Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapesti ötvenesek és bárki... fórum

Budapesti ötvenesek és bárki... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
7797. akác56 (válaszként erre: 7795. - Moncanagyi)
2012. dec. 6. 19:50

Szegény kislány! - jól megjárta! - elhiszem, hogy megviselte őt is, meg a hozzátartozóit is.

Nem gyakori betegség - mindenképp a kiváltó okot kell megkeresni és célzottan kezelni.

Találkoztam ilyennel, - az infectológián dolgoztam. Általában "ismeretlen eredetű lázas állapot" miatt kerültek az osztályra és ott történt a kivizsgálás, majd a gyógyítás.

7796. moncanagyi (válaszként erre: 7785. - Arany52)
2012. dec. 6. 19:21
Köszi mostmár jobban van. Már tud a lakásban segítség nélkül közlekedni mankóval. Talán könnyebb lesz ezután.
7795. moncanagyi (válaszként erre: 7794. - Akác56)
2012. dec. 6. 19:17
Hát képzeld olyan nyavalyát szedett össze, hogy nem is hallottam róla. Először ment a hasa 1x hányt meg két nap volt láza és jobban lett. Rá pár napra a lábszárán jött olyan folt, mintha megütötte volna, de nem tudott ráállni és láza lett megint de most már 39 feletti és legalább 10 napig tartott. A kislány sportos egészséges erős nem értettük sehogy. Megjött a székletminta és szalmonella. Már sejtettük mert a barátnőjének is volt. De a szövődménye a folytatás. Dg: erithéma nodosum. Hallottatok már róla???? Már meggyógyult szerencsére és jár iskolába de nagyon megviselte őt is és minket is.
7794. akác56
2012. dec. 5. 21:42

Köszönöm lányok! Kisunoka - 2 éves- jobban van. Ropit, meg egy kis sós vízben főt krumplit evett és kb. 4dl teát ivott, 4 órakor vittük haza. Láza nem volt és jó a hangulata. Holnap is jön - egyébként nagyon édes, szófogadó kisgyerek.

Nagyi, Karolának mi baja volt? - remélem, már meggyógyult!

Jó éjt mindenkinek!

7793. moncanagyi (válaszként erre: 7791. - Akác56)
2012. dec. 5. 19:41
Mielőbbi jobbulást a picurnak. Nekem a 7 éves Karola unokám volt beteg majd 1 hónapig novemberben. Hasmenéssel indult. Nincs annál rosszabb mint ha beteg a gyerek.
7792. arany52 (válaszként erre: 7791. - Akác56)
2012. dec. 5. 13:26

Az bizony baj, ha nem iszik a kicsike, mert hamar kiszáradhat. Majd talán az orvosnak lesz valami ötlete. Most sok gyereknek van hasmenése, hányása. Valami kis járvány lehet.

Mielőbbi gyógyulást az unokának!

7791. akác56
2012. dec. 5. 06:41

Jó reggelt!

Nálunk nincs hó! - havas eső esett tegnap.

7 óra körül hozza a fiam a kisunokám, majd visszük orvoshoz délelőtt. Tegnap a bölcsiből szóltak, hogy menjünk érte, mert hasmenése van.(több kisgyereknek is). Az a baj, hogy nem akar inni folyadékot, pedig fontos lenne!

Mindenkinek szép napot kívánok!

7790. arany52
2012. dec. 4. 20:17
Minálunk itt Óbudán még csak havas eső esik, ez a legrosszabb, mire leér, már csak sár.
7789. moncanagyi (válaszként erre: 7788. - Alfoldi13)
2012. dec. 4. 19:45
érzem az izületeimen és tapasztaltam is. egyébként nálunk havazik - Budapest környéke - legalább télapóra fehér lesz a táj. A gyerekeknek így a szép.
7788. alfoldi13
2012. dec. 4. 14:59
jön az erős hideg sajnos....
7787. arany52 (válaszként erre: 7786. - Moncanagyi)
2012. dec. 4. 11:26
Ki tudja? lehet hogy ezt a szerepet szánta Neked a sors. Bár nekünk nőknek általában kijut a betegápolásból. Én is ápoltam drága Szüleimet és Férjemet, elég hosszú időn át és szintén a sírig. Szép, de nehéz feladat, mert közben a szívünk szakad bele, főleg ha nem tudunk érdemben már segíteni.
2012. dec. 3. 19:01

szép estét nektek. köszi a jókívánságokat a lánykám nevében is. szépen javulgat bár tegnap még volt hőemelkedése. sajnos nem tudom áthozni hozzánk - pedig a szomszédban lakik - mert nálunk a lakásban lépcsők vannak. /ilyen hülyeséget nem csinálnék még egyszer/

Valamiért a sors feladatok sokaságát bízza rám és én próbálok megfelelni. a saját betegségem azért kaptam - a hugom szerint - mert orvos akartam lenni és mégsem az lettem, ezért betegként kell megfelelnem, illetve betegeket kell ápolnom egész életemben. /a hugom egyébként orvos lett/ ha belegondolok az anyukámat, a sógornőmet a halálos ágyukig kellett gondoznom. az otthonban ahol dolgozom idős pszihésen sérült emberek vannak. ők is ápolásra, gondozásra, szeretetre szorulnak. Lehet, hogy mégis van benne valami?????

7785. arany52
2012. dec. 3. 11:20
Igazán szép, hogy segíted a leányzót. Mikor ledönt minket a betegség , a kor nem is számít,szükség van a segítségre tevőlegesen is és lelkiekben is. Lánykának mielőbbi teljes gyógyulást kívánok, Neked meg erőt ehhez a nemes feladathoz.
7784. akác56 (válaszként erre: 7783. - Moncanagyi)
2012. dec. 3. 07:13

...hát.....ezt nem tudtam! Le a kalappal előtted! Sok erőt, energiát kívánok hozzá! - meg azt szoktam mondani, hogy a szeretet nem oszlik meg, hanem megsokszorozódik, ha szükség van rá!

A kis ápoltadnak meg mielőbbi felépülés kívánok!

7783. moncanagyi (válaszként erre: 7782. - Akác56)
2012. dec. 2. 23:03
A műtött láb nem az enyém, hanem az "örökölt" lányomé aki a szomszédban lakik. Mint írtam az öcsém felesége tavaly meghalt fiatalon és van két gyerek - abból az egyik még itthon lakik - akit megörököltem. Ő az Orsolya. A testvére a színész srác. Európa bajnok karates és edzés közben szétment a térde és azonnal meg kellett műteni. Azóta - 4 nap - én fürdetem, injekciózom és etetem mert nem állhat rá egyikre sem - ugyanis a másikból vettek hozzá inat. Olyan anyapótlék vagyok nekik. Igaz már nem gyerekek igazán, de mindenkinek jár egy anyai ölelés meg egy forró húsleves hétvégén. Imádom őket. Nagy család lettünk.
7782. akác56 (válaszként erre: 7781. - Moncanagyi)
2012. dec. 2. 17:29

Mindig ültetünk kisfenyőket és van utánpótlás. Az unokák karácsonyfája is a mi kertünkből kerül ki.

Milyen műtét volt a lábadon és mikor? - sajnálom, hogy nem gyógyult még meg!

Jobbulást kívánok!

7781. moncanagyi (válaszként erre: 7780. - Akác56)
2012. dec. 2. 14:31

Ez jó ötlet, tetszik. Nálunk viszont olyan hatalmasra nőttek már a fenyők, hogy lekéstünk róla. Egyik évben fel fogom ajánlani valami jó helyre adományként.

A gyümölcskenyér sajna elmaradt illetve elhalasztódott, ugyanis a műtött lábúm segítségre szorult és elment vele az idő tegnap is. Ma meg főzni kellett. A pozsonyi kifli fincsi szeretem kávéval. A férjem mákfüggő. Olyat kell sütni ami eszméletlen mákos.

7780. akác56 (válaszként erre: 7779. - Arany52)
2012. dec. 2. 07:54

Finom a gyümölcskenyér! - én is szoktam sütni!

(ma nem kell főzni, mert szülinapi ebédre vagyok hivatalos!)


Mi a kertből hozunk be fenyőfát gyökerestől - nagy vödörbe tesszük, majd karácsony után vissza ültetjük.

Az ajándékok egy részét már beszereztem, a többi meg folyamatban van.


Szép, pihenős, nyugalmas vasárnapot kívánok mindnyájatoknak!

7779. arany52
2012. dec. 1. 20:13

Sziasztok!

Marcsika , élő fát már mi se állítunk jó ideje. Mindig volt rá valamilyen okunk. Előzőleg cicánk volt és ő lépett a tűlevelekbe, most meg a kutyus. No meg a meleg szobában hamar tönkre megy és kidobni is nehéz. Van egy kis műfánk, azt díszítjük fel. Ajándék se sok, mert nem erről szól az ünnep . Persze ha olyanok a körülmények miért is ne ajándékozzák meg egymást rokonok , barátok és ezzel is örömet szereznek a másiknak. Mi idén a megújult lakásnak fogunk örülni.


Nagyi, nálunk a karácsonyi sütemény idén pozsonyi kifli lesz, nem sok, mert csak én szeretem. Beiglit nem is sütök, mert kettőnknek nem éri meg. Gyümölcskenyeret viszont szoktam sütni. Hogy mennyire karácsonyos nem tudom, de teszek bele diót, mandulát, mazsolát, aszalt gyümölcsöket és kis étcsoki darabokat. Ettől nagyon finom és ünnepi lesz.

Kellemes adventi hétvégét kívánok Mindnyájatoknak!

2012. dec. 1. 20:04
sziasztok Kitakarítottam és feltettem az Adventi koszorút holnap sütök is mézest meg gyümölcskenyeret Ti sütöttetek már karácsonyost??? Hogy nincsenek itthon a fiúk rengeteg az időm nem is hittem volna
7777. Maruszja
2012. dec. 1. 13:17

Sziasztok!

Kellemes napot kívánok mindenkinek!

De jó, ahol már karácsonyi hangulat van. Nálunk még karácsonykor sem lesz az. Én nem szoktam sem díszíteni a szobát, sem fát állítani. Van egy picike kis műanyag fánk, azt szoktuk a TV tetejére helyezni, ennyi.

7776. arany52 (válaszként erre: 7775. - Akác56)
2012. dec. 1. 08:55
Akkor Nálatok már karácsonyi hangulat lesz. Mi még nagyon messze vagyunk tőle.
7775. akác56
2012. dec. 1. 07:25

Jó reggelt!

Mi ma díszítjük a lakást takarítás után. A fenyőfára, - ami az udvaron van, égőket helyezünk, -karácsonyi hangulatot teremtünk.

(már sül az almás-fahéjas pite)

7774. arany52
2012. nov. 30. 22:27
Viszont, kellemes hétvégét s bár a holnapi nap úgy tudom, hogy munkanap, azért talán mindenkinek jut idő egy kis pihenésre is.
7773. akác56
2012. nov. 30. 07:00

Jó reggelt!

Mindenkinél olyan nagy hajtás van! Talán ma délelőtt itthon lehetek és tehetem a dolgom. Kenyérsütéssel kezdem.

Jó egészséget és kellemes hétvégét kívánok mindnyájatoknak!

7772. moncanagyi (válaszként erre: 7771. - Arany52)
2012. nov. 30. 05:29
Kitartást! Olyan szépek lesztek, hogy bármelyikünk cserélne veled - de még nem most, csak ha kész! Hajnali időjárás jelentés: még nincs olyan nagy hideg, mint amivel riogatnak hétvégére. A férjem úton lesz 2x2 nap. szombattól keddig. Addig bíz Isten nem főzök és utolérem magam. Legyen jó a napotok!
7771. arany52
2012. nov. 29. 18:42
Még csak most tudtam idenézni, mert ma van csak igazi hajtás a felújítással. Szalad az egész lakás. Hétvégén csináljuk a nagytakarítást.
7770. akác56 (válaszként erre: 7769. - Moncanagyi)
2012. nov. 28. 17:51

Meg fogom nézni az omnia reklámot! - most nincs előttem.

Nem hinném, hogy elfogult vagy, annyi tehetséges fiatal van, elég nehéz kitörni.

7769. moncanagyi (válaszként erre: 7767. - Akác56)
2012. nov. 28. 17:24
Örülök, hogy voltál színházban. Régen sokat jártunk apussal mi is. Ma már ritkábban. Szeretem a színházat. A keresztfiam szinész igaz még nem nagyon befutott, de azért jókat játszik. Most Ő van az omnia reklámban is. Szerintem aranyos - vagy elfogult vagyok.
7768. arany52
2012. nov. 28. 07:59
Színház látogatás mindig nagy élmény és ha már a darab nem volt jó, legalább a színészi teljesítmény dicsérendő.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook