213. - Kicsimanóci)
2013. jún. 10. 10:35

Nekünk nem ugyanaz a hugunk?:))

Az enyém dettó így él London egyik elővárosában.

Azért szerintem majdnem-másfélmilla forintból havonta lehetne félretenni, még akkor is, ha nem 5 litvánnal lakik együtt.

Na de hát tesómnak is: autó is, nagymotor is, ahhoz már motoros szerkó is. 40 évesen fogszabályzó, mert most jött rá ,hogy nem élet az élet, ha eltérő az egyik foga. Mondjak még? Konditerem, kaja hozatás étteremből, hát na....

Nem azt mondom, hogy éljen kint lekváros kenyéren, de azért némi megtakarítást lehetne eszközölni ennyi befolyó fizuból már (ő informatikus).

215. kicsimanóci (válaszként erre: 205. - Electra88)
2013. jún. 9. 18:55

Szia!

Hát ez mind nagyon szép, de...

Én is úgy lennék, mint Te.

Hasonló a szakmánk is, számviteli főiskolám van, adószakértő és igazságügyi adószakértő vagyok. Sokszor van mehetnékem nekem is, de...

Őszintén, nem szívesen állnék már be takarítani valahol. Ezzel a szakmával pedig kint semmire sem megy az ember lánya, szerintem.

Mindig magyarországi adózási környezetben, magyar jogszabályok mentén dolgozom, ezt áttenni lehetetlen.

Én már maradok, sajnos:(

Tesóm ha ki is tudna vinni, semmire sem mennék.

Ebből kifolyólag a lányomnak már több esze van, nemzetközi szakon tanul közgáz egyetemen, külföldön.

214. 5239d91094 (válaszként erre: 213. - Kicsimanóci)
2013. jún. 9. 18:30
Ha egyedül él a gyerekkel, akkor lehet, hogy éppen csak elég az a 4000 font. Mindenkinek más az igénye is. Van, akinek elég annyi, hogy étele legyen, az is a diszkontból, más pedig szereti élni az életet, finomakat enni, szórakozni, utazni, szép ruhàkban járni. Bár nekem nincs hitelem, de az első pèldával soha nem tudtam azonosulni.
2013. jún. 9. 18:24

Sziasztok!

Érdekeseket írtok, mindig érdeklődve olvasom.

Nálunk a tesóm ment ki Londonba, 2006-ban. Nő, és mérnök, 4000 fontot keres/hó.

És képzeljétek, hitelből él. Mármint van ilyen folyószámla hitel kerete.

Szerintetek nem fura?

Félretéve semmi pénze nincs.

Ő tipikus esete annak, aki nagyon hülyén csinálja.

Gyereke van, gondolom, családit is kap.

Azért érdekes, mert hány olyat hallok ismeretségi körből, hogy kimentek 3 gyerekkel szintén Londonba, és a feleség nem is dolgozik, és simán megélnek, és félre is tesznek.

Na, mindegy, csak ezt akartam írni.

212. vikucka (válaszként erre: 211. - 5239d91094)
2013. jún. 5. 22:28
azért irtam, hogy neki is dolgoznia kellene, hogy a lakás fedezve legyen az ő fizetéséből. Az a baj, hogy egy gyerekkel, egy fizuból már baromi necces megélni. Tudom, tapasztalat.
2013. jún. 5. 20:03
Igen, igaza van Vikuckának. 1500- ból csak akkor lehet 1000et félrerakni, ha a párod kap szobát kap egy munkásszállón, de ha te is kimész, és lakást vesztek ki, akkor az minimum- 500 EUR havonta, plusz a havi fix költségek. Hogy csak viszonyításnak mondjam, mi egy két és fél éves gyerekkel, havi 400- 500 EUR- ot költünk csak élelmiszerre.
2013. jún. 5. 10:43
Köszönöm szépen! Igen sok függ abban is, hogy milyen melóhelyet sikerül majd találnom és mennyi lesz a fizetés és kint fognak igazából kiderülni, hogy mennyi lesz az a költség ami elfogy és mennyi az ami megmarad :)
209. vikucka
2013. jún. 4. 08:57

Én azért óvatosan lennék ezzel az 1000 eurót félre tud tenni az 1500-ból dologgal, mert azért az iszonyú lemondással járhat. Németország sem az olcsó országok közé tartozik, ha pedig egy család megy ki, akkor lakás, rezsi stb, jóval többet kell, hogy keressen az apuka, vagy az apuka+anyuka együtt, ahhoz, hogy havi egy ezrest félre lehessen tenni.


Tapasztalatból mondom, bár nekem csak Észtországban van tapasztalatom. Hogy hiába keres a férjem 2x annyit, mint amit Magyarországon.


Remélem sikerül a nyelvet megtanulnod, miért is ne sikerülne, el tudsz helyezkedni (vendéglátás, takaritás, stb.) és akkor már sokkal jobban meg lehet élni.

2013. jún. 3. 21:58
Sziasztok! Köszönöm szépen a biztatást! Tesóm volt osztálytársa is kint van Németországba és ő mesélt nekem valami olyan lehetőségről, hogy van valami nyelvtanulási lehetőség integrációs kurzus és hogy az első időkben ő úgy kezdte, hogy elment valami mini job-hoz ott lehet részmunkaidőben melót vállalni és délelőtt meg ebbe a nyelvsuliba járt és hogy jól megtanulta már a nyelvet, mondjuk előtte ő is tanulta már suliba. Hallottam már egy két emberkétől, hogy semmi nyelvtudás nélkül kiment és mégis milyen jól gyorsan megtanulta. Csak attól félek, hogy én leszek hülye hozzá :) Majd alakulnak a dolgok, csak kicsit be vagyok tojva az egésztől :)
207. 5239d91094 (válaszként erre: 205. - Electra88)
2013. jún. 3. 18:23

Ha 12 évig tanultál már németül, biztosan nagyon hamar belejössz, ne aggódj! Én szinte nulla némettel jöttem ki, mégis gyorsan megtanultam.

Én a helyedben kijönnék, az első években dolgoznék a vendéglátásban pl., aztán elvégeznék itt egy egy- két éves sulit, ha irodában szeretnél dolgozni. Bürokauffrau mondjuk.

Sok sikert!

206. Eszterkee (válaszként erre: 205. - Electra88)
2013. jún. 3. 16:50

Jól tettétek, hogy nem hagytátok ki ezt a remek lehetőséget, főleg, hogy rokonon keresztül sikerült kimennie a párodnak. Így azért biztosabb volt, hogy nem átverés és lehúzás az egész.

Egy jobb élet reményében megéri az a fél év vagy akár egy év külön élés. Remélem sikerül majd neked is kimenni a párod után!

2013. jún. 3. 16:09
Sziasztok! Sajnálom, hogy véget ért ez a fórum, pedig szivesen olvasgattam volna történeteket. Mi 6 éve mikor megismerkedtünk párommal már akkor tervbe volt, hogy ki kellene menni külföldre, mert nem szeretnénk úgy lakást venni, hogy egész életünkben a hitelt nyögjük és az még szerencse is, ha valaki legalább tudja fizetni és nem árverezik el később a lakását amit évekig fizetett, de lehet egy idő után nem tud, szóval mi ezt nem akartuk. De teltek az évek és nem léptünk előre külföld ügyben. Aztán már épp kezdtünk az egészről lemondani, hogy mi úgyse jutunk semmire, majd lesz ami lesz amikor páromat felhívta unokatesója és mondta,hogy Németországba (Berlinbe) venne fel a főnök embert hosszú távra. Így szerencsénk volt, mert párom unokatesója már 2-3 éve kint van, így tudjuk hogy legalább a fizu kifizetésre számíthat nem egy olyan vállalkozó ahol dolgoztatják az embert aztán a pénzét se látja. Így ez nagyon hirtelen jött, épp melóba voltam mikor párom hívott, hogy akkor ő ki fog menni, és lépjünk valamit előre. Gyorsan jött az egész, egy hét alatt felmondott párom elintéztünk mindent és kiment. Holnap lesz 2 hete hogy kint van. Mielőtt kiment az első egy hetet végig bőgtem. Mióta együtt lakunk minden nap együtt kelltünk, együtt feküdtünk. Szörnyű azért hogy ezért a k.rva pénzért milyen áldozatokat kell hoznia az embereknek. Eddig jól alakultak a dolgok, páromnak van egy szakmája azon kívül se érettségi, se diploma..stb. Itt Magyarországon építőiparba dolgozott, házak építése, betonozás...stb. Télen szétfagyott, nyáron szétsült, esett az eső ázott. Most kint házakat alakítanak ki belülről(csempézés, burkolás, kád, csap beszerelés...stb) mondta, hogy persze nem könnyű a meló, de fele olyan nehéz mint amit itt dolgozott. A pénz meg sokkal több. A főnöke fizeti nekik a lakást és a rezsit is, bár többen laknak fiúk egy lakásban/többen egy szobába is. 1300-1500 euró között kapnak egy hónapba amiből unokatesója azt mondta, hogy 200, max. 300 eurót elkölt a többit le tudja tenni, na ez majd kiderül, ha telik az idő, de a rokona is 1000 eurókat küld haza és kártyára gyűjtik. Ez jól hangzik, jó is lenne ha gyülne a pénz. Mindig azt beszéltük, hogy ő kimegy 3-4 hónapra én addig maradok itt, aztán ha ki tud venni lakást akkor megyek én is. Arról ne is beszéljünk, hogy azóta már utána járva a lakás kivevés is, kaució, papírok..stb. sajna nem olyan egyszerű az amilyennek mi itt hittük. Arról nem is beszélve, hogy 3-4 hónap múlva tuti nem tudok még utána menni, mert nekem is itt a mérlegképes suli még fél év. Közbe megszakad a szivem, hogy végre október óta találtam egy melóhelyet ahol a főnöknővel is nagyon jól kijövünk a melótársakkal is, a melót is szeretem és itt kell hagynom, dehát ez van, vagy azt választom, hogy megyek párom után és együtt leszünk, de nehéz megoldani, mert ugye már ha bérlünk magunknak egy albérletet és megélhetés az elviszi az egyikőnk fizuját és akkor már ott kell majd nekem is hogy legyen melóm mert csak úgy tudunk spórolni, amíg nekem nem lesz kint melóm addig nem tudunk semmit letenni. Arról már nem is beszélve, hogy én érettségiztem, elvégeztem egy OKJ-s szakmát, aztán elkezdtem irodán melózni, mellette végeztem levelezőn a közgáz fősulit, aztán belekezdtem a mérlegképes suliba. Szóval suli által próbálom építgetni a jövőmet, hátha jutok valamire vele. Persze ha kimegyek akkor ne is álmodjak ilyenekről, mert elmegyek mosogatni, takarítani..stb. Ezt pár évig be is vállalnám azért hogy előrébb jussunk, de párom már a 2 hét elteltével úgy nyilatkozott, hogy nagyon szép Berlin, nagyon megtetszett neki már most a város, a meló eddig jó (persze bármi változhat, az is megszűnhet vagy nem lesz a vállalkozónak melója). De eddig nagyon jó, csak az a rossz neki, hogy én nem vagyok ott és hiányzom nagyon neki, de hogy ő az egész életét el tudná kint képzelni. Persze szerintem ez csak egy hirtelen fellángolás nála, így 2 hét alatt nem lehet ezt eldönteni, majd telnek a hónapok és kiderül. Semmit nem tudunk hogy alakul, egyelőre én végzem a mérlegképes sulit, közbe melózom, ebből ii eltartom magam. Ő melózik, annyit beszéltünk, hogy amíg nem megyek ki addig 2-3 havonta találkozunk, most én megyek ki hozzá július végén-augusztus elején pár napra. Aztán bízunk benne, hogy majd minden jól alakul. Ő a német nyelvet nem tudja, unokatesója tud pár dologba segíteni neki nyelvet illetően. Én 12 évig tanultam németet, de nem érzem,hogy meg tudnám magam érteni ha kimennék. Max. egy két alap dolgot. Most nagyon nekikezdtem, szavakat, mondatokat, kifejezéseket tanulni, de nagyon félek mi lesz. De ez van bele kellett ugranunk az ismeretlenbe, hogy valami alakuljon, mert itt Magyarországon semmire se jutunk ott meg legalább látunk reményt a változásra. És hiszem azt is, hogy olyan erős a kapcsolatunk, hogy addig amíg távol vagyunk ki tartunk egymás mellett.
204. kukucos
2013. ápr. 12. 11:27

Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot, mert a fiam él Londonban és emiatt érdekel a téma. Sajnos úgy tűnik, ott is fontos, hogy legyen ismerős valahol. Két hónapja él kint, bankszámlaszámot, mindent elintézett, állítólag jó a végzettsége - programozó matematikus - mégsem tud megfelelő állást találni. Alkalmi munkákból, többnyire rakodásból tartja fenn magát. Valahol olvastam, hogy a jelentkezéseknél nem igazán szabad őszintének lenni, mert akkor nem fog állást találni. Sajnos nála pl. ez lehet a másik probléma.

203. vikucka (válaszként erre: 201. - Aga1)
2013. febr. 23. 08:00

Igen, nagyon sok szó van, ami hasonlit, de más a jelentése. Pl. persze - észtül és finnül is ez azt jelenti, hogy seggbe. :)


Én jelenleg Tallinnban élek. Szeretek itt élni, és egyre jobban. Persze itt is nehéz, mert talán már irtam előzőekben, hogy itt nem lehet "olyan jól" keresni, mint pl. Angliában vagy Németországban, de ha valakinek normális munkája van, akkor kényelmesen meg lehet élni. :)

202. Aga1 (válaszként erre: 193. - Annie1130)
2013. febr. 22. 23:49
szia! Igen, tisztában vagyok vele, hogy kelet olcsóbb, csak az a 300 euró (amit a fiatalember irt) nagyon kevésnek tünt, azért kérdeztem meg. München mindig is drága volt,de az utolsó 2-3 évben még jobban felmentek az árak lakás téren, annyi pént kérnek el amennyit nem szégyellnek és még igy is nehéz találni. Irigylésre méltó, hogy ilyen olcsón béreltek :)
201. Aga1 (válaszként erre: 194. - Vikucka)
2013. febr. 22. 23:41
Sokat hallom a barátnömet észtül beszélni, nagyon hasonlit a finnre, de ezt te biztos jobban tudod :) Már találtunk szavakat is, amik a két nyelvben (észt-magyar) hasonlóan hangzanak, de te ezekkel is biztos találkoztál már. Melyik részen vagy? Barátnöm Pärnu-ból jön.
200. bnoi7525 (válaszként erre: 199. - Mazsinka)
2013. febr. 21. 15:48
Idehozott a szerelem. Aztan a szerelem ment en meg maradtam. :-)
199. Mazsinka (válaszként erre: 198. - Bnoi7525)
2013. febr. 21. 15:27
Szabad tudni, miért pont Ciprus mellett döntöttél?
2013. febr. 21. 15:01
Sziasztok, en Cipruson elek 5 eve mar. Az eleje nagyon nehez volt, mindig az, de ha megismered a helyet, akkor idovel konnyebb lesz. En egy pizzeriaban dolgoztam az elejen par honapig aztan sikerult bekerulnom egy hajozasi ceghez, ahol azota is dolgozom. Amit szeretek itt, hogy a tenger itt van az utca vegen. Amit nem, az az, hogy nyaron rettenetes hoseg szokott lenni.
2013. febr. 21. 13:03
Senki többet harmadszor? Szívesen olvasnék még sikertörténeteket!
196. ittmost (válaszként erre: 189. - 0e83a78045)
2013. febr. 20. 07:59
Köszönjük az ötleteket:)
2013. febr. 20. 07:41
Kívánom, hogy sikerüljön nektek! :)
194. vikucka (válaszként erre: 191. - Aga1)
2013. febr. 20. 06:03

Az észt emberek olyan kis egyszerűek. na nem pejorativ értelemben. Kicsit távolságtartóbbak ugyan, de csak az idegenekkel. Ha valakit megismertek, akkor még kedvesebbek, szivélyesebbek. Nem ilyen hőzöngős tipusúak. :)

Az észt nyelv: hát ööö, nehéz. Bár fél év alatt eljutottam alapszintre, mondjuk ehhez sokat is tanulok.

193. Annie1130 (válaszként erre: 188. - Aga1)
2013. febr. 20. 04:42

Szia!Mi Drezda mellett lakunk, itt 600-ért 2-3-4 szobàs, fullon felszerelt lakást kapsz.Mi speciel egy 4 szobásban lakunk,és ebben már a rezsi is benne van!


Itt, keleten jòval olcsòbb a megélhetés.Mondjuk a fizetések is alacsonyybbak, de nem annyival...


A barátnőmék Konstanzban laknak, a svájci határ közelében.3 hhònapig kerestek lakást, mire találtak egy másfél szobásat 850 plusz rezsiért...

2013. febr. 20. 00:29
191. Aga1 (válaszként erre: 165. - Vikucka)
2013. febr. 20. 00:24
Úgy örültem annak amiket irtál. Az egyik legkedvesebb barátnöm észt (Münchenben lakunk), igy kicsit ismerem a nyelvüket, kultúrájukat, szokásaikat. Ismerem a barátnöm családját, meg rajta keresztül több észt embert is, nagyon kedvesek. Minden jót kivánok és jó babavárást. :)
190. 0e83a78045 (válaszként erre: 188. - Aga1)
2013. febr. 20. 00:21
irtam.saarbrucken-trier-pirmasens.itt van:)és ennyi!!!!
2013. febr. 20. 00:19
188. Aga1 (válaszként erre: 61. - 0e83a78045)
2013. febr. 20. 00:19
Már ne is haragudj, de Németország melyik részén kerül egy kétszobés lakás 300 euroba, meg egy garzon 180 euroba? Mert Münchenben egy kétszobás kb. 700-800 euro, egy garzon meg kb. 500. A legnagyobb baj, hogy annyira lakáshiány van, hogy sokan azért mennek haza (akik itt próbálnak új életet kezdeni), mert egyszerüen nem találnak lakást.
2013. febr. 20. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook