Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicások S.O.S segítséget kérek.... fórum

Cicások S.O.S segítséget kérek.... (beszélgetős fórum)


1 2
21. Szaszy79 (válaszként erre: 17. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:28
3-6 hónapos kora között van a fogváltás. Valamelyik cica érzékenyebb erre, valamelyik meg sem érzi. Én is csak onnan tudom, hogy pont mikor megnéztem a fogacskáit, volt egy normál hegyes (régi), és volt mellette egy nagyon pici, majd pár nap múlva már csak az egyik volt meg. Persze azóta nagyobb lett neki :)
20. Simijako (válaszként erre: 16. - MártiBp)
2009. nov. 12. 09:26

Van mindenünk, kaparófa, játékok hada... bár a kaparófát marhára nem használja...megnézte, megszagolta és annyi...bár mást se kapar.

Ez a levendulaolaj jó ötlet, kipróbálom majd...

19. syria (válaszként erre: 14. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:25

A macskák nagyon öntörvényűek. Nehezen, de nevelhetők. Azt például hamar megtanulják, hogy sicc.

De még ha meg is tanulják a siccolások hatására, hogy nem szabad valahova menni, ha nem figyelsz rá, mindig fog próbálkozni.

Játsszál vele sokat, simogasd, hagyd az öledben dorombolni, dagasztani, attól megnyugszik.

Éjszakára zárd olyan helyre, ahol nem tud kárt tenni és elég távol van az alvóhelyedtől.

Az enyém (ő felügyelet nélkül csak az előszobában lehet, ahonnan az összes többi helyiség nyílik) azt találta ki, hogy azt az ajtót nyaldossa, ritkábban kaparássza, ami mögött vagyok. Na ez pl. a katedrálüvegen iszonyú hangos tud lenni éjjel. Ezért, ha nincs szívem kitenni, kosarastul berakom a fürdőszobába.

2009. nov. 12. 09:25
Az enyém csak már felnőtt korában került kapcsolatba virágfölddel, akkor már 4 éve benti cica volt, csak a szobámból nem mehetett ki (nagy szobám volt, nem kell sajnálni, saját fürdő stb.) aztán elköltöztünk új lakásba ahol már mindenhova mehet és itt lett gond a virágföld, nálunk néhány könnyű kis pofon, meg erélyes rászólás megoldotta, a leveleket is rágta. Éjjel pedig velünk alszik, eleinte sokat volt fent, játszott, mászkált, dorombolt, ahogy írtad, de aztán megszokta átváltott ember üzemmódba, és végigalussza az éjszakát. Mondjuk velem alszik mindig, de békén hagy, ha fázik, bemegy a takaróm alá :) kitartás, vagy tényleg, legyen inkább kinti macska :)
17. Simijako (válaszként erre: 11. - Szaszy79)
2009. nov. 12. 09:24

Lehet akkor nálunk is "fogas"dolog lesz ? :)


Azt mondta az állatorvos, hogy még kölyök cica, de tuti, hogy mielőtt kirakták szobacica volt, mert egyből tudta, hol az alom, tiszta volt, semmi bolha, és úgy jött-ment az emberek után. Rám is így ragadt rám a penny parkolóban. Beszállt a kocsimba, mikor én pakoltam, utána meg mint aki jólvégezte dolgát dorombolt az anyósülésen.

2009. nov. 12. 09:22
Én levendulaolajjal kenegettem körbe,amitől távol szerettem volna tartani.A kaparófa fontos,meg kell mutatni,hogyan használja.Ha használta,megdicsértem.Amikor rosszat tett,összesodort újságpapírt zörgettem,vagy rácsaptam vele.A virágokat szeretik,de le lehet szoktatni a földje kaparásáról.Időbe telik az átnevelés.Én beszélek hozzá,a hangsúlyból is tudja,hogy rosszat vagy jót tett.Most már elég csak rászólni,vagy csak ránézni.Nem lehet elég magasra tenni a virágokat,bárhol eléri.Fölöslegesnek is tartom.
15. Simijako (válaszként erre: 5. - Rozália)
2009. nov. 12. 09:21
Macskaalma természetesen van...úgy gondolom ez az alap...
2009. nov. 12. 09:19

Köszi a segítséget, mert már eléggé elkeseredtem. :(

Kutyusom is van, éjszaka ő alszik velem a szobában, azért se tudom beengedni a cicót. Már arra is gondoltam, hogy féltékeny.

A virágokba nem kakil bele, csak kikaparja a foldet, és a nagyobb gubicsokkal játszik. Különösen az tetszik neki, amelyik ilyen tőzeges földben van. Magasra nem tudom feltenni, mert nekem inkább ilyen nagy hatalmas cserepes virágaim vannak, a fikuszfára pl előszeretettel fel is ugrál, és dönti fel cserepestül. Szegény virág lassan már haldoklik.

13. andi6020 (válaszként erre: 5. - Rozália)
2009. nov. 12. 09:18
Ez most komoly???
12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:14

Szia!

Nekem rengeteg nagy virágom, van, feltenni nem lehet. Hiába az alom, a cica szívesebben megy homokra, földre. Én ezt úgy oldottam meg, hogy a cserépbe a földre nagy, úgynevezett kulékavicsot tettem. Ezek a kb fél ökölnyi kövek elég nehezek ahhoz, hogy ne kaparja ki a macsek.

A másik problémádra nincs ötletem, az én cicám a fiam ágyában van éjjel, és alszik.

2009. nov. 12. 09:14

Szia, mi is kiscicával küzdünk, de már semmi probléma vele.

Először a fürdőbe volt bezárva, csak ott lehetett. Nem tudtam mennyire szobatiszta, így ebből a célzattal tartottuk ott. Aztán 2-3 hét elteltével, beengedtük a nappali részre (amerikai konyhás), aztán a dolgozóba is, de eközben mindig 2-3 hét telt el, így nem volt az az érzése, hogy rögtön megkap mindent, de ha "jó", akkor egyre több mindent engedtünk meg neki.

Nos a virágok, igen, ezek csak a kokik (fejére kis ütés) hatására már nagyon ritkán legeli a szobanövényeket. Virágfölddel nem volt gondunk, de a macska wc-be sok almot teszek, így ott tud kaparászni.

Nyávogás ellen: valószínű azért nyávog, mert magányos, sok játék kell neki. Ne gondolkozz drága cuccokba. A mi cicónk odavan a zacskókért, papír, nylon, bármi jöhet neki. A legdrágább játéka egy svéd lakberendezési áruházban kapható patkány (500 Ft-ba kerül).

Remélem segítettem :)

Nálunk most van a fogváltása, így a kelleténél többet nyávog...játék közben is.

2009. nov. 12. 09:14
a virágföldről annyit ha egyszer odapiszkol a macsek mindig érezni fogja a saját szagát és továbbra is megengedi magának,hogy ott végezze el a dolgát.új cserép ,új föld.tapasztalatból mondom,hogy egy macska nagyobb gond mint egy gyerek.rengeteg kárt tud okozni a lakásban.
2009. nov. 12. 09:13
Ó ez teljesen ismerős :) Az én macsekom is ilyesmit csinál, bár szerencsére átalussza nagyjából az éjszakát, legalábbis játszani nem szokott, inkább jön és bújik és ezért nem lehet tőle aludni. Van, hogy hangos dorombolás közepette rámfekszik :) Igazából nem nagyon tudsz vele mit csinálni sztem. Virágokat alap, hogy el kell előle tenni :) A macskariasztók sem érnek semmit. Nem tudom mi lehet a megoldás :)))
2009. nov. 12. 09:13

Elkeserítelek, nem tudsz vele nagyon mit tenni. Neki ilyen a természete.

Virág: Én hurkapálcikákat tettem körbe a földbe, az elriasztotta. A nagobb virágokat lefóliáztam és néha szellőztettem a talajt a fólia alatt. vigyázz, mert ha nagyobb a cserép előszerettel használná WC-nek.

Éjszakázás: Próbáld elzátni olyan helyre éjszakára ahol nem zavar a nyávogása senkit, amikor rossz zárd oda. Okosak megtanulják gyorsan , ha rosszat tesz akkor azért büntetés jár.

Nekem van cicám az egyik teljesen nyugodt, a másik igazi éjszakai vadász ő éjszaka éber, rohangál ugrál-na rajtam ha engedném.

Sajnos számolnod kell vele, ha nem változik akkor kell egy új gazdit nézni neki aki megoldhatja, hogy ne a lakásban legyen. Persze garázsra srb gondoltam.

Sok sikert!!!!!

2009. nov. 12. 09:12

A mi cicánk néhány hónap alatt leszokott az ajtó előtti nyávogásról, bár, ha olyan neszeket hall, mintha felkeltünk volna, akkor rákezd:)

A mienk már 10 éves, de annyira nem okos, hogy rájött volna a kilincs funkciójára:) De lehet csak én gondolom így. Lehet, hogy amikor nem figyeljük jön-megy?

Virágföldre nincs ötletem.

6. Wecuska (válaszként erre: 1. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:11
szia.a mi cicánk pont ilyen.most volt 8 éves.nagyon ragaszkodik hozzád azért csinálja.vagy megszokod,hogy mindig a közeledben van,vagy elajándékozod.ivarérett már?lehet ha ivartalanítanád jobb lenne a helyzet.mi hazaadtuk Anyuéknak pár hónapra.ott kedvére mászkálhatott fiúzhatott.teljesen megnyugodott.ki akartuk vágatni de inkább ezt a megoldást választottuk.ha benti cica és nem akarod ivartalanítani akkor vannak nagyon jó fogamzásgátlók amitől nyugis lesz.
2009. nov. 12. 09:05
Macskaalom....
2009. nov. 12. 09:03
Húú..ez gázos, de azért kitartás. Lehet, hogy sokat volt egyedül és a társaságodra vágyik:)Amúgy nincs hasznos ötletem, nálam a macskának kint a helye, meg a kazánházban(ahol jó meleg van)
2009. nov. 12. 09:01

Szia Simijako,

Amikor nekem volt kicsi a cicám uezekkel a problémákkal küzdöttem.

Én egyszerüen nem foglakoztam vele, előbb-utóbb megtanulja, h hol a helye.

A virágokat sztem jobb ha minél magasabbra teszed, mert arról leszoktatni nem lehet.

Esetleg vegyél neki kaparófát.

2. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Simijako)
2009. nov. 12. 08:59

tedd ki a hóra..:)

na viccen kívül,kölyök macska még???

2009. nov. 12. 08:55

Sziasztok!


Kb 2 hónapja találtam egy Cicát, és bizonyos dolgokról egyszerűen nem tudom leszoktatni. Mivel nem volt még cicám, csak kutyáim vannak fogalmam nincs hogyan kellene egy kicsit megnevelni.


A következő a probléma:


-kikaparja az összes virágföldet a virágaimból (már vettem neki macskafüvet, lefújtam a virágcserepeket macskariasztóval semmi hatása nem volt.)


- estére kizárom a hálószobából mert nem lehet tőle aludni, de éjszaka többször odaül az ajtó elé, és nyávog, vagy szabályosan nekiront az ajtónak. Arra már rájött, hogy az ajtó kilinccsel nyílik, és arra ugrál fel. Borzasztó idegesítő, mert egy éjszaka többször is megcsinálja, és minden alkalommal tulajdonképpen felriadok, mert olyan, mintha valaki betörné az ajtót. Próbáltam már ilyenkor beengedni, de vagy rám mászik és játszani akar, vagy csak magában ugrál a szobában valamilyen játékkal és nyávog. Ha megetetem az se jó neki, ha megsimogatom és visszarakom a helyére akkor 5 perc múlva újra elkezdi.


Segítsetek, hogy milyen praktikával tudnám eről leszoktatni, mert már kevesebbet alszok, mintha kisbabám lenne, egy ájszaka 5-6-szor felkelt....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook