Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Botrányos BKV-ellenőrök! fórum

Botrányos BKV-ellenőrök! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
158. enikö (válaszként erre: 156. - Enikö)
2008. márc. 19. 09:39
...és persze azért vették el mert nem volt nállam sem a személyim sem a lakcimbejelentőm...igy nincs cim ahová elküldeni a büntetést,de gondolom a fénykép és a nevem alapján azonósitani akarnak...de ez meglehet???
157. enikö (válaszként erre: 153. - S.irma)
2008. márc. 19. 09:29
köszi.....
156. enikö (válaszként erre: 154. - Gpetra)
2008. márc. 19. 09:26
hát a fényképes bérlet igazolványnak nincs határideje,maga a havibérletem járt le...igy elvették ugy az igazolványt mint a régi lejárt bérletet...csak nem tudom erre van rá joguk(ez nem személyes tárgy??)
155. gpetra (válaszként erre: 153. - S.irma)
2008. márc. 19. 08:36
Ne is mondd! Múltkor tele volt a villamos, de csak az egyik kocsi, mert a másikban nem lehetett megmaradni. Sajnálom őket, meg minden, de ne nekem kelljen már megfulladnom. Öklendezve szállt le szinte mindenki.
154. gpetra (válaszként erre: 152. - Enikö)
2008. márc. 19. 08:35
A fényképes bérletnek van érvényessége??? Magának az igazolványnak?
153. s.irma (válaszként erre: 152. - Enikö)
2008. márc. 19. 08:33

NEM! Inkább azzal kellene foglalkozniuk, hogy a sok büdös koszos alkoholistát ha már nincsen jegye ( és úgy ül a járművön mint egy gróf) leszállítsa. Legalább ne legyen büdös . Sajnos még csak meg sem szólítják az ilyeneket.

Saját tapasztalat és sajnos nem egyedi eset!!!!!

152. enikö
2008. márc. 18. 13:15

sziasztok!

mi a véleményetek:elvehetik a bkv ellenőrők a fényképes bérletedet ha ennek érvényessége lejárt(1 nappal..)????????????

2008. jan. 26. 12:46

van egy sztorim BKV ellenőrőkről (hozzáéve hogy én sokszor találkoztam igen normálisakkal is):


Megyek munkába, 4-es 6-oson zene bömböl a fülembe, mellém lép egy ember, csak láttam, hogy mondd valamit,hallani nem hallotttam, kinézete alapján rávágtam kapásból, hogy nincs apróm, mire felvette a karszalagját, és ismét elkérte a bérletem:)


(hozzáteszem, hogy kinézete alapján esélye volt annak is, hogy nem tévedek:)

2008. jan. 26. 12:36

nyuszkata a politikusok is valszeg így számolnak mint te,ezért szavaznak meg újabb és újabb adóterheket nekünk.


A bruttód 176 ezer és ebből fizetsz x% adót egyszer,majd ehhez hozzájön x% adó amit a boltban adsz oda a pénztárosnak áfa gyanánt,majd fizetésed 10%-át utazásra költöd,és ehhez majd hozzájön az x% ingatlanadó(lebonthatod akár hónapokra is)+ hozzájön amennyivel magasabb rezsit fizetsz és annak áfáját szintén(még egy adó) és még akkor nem is számoltuk azt hogy mennyi láthatatlan adót fizetsz be ilyen olyan illeték címén ha eladsz ha veszel ha lélegzel.

149. e71af41436 (válaszként erre: 148. - Nyuszkata)
2008. jan. 24. 15:28
ha megnézted,nemcsak ez emelkedett.hanem minden.(kivéve ugye az általad említett fizetést)
2008. jan. 24. 15:17

Kicsit elkanyarodtunk a témában.


Valaki meg tudja mondani nekem, hogy az utazás miért lett duplája a 1992-es adatokhoz képest?


Egy kis emlékeztető:


1992-es évet választottam, mert akkor az infláció nagyon magas volt 20% feletti.

Persze most papíron a 8 %-ot sem éri el. ha-ha-ha


1992-ben egy bkv menetjegy ára 18Ft volt, most 2008-ban 270Ft.

Tehát az emelkedés 15-szörös.


Most nézzük a fizetéseket.

1992-ben a brutto átlagkereset 26000 Ft volt, most 2008-ban jó indulattal is 176000Ft.

Persze ebben benne vannak olyanok is, akik (viszautalok betyár hozzászólására) csupán 45 millát vágnak zsebre.

pl. bkv vezérigazgató.

Tehát az emelkedés 7-szeres.


Akkor nézzük az üzemanyagot.

1992-ben 40 Ftért tankolhattunk dízelt, most 2008-ban átlagosan 280 Ftért.

Tehát az emelkedés 7-szeres, kb. mint a fizi.


Akkor miről is beszélünk????????????

Dupla annyiba kerül az utazás, mint 1992-ben, közben a szinvonal nem változott!!!

Ezért dupla pénzt elkérni!!

2008. jan. 23. 18:15

sziasztok.

én nem mindig szoktam buszon -vonaton -metron stb leülni, de ha le is üök átadom a helyet ha olyat látok, akinek szüksége lehet rá.. de amikor egy 100tonna festékkel kikent vén szatyor szó szerint rohan a busz után, aztán amikor utoléri és felszáll, akkor a még idősebb soványkább nőt ki akarja túrni, mer hogy ő fáratt és öreg... hát nem birtam ki hogy ne szójjak be.. ha annyira öreg akkkor ne rohanjon a busz után... a nénike megköszönte... a vén dög meg csak pislogott... az ienektöl felfordul a gyomrom.. nem tom mennyire vág ide... csak muszáj volt leirnom..

146. 0260f21e84 (válaszként erre: 1. - Nyuszkata)
2008. jan. 21. 13:02

Par eve par evig jartam BKV-val. A ho eleji sorbanallast 30 napos berlettel valtottam ki.

Utoljara-gondoltam, sporolok a benzinnel-bkv-val mentem, persze el is kaptak, nem volt jegyem. Kulturalt ellenor a kezembe nyomott egy csekket, valami 2500 koruli osszegrol. Berletet felmutattam az Akacfa utcaban, 700 Ft-ot kellett fizetnem, kb masfel eve.

Egyebkent normalis nagyvarosokban kapu van, le sem lehet addig menni, amig egy jegyet, vagy berletet nem kezeltet. Tenyleg jobb lenne.

145. virgilius (válaszként erre: 140. - 'szti)
2008. jan. 20. 13:40
Nem igaz, 'szti. Nem azért lökdösnek, mert a kutya sem engedi őket előre. Örülök, hogy nem találkoztál még a jelenséggel, én nap mint nap. Részemről a téma lezárva.
144. Donyta (válaszként erre: 143. - Donyta)
2008. jan. 20. 13:40
Még szeretném hozzátenni, hogy ha mi utazunk bármelyik gyerekemmel, inkább őt kérem meg, hogy üljön le és én állok. Nem szeretek már ülni a járműveken. De ha olyan korú emberke száll fel, vagy látszólag is beteg, ill: gyerekes, mindig kérem a gyerekem add át a helyet ennek és ennek. Viszont volt olyan szitu, hogy ilyen módon gyorsan más tette le a seggét. Ez a felháborító szerintem!!!
143. Donyta (válaszként erre: 142. - 'szti)
2008. jan. 20. 13:35
Ez viszont tényleg így van sajnos! Szomorú is, hogy ennyire semmibe veszik manapság az illemet. Megértem ha valaki féradt, mert mindenkivel lehet bármi (betegség, sok meló stb..) de valóban a legtöbb ilyen korú ffi, inkább észre sem veszi addig maga körül a világot, amíg le nem kell szállnia! Én még az iskolás (kicsi) gyerekekre nem is haragszom e miatt, mert inkább tegye le a fenekét, mint bukdácsoljon, a nagy táskájával, ami megint csak egy embernyi helyet foglal el. Sajna valóban sok ilyennel lehet találkozni!
142. 'szti (válaszként erre: 141. - Donyta)
2008. jan. 20. 13:24

Nem támadtalak, leírtam a véleményemet több hozzászólás alapján, és láthattad, hogy nem (csak) neked szólt.

Az valóban szomorú, hogy terhes anyáknak nem adják át a helyet, viszont ez is, mint sok más azok múlik, hogy mire nevelik otthon a gyereket.

Egyébként azt szoktam figyelni, hogy a 20-40-es korosztály férfitagjai ülnek, ugyanezek a nők állnak a villamoson. Elég bizarr.

141. Donyta
2008. jan. 20. 13:14
Nem útálok/unk senkit! Ilyet nem is írtunk le. Vannak idős rokonaink, de nem nagyon használják a járműveket, csak ha nagyon muszáj. Nem bántják a fiatalokat ha ők is utaznak, kritika nélkül tudnak kapaszkodni akár a kis gyerekek is, ha nincs ülőhely. Az én anyám is 70 éves, de sosem szólna meg egy fiatalt azért mert ül. Pedig combprotézise is van és egyebek.. Nem kell azonnal támadni, mert le merem írni azt ami megtörtént.. Én nagy hassal (terhesen) egy pedig a kezemben utaztam. Mindenki kifele nézett, de eszébe nem jutott a nem túl idősnek sem, hogy ő is lehetett valamikor kismama... Erről ennyit. Innenfogva mindig inkább álltam.
140. 'szti
2008. jan. 20. 13:05

döbbenetes, ahogy az idős emberekről beszéltek

igen, lökdösődnek, mert a kutya se engedi őket előre

igen, a korral előjönnek furcsa szokások, pl. mindig sietnek, pedig szerintünk ráérnének és morgolódnak, de nektek nincsenek idős rokonaitok, vagy a saját az mindig kivétel, csak a többi utálnivaló?

139. Donyta (válaszként erre: 138. - Virgilius)
2008. jan. 20. 12:58
Na tudod, az én gyerekem, mármint a lányokbó a legkissabb, hajnalban kelt mindig (4:30) és utazott a sulijába. Azután jött a boltba gyakornoknak minden nap, este meg még tanúlnia is kellett. Mindig fáradt volt szegény, de helyt állt magáért. Ha lemert ülni, akkor kapta a megjegyzéseket (volt bérlete), hogy milyen fáradtak a mai gyerekek, és nem képesek átadni a helyet... Erre egyszer megjegyezte, hogy miért? Egy fiatal nem lehet fáradt? Sírva jött haza, mert nem bírta a beszólásokat, amiket csakis idős emberkék jegyeztek meg. A közép és fiatal korosztály csak hallgatott és ült a helyén.
138. virgilius (válaszként erre: 137. - Donyta)
2008. jan. 20. 12:50
Sajnos igen. De amikor a gyerekeket lökdösik, azt nem tudom megállni szó nélkül...
137. Donyta (válaszként erre: 136. - Virgilius)
2008. jan. 20. 12:50
Ez így van! De próbálj csak valamit szólni vagy válaszolni. Minden leszel csak ember nem!
136. virgilius (válaszként erre: 135. - Donyta)
2008. jan. 20. 12:42
És lökdösnek, de brutál módon. Elképesztőek tudnak lenni.
135. Donyta
2008. jan. 20. 12:39
Némelyik elég fitt ahoz is, hogy versenyt fusson az ülőhelyért. Aztán meg szapulják a fiatalokat, mert ők nem lehetnek ám fáradtak...(Nem rólam van szó, mivel én sosem ülök le, még terhesen is mindig álltam, de nem is jutott volna eszébe senkinek átadni a helyet!)
2008. jan. 20. 12:23
Aki ingyen utazhat, az erre gyúr évek óta, hogy a térde bírja a fel és leszállást.
133. Donyta (válaszként erre: 113. - 4912cc9864)
2008. jan. 20. 11:49
De így van. Mivel viszont sok a kezdeményezett akik ugyanúgy használják a járatokat, ha nem többet mint mi akik szinte munkába menet és haza megyünk vele, így az ő utazásukat is valaki megfizeti. Nem?
132. 'szti
2008. jan. 20. 11:47
engem a 65 év felettiek kedvezménye nem zavar, a képviselőké annál inkább
131. Donyta (válaszként erre: 126. - Fcf0c655e6)
2008. jan. 20. 11:46
Anyám 70, apám már nem él.
130. virgilius (válaszként erre: 129. - E71af41436)
2008. jan. 20. 11:38
Ez röhej. Tiszta agyatlan, átgondolatlan ez a kedvezményrendszer. Mint annyi más...
129. e71af41436 (válaszként erre: 128. - Virgilius)
2008. jan. 20. 11:29
a napokban engem az bosszantott fel,hogy a mozgássérültek 1000 forintos kedvezményt kapnak.mondjuk a képviselők ha fizetnének,nem lehetne a mozgássérülteknek minimum 50 %-os az a kedvezmény?mit ér az 1000 forinttal?
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook