Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miből készülnek a bolti tejek? fórum

Miből készülnek a bolti tejek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2023. aug. 1. 15:25
A minden káros dolgot tiltsunk be az már-már élelmiszerfasizmus lenne. Amerikában anno az alkoholt akarták betiltani, sikertelenül. El tudom képzelni, hogy ilyen diktátor, autoriter típusú emberek betiltanának minden olyan kaját, piát, ami nekik nem tetszik, mert károsak, őszerintük. Az ilyen emberekben van egy adag uralkodási hajlam.
67. f3dd8cb605 (válaszként erre: 66. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 15:21

Sokkal inkább a multik felelőssége lenne amúgy, hogy ne rakjanak káros termékeket a polcaikra. Ami amúgy megoldhatatlan, mert kb minden káros valamilyen szinten. Ha ilyen alapon mindent betiltanának, pl cukor, só stb.., akkor az már az emberi szabadságot korlátozná. Nem vagyok híve a teljes liberalizációnak, de a tiltsunk be mindent ami káros mozgalomnak se.

Mindkettő hibás álláspont szerintem. Ha minden legális lenne, akkor az a heroinosok, meg kokainisták Mekkája lenne, minden káros dolgot, élelmiszert betiltani meg valami mamahoteles, Starbucks kávézós mindenmentes fotelbölcsész borgőzös lázálma lehet maximum...

66. f3dd8cb605 (válaszként erre: 65. - Banános Zselé)
2023. aug. 1. 15:14

Én még csak azt se mondanám feltétlenül, hogy egészséges, de ilyen alapon akkor az élelmiszerek 90%-áról le kellene mondani? A gyümölcsöket-zöldségeket meg vegyszerezik.

Szerintem inkább a mérték a fontos. Egyébként ideális esetben a szervezetünk kiválasztja a káros salakanyagokat, gondolom, de én csak laikusként mondom. Szerintem ha az ember nem cigizik, vedel alkoholt egyfolytában, nem löki magába az energiaitalokat, az már fél egészség. Viszont kávét meg iszom, sokszor napi szinten. Na bumm... Akkor most erre is lehet mondani, hogy káros.

Amire ráírják hogy bio, honnan tudhatom, hogy tényleg az. Vagy akkor fizessenek nekem táplálkozási tanácsadót, hogy miből mennyi ehetek.. Ez

65. Banános Zselé (válaszként erre: 64. - Borian)
2023. aug. 1. 15:09
igen én is úgy tanultam hogy a tej az egészséges
64. Borian (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 15:08

csontritkulás... tejtől... miközben fontos calciumforrás


kazein.... mint rákkeltő anyag... tudod te, mi az?

2023. aug. 1. 15:08

A bolti tej is rendes tej, csak nem olyan zsiros mint a kifejt.

5-éves voltam amikor dolgozni kezdtem, lovat vezettem.

1 pohár frissen fejt tej, és 1 szelet kenyér volt a fizetésem/reggelim. Ezért tudom összehasonlítani.

62. Borian (válaszként erre: 24. - Mimy63)
2023. aug. 1. 15:02
a tej egy emulzió, különböző folyadékok keveréke, nem oldat, tehát szétválhatnak a komponensei
61. Borian (válaszként erre: 1. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 14:55
A kátrányt cseppfolyósítják, majd erős hypóval fehérítik.
60. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 14:47
Úgy elfogadod a választ ha azt mondom dolgoztam tejgyárban? Tej 100 %-ban, csak teljesen lefölözve, utána pasztőrözve.
59. globus (válaszként erre: 56. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 14:34
Én csak azért nem iszom, mert nem szeretem. Tejterméket eszünk, bár ára miatt nem túl sokat. Néha befér egy túrós süti, sajtos akármi.
2023. aug. 1. 14:27
Akkor ennyi erővel ne egyen meg ne igyon semmit az ember mert minden káros. Még a csapvíz is. Így nem lehet élni. Egyébiránt manapság már szerintem vannak szigorú élelmiszerbiztonsági előírások. Én soha nem drogoztam, alkoholt csak ünnepekkor iszom, nem cigizek, de engedtessék már meg, hogy ihassak tejet magába, vagy a reggeli kávémhoz.
57. tumbo2 (válaszként erre: 43. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 14:23
pl.aki a tejiparban dolgozott.de én a frissen fejt tejet sem tudtam meginni,pedig a nagyapám húga nagyon tiszta volt.
2023. aug. 1. 14:23
Én valahogy nem tudom elhinni ezt a sok rémhírt a tejről. Napi szintem iszom általában, van tapasztalatom. Ha valóban olyan káros lenne, már a halottaskocsi vinne engem a krematóriumba.. Mindenre kajára ráfogják, hogy káros és egészségtelen. Köszönöm szépen, nekem kutya bajom... 🤷‍♀️🤷‍♀️
55. globus (válaszként erre: 51. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 14:20
Én életemben nem ittam meg összesen egy litert, nem észleltem rossz hatását.
54. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Timycat)
2023. aug. 1. 14:20
ezért szűnt meg nálunk a tehenészet.mivel a gyár vizsgálta a tejet,gyógyszert ugyan nem talált,csak sok vizet,lisztet benne,
53. globus (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 14:18
Mikróban a tojás is furcsán viselkedik. Nalam a nyers húsnak Defrost funkción megfő a külseje, pedig nem szabadna.
52. f3dd8cb605 (válaszként erre: 51. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 14:17
Habááár, néha elkap engem a "kergemarha-kór"... 😂😂😂
2023. aug. 1. 14:15
Én rengeteg tejet iszom és semmilyen rossz hatását nem tapasztaltam eddig. 🤷‍♀️🤷‍♀️
50. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 14:07
A tej és a hús.
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - Józsibirka)
2023. aug. 1. 14:05

Csontritkulás, tápanyagfelszívódás gátlása, hormon és gyógyszermaradványok, összefüggés a gyulladásos és daganatos betegségekkel, rákkeltő kazein van benne, stb.

Valamint a szarvasmarha tenyésztés és a hozzá kapcsolódó takarmány termesztés jelentős környezetszennyező hatással bír.

De Google a barátod. Részletes információt ad a témáról. Legalább egyszer érdemes utána olvasni a témának.

48. tulipán*** (válaszként erre: 46. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 14:03
KÖzben meg van a válasz a 44. hozzászólásodból, köszi.
47. tulipán*** (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 13:59
Igen én is így tudom ezért próbálok minél kevesebbet inni de mostanában nagyon rákaptam és ezért akartam tudni, hogy mi van a bolti tejben.
46. tulipán*** (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 13:58
Mi van tele gyógyszermaradványokkal? CSak az üzemi tej vagy bármi amit üzemben állítanak elő?
45. tulipán*** (válaszként erre: 35. - Timycat)
2023. aug. 1. 13:56

milyen toxinokról beszélünk? Mondjuk permetszer a takarmányon?

Tehát az üzemekben mérik a toxin szintet?

44. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Timycat)
2023. aug. 1. 13:56
Nagyüzemben szinte folyamatosan kapnak valamilyen gyógyszert az állatok, különben egy-egy betegség gyorsan el tudna terjedni köztük. Nem egészen úgy van, hogy gyógyszerezett állattól nem lehet tejet venni, hanem úgy, hogy el kell telnie x napnak, hogy ürüljön a gyógyszer. De ez az x nap nem a teljes kiürülés időtartama. Erre is van határérték, hogy elviekben mennyit tartalmazhat a tej az adott gyógyszerből. Ez a növényvédőszer állati megfelelője. Ott is x időnek kell eltelni a permetezés és a szüretelés között, hogy lebomoljon a vegyszer. Aztán vagy igen, vagy nem. És ott vannak azok, amik nem ilyen alapon működnek.
43. tulipán*** (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 13:53
Na ilyeneket hallottam én is más termékekkel kapcsolatosan. Hogy az ott dolgozók azt mondták, hogy ha tudnák a vevők, hogy mi folyik ott, nem fogyasztanák a termékeket.
42. Józsibirka (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 13:52
Mint pl ?
41. Banános Zselé (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 13:50
attól függ kinek, meg vannak laktózmentes tejek
40. timycat (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 13:48

Egy termelő is gyógyszerezi a tehenet ha kell. Ez ilyen.


De a tejgyár is csak termelőktől vásárol, hozott anyaggal dolgozik, erre vannak a határértékek. Az a nem mindegy hogy valaki 5 tehenéből 1 beteg és úgy vegyül a tejük, vagy a 100 marhából 5 beteg és vegyül a tejük. De elméletileg beteg, gyógyszerezett állattól nem lehet tejet venni. Elméletileg egy tehenészet nem engedheti meg magának hogy 95 marha tejét bukja (a renoméról nem is beszélve) 5 beteg miatt ha fennakad a vizsgálatokon.

39. timycat (válaszként erre: 32. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 13:42
Üzemit hőkezelik, elölnek benne minden olyan flórát ami az természeténél fogva benne van, ezért áll el. Az hogy nálad aztán mégis mitől lesz aludttej belőle.... hááát nem attól ami benne van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook