Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi/ovi/iskola dolgozó szülőkkel fórum

Bölcsi/ovi/iskola dolgozó szülőkkel (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. Ageeca (válaszként erre: 10. - Bellabi)
2023. febr. 23. 05:06
Nálunk orrfolyással sem mehetnek oviba... Ez ami a legrosszabb. Orvos pedig hiába engedi, ha az óvoda nem fogadja, mert folyik az orra
15. Ageeca (válaszként erre: 5. - Rabankari)
2023. febr. 23. 05:03

A beosztás miatt 30 napból 15napot dolgoznék. 1ejszaka 1nappal 2 pihenő.

Nekem ez sajnos álom munka, így muszáj megtenni mindent, hogy sikerüljön.


Gyárból jöttem gyedre, de ez a gyár jövőre bezárja a kapuit, így oda nem tudok menni, homeoffice munkát pedig nem érzem magaménak

14. Ageeca (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2023. febr. 23. 05:00
Apuka is 7tol jár este 5ig dolgozni.
13. Ageeca (válaszként erre: 3. - Channa*)
2023. febr. 23. 05:00
Köszönöm a válaszod.
12. constanzes (válaszként erre: 10. - Bellabi)
2023. febr. 21. 23:00
70 éves és 70 éves között óriási különbségek lehetnek fizikai és szellemi állapotban. Ráadásul itt három nagyon kicsi gyerekről van szó, rohadtul fárasztó ám az egy idős embernek. Ráadásul az ő immunrendszerük már nem olyan, betegséget is könnyebben elkapnak, esetleg nehezebben gyógyulnak belőle. Plusz nem biztos, hogy tudja azt vállalni, hogy neki mindig minden körülmény között rendelkezésre kell állnia. Ők már felnevelték a gyerekeiket, nem az ő feladatuk a gyereknevelés.
11. globus (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2023. febr. 21. 22:54
Sógornőm kisegitett olykor, de zömmel fizettünk érte. Nagyszülők közül csak anyu volt már akkor, más megyében dolgozott. Szerencsére gyerek nem volt beteges, néhányszor volt mandulagyulladása. Később műtötték, probléma felszámolva.
10. bellabi (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2023. febr. 21. 22:47

Apukának milyen a munkaideje? Tudja vállalni a Te műszakos napjaidat?


70 éves ember szerintem még nem öreg, ha szeretne, simán tud unokázni.


Amúgy nem olyan rossz ez a beosztás, ha megoldható a gyerek logisztikája, több szabadidő jön ki, mint a heti 40 órával. Ismerősömék így csinálják, de ott mindketten így dolgoznak, és általában váltják egymást, plusz nagyszülők.


Betegség: van, amikor a gyerek úgy beteg, hogy beteg, ilyenkor otthon a helye. De ha csak mondjuk folyik az orra és amúgy júkedvű, láztalan, más panasza nincs, simán mehet közösségbe. Ha orrfolyás miatt otthonmaradnának a gyerekek, télen üresen konganának a bölcsik, ovik, sulik.


De igen, ez betegszabi. Nálatok talán annyival jobb, hogy ha mondjuk 5 napot beteg, akkor abból Neked 2-3 nap úgyis a pihenőnapod, tehát csak a másik 2-3-at kell megoldanotok.

9. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2023. febr. 21. 15:34

Mi nagyszülőkkel oldjuk meg.

Szerencsèsek vagyunk.

Nyugdíjasok de nagyon aktìvak.

Ha dolgozunk ott alszik ha beteg ha nem.

8. timycat (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2023. febr. 21. 15:28

Most kezdett nálam egy lány hasonló paraméterekkel (3 gyerek - elsős, ovis, bölcsis), de csak 6 órát vállalt. Plusz nála van egy 8 órában dolgozó apa és nagymama.


12 órában el sem tudom képzelni, hogy lehet ezt segítség nélkül kivitelezni 🤷‍♀️


Igaz én direkt választottam a 3 kisgyerekes anyát, némileg rálátok az életükre és aki eddig így logisztikázta a családját, életét annak a munka sem lesz probléma, de hangsúlyozom nálam 6 órát van csak.

7. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2023. febr. 21. 13:54
Nekem csak egy van, de ha beteg, vele is otthon kell maradni. Vagy én, vagy a férjem, vagy a mama, vagy fizetett segítség. Nincs más lehetőség.
6. trapiti (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2023. febr. 21. 13:10

Azokon a napokon amikor nappalos vagy az apujuknak kell hazavinni es ellatni a gyerekeket. Vagy a nagyszuloknek. Vagy meg kell fizetni valakit, csak akkor mar gondolom nem eri meg annyira a munka. Ha betegek akkor otthon kell maradni veluk, betegen nem jarhat kozossegbe (es nem is fogja ezt a tobbi szulo sem dijazni, hogy allandoan azert beteg az ove mert korbefertozik egymast a bolcsiban/oviban, meg amugy is, beteg gyereknek otthon a helye). Tehat ha beteg akkor szinten valakinek, vagy neked vagy az apjuknak betegallomany/szabadsag, vagy nagyszulo ha vallalja.

Amikor ejszakas vagy akkor reggel az apukanak kell vinni oket, te rendezed delutan, az este megint apukae.

Raadasul egy kisiskolas gyerekkel mar le kell otthon is ulni, lecket csinalni, gyakorolni, ugyhogy ugy kell szamolni hogy erre is kell ido/energia. Ilyen munkabeosztas csak akkor megy ha a masik szulo maximalisan helytall a gyerekek es a haztartas ellatasaban is.

5. rabankari (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2023. febr. 21. 12:02

Nem lesz más választásod mint valakit "terhelni" ezzel.

Ha jól értem heti 3 napot dolgozol?

Szerencsés helyzetben vagy,mert legalább ott van a nagyszülő, mint lehetőség.

Beszélj velük,hogy akarják-e,tudják-e vállalni.Esetleg azokon a napokon ott aludni nálatok,amikor dolgozol,megúszva az ingázást.

Ha ők nem opciók,akkor vagy keresel másik állást, ami mondjuk home Office,vagy fizetős segítséget kérsz, de akkor meg amit anyagilag nyersz, el is bukod.

Nekem nem volt segítségem,én anno részmunkaidőben mentem vissza és home officban,de nagyon sokat betegeskedett az első másfél évben a kisfiam.Így is nehéz volt.

4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2023. febr. 21. 12:02

Apuka hol van a képben?

Ilyen munkaidő beosztás mellett 3 gyereket logisztikázni lehetetlen.

Ovi, bölcsi hiába fogad fél 7-től, este 8-ig biztos, hogy nincsenek nyitva.

2023. febr. 21. 11:47

Sajnos nem tudok ötletelni. Nekem 1 gyerek van, és amikor beteg volt, akkor főként nagyszülők vigyáztak rá.


Nem okozott nekik gondot. A nagymama 65 felett volt, amikor ovis volt, a nagypapa pedig 75 felett, de egyik sem érezte tehernek, hogy eljöjjenek a gyerekhez, vagy vigyék hozzák bölcsiből vagy az oviból. A sulis időszakban már a nagymama is inkább 70-hez volt közelebb, de akkor is simán ment érte.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2023. febr. 21. 11:33
Erre sok megoldás nincs, jellemzően akinek nincs segítsége nem ilyen munkát vállal, de feltételezem, hogy ez annyira nem ideális (sem a te, sem a gyerekek szempontjából), hogy csak azért vállalnád, mert nincs más, ezesetben, meg kell próbálni, aztán majd meglátod...
2023. febr. 21. 10:58

Sziasztok!

Elérkezik lassan az a nap, amikor a kicsit (jelenleg 14 hónapos) bölcsibe kell adnom, mert kevés lesz az anyasági, amit az otthonlét miatt kapnék. (3 gyermek)

Kaptam egy jó lehetőséget, viszont 12 órázni kell, 12óra éjjel, 12óra nappal és 2 nap pihi, a munkaidő 7-19 vagy 19-7ig tart.


Fiam szeptemberben kezdi az iskolát, ott van reggel 6:30tól ügyelet, fogadják a gyerekeket. Ovi is fogadja fél7től , a bölcsi is....


A betegségtől félünk, hogy mi lesz. Nagyszülőt nem tudom mindig rángatni, cc70 évesen örülök, ha néha rájuk néz, nem szeretném terhelni ezzel.


Iskolában 2 zsepivel engedik, folyó orral. Oviba és bölcsibe kizárt.


Ti hogy oldjátok meg ezt a 3 intézményes/beteges időszakot?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook