Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsis lett a kisfiam.... fórum

Bölcsis lett a kisfiam.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
100. b2076ec79b (válaszként erre: 98. - Manilu)
2009. szept. 8. 10:27

Szia!


Gratula nektek :)) Nálunk is zajlik minden simán, mint eddig :) Reggeli pici sírás megvan, de azonkívűl minden ok.

99. b2076ec79b (válaszként erre: 93. - Katica979)
2009. szept. 8. 10:15

Szia!


Hát ez, amit írsz nagyon elszomorító :( Szegény babácskák. Nálunk minden reggel van egy kis sírás, de a gondozónő felveszi/átveszi Alízt, kifelé menet is hallom, hogy nyugtatgatja, simogatja. Ha fáradt ölbe veszi, vígasztalja, szeretgeti. Egész nap ül mellettük és játszik velük, amelyik nem alszik el rögtön, azt simogatja, dúdol, estleg odafekszik mellé, amíg el nem alszik (matracon fekszenek a földön)


És szerintem muszáj, hogy így álljon a gyerekekhez, mert olyan kicsik még, hirtelen kiszakadtak a rendes kerékvágásból, új környezet, új napirend és még Anya sincs ott. rengeteg dolgot kell feldolgozniuk viszonylag gyorsan. Kell valaki, aki átsegíti Őket ezen az időszakon és a bölcsödés gondozónők pont azért vannak ott.

Mi az, hogy nem engedte megtörölni az orrát?? Teljesen ki vagyok akadva. Nem is tetted ezt szóvá? Ilyen dolgok után hogy a fenébe hagyja ott az ember a pici manóját nyugodt szívvel???

98. Manilu
2009. szept. 8. 08:35

Sziaszok kedves anyukák!

Túlvagyunk az első ottalváson is,Márk könnyen vette az akadályt,annyi gond volt,hogy az egyik kisfiú felsírt,amire Márk is felkelt,így kicsit több mint 1órát tudott csak pihnni,de gondolom ez jobb lesz ha összeszoknak.

Többi anyuka,kinél mi újság?

97. Cadence (válaszként erre: 96. - E773b192c8)
2009. szept. 6. 10:02

Szia.Mi nemrég kezdtük a bölcsit de az én lányom se szobatiszta még.Ezért pelust+törlőkendöt+popsikrémet kellett vinnem a bölcsibe.Tisztasági csomag az 1 folyékony szappan,papirzsepi,papir törlőkendő,fogkefe,fogkrém

Kellett vinni ágynemü szettet kéztörlőt meg váltóruhát,benti cipőt

Most hirtelen ezek jutottak eszembe lehet valamit kihagytam akkor majd leírom

2009. szept. 6. 07:52

Sziasztok!


Még nem olvastam mindent vissza de lenne 1-2 kérdésem: miket kell vinni a gyereknek a bölcsibe mikor beiratjuk? Már mint tisztasági csomag ilyenekre gondolok. Ja és nekem Hanna még nem szoba tiszta, még nem bilizik, (ordít rajta) az mennyire hátrány, vagy nem számít??

95. d0b7178f40 (válaszként erre: 93. - Katica979)
2009. szept. 5. 14:38

Amikor szoktatóban voltunk mi is én leültem a homokozóba pár percre velük.És olyan lettem hirtelen mit a kotlós.A gyerekek 70%-a körülöttem volt.És mindenki nekem dumált és modták ki mit sinál.Aki meg nem tudott beszélni még az meg a maga nyelvén mondta el.

Szóval élveztem.Bánom, hogy nemolyan szakmát választottam ahol a gyerekekkel lehet foglalkozni.:(

94. Manilu (válaszként erre: 93. - Katica979)
2009. szept. 4. 14:53
Nállunk hála égnek nagyon jófejek,aranyosak a gondozónénik.Első nap én is megijedtem,mert nem rakták tisztába,csak én,de utána másnap amikor csak beadtam reggel a pindúrt és hallgatóztam,akkor hallottam,hogy énekel szépen nekik,rajzol velük,tisztába rakták,még a ruhájára is vigyáztak ,hogy ne egye le(fiam nem tűr meg semmit a nyakába ilyen etetőt)Nagyon kedvesek tényleg,le a kalappal előttük.Tényleg foglalkoznak velük,nem csak annyi ,hogy felügyelik őket.
93. Katica979 (válaszként erre: 92. - B2076ec79b)
2009. szept. 4. 14:42
Ugye?Azt hittem elősször hogy csak én vagyok ilyen kritikus.Tiszta kula a gyerek és csak ennyit mondanak hogy nem engedte magát megtörölni.De igazából hogyan is fogadja el a gyerek azta gondozónőt aki még csak le sem ül velük játszani.Most a beszokatási idő alatt módomban állt megfigyelni hogy csak lézengenek a gyerekek az udvaron,ácsorognak a kapunál és várják hogy jöjjön értük anya.Nem lenne feladata a gondozónak hogy lefoglalja,elterelje a gyerek figyelmét arról hogy őt most itt hagyták?Szerintem ha legugolna a homokozóhoz és elkezdene játszani tuti köré kucorogna jópár baba és máris jobb lenne nekik.Vagy csak én vagyok ilyen naív?
92. b2076ec79b (válaszként erre: 91. - Katica979)
2009. szept. 4. 14:23

Szia Katica!


Sajnálom, hogy nálatok ilyen nehezn megy a dolog. Azért azt nem tartom elfogadhatónak, hogy tiszta takony a gyerek pulcsija... Nem hiszem el, hogy nem tudták volna megtörölni! Elképesztő.

Remélem Kolos is hozzászokik a bölcsihez, néhány hét és nem lesz semmi gond. csak addig kell "túlélni" :((

91. Katica979 (válaszként erre: 82. - Manilu)
2009. szept. 4. 14:14

Szia!

Hogy hogy viselem lelkileg?Nagyon rosszul.Mi még csak a héten kezdtük ezt a bölcsi mizériát,de jajj!Ma 9-11-ig kellett ott hagynom.Tízórai kiosztásáig nincs baj,de utána örjöng.Ma is sírt,de nem engedi magát megvígasztalni.Nem engedi magához közel a gondozóját.Még az orrát sem törölhette meg.Mentem érte és csak nézem hogy tiszta víz a pulcsi újja,Kérdeztem s hogy mit csináltál Kolos?Kezet mostál?Nem ide töröltem a takonyot mondta ő.Frankó!Hétfőn már ott kell ebédelni.Hogy fogja majd elfogadni az ételt?Nem tudom.Manilu fel a fejjel látod nem vagy egyedül!:-)

90. b2076ec79b (válaszként erre: 89. - Manilu)
2009. szept. 4. 12:39

Szia!


Jó ilyeneket olvasni :) Én is nagyon lelkes vagyok, hogy lánykám ilyen ügyi. Félek kicsit, hogy most majd összekavarodik, hogy 2 napig otthon lesz...

89. Manilu
2009. szept. 4. 12:37

Sziasztok!

Eddig még nállunk is minden rendben,ma sem volt sírás,dadusok elvannak ájulva a csoporttól,hogy milyen kis jófejek.Márk drágám összehaverkodott ma egy ausztrál óvóbácsival,Robbal.:)Minden a legnagyobb rendben,remélem jövőhéten is így lesz,és nem lesz gond az ottalvással.

Mindenkinél minden oké?

88. b2076ec79b (válaszként erre: 87. - D0b7178f40)
2009. szept. 4. 10:19
:)))) Örülök, hogy nálatok is minden rendben :)
87. d0b7178f40 (válaszként erre: 86. - B2076ec79b)
2009. szept. 4. 10:05

nálunk minden rendben.Ma még a puszit is elfelejtette, annyira ment a többiekhez.

Szóval csak az első nap volt kicist pityergés aztán a többi helyrerázódott.

De minden reggel elmondja adadus nevét meg, hogy nem alszik ott.Mire odaérünk addigra elszállnak a dolgok.Aztán már fut is befelé.

2009. szept. 4. 09:46

Sziasztok bölcsisek!


Kinek hogy zajlanak a napok??

Nálunk még mindig minden ok, reggel van egy kis sírás, de kb fél perces :)

85. b2076ec79b (válaszként erre: 84. - B2076ec79b)
2009. szept. 3. 14:09
bocsánat: Tobzocska
84. b2076ec79b (válaszként erre: 82. - Manilu)
2009. szept. 3. 14:08

Szia!

Gratulálok!! Nagyon ügyes "kisnagyfiad" van :))


Amit te érzel az teljesen normális. Mikor a nagy lett vois, én is ugyanígy voltam. Kb ahogy tobzoska leírta. Szinte értelmetlen volt a nap, a nagy csend, az üres szoba... Hiába voltam otthon semmit nem tudtam csinálni, egyfolytában vártam hogy dél legyen és végre érte mehessek. Aztán elkezdődött a meló és minden a helyére került. Most sajnos vagy nem sajnos.. nem sokat tudtam ezen keseregni, mert egy percet sem vagyok otthon nélkülük :) Csak szétaggódom magam, de engem jobban megvisel ez a suli-bölcsi téma, mint őket :D

83. d0b7178f40 (válaszként erre: 82. - Manilu)
2009. szept. 3. 12:52

nem ez nem "debil" dolog.Ez természetes.mInden elválás nehéz.Főleg az első mert hisz te magad is írtad.24 órát veled volt.Hidd el jó kezekben van.Én is így voltam.Amikor az első pár nap voltam nélküle itthon furcsa volt acsend és hopgy nem kell senkire rászólni,mert megint a lábad alatt hagyta a játékát.

Én még amikor pakoltam a reggeli játékait össze akkor is sírtam.Mert az alvósokat nemviszi magval.1 van ott és a többi itthon.

Hiányzott.szinte értelmetlen volt a napom.ezt szülés előtt el sem tudtam képzelni.

De mostmár más.

megszokod.És nem lessz gond

82. Manilu
2009. szept. 3. 12:43

Sziasztok kedves anyukák!

Nagyon büszek vagyok az én okos nagyfiamra,ma mikor mentem érte mindenki elvolt ájulva milyen édes,jófej gyerek.Egésznap jól viselkedett semmi hiszti,ma viszont sajnos nem ízlett neki az ebéd,pedig tegnap még a borsófőzeléket is befalta,amit itthon életébe nem evett meg.Annyira büszke vagyok rá.

Ti lelkileg hogy viselitek,hogy a pindúrotok bölcsisek lettek?Engem nagyon megvisel,tegnap ,amikor a bokor mögül kukkoltam a szívem majd megszakadt,hogy az egyetlenem más nő kezét fogja,tiszta depi lettem,sírógörcs minden,ugyhogy délig csöveztem inkább a parkban,csak ne lássam.Ma meg csak reggel bevittem,és délbe mentem érte.Nagyon hiányzik nekem,és furcsa érzés,hogy nincs velem a nap 24órájában...Remélem nem csak én vagyok ilyen"debil",de nekem nehéz lelkileg feldolgozni.

81. d0b7178f40 (válaszként erre: 76. - 97e35043a4)
2009. szept. 3. 12:42
Szt sajna nem tudom megmondani, hogy így munkanélküliként hogyan megy a beszoktatás és egyéb.Ebben talán a bölcsivezető tudna segíteni, meg a leendő munkáltatóddal kellene egyeztetni, hogy kb 2 hét a beszoktatás annyit tudna-e várni.És djon igazolást, hogy Te alkalmazásban fogsz nála állni.Így talán.Ha van melóhely akkor a 2 év után járó szai ideje alatt be lehet szoktatni a gyerkőcöt.Mert azt meg mindenképpen le kell töltened.Nekem is le kellett.
80. b2076ec79b (válaszként erre: 78. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 3. 09:34

Szia!


Akkor olyan nagy baj nem lehet :)))

Én is kicsit tartok tőle, hogy egyszercsak kiborul a bili... De tegnap képzeljétek el, nem akart hazamenni a bölcsiből. Apja fél négyre ment érte, de 4 kor még ott játszottak :DD

Egyelőre minden ok.

2009. szept. 2. 22:21
A lányom egyik bölcsistársa két hónapig nagyon jól megvolt a szülei nélkül. Mintha már ezer éve bölcsis lenne. Egyszer nem tudom, mi fordult meg a kis buksijában, de ordított egész nap, megpróbált elszökni, nem evett, nem aludt és teljesen lefárasztotta a gondozónőket.
78. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 73. - B2076ec79b)
2009. szept. 2. 22:18

Köszi!

Szerintem az orvos eltúlozta, én gyomorrontásra gyanakszom. Ma diéta volt, de már a spájzban matatott délután.:) Holnaptól megy a szokásos étrend.

77. b2076ec79b (válaszként erre: 75. - Katica979)
2009. szept. 2. 15:53

szia


a nagyobbik lányom, mikor ovis lett, gyakorlatilag 3 évig "játszottuk" ezt. Voltak reggelek, mikor úgy szedte le rólam az óvónő, annyira kapaszkodott belém, sokszor ordított egész úron, hogy nem akar odamenni..stb. Úgyhogy el tudom képzelni mit érzel. sajnos mennem kellett dolgozni, az első két hétben gyakorlatilag ott ültem vele, az első napján reggel 8-tól 12-ig ott ültem egy kisszéken, el se ment mellőlem.

De már majdnem 7 éves "nagylány" tegnap kezdte az első osztályt, semmi baj nincs vele. Nálatok sem lesz gond, de belülről nézve persze hogy enm tűnik egyszerűnek. Légy erős :))

76. 97e35043a4 (válaszként erre: 74. - D0b7178f40)
2009. szept. 2. 15:46

Jó, de akkor hogyan szoktatom be, ha dolgozni kell menni? Meg ahogy olvasom, sok betegséget is elkap... Szóval én el sem tudom képzelni, hogy hogyan lesz ez velünk?? Merthát én 8 hónapos terhesen munkanélküli lettem, így új hely kell.


Na, nem idegesítem magam, majd ha aktuális lesz a dolog, akkor majd felhúzom magam...


Nehéz ebben az országban boldogulni, ez valahogy naponta átmegy az agyamon.

2009. szept. 2. 15:32

Sziasztok!

Jajj de jó hogy vagytok!Teljesen kétségbeestem,hogy egyedül vagyok a beszokatás problémáival.Mi Kolossal tegnap kezdtük a bölcsit.Hát ma kispadralettem küldve egy fél órácskára,de a gyerek üvöltött hogy "Ayához kell menni"és hát hozták is mert nem nyugodott le.Így 9-10:15-ig voltunk.Holnap kicsit tovább kell majd maradnunk és elküldenek sétálni.Az én kis mimóza lelkemnek ez olyan nehéz.

74. d0b7178f40 (válaszként erre: 62. - 97e35043a4)
2009. szept. 2. 14:37
sajna nálunk ez alapfeltétel.Mert ha nincsen munkaviszonyod akkor otthon tudsz lenni a gyerekkel.És nem kell neki a felügyelet.
73. b2076ec79b (válaszként erre: 71. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 2. 14:31

Mivel nálunk nincs alapítvány, így nem fizeti senki :)) De túl sok dolgot nem kellett vinni. Kérdeztem kell-e gyümölcs vagy ilyesmi, amiket az oviban rendszeresen bekértek, de ide nem kell semmi.


Remélem hamar meggyógyul baby, illetve lehet nem is beteg... Sajna az eleje ilyen, nekem is mondták, hogy valószínűleg tavaszig taknyos lesz..stb. :) Egyelőre még nincs baj 2 nap után :)

72. b2076ec79b (válaszként erre: 70. - Manilu)
2009. szept. 2. 14:29

Remélem nálunk nem jön a hiszti :))

Igen, nekünk azért mondta a bölcsis, hogy ma már aludjon ott, hogy gyorsan szokja meg az egészet. De reggel láttam Alízka arcán, hogy ahogy beléptünk az ajtón, tudatosult benne, hogy ma is ott marad :(( Talán megijedt kicsit... De lényeg hogy jó napja volt :))


Márk jófej lehet :) Ő játszani jött :DD És milyen igaza van!

71. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 69. - B2076ec79b)
2009. szept. 2. 14:26

Nálunk csak pelust, váltócipőt, és ruhát kell vinni, a többit (fogkefe, törlőkendő, fogkrém, fésű, pohár, előke és még nem tudom mi) az alapítvány fizeti.

Sajnos a mai napunk és úgy néz ki, a hetünk is kimarad...szegény Lilóm egész éjjel hányt. Az orvos szerint vírus, de azóta se hányás, se hasmenés...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook