Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica kertes házból lakásba... fórum

Cica kertes házból lakásba... (beszélgetős fórum)


1 2
2017. márc. 16. 14:56
szerintem hozzá fog szokni, itt a lényeg az alomhoz szoktatás lesz ha eddig kint ment WC-re a cica. A másik ha emeletre költöztök nagyon vigyázz könnyen kizuhan az ablakon tetessetek fel rácsot ahol esetleg kieshet (nagyon sok cica kiesik az emeleti ablakokból) De más gond szerintem nem lesz, hozzátok ragaszkodik nem a helyhez.
13. esto70 (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2017. márc. 16. 09:34
A pórázhoz már próbálom szoktatni, de nagyon kiakadt mikor rátettem. Egyenlőre csak szoktatni próbálom a neki idegen cucchoz. Eddig sikertelenül..:-(
12. 1108 (válaszként erre: 10. - Esto70)
2017. márc. 16. 09:28
Ez a virágcserepes eset az átmeneti időben történt.
11. 1108 (válaszként erre: 9. - 1108)
2017. márc. 16. 09:23

Úgy találtam hogy pontosítok:

"csak neki" azt jelenti, hogy nem ültettem bele növényt, lent van, nem az erkélyláda magasában.

Viaszos vászon van a tepsi alatt, így könnyű karban tartani a környezetét.

10. esto70 (válaszként erre: 9. - 1108)
2017. márc. 16. 09:19

Az én cicusom ha kinn van, akkor is bejön elvégezni a dolgát. Olyan mint ha csak a megszokott helyen tudna wc-ni..:-) Még soha nem piszkított máshova. Éjjelente velünk alszik, de megy ha dolga akad..

Remélem megszokja a lakát. Állítólag vannak szoktatást segítő aromák kimondottan cicáknak..

9. 1108
2017. márc. 16. 09:02

Az én cicám a kertben végezte a napi wc-s rutint, amikor bekerült az emeleti lakásba emiatt gond volt vele. Persze volt neki cica wc és előre beszoktatás, de úgy gondolta hogy a virágcserépbeni föld alkalmasabb lenne.

Tettem csak neki egy kiszuperált tepsiben földet az erkélyre, és ha jelezte hogy kimenne, kiengedtük és hagytuk áskálódni. Most már benn végzi a dolgát, de ha kéri mehet ki is. Nagyobb a nyugalom, és nem kell a virág alatt cserélgetni a földet.

8. f52a0b4925 (válaszként erre: 5. - Esto70)
2017. márc. 16. 09:02
Azóta már két másik cicánk van és kétlaki életet élünk. A cicák nyáron kertesházban télen a lakásban vannak. Mindkét helyen nagyon jól érzik magukat. Alkalmazkodnak azonnal
7. esto70 (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2017. márc. 16. 08:53
Megfordult a fejemben, hogy mellé egy másik cica. Lakásban lenne hely kettőnek is. Sokat játszunk vele. Imádja, ha délutános műszakból hazaérve alufólia golyót dobálunk neki. Na akkor futkozik mint egy őrült. 4-5 eldobás után már elterül a padlón, és lenyugszik..:-)
6. csgybzs (válaszként erre: 5. - Esto70)
2017. márc. 16. 08:50

Ezt is akartam javasolni, de ez nem mindenkinek fér bele.

Gondolom már ivartalanítva van.

A szeretet a legfontosabb neki is. Az én örökmozgó cicámat 4 hónaposan találtuk az erdő szélén kidobva, azóta is menne világnak. De ha jól le van mozgatva, (napi fél óra aktív futkosós játék labdával, tollas bottal, lézerrel), akkor simán elvan, mint a befőtt.

Esetleg - nem tudom mekkora lesz a lakás - javasolnék egy másik cicát mellé. Nálunk nagyon jó, hogy ketten vannak, szórakoztatják egymást míg dolgozunk, bunyóznak, kergetőznek, mosdatják egymást, levezetik az energiákat.

5. esto70 (válaszként erre: 4. - Csgybzs)
2017. márc. 16. 08:39
Sajnos erkély nem lesz, de tervezem, hogy pórázon leviszem. Persze ez is szokás kérdése lesz. Nagyon szeretjük a cicust, ezért nem is szeretném másra bízni. Szerintem hozzánk ragaszkodik és nem a házhoz. Hét közben sokat van a házban, mert ha dolgozni megyünk bezárjuk, nehogy valami baja történjen..
2017. márc. 16. 08:30

Ha lesz teraszotok, akkor semmi gáz, tud majd nézelődni, napozni, "vadászni".

Szerintem csak lakásban tartani a macska habitusán múlik, hogy lehet-e. Nekem az egyik cicám a teraszra is alig jár ki, a másik viszont sokkal tovább is menne, ha lehetne...

Van amelyik cica tökéletesen tud alkalmazkodni, van amelyik nem szokja meg sajnos, egyszerűen bedilizik. Az ő viselkedésén fogjátok majd látni, hogy bírja-e.

Remélem lesz erkély! :)

3. f52a0b4925 (válaszként erre: 1. - Esto70)
2017. márc. 16. 08:22
Mi is voltunk így. Szinte észre sem vette. Hozzánk ragaszkodott nem a helyhez... pár évet volt kerti cica aztán lakás cica..
2017. márc. 16. 08:18
Szerintem gyorsabban hozzá fog szokni, mint fordítva. Sajnálom, szegénykét, mert korlátozva lesz a szabadsága, de én is vinném magammal. Nálunk szerencsére fordítva volt. Igaz, így mindig rettegek, hogy kint ne történjen vele semmi baj, hiszen messzire elcsavarog.
2017. márc. 16. 08:15

Sziasztok!

Hamarosan kertes házból lakásba költözünk, és van egy 1 éves cicánk akit természetesen vinni szeretnénk magunkkal. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy mennyi idő míg hozzá szokik, vagy egyáltalán hozzá lehet szoktatni?? Alapjában véve benti cicus, de elég sokat jár ki. Segítséget és ötleteket szeretnék kapni, hogy a cicámat a lehető legkevesebb trauma érje..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook