Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Boston Terrier vagy Angol Bulldog? fórum

Boston Terrier vagy Angol Bulldog? (beszélgetős fórum)


1 2
17. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - 4fbd4b2862)
2011. dec. 8. 10:06

Éppen ezt szerettem volna írni.


Nekem is bulldogom van, bár francia. Tudom mivel jár a tartása. Éppen tegnap néztem egy 2 órás kutyás műsort, amiben kitértek arra, hogy a bulldog létrejötte egy genetikai mutáció, ami kétélű, az egyik része a törpenövés, a másik a lapos fej, amit az ember kénye-kedve szerint alakított még tovább, aminek következtében szintén ennek a két dolognak a következményeképpen kialakult, hogy sokan diszpláziások, gerincbetegek, és légzési nehézségeik vannak. Az undorító, gátlástalan szaporítás következtében, egyre betegesebbek a bulldogok. Az enyém személy szerint a gyerekem, és sírni tudnék, ha ezekre a dolgokra gondolok.


Hogy megkíméld magad (kedves fórumindító) szerintem válaszd a bostont, de őt is csak tenyésztőtől vásárold, és nagyon sokat nyomozz, érdeklődj az esetükben is.


Végső soron viszont a Te döntésed nyilván!

16. nik84
2011. dec. 8. 10:04
lakásba én nem vennék terrier félét, annak nagyságrendekkel nagyobb a mozgásigénye mint a bulldognak, szerintem szenvedne. a bulldog viszont örül ha nem kell megmozdulnia:) nekünk szukánk van, így a kan szagáról nem tudok nyilatkozni, a szukáknak nincs. ha vesztek érdemes megnézni a szülőket, meg utánajárni, mit kell figyelni a kiskutyán.
15. db78bacc4f (válaszként erre: 14. - Fiatal nő)
2011. dec. 8. 10:04
Nincsenek elzárkózva az örökbe fogadástól sem, ha találnak ilyen fajtát.
2011. dec. 8. 10:02
Miért nem lehet örökbefogadni egy kutyust? Engem annyira idegesít, hogy drága pénzeket adnak emberek a tenyésztett kutyákért, mikor rengeteg árva fajtiszta kutymó van Magyarországon is!
13. 8de751c033 (válaszként erre: 9. - Db78bacc4f)
2011. dec. 8. 10:01
akkor kant vegyetek, de angol bulldogot! szeretni valóak, és olyanná válik, amilyenné a gazdi neveli. Törődni kell vele, tény!
2011. dec. 8. 10:00

Boston terrier: [link]


Angol bulldog: [link]

11. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Db78bacc4f)
2011. dec. 8. 09:59
Bocs,egy kérdés:kb milyen összeget szántok rá,mert nem mindegy,ugyanis óriási különbség van egy 50000ft-os bulldog és egy többezer eurós bulldog között!Gondolom nem ennyit szántok rá...de tudjátok,olcsó húsnak hig a leve és ez a kutyákra is értendő!
2011. dec. 8. 09:59

ha szeretne az illető sokat sétálni, rohangálni játszani vele , arra szerintem a boston alkalmasabb, ha lusta a gazdi, és csak nyugis sétákra vágyik az angol bulldog jobb választás.

Tenyészteni pedig kizárólag csak nagyon hozzáértőknek szabad, nem tud szülni, gond a szoptatás, szóval nem könnyü.

2011. dec. 8. 09:59
Kan vagy szuka ajánlott? Nem akarunk tenyészteni és semmi hasonlót.
2011. dec. 8. 09:58
Akkor az nem igaz, hogy a kan kutyának van szaga a szukának nem? Bulldognál olvastam valahol. És az etetés mennyibe kerül havi szinten kb?
2011. dec. 8. 09:55
Szia!Az a kutya büdös akit nem ápolnak rendesen/renszeresen!Személy szerint a Bostonra szavazok!Mégpedig azért,mert ebből kevesebb van és nincs túltenyésztve minta bulldogok!Nekem is bulldogom volt szóval tudom...Ja,és mindenképpen csakis TENYÉSZTŐtő nem pedig gátlástalan SZAPORITÓTÓL vegyetek kutyát!
2011. dec. 8. 09:54
angol bulldog
2011. dec. 8. 09:54

[link]


én a bostont választanám, de fontos hogy kinek???

4. nik84 (válaszként erre: 2. - H.Ancsi)
2011. dec. 8. 09:53
így van, és még horkol is,nem kicsit :)
2011. dec. 8. 09:52
nekünk angol bulldogunk van, ők nagyon jó fejek :) semmi plusz költségük nincs, mint az etetés, és a kötelező oltások. a mieink nem betegek, de sajnos 10 évnél nem nagyon élnek tovább, és idősebb korban fájdogálnak az ízületei, amivel nem lehet mit kezdeni. nagyon barátságos, játékos kutyik, és igazi egyéniség mindegyik. hirtelen ennyi jut eszembe, kérdezz nyugodtan :)
2011. dec. 8. 09:51
hát ez két igen eltérő fajta, az egyik lusta, lomha,lényegesen nagyobb testú -az angolbul.-, a boston terrier pedig terrier. Ebben minden benne van szerintem. Lakásban angol bulldog gázosabb szerintem , szó szerint. Röfög, nyáladzik, pukizik de imádni való,
2011. dec. 8. 09:45
Sziasztok! Az egyik barátnőmék szeretnének egy kutymót és a fent említett két fajta között vacilálnak. MOst nézünk utána közösen a részleteinek. Lakásban lenne tartva. Ismeri valaki ezeket a fajtákat? Esetleg van valakinek? Melyik büdös, melyik nem? Melyik érzékenyebb a betegségekre? Kb. mennyibe kerül a havi tartása? stb. MInden érdekel! Köszi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook