Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Cicaharc a munkahelyen? fórum

Cicaharc a munkahelyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Érdekes73)
2022. aug. 13. 12:47
Az nekem is az agyamra megy itt az új helyen. 😳 Ki szoktam menni felmelegedni. Pedig az irodában altalaban nem megy, a folyosórol jön be
2022. aug. 13. 11:09
Már nagyon rég dolgoztam olyan helyen ahol tényleg "normális" kolléganők voltak. 5-10 akárhány évvel ezelőtti kolléganőkkel ha összefutok örülünk egymásnak , beszélgetünk a mostaniakhoz ( a legtöbb bunkó és carkeverő )meg hozzá se szólok csak ha muszáj :( Szóval szerintem addig jó neked minél kevesebb ember tudja a cart keverni körülötted.
66. Érdekes73 (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 13. 11:03
Engem a klímával gyilkolnak :(
65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Érdekes73)
2022. aug. 13. 09:33

"Zajok"? 😂😂😂😂😂😂😂


Ez a köhögés csaj az elodomet az ideosszeomlasig kicsinálta! Nem kívánom senkinek H ilyet átéljen hosszú távon!

64. Érdekes73 (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 12. 22:32
Ezek szerint a zajok csinálnak ki. Akkor tényleg füldugó a megoldás.
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Syria)
2022. aug. 12. 12:28

Mondok jobbat:


Dolgoztam nemrég egy helyen, ahol mindössze másfél évig voltam, ebből 8 hónapig ültem csak egy irodában a kolléganőmmel, mindössze heti 2-szer, mert úgy jöttek ki a home office napok, hogy mindig máskor voltunk bent, hogy esetlegesen ne fertőzzük össze egymást.


Tehát alig találkoztam vele, de "kicsinált". Ha jött egy nagyobb stressz, határidőre kellett dolgoznunk, márpedig szte mindig így kellett, FOLYAMATOSAN KÖHÖGÖTT, KRÁKOGOTT, KAPARTA A TORKÁT! De folyamatosan!


Miután elmúlt a stressz, a feladatokat letudtuk, elmúlt ez. Mire rájöttem, hogy TIK-kel, már én is kikészültem és fel tudtam volna rúgni. Sokat kellett hanganyag alapján is gépelnünk, (utáltam) de soha semmit nem hallottam belőle szinte, inkább itthon csináltam a home office napjaimon.


Nem tudom melyik rosszabb, a mostani órás szitum, vagy ez. :DDD


Régóta dolgozok irodában, 16 éve, de ennyi hülyét még nem láttam egy rakáson, mindig normálisokkal ültem, mindig.

62. syria (válaszként erre: 59. - Soufflet)
2022. aug. 12. 12:20

Az első munkahelyemen egy kb. 5*10 méteres hodályban minden elválasztó nélkül dolgoztunk vagy húszan, számítástechnikai szervezők, programozók. Az egyetlen zavaró tényező a cigizés volt, de a többi nemdohányzóval együtt kibírtuk, mert kb. 4 méter volt a helyiség belmagassága. Senkinek nem jutott eszébe pl. rádiót hallgatni, mindenki a munkájára koncentrált, mások telefonálgatásait pedig képesek voltunk ignorálni.

Később többször kerültem 2 személyes irodákba, ahol évekig minden rendben ment, jól elvoltam a kollégáimmal. (Godolom, szerencsém is volt.) Aztán beraktak egy 5 személyes irodába, ott elszabadult a pokol. Ketten állandóan rádiót hallgattak, ketten állandóan hosszasan és fennhangon telefonálgattak. A kb. 25 négyzetméteren elviselhetetlen volt még úgy is, hogy a négyből kettő fülhallgatót használt. Semeddig nem bírtam. A sarkamra álltam és pillanatok alatt elértem, hogy a másik kettő is fülhallgatóval unatkozzon, ha éppen nem volt elég munkája. 😀 Ha másik osztályról bejött valaki, röhögött azon, amit látott: ül négy ember a fején fülhallgatóval, az ötödik meg önfeledten csépeli a klaviatúrát fülhallgató nélkül. 😁 (Se azt, se a füldugót nem tűröm.) Azt kezdték híresztelni, hogy diktátor vagyok. 🤣 Pedig nem vagyok az (nem is szeretnék lenni 🤣), csupán feltettem egyenként a renitenseknek a kérdést: hogyan éreznéd magadat, ha X kolléga hardrockot, Y kolléga mulatós zenét, V kolléga operát, Z pedig riportműsorokat hallgatna? Ez hatott, magukba szálltak, nem kellett hozzá főnöki segítség. Viszont kellett némi intelligencia a részükről.

61. Soufflet (válaszként erre: 60. - Soufflet)
2022. aug. 12. 03:33

megkertem. legkozelebb a fonok fogja.. Ha nem csinalna a folottese, es igy tivabb.


En nem fogok roman mulatost hallgatni.

60. Soufflet (válaszként erre: 59. - Soufflet)
2022. aug. 12. 03:31
ha en a hujjjjjjjjjjje kollegamnak megmondom, hogy a "mulatos" roman szar zeneje az agyamra megy, neha nem kapcsolja ki.
59. Soufflet (válaszként erre: 54. - Syria)
2022. aug. 12. 03:28
Piti ugy, de pont azert ki mas tegye helyre?
58. Érdekes73 (válaszként erre: 57. - L.luiselotte)
2022. aug. 11. 20:58
Akkor szerencséd volt most már a munkahelyeken az ilyen sunyi carkeverőket pátyolgatják.
2022. aug. 11. 12:10

Egyszer belémkötött egy l5 évvel fiatalabb jogásznő, azt szerette volna, ha ő kapjaa meg a megbízást.Néhányszor belémállt, én nem az FInek ajánlott fondorlatos megoldásokat választottam, hanem egyenesen, köntörfalazás nélkül megmondtam neki, amiben nincs igaza, kussoljon.

Nemsokára elhúzott másik munkahelyre.

Szerintem az egyenes beszéd célravezetőbb, ha kellemetlenebb is, mint a ráutaló magatartás. Az ilyeneknek nem kell annyira kimélni a lelkivilágát.

Nekem ez a stratégia egész életemben bejött.

56. syria (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 11. 11:59
Szívesen. 😀 Állj a sarkadra, és számolj be, hogy sikerült-e megvalósítani!
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Syria)
2022. aug. 10. 21:47
Nagyon köszönöm a tippet!!!
54. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 10. 20:57

Tényleg gáz ilyen, lényegében piti ügybe bevonni a főnököt, de nem látok más megoldást.

Bevinnék egy olyan faliórát, ami nem kattog. A fönök, és a másik kolléganő jelenlétében megkérném a baromarcút, hogy végleg cseréljük le a kattogósat, mert kettőnket zavar a feladatokra való koncentrálásban. Ha nem egyezik bele, az egyenértékű annak tanúk előtti beismerésével, hogy az órához nem azért ragaszkodik, hogy az időt nézegesse rajta, hanem mert élvezi, hogy számotokra kellemetlen a kattogás.

Ha megtörténik a csere, félő, hogy ki fog találni mást a bosszantásra. Ha nem történik meg a csere, marad az óra valamilyen módon történő elhallgattatása, likvidálása; – plusz az ábránd, hogy leáll a piszkoskodással.

53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Érdekes73)
2022. aug. 10. 20:10
Egyetértek és sztem sem. Vannak más bosszantó dolgai is. De ez mindent visz.
52. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 10. 18:11
Szerintem heti 2 napot nem nehéz csendben füldugóval vagy fülhallgatóval eltölteni. De sosem lesz nyugtod tőle .
51. Napsugár8 (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 10. 15:57
Egy szemtelen legyet, szúnyogot akartál levadászni a partvissal, és véletlenül az órát találtad el. Sajnálod, hogy leesett, és elgörbült a mutatója.
2022. aug. 10. 09:36

Nyugi ez is megvan, a mezesmazosdi ;) azt hiszi milyen jóban vagyunk 🙂


A sunyi módszer nem az ő módszere, túl buta hozzá. Az övé az óvodás, gyerekes módszer.


Csak tudod unom már, én dolgozni szeretnék, nem ilyen pitiáner dolgokkal foglalkozni. Nekem ez nem szint, de kezdeni kell vele valamit, mert a hülye p.csa az agyamra megy.

2022. aug. 10. 07:39

Nem kell ordenárénak lenni, csak keménynek.

Rendben, jöjjön az ő módszere. Bár mintha azt írtad volna, hogy nem süllyedsz le az ő szintjére.


De van más módszer is, ha nem akarsz kiállni magadért. Hosszadalmas, de úrinő maradhatsz. Szelídítsd meg. Legyél vele olyan kedves és barátságos, hogy megkedveljen, és tekintsen a barátjának. Úgy már nem akar majd az őrültbe kergetni, és keres magának más célpontot.

2022. aug. 10. 07:20

Sztem lehet ezt máshogy is ;) nem kell hozzá ordenáré stílus. Mondom, azt próbáltam már, csak olaj a tűzre, egyből visszarakta, ahogy volt lehetősége 😂😂😂


A sunyi módszer következik.

2022. aug. 10. 07:10
Mindig az "intelligens", szelíd, szolid emberek szívnak. Aki primitív, az nem ért csak a primitív válaszból. De te tudod, hogy neked mi a fontosabb, kedvesnek maradni, és tovább szívni, vagy egyszer keményen kiállni magadért, és letudni a problémát.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Érdekes73)
2022. aug. 10. 06:54
Sztem ez is benne volt az elődöm elmeneteleben igen, de biztos más is. Nem tudok másik szobába menni, mert két szobánk van, az egyikben mi ülünk, a másikban a főnök egyedül. Az a szerencse, H csak két napot kell bent lenni, a többi home office.🙏
45. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 9. 22:35
Ha az elődödet kiszekálta akkor se nem rendes se nem jólelkű.Az ilyennél sajnos a hallgatás és a füldugó nem segít.Leveheted a zajos mutatót de vszínű kitalál majd újabb ökörséget hogy hecceljen. Másik szobába költözés ?
44. Amaunet (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 9. 22:10

Soha nem közölném vele, hogy ez az óra engem bosszant. 1-2 hét és elromlana.

Nem csinálnék ebből látványosan problémát, hiszen a kolléganőd épp ezt akarja elérni.

Lépj át rajta! Ne lássa, hogy idegesít! Légy kedves hozzá!

43. Imisz
2022. aug. 9. 19:23

Amúgy a topic címére: ez már nem cicaharc, hanem átmegy Karmok harcá-ba :)

(bocs)

42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Tádámmm)
2022. aug. 9. 19:18
Köszi a tippet, megnézem lehet-e kivitelezni.
2022. aug. 9. 18:50

Én csak levenném róla a kattogó másodpercmutatót. Többet nem kattogna és óra is lenne.

Macska miatt kellett hasonló megoldás, azóta nem piszkálja az órát.

40. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 9. 17:16

Persze, hogy nem törheted össze. Eszedbe se jusson, más tulajdonában szándékos kárt okozni!

De a véletlen malőrök, bár bosszantóak, de néha-néha előfordulnak. :))

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Napsugár8)
2022. aug. 9. 16:35

🤣🤣🤣🤣


Egy rohadt hangosan kattogo falióra, én meg ilyet nem láttam. És idegesítő. Mikor próbálsz gondolkodni és a csönd közepette kattog,mint az állat.


Ez az övé, o hozta be, nem törhetnem össze 😂

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook