Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Botrányos BKV-ellenőrök! fórum

Botrányos BKV-ellenőrök! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. jan. 18. 08:36

tudod mennyi a bruttó 66 nettója???szerintem az a fő botrány hogy ennyi a fizetésük...másrészt sok utas van aki inkább fizet "feketén" valamennyit...amíg van erre kapható ember,addig nem csak az ellenőr a fő bűnös.

Szerintem is csak a bérletbemutatási díjat kell fizetni,ha van érvényes bérleted,de nincs nálad.Ha pl nálad van,de elfelejtetted ráírni a neved,tehát érvényesíteni,akkor teljes büntit,mert ez visszaélés a bérlettel....

2008. jan. 18. 08:36

tudod mennyi a bruttó 66 nettója???szerintem az a fő botrány hogy ennyi a fizetésük...másrészt sok utas van aki inkább fizet "feketén" valamennyit...amíg van erre kapható ember,addig nem csak az ellenőr a fő bűnös.

Szerintem is csak a bérletbemutatási díjat kell fizetni,ha van érvényes bérleted,de nincs nálad.Ha pl nálad van,de elfelejtetted ráírni a neved,tehát érvényesíteni,akkor teljes büntit,mert ez visszaélés a bérlettel....

6. nyuszkata (válaszként erre: 4. - Virgilius)
2008. jan. 18. 08:32
Akkor mért akarták rám erőltetni a 6000 Ft-os pótdíjat?
5. 6a062297d0 (válaszként erre: 1. - Nyuszkata)
2008. jan. 18. 08:31
Én meg azt kérdem tőled, hogy meg tudnál-e élni bruttó 66 ezerből??? Mert ha igen, akkor menj te is ellenőrnek, legalább lesz köztük egy erkölcsös is!!!
2008. jan. 18. 08:30

Nyuszkata, ez azért különös, mert ha van érvényes bérleted, és 8 napon belül bemutatod az Akácfa utcában, akkor kevesebb a pótdíj, a honlapjuk szerint idéntől 3000 ft.

"Amennyiben az utas a pótdíjazás napjára érvényes arcképes bérlettel, vagy diákigazolvánnyal használható tanulóbérlettel rendelkezik, de azt a jegyellenőrzésnél felmutatni nem tudja, a pótdíjazástól számított 8 naptári napon belül a társaság által kijelölt helyen a bérlet bemutatása esetén a pótdíjfolyamat 3000 Ft bérletbemutatási díj ellenében megszűnik."

2008. jan. 18. 08:28
Az a lényeg, hogy a BKV. vezérigazgató 45 000 000 ft.-ot keres havonta. Az órabére 20 000 magyar forintocska.
2008. jan. 18. 08:26
Az a lényeg, hogy a bkv.VEZÉRIGAZGATÓ
2008. jan. 18. 08:25

Nem tudom, milyen jogon akarnak megbüntetni az ellenőrök, ha nincs nálam az éves bérletem.Több mint 80000Ft-ba került az éves bérlet és ráadásul 1,5 órát vártam a bérletpénztáraknál 2-án! 6000Ft-ot kérnek a helyszínen, de milyen jogon!!! És ha nincs nálam annyi pénz, akkor 12000Ft utólagos befizetés esetén. De milyen jogon ilyen drága, amikor az egész éves utazás költségét meghitelezem a BKV-nak és még ezt is fizessem! Hát nem! Ez mekkora szemétség!

Botrányosak az ellenőrök abban is, hogy megpróbálnak egy kis kiegészítő keresetre szert tenni. Leszállnak a buszról a bliccelővel, majd fél árban megszámítva, ami 3000Ft a "büntetés" (persze nincs bizonylat), zsebrevágják a pénzt!

Engem is megpróbáltak megfejni, de nem adtam nekik!

Az egyik barátom is dolgozott ellenőrként és elmodta, hogy egy átlagos napon 6000Ft-ot simán össze lehet szedni(lopni). Ez azt jelenti, hogy a Brutto 66000Ft-os keresetet legalább netto 30-40000 Fttal meg lehet toldani! Milyen gusztustalan!!! :(

A Jegy- és Bérletellenőrzési Szakszolgálat szerint ilyenek elő szoktak fordulni, de az ilyen munkatársaktól gyorsan meg is szabadulnak.

Kérdem én, hogy ilyen erkölcstelen embereket hogy mernek egyáltalán felvenni ilyen munkára?

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook