Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapestről falura költözés. Mit gondoltok? fórum

Budapestről falura költözés. Mit gondoltok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. forrest2010 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 9. 16:00

... mi még feleannyira sem lakunk Pesttől , de 1 óra az semmire se elég ! hol itt áll be a közlekedés ? hol ott a dugó !!! rengeteg az autó Pesten ! volt h a férjem 1 óra alatt nem ért be a János-kórházba :( :(


... van itt néhány Pestről ideköltözött család , az egyiken kiakadt a szomszédja mert ha leesik a hó ? akkor hajrá , lapátolni kell ! de ők inkább a fal meleltt tapostam 1 nyomvonalat és a 2 szülő + a 3 gyerkőc azon mentek végig , egyiknek se akaródzott havat lapátolni ! 1 kertesházba ha el van végezve akkor lehet üldögélni !!! de többnyire sosincs elvégezve minden ! mindig akad valami tennivaló , pláne ha még kerted is van ! pláne ! ha még segítséged sincs :(

46. Auróra2010 (válaszként erre: 41. - Napsugár8)
2020. szept. 9. 15:53

Nemcsak a munka miatt nem mennék. Megszoktuk a szinházat, mozit, bármikir bármit meg lehet vásárolni, orvosi ügyelet ( bármég nem volt rá szükség ) eü intézményyek, iskolák szórakozási lehetőségek korlátlanul kéznél vannak.

Őszintén szólva nekem hiányoznának, ismerm a vidéki életet, korlátaival együtt, nem tenne boldoggá hogy állatokat tarthatok, amikor a termékeket terményeket bármikor meg tudom vásárolni a szupermarketekben

45. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Globus)
2020. szept. 9. 15:52
... a télen , mikor leesett 1 kis hó és a hegyen leálltak a csodaautók az egyiknek a gazdája majdnem nekiment a hókotrónak h hol a fenébe volt ?! neki lekéne jönni a hegyről !!! ... csakhát nem 1-2 utcából áll a falu !!!
44. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Selena78)
2020. szept. 9. 15:48
jó nagy falu lehet,mert itt egymás után zárnak be a kisboltok.az árak az egekben,a nagy kert csak átok,akinek van,az is csak füvesíti.
43. forrest2010 (válaszként erre: 41. - Napsugár8)
2020. szept. 9. 15:47
... Buda mellett lakunk , a fiam sok éven át bejárt Pestre dolgozni , naponta 3 órát utazgatott , mert az 1 dolog h ha minden azonnal jön , akkor csak 1 óra lenne , de itt várni , ott várni :( naponta az rengeteg ! még az 1-1 óra is !
42. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 9. 15:44
... attól függ hova ? itt a faluba sokan amikor nyugdíjasok lettek eladták a házukat , megoldották a gyerekeik lakhatását / akinek még nem volt megoldva :) / az itt eladott ház töredékéért vettek vidéken 1 házat és a maradékból gyöngyen élnek ! de amíg dolgozni kell jobbak a lehetőségek Budapesten ! ha a munkád esetleg oda köt , én nem mennék vidékre ! ha a gyerekeim középiskola környékén vannak , akkor se mennék !! mert utána elutazgathatják a megmaradó összeget ! nyaralót + ? minek ? ha van rávalód akkor mehetsz belőle minden alkalommal másfelé ! nem kell ide-oda rohangálni füvet nyírni + egyebek ...
41. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Auróra2010)
2020. szept. 9. 15:00

Írtam az elején, még a 8. hsz-ben, hogy vidéken a munkalehetőség sokszor korlátozottabb, mint Pesten.

Erre írták, hogy olyan kis falu, amely 1 órás autózás távolságra van, tehát be tudna járni dolgozni Pestre. Nyáron még jó is,... én sem mennék, nem adnám fel a pesti lakást, munkahelyet, akármit a falun élő rokonság kedvéért.


Lehet őket akár minden hétvégén meglátogatni, mégis kevesebb törődéssel, fáradsággal jár, mint naponta ingázni falu és munkahely között.

2020. szept. 9. 08:52
Én nem mennék.
2020. szept. 9. 08:40

ha már eddig "városi lány" voltam, nem szeretnék falura költözni. A családom tagjai foglakozásukat csak városi környezetben tudják gyakorolni.


Eddig mintha nem lett volna szó arról a topicban, hogy a városi vagy falusi élet mennyire függ a munkakörtől.

2020. szept. 9. 07:53

Fiam és a (leendő) menyem januárban költöztek le Budapestről vidékre, 230 km-re Budapestről. Felújították a nagyszülői házat, elindították a lovardát, lovasoktatást...

Fiam még feljár Budapestre dolgozni, havi 10 napot, szerintem max. egy évig.

Nem mennének vissza.

37. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 9. 07:02

Sokat voltál a rokonoknál? Tetszett, ahogy, ahol élnek? Talán menj el 1 hétre, tudd meg milyen szolgáltatások, lehetőségek vannak a faluban. Csak a rokonok miatt ne költözz! Nekik megvan a saját életritmusuk, képzeld el, neked hogy jönne az be. A rokonok csak kis ideig lesznek melletted, aztán mindenki végzi a maga dolgát.

Esetleg rábeszélnének, hogy tarts tyúkot, termessz zöldséget, nem tudom, hogy állsz ezekhez.

Mi csak a város közepéből jöttünk a város szélére, volt aki sápítozott, hogyhogy nem tartunk tyúkokat, nincs zöldséges kertünk.

Lényeg: ne a rokonok miatt tedd, amit választasz!:))))

36. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2020. szept. 8. 21:08
Vagy felül a villamosra, és nem araszolgat a hatalmas dugóban.
35. pteri
2020. szept. 8. 21:06
Én nagyvárosban lakom, de inkább falura költöznék,mint Budapestre. Szerintem ott is találsz 2 barátot, pár havert, még könnyebben is. Talán munkát is falu és Bp.között félúton. És tarthatsz kutyát. Akit nem a betonon kell sétáltatni. Jobb a levegő. Közvetlenebbek az emberek. A faluban sem kell a szélére költözni. Közel a központhoz kényelmesebb. De Te tudod, mi kell ,hogy jól érezd magad!
34. Guruljka (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 20:46
Ha mégis programra vágynál, Pesten belül is autóznál/utaznál esetleg egy órát egy program kedvéért.
2020. szept. 8. 20:43
Én is vidékre költöztem Pestről, nagyon vágytam már a zöldre, csendre, jó levegőre. Imádom azóta is, egy percig sem bántam meg. Nagyon sok dolgot meg kellett már oldanom, amire nem számítottam, de épül, szépül minden, és minden a 2 kezem munkája. Bp-en dolgozom, de nekem olyan jó volt a karanténban. Nagyon élveztem, hogy egyszerre annyi időt otthon tölthettem.
32. bozsu55 (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2020. szept. 8. 16:13
Örülök a tervednek! Sok-sok csibéd, tyúkod legyen!
31. Lávli* (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2020. szept. 8. 14:35
Ezért nem tőlem kell bocsánatot kérned.
30. selena78 (válaszként erre: 27. - Selena78)
2020. szept. 8. 14:27

Na még azt kifelejtettem, hogy mifelénk is egyre gyakoribb a jelenség, hogy a fiatalabb generáció kivonul a városból. Vagy falura, vagy csak a város végére, ami szerintem szörnyű, mert nincs ott semmi.


De ők ott jól érzik magukat, és ahogy látom, idővel a város utánuk megy.


A keresztlányomék öt éve eladták a városi házukat és kiköltöztek a semmibe, ahol tényleg nem volt más, csak derékig érő gaz, por vagy sár. Na és épülőben levő szép házak.


Azóta elkészültek a házak, a kertek, utak épültek, üzletek költöztek a közelbe.

29. fincsi5 (válaszként erre: 18. - Lávli*)
2020. szept. 8. 14:26

A halottaskocsi már mindegy. DD


(bocsi)

28. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 14:15

Vagyis 1 órával korábban kellene indulnod a munkába, és 1 órával később érnél haza. És ezt a napi 2 órát levezetni kocsival esőben, hóban, sárban és jégen!!! És ha a kocsinak valami baja van, vinni kell szerelőhöz, akkor mivel tudsz bejutni a városba??? Azt is nézni kell, gondolni kell a télre is! És bizony, ha kert van, akkor azt gondozni kell, mert különben minek van. Ha nem termelsz benne semmit, akkor pedig a füvet kell nyírni, különben elönti a gaz...


Jók amiket a többiek írnak, és igaz is, de nézni kell a dolgok másik oldalát is, mert az élet nem mindig happy!

2020. szept. 8. 14:13

Én nem hiszem, hogy ebben tanácsot lehet adni bárkinek. Ahány ember, annyi féle, és mind másként képzeli, hogy hol és hogyan jó élni.


Én ugyan nem Budapesten élek, hanem egy erdélyi nagyvárosban, de én ízig-vérig városi ember vagyok, én megőrülnék falun.


A gyerekeim viszont Budapestről költöztek falura, miközben Pesten dolgoznak továbbra is, a zunoka is ott jár iskolába.


Szerintem az életük jó részét közlekedéssel töltik, de úgy tűnik, nekik megéri. Én ugyan nem is értem, miért jó nekik, nekem nem lenne jó, de én nem vagyok ők.

26. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 14:11
Nincs az az isten!
25. globus (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2020. szept. 8. 12:52

Én 14 évig falusi voltam, aztán megyeszékhelyi. Visszajárunk falura heti rendszerességgel, de örömet okoz a visszajövés :D

Ha Pestre megyünk, onnan is. Jó a város, de Pest már "sok".

24. 0c4eeadbce (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2020. szept. 8. 12:43
Kecskèt èn is szerettem volna.
23. Bless the child (válaszként erre: 21. - Bozsu55)
2020. szept. 8. 12:39

Az állatimádatunk is közrejatszik a váltásban. Szeretnék pár tikot is😀

Szelina minden vágya egy kecske.

22. Amaunet (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 12:23

Béreld ki az egyik rokonod egyik szobáját 1-2 évre! Járj be onnan dolgozni!


Megtapasztalhatod, hogy milyen a vidéki élet, esetleg gyűjthetsz egy házikóra (önrészre).

Egy szobát bérelni csak olcsóbb, mint egy egész házat és közben a rokoni kapcsolatokról is meggyőződhetsz mennyire megbízhatóak, tartósak.


A lakást, mindent feladva nem költöznék.

21. bozsu55 (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2020. szept. 8. 12:17
Burcikának is lesz mozgási lehetőség, Néró még egerészhet! 👍🐀🐕🐈
2020. szept. 8. 12:12
Mi városból megyünk falura. Igaz, 7 percre a városunktól. Én megcsömörlöttem a panelléttől.
19. andi6020 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 12:10

Az tökéletes. Nincs messze.

Ott bėrelni, nem venni, és akkor nem kell hitel. A pesti lákåsod kiadásából származó bérleti díjból még marad is.

2020. szept. 8. 12:05
Az se mindegy, van-e orvos, mennyi idő alatt ér oda mentő.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook