Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapesti ötvenesek és bárki... fórum

Budapesti ötvenesek és bárki... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
7737. Maruszja
2012. nov. 16. 12:19

Sziasztok! Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! Nekem ugyan mindegy, hog hétfő van, vagy péntek, mióta itthon vagyok tök egyformák a napjaim.


Örülök, hogy túl vagy a felülvizsgálaton, remélem jók lesznek az eredmények. Annak is örülök, hogy a kisunokád is jól van.


Sajnos nálunk volt egy kis malőr, miután Picúrnak hasmenése van. Szóval takarítanunk kellett, nem keveset.

Miután második napja nem eszik elvitettem a férjemmel az állatorvoshoz. Kapott egy antibiotikum injekciót és azt mondta, hogy itthon adjuk neki a gyógyszert. Reasecet szoktunk adni ilyenkor, Ő is azt javasolta. Remélem estefelé már fog valamit enni, mert második napja semmit nem fogad el. Most ráadásul a kicsi is vele tart, Ő sem eszik. Biztos érzi, hogy beteg apukája. Most elmentek aludni.


Kellemes pénteket kívánok mindenkinek!

Ja az egészségügyről én is tudnék regélni, nem keveset. Vannak nagyon rossz tapasztalataim, jó viszont alíg. Régiekkel kapcsolatban is, az újakkal kapcsolatban is.

7736. arany52
2012. nov. 16. 10:06

Sziasztok!

Nagyi, valóban az a lényeg, unoka nem lázas. Akárhol is laknak helyileg, a szívünkben vannak és gondok csinálunk minden rezdülésükből.

Manapság kihal az empátia és ez nem csak az egészségügyre érvényes, úgy általában. Az emberek zöme mogorva és bele se akarja magát képzelni a másik helyzetébe. Persze kivétel mindenütt akad.

Akác, Jó vásárlást. Nálunk ez a feladat a lányra hárul, enyém az élelmiszer feldolgozása.

Novemberhez képest igazán szép idő van és állítólag marad is ilyen.

Mindnyájatoknak kellemes hétvégét kívánok!

7735. akác56 (válaszként erre: 7734. - Moncanagyi)
2012. nov. 16. 07:56

Szia!

A legfontosabb, hogy a kisunokád teljesen meggyógyuljon!

Remélem, a felülvizsgálat számodra kedvező eredményt hoz!

Az eü.- ben empátiáról én is tudnék mesélni!

Kicsit szégyellem magam ilyenkor, mert én is eü.-s voltam majd 40 évig - persze akik most dolgoznak az egy másik generáció.

2012. nov. 16. 07:42
Sziasztok! Voltam felülvizsgálaton, hát nem tudom ezekben az orvosokban semmi empátia nincs, semmi kedvesség, mintha kötelező lenne nekik mogorvának lenni. Túlestem rajta, mindegy mi lesz az eredménye. Az a fő, hogy az unokám már nem lázas. Így jól aludtam én is. Hiába nem együtt lakunk, de együtt dobog a szívünk. Imádom - mint minden nagyi természetesen.
7733. akác56
2012. nov. 16. 06:41

Jó reggelt!

Kellemes hétvégét kívánok mindnyájatoknak!

Dlelőtt bevásárló körútra megyek, csarnok, hentes, Spár...

...de azt hiszem, előtte még takarítok egy kicsit.

7732. akác56
2012. nov. 15. 13:35
Jobbulást a kutyiknak, meg a gazdiknak is!
7731. arany52 (válaszként erre: 7729. - Maruszja)
2012. nov. 15. 13:18
Gyógyulást Picurnak. A mi Ronynk meg kicsit öklendezett délelőtt, de már nem látok rajta semmi bajt. Kényes gyomrúak a Bichonok.
7730. arany52 (válaszként erre: 7728. - Moncanagyi)
2012. nov. 15. 13:17
Szorítok, remélem minden megfelelően alakul.
7729. Maruszja
2012. nov. 15. 11:40

Sziasztok!

Mindenkinek kívánok kellemes napot, jó egészséget is, mert mindegyikőnknek van valami nyavalyája.

Én is aránylag jól aludtam.


Szerencsére, ha Fickónak eldobom a csőrikéjét nem kell utána szaladnom, mert én akár ülhetek is, idehozza nekem, majd ismét eldobom és így megy ez a végtelenségig.

Most Picúr beteg, de tudom, hogy mitől, mert mi rontottuk el. Kapott egy hasmenési tablettát, ez szokott neki segíteni. Délelőtt már 3-szor voltunk lent vele. Most csicsikálnak a fiúk, mint mindig ebéd után. Mi már túl vagyunk az ebéden, mert nem szoktunk reggelizni, legalábbis ritkán.


Jó egészséget kívánok mindenkinek!

2012. nov. 15. 09:49
Mindenkinek szép napot, most indulok a felülvizsgálatra. Szorítsatok.
7727. arany52
2012. nov. 15. 09:42

Sziasztok!

Olyan kellemetlen , nedves időre ébredtünk. Sikerült is kicsit megfáznom. Kúrálgathatom magam.

Marcsika, aranyosak cicák is , kutyusok is, mindig azt szeretjük, ami éppen van. Ronyka a kisebb csipogokkal szeret játszani, amiket a szájába tud venni, aztán szalad vele és várja hogy fussunk utána. Időnként hátranéz és ha nem megyünk, akkor szemrehányó pillantásokat kapunk.

Marianna, mielőbbi gyógyulást kívánok, igen kellemetlen lehet ez az erős fájdalom.

Akác, örülök, hogy jól aludtál, no énrám most ez nem mondható.

Talán egyszer az arcüreg gyulladásból is sikerül kigyógyulni, elég komoly betegség.

Szép napot Mindnyájatoknak!

7726. akác56
2012. nov. 15. 05:54

Jó reggelt!

Most végre jól aludtam!

Kicsit fáj a homlokom, meg a j.arcfelem - krónikus arcüreggyulladásom van, - már jó lenne belőle kimászni! - de ettől független teszem a dolgom.

7725. akác56 (válaszként erre: 7723. - Maruszja)
2012. nov. 14. 21:51

....de aranyos lehet, ahogy hozza vissza a labdát!

Kellenek a lelkünknek ezek a kedves kis állatok! Vigaszt nyújtanak és feltétlen szeretetet adnak.

7724. akác56 (válaszként erre: 7719. - Arany52)
2012. nov. 14. 21:44

Derekadból sugárzik a lábadba? - lehet, ischialgia? (ülő ideg gyulladás)

Bármi is legyen az ok, a pihenés hasznos lenne!

Jobbulást kívánok!

7723. Maruszja
2012. nov. 14. 20:35

Sziasztok! Én is szeretem a cicákat is, de valahogy így adódott, hogy két kutyusunk lett. Egyébként mindenféle állatot szeretek és nagyon kellenek, hogy felvidítsák a mindennapjainkat. Már nem tudnám elképzelni az életemet kutya nélkül. Nekünk soha nem volt állatunk egyébként, ők az elsők. Lánykoromban anyuéknál volt egy papagájunk, de sajnos kirepült.


Kellemes estét mindenkinek és majd jó éjszakát kívánok.


Nálunk is megy a labdázás, a kicsi hozza állandóan, de olyan sokáig kell neki dobálni. Ő nem únja meg vagy 50-szer is idehozza, nekem meg sem kell mozdulnom, csak eldobni. Picúrt viszont nem érdekli a labdázás.

7722. Maruszja (válaszként erre: 7715. - Moncanagyi)
2012. nov. 14. 20:27
Köszönöm szépen.
7721. acci (válaszként erre: 7719. - Arany52)
2012. nov. 14. 20:26
Sajnos csak hétfőn jutok el orvoshoz, végig dolgozom a héten.Valahogy csak kibírom..
7720. acci
2012. nov. 14. 20:25

Szép estét..

Kellőképpen elfáradtam, most értem haza.

Remélem kellemesen telt a napotok, és mindenki jól van.

Jó éjt ,csodás álmokat.

7719. arany52
2012. nov. 14. 09:36

Jó reggelt!

A cicusok is nagyon aranyosak tudnak lenni. Nekünk is volt kétszer. Szerettünk mindkettőt.

Fú gyerekek a vonatok nézését nem tudják megunni.

Bizony jó lesz Acci, ha eljutsz az orvoshoz végre diagnosztizálják, hogy mitől is van a láb és derék fájás. Addig kitartást.

Szép napot Mindnyájatoknak!

7718. acci
2012. nov. 14. 07:31

Jó reggelt mindenkinek.

Nagyon fáj a derekam és a bal lábam, de csak jövő héten tudok orvoshoz menni. Remélem kihúzom addig.Csak az a baj, hogy így kell dolgozni.

Ahogy olvastam a bejegyzéseket, mindenkinek meg van a maga keresztje, de a moncanagyi amiken keresztül ment, az nem semmi. Borzalmas, hogy egy embernek mit ki kell bírni.

Most mennem kell mert készülődök a melóba.

Jó pihenést, jó munkát, és jó unokázást.

Szép napot lányok..

7717. akác56
2012. nov. 14. 06:49

Jó reggelt lányok!

Nekünk cicánk van - kijárós - de mikor beköszönt az ősz, akkor egyre többet alszik bent.Éjjel meg a pincében van szunyókál.

Telnek a napok, hétfőn fél nap a gégészeten voltam, tegnap főztem és ma is megyek az utamra. Persze csak délelőtt, mert délután megyünk a bölcsibe.

Tegnap elvittük a vasútállomásra az unokánkat vonatokat nézni - nagyon tetszik neki. Este 6-7 óra körül érünk haza mindennap.

7716. arany52 (válaszként erre: 7714. - Maruszja)
2012. nov. 13. 22:25

Mi is pont így vagyunk, pár órát lehet hogy el volna a kutyus egyedül és talán idővel meg is szokná, de nem visz rá minket a lélek. Kicsit elkapatott a drágám, de annyi szeretetet ad és vidámmá teszi napjaimat, hogy megérdemli. Igaz, hogy lejárni nem tudok vele, de a három egybenyíló szobában jó nagyokat labdázunk. Ő a személyi edzőm, napi mozgásom biztosítva.:DDD

Nagyon kellenek az életben a kapaszkodók, hogy el tudjuk viselni a nehézségeket. Ilyen kapaszkodó mindenféle állatka, az olvasás, a tévézés és nem utolsó sorban a net is. Ezekkel kicsit könnyebb.

7715. moncanagyi (válaszként erre: 7710. - Maruszja)
2012. nov. 13. 17:56
Szeretettel olvastam a soraidat. Sajnálom ami Andikával történt. Erős nő vagy, hogy kibírtad. Felnézek Rád, Rátok. A továbbiakban kívánok a kutyusokhoz sok türelmet. mellette fiatal kell hogy maradjon az ember, mert ők örökmozgók.
7714. Maruszja (válaszként erre: 7712. - Arany52)
2012. nov. 13. 14:43

Igen, Ronykát már rég óta ismerem Nálatok. Mindenféle állatot szeretek én is, de nekünk nagyon elég a 2 kutya. Így is sokszor le kell őket vinni sétálni, mivel szobatiszták.


Mi is úgy tudjuk beosztani a dolgokat, hogy egyikőnk (általában én) mindig itthon van, mert hosszabb időre nem tudjuk őket egyedül hagyni, nem is úgy vannak szokva. Persze mondjuk 1 órára itt hagyhatjuk őket, de én ezt sem szívesen teszem.

7713. Maruszja (válaszként erre: 7711. - Akác56)
2012. nov. 13. 14:41
Szerencsére egészségesek a kutyusok. Nagyon imádjuk őket, tulajdonképpen apa és fia.
7712. arany52
2012. nov. 13. 14:34

No hát a kutyusok, az egy külön történet. Marcsika már ismeri a mi Ronykánkat, amely pont ugyanolyan fajta mint az övéi. És a kutyus nálunk is családtag. Mivel magunkkal nehezen tudjuk vinni, -én javarészt orvosi rendelőkbe járok, egye-egy irodalmi esttel spékelve, - ezért egy szomszédasszonyunk vigyáz rá, ha el kell menni.

Kutyus mellett még van két madarunk is és bár őket is szeretem, a kutyus kedvenként viszi a prímet.

Nagyon sajnálom Marcsika, hogy betegséget találtak Nálad és még műtét is szoba-jön. Sajnos egy idő után a szervezet is kopik és hol itt, hol ott üti fel a fejét a baj. Mielőbbi javulást kívánok!

7711. akác56 (válaszként erre: 7710. - Maruszja)
2012. nov. 13. 13:34
Az adatlapodon látom a kiskutyusokat, - nagyon édesek, szépek, gondozottak! - és remélem egészségesek is! Hálás kis teremtések! - tudnak az embernek örömöt okozni!
7710. Maruszja
2012. nov. 13. 13:02

Sziasztok Lányok, Asszonyok!

Jó volt olvasni benneteket, le a kalappal valamennyiőtök előtt! Azt hiszem, hogy mindenkinek megvan a maga sorsa, majd nem mindenkinek van benne rossz is. Én is csodálattal olvastam moncanagyi beírását, nem is gondoltam volna, hogy mi mindenen ment keresztül. A vese nagyon fontos szervünk, jó egészséget kívánok Neked és azt, hogy érezd magad nagyon jól! Sajnos Andikámnak is voltak vese problémái, Ő nem jutott el a transzplantációig, de mind a két veséje rosszul működött. Viszont volt sok más betegsége. Régi itteni fórumozók már tudják, hogy mi mindenen mentünk keresztül, de moncanagyinak is elárulom az életünk nagyon rossz eseményét, hogy 2007-ben örökre itthagyott bennünket drága Andikánk. Egyedüli gyerekünk volt Ő, így aztán ketten maradtunk a férjemmel. Most már 5 év elmúltával tudok beszélni a fájdalmunkról, nem is tudom, hogy honnan vagyunk ilyen erősek.


Nekem azóta a Hoxa a mindenem, igazi függővé váltam. Közben lett 2 kiskutyánk, akiket annyira imádunk, mintha ők lennének a gyerekeink, unokáink. Én az életem teljes mértékben nekik szenteltem, nélkülük már nem megyünk sehová, csak velük. Mi így vagyunk már egy család.


Nekem is van egészségügyi gondom, elsősorban a magas vérnyomás, ami mostanában nagyon ingadozik, van, hogy éppen 100 fölé megy, aztán hirtelen már 160. Ezenkivül tavaly év vége felé elkezdett fájni a fejem, majd sok-sok kivizsgálás jött, megállapítottak egy problémát nálam. Most lesz majd az 1 éves kontrollom és lehet, hogy műtétem is lesz. Szóval zajlik az életünk.


Én viszont már nyugdíjas vagyok 5 éve. Igaz, hogy a volt munkahelyem visszahívott és még 7 hónapot ledolgoztam nyugdíj mellett ugyanott, ahonnan eljöttem nyugdíjba.


Mindenkinek kívánok szép napot, jó egészséget és sok puszit küldök.

7709. arany52
2012. nov. 13. 09:44

Igen, mindenki félti az állását és ez a félelem a legrosszabbat hozza ki belőlük. Ilyen légkörben pedig nehéz dolgozni. Ettől készül ki végül az egész csapat és nem a munkától.

Igazán szép hivatásod van, a sérült embereknek nagy szükségük van a szeretetre és ők talán még nem tudnak tat taktikázni, hanem őszintén viszonozzák az érzéseket.

7708. moncanagyi (válaszként erre: 7707. - Arany52)
2012. nov. 13. 05:37
Érdekes módon a mai világban mindenki úgy óvja a munkáját, hogy kicsinálja a riválisát. Mekkora hülyeség!!! Ha összetartanánk és együtt dolgoznánk mennyivel jobb lenne még a hangulat is. Amikor én odakerültem - Idős Otthon pszichésen sérült lakókkal - tele voltam tervvel, ötlettel szeretettel. Ebből mára csak a szeretet maradt meg. A közvetlen kolléganő azt hitte - és hiszi most is - hogy a helyre pályázom. Én csökkentett munkaidős vagyok,de ez neki nem mond semmit. Ahol lehet megbánt. Nekem évek óta nemcsak bizonyítani kell, hanem védekezni is. Ebbe lehet belefáradni, nem a munkába, ami engem inkább feltölt.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook