Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Borzasztó, hogy milyen sok szegény ember van! Néha nagyon... fórum

Borzasztó, hogy milyen sok szegény ember van! Néha nagyon... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
66. Channa* (válaszként erre: 62. - Timycat)
2022. jún. 3. 21:53

Nem csak az átlagnak nincs fogalma róla, hanem az afelettieknek sem.


És véleményem szerint a befektetési tanácsra akkor van szüksége valakinek, ha van mit megtakarítani. A szegény embereknek nincs.

65. globus (válaszként erre: 58. - Channa*)
2022. jún. 3. 21:52
Én azt követem, hogy kevesebbet költök, mint amennyi a bevételünk. Több gyerekes, egykeresős falusi családból származom, korán megtanultuk, hogy csak azt szabad költeni, ami van. Nem a lesz-t... aztán ha már tényleg lesz, akkor pénzzel lehet pénzt csinálni.
64. Channa* (válaszként erre: 60. - Főnix3)
2022. jún. 3. 21:51

A szegény emberek nem gondolkodnak megtakarításokon, tehát az a tudás, hogy mibe fektessen, nem fontos nekik, hiszen a megélhetésükre kevés a pénzük...


Ha meg valakinek van pénze, amit megtakarítana, az üljön be egy bankfiókba és beszélgessen az ügyintézővel.

Bank és bank között minimális eltérés van kamatba, mert ha magasabb a kamat, akkor a költségek úgy is elviszik.


Azaz, a befektetési oktatásra sem lenne szüksége az embereknek, csak arra, hogy tudják van ilyen lehetőség és azt, hogy hová kell menniük....


Ismerek olyan vidéki nem sokat tanult paraszt embereket, akik simán megoldják a befektetéseiket így, mert van mit megtakarítaniuk, és nem tanulták sosem...

63. Channa* (válaszként erre: 56. - Timycat)
2022. jún. 3. 21:46

Hát persze, hogy sokan nem látnak jót, na de akkor sem kell szakképzés ahhoz, hogy valaki beossza a bevételét.


Szerintem a szülőknek kell összekapniuk magukat, bár azt látom, hogy nem akarják.

Aki teheti az egy ici-pici problémával is befekszik a pszichológushoz, ahelyett, hogy megoldásokat találnának.

Mindenki hárít, mindenki másokra mutogat, hogy miért ideges, miért nem él jobban, stb., de sosem gondol arra, hogy neki kellene máshogy hozzáállnia.


Tehát, ha szegény valaki, az nem jelenti azt, hogy hülye. Nem hinném, hogy a szegény embereket kellene szakemberhez küldeni, illetve iskolai oktatást kérni, hogy a kevés pénzüket jobban be tudják osztani, hiszen aki igazán szegény, annak nem az a problémája, hogy nem volt aki megtanítsa, hanem egyszerűen az, hogy annyira kevés pénzük van, hogy képtelenség beosztani....


És én most tényleg nem azokról beszélek, akik hülyeségekre költik a pénzüket, mert ők ugye nem szegények, hanem hülyék...

62. timycat (válaszként erre: 60. - Főnix3)
2022. jún. 3. 21:37

Ez az. Itthon az átlagembernek fogalma sincs a különböző kamatokról, a többféle hitelről, lízingről, mit jelentenek az egyes befektetési konstrukciók, az egyes banki termékeknek mi az előnye, mi a hátránya stb.


Az hogy először a kötelező köröket fizetem ki még nem pénzügyi kultúra, tudatosság.

61. Panna.33 (válaszként erre: 57. - Channa*)
2022. jún. 3. 21:33

Persze, hogy nem agyatlan, aki szegény.

Szerintem az szegény, akinek nem jut minimum napi három főétkezésre, nem tud magára ruhát, szükséges tisztító- és tisztalkodószereket venni, ha szükséges és nem tud összkomfortos lakásban/házban élni, ahol van rendes fűtés. Továbbá, aki nem engedheti meg, hogy a gyereke fizetős közösségi programokban részt vegyen (tábor, osztálykirándulás)


Hidd el, ezt is tanítani kell. Ahogy a biztonságos közlekedést is. Nem éveken keresztül, de benne kellene lenni a családi pénzügyeknek is a tananyagban, ahogy mondjuk annak, hogy hogyan töltsön ki egy űrlapot, hogyan ismerje fel a hamis információkat, vagy mik mondjuk egy állampolgár jogai és kötelességei. Ez mondjuk egy állampolgári ismeretek tantárgy lenne.

Több haszna lenne, mint a hittannak.

60. Főnix3 (válaszként erre: 55. - Channa*)
2022. jún. 3. 21:30
Itt egy dolgot javítanék! Igaz ez nem Magyarország! Viszont! Itt van erre egy szakember, aki a fiataloknak megmutatja, hova és hogyan tudnak befektetni, hogyan hasonlítsák össze a bankokat, kamatokat, mi mit idéz elő, hogyan tudják leghasznosabban használni a pénzüket és hogyan spóroljanak! Otthon mit tudnak erről a szülök nagy többsége?
59. timycat (válaszként erre: 57. - Channa*)
2022. jún. 3. 21:19

Állítólag az a szegény, akinek nincs annyi azonnal mozgósítható megtakarítása, amiből 6 hónapig kihúzza életszínvonal csökkenés nélkül akkor is ha 0 bevétele van. Mondjuk akinek egyáltalán sose volt számottevő bevétele az könnyen megugorja ezt, hisz a béka segge színvonal fenntartását várja el a definíció.


Másrészt ha van 8 nagyértékű tehermentes ingatlanom csak nincsenek hasznosítva és egyéb megtakarításom nincs akkor a fenti meghatározás szerint szegény vagyok, pedig szerintem nem.


Nehéz ezt meghatározni.

58. Channa* (válaszként erre: 33. - Aszparagusz)
2022. jún. 3. 21:15

Lehet, hogy én is szegény vagyok, mert van amikor hülyeségekre költök pénzt, azaz kifolyik a kezemből.


Mennyi pénzt elköltök cigire, vagy olyan ruhákra, amit sosem veszek fel, vagy a sokadik körömlakkra, szandálra, stb.

Persze, én ezek előtt kifizetem a rezsimet és a kötelezőket, félreteszek, és a kaja pénzt is elkülönítem.


Nem volt szakember körülöttem. Apukám asztalos, anyukám szakács volt.

Nekem se volt kitől tanulnom ezt, de láttam egy mintát és azt követem...

57. Channa* (válaszként erre: 27. - Panna.33)
2022. jún. 3. 21:10

Szegénység<>agyatlansággal


szerintem.

Bár még mindig nem tudom, hogy ki számít szegénynek.

Az aki nem vesz hetente új ruhákat?

Az akinek nincs újépítésű háza?

Az aki 200 ezret keres naponta?

Az aki eladósodott mindegy mi miatt?


Ki számít szegénynek?

Milyen összeg az ami alatt szegénynek számít valaki?

Honnan tudom én azt, hogy valaki szegény?

Látszik rajta?


Bocs, hogy neked teszem fel a kérdéseimet...

56. timycat (válaszként erre: 55. - Channa*)
2022. jún. 3. 21:09

Ha a szülő valamit ő maga sem tud, akkor azt hogy tanítsa meg?


"A gyerek látja, hogy a szülei mit csinálnak a pénzükkel."


És mennyiszer épp ez a probléma gyökere.

55. Channa* (válaszként erre: 20. - Dézy2022)
2022. jún. 3. 21:06

Elég szomorú, ha az emberek arra várnak, hogy mindent szakértő tanítson meg a gyereküknek!


A szülőknek nem kell közgazdásznak lenniük, ahhoz, hogy átadjanak a gyereknek egy megfelelő mintát.


A gyerek látja, hogy a szülei mit csinálnak a pénzükkel.

Ha azt látják, hogy kifizetik a rezsit, takarékoskodnak, akkor ezt fogja tovább vinni, ehhez nem kell szakember, ahogy a kresz-hez sem. Az is szülő dolga, hogy megtanítsa a gyereknek, hogy mit nézzen mielőtt az úttestre lép (balra nézek, jobbra nézek, ha nem jön semmi átmegyek, stb.), akkor egy jó mintát kap amit lehet alkalmazni.


Nem hinném, hogy a pedagógusra kellene hárítani ezeket a feladatokat, hiszen a pedagógus nem úgy él, ahogy más, mert mindenki egyedi és úgy is él, ahogy a bevételek sem azonosak...

54. Panna.33 (válaszként erre: 45. - Józsibirka)
2022. jún. 3. 20:53
Na hallod, (tudom, nem), de hangosan nyeltem 😃
53. Panna.33 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 20:52
Én is. De végre hétvége. 😃
52. Tkyd (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 19:55
Szia Szegény? te pénzes lenél nem itt irkálnál Baszki!
51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - K-né Zsóka)
2022. jún. 3. 19:39
Nem tudom, miből gondolod 🙈🙈
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Scherlock)
2022. jún. 3. 19:37

Foglalj helyet, oszt monnyad.

😂

2022. jún. 3. 19:23

Baszki buli van oszt meg se hívtok!? 🙄


Szép kis társaság. 😄

48. K-né Zsóka (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 19:00
Hagyd már abba :D! Ez már szívatás, és te piszkosul élvezed :D.
47. Józsibirka (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 17:46
No látod, megkínálunk szivesen, bort tehozod mellé,, jah, én inkább majd sört iszok..
2022. jún. 3. 17:45

😘

Szeretem :)

45. Józsibirka (válaszként erre: 42. - 8d00a82c06)
2022. jún. 3. 17:44

Hátha elmondanám mitettem délutánn csak kóstolóba,,


Pacalt,, frissensütött perkeltet, mai marhavágásból lett készítve kint a tanyánn..jó fain fokhagyával, jófűszeresen,nagyonfain!


(Csak kistányérral ettem, de holnap lehet megyek 1 jó adagért!)

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - 8d00a82c06)
2022. jún. 3. 17:44
Nekem a homár jutott eszembe 😂😂
43. Józsibirka (válaszként erre: 42. - 8d00a82c06)
2022. jún. 3. 17:39
🤣😉
2022. jún. 3. 17:36
Gazdag kis bele nem tudja megemészteni az ilyen kajàkat!
2022. jún. 3. 17:32

Egyetértek, tudokróla..elismerem...


Megyek eszek kacsazsíroskenyeret, addig találj ki valamit .. eszel e teis?

2022. jún. 3. 17:16
Kivagyok.
39. Főnix3 (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2022. jún. 3. 17:12
Maradt volna csendben!
38. Léna123 (válaszként erre: 28. - Panna.33)
2022. jún. 3. 17:11
😄😄
37. Főnix3 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 17:10
Ilyesfajta érzéseid vannak a szegény emberekre! ? Nekem meg ilyen érzéseim vannak a hozzád hasonlókra! A magyarok szeretnek a legjobban nyavalyogni! Nagyon rossz lehet, hogy vannak olyanok , akinek ekkora gondja van, hogy unja a szegényeket! Istenem!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook