Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapestről falura költözés. Mit gondoltok? fórum

Budapestről falura költözés. Mit gondoltok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. szept. 8. 11:35
Ez jó amit írtok, hogy a lakást megtartani és kiadni. Ott meg venni. Csak akkor hitelt kellene felvenni.
16. Crush80 (válaszként erre: 14. - Mézes-Krémes)
2020. szept. 8. 11:31
Jokat irtal neki, en is pont ezt tanacsoltam volna. :)
2020. szept. 8. 11:29
Köszi a válaszokat. 50 km Pesttől, kb 1 óra kocsival. Én elég otthon ülő tipus vagyok inkább a kertben üldögélnék mint moziba járnék.
2020. szept. 8. 11:27

Neked kell tudni, hogy te milyen típus vagy. Esetleg egyelőre jegelhetnéd a témát, és lejárogathatnál oda minél sűrűbben. Ha tetszik az ott lét, és tényleg el tudod képzelni, akkor esetleg megnézhetnéd, hogy találsz-e munkát. Ha igen, akkor mit, mennyiért?

Még költözés esetén se biztos, hogy eladnám a lakásomat. Azonnal legalábbis semmiképpen. Talán inkább bérbe adnám, és bérelnék én is falun. Ha lehet, akkor biztosan olcsóbban tudsz ott bérelni mint itt kiadni.


Azért nem égetnék fel egyből mindent, max ha annyira bejött a dolog.

13. globus
2020. szept. 8. 11:25

Milyen messze van Bp-től?

A falusi létet gondold meg jól, nem annyira kényelmes, ha hozzászoktál bizonyos infrastruktúrához. Pl. nincs olyan minőségű bolti ellátás, élelmiszer-ruházat, nem olyan egyszerű csak úgy "beugrani valamiért", ha elfogy. Akármekkora udvarod, kerted lesz, azzal muszáj foglalkozni.

12. Bichi
2020. szept. 8. 11:23

Ha van affinitásod a vidéki életre, akkor miért ne?

Hülyeség ezt mástól megkérdezni, mert én például el nem tudom képzelni, hogy falun éljek, tehát ezt csak te tudhatod.

Mondjuk az sem lényegtelen kérdés, hogy hány éves vagy...

2020. szept. 8. 11:23
Attól függ, hova. A keleti fertályra semmiképpen.
2020. szept. 8. 11:21

Falura sosem költöznék.Nekem túl nyugodt csendes,nem Nekem való.Bármit akarsz venni,intézni sokkal bonyolultabb,főleg ha nincs autód.

Nekem kín szenvedés lenne az biztos.

2020. szept. 8. 11:17

Én is Budapesten születtem és ott nőttem fel, de nem Budapestre vágyom a faluból, ahová költöztem.

A szívem szerinti falut kellett volna választanom, de a házvásárláskor szempont volt a Budapestről való könnyű megközelíthetőség. A szeretett falum pedig messzebb van.


Én talán megtartanám a pesti lakást, ha lehetne, és úgy vásárolnék mellette falusi ingatlant. Azaz elodáznám a döntést.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 11:11

Biztosan nem!

Az meglehet, hogy nyáron 1-2 hétre "nyaralni" lemennék hozzájuk, és ők ugyanígy ha Pestre akarnak jönni, megszállnának nálad, de a lakást és a munkahelyet nem adnám fel.

Munkalehetőség, kapcsolatok, stb. stb. szempontjából egy kis település Pesthez képest szóba sem jöhet. Ott születtél, ott nőttél fel, sohasem éreznéd jól magad egy kisebb településen.

2020. szept. 8. 11:10

Merre lenne az a vidéki falu? Van a közelben munkalehetőség?

A lakás árából ott valószínűleg tudsz venni egy takaros házat, lenne udvar, kert.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 11:04
Mondjuk hol van az a falu, az sem mindegy.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 11:04
Ha lenne ott munka, akkor igen.
4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 10:58

Nem.

Ideköt a munkád és a lakásod.

Ott lenne olyan munka, ami megfelelő?

Hiába élnek ott az unokatesók, nekik is megvan a saját életük.

Mennyi idős vagy?

2020. szept. 8. 10:56
Kizárólag akkor, ha munka nélkül is jól megélnék.
2. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 10:54
Soha!
2020. szept. 8. 10:52

Budapesten élek születésem óta. Édesapám rég meghalt, édesanyám nem régen. Itt a városban 2 barátom van, pár haverom, ismerősöm. Meg a munkám és a lakás. A nagynénéim, unokatesók, keresztfiamék mind vidéken laknak. Hívogatnak mind, hogy költözzek le.


Ti költöznétek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook