Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi/ovi/iskola dolgozó szülőkkel fórum

Bölcsi/ovi/iskola dolgozó szülőkkel (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Constanzes)
2023. febr. 24. 12:35

Itt mindenki azt mondja, hogy a home office milyen jó kisgyerekek mellett. Őszinte leszek. Amikor én home officeban voltam az egyszem 2,5 évesemmel, kábé semmit sem tudtam megcsinálni a munkámból. Én bevallom, hogy szaranya vagyok, de az én lányom az elszölszölős szöges ellentéte. Tudom, én b.sztam el, mert csecsemő korában kellett volna sírni hagyni, had tanulja meg, hogy ezen a világon senkire sem számíthat, és leszokott volna arról, hogy megpróbáljon kapcsolódni emberekhez. Akkor milyen jól ellenne egy sarokban magának. De ez van.


Ha már ilyen őszinte kedvemben vagyok, és népszerű már úgysem leszek, azt is bevallom, hogy szerintem nem egészséges egy 14, 17, de még egy 24 hónapos számára sem, hogy egész nap bölcsiben van. Ebben a korban egy kicsinek az anyjára van szüksége. Ezt én így gondolom. Meg Vekerdy Tamás, Bagdi Emőke, Ranschburg Jenő, és sokan mások, akik letettek valamit az asztalra a témában. Persze, látszólag nem lesz tőle semmi baja a gyereknek. De a psziché jóval mélyebb, mint a látszat. Nem török senki fölött pálcát, mert tudom, hogy ez egy nagyon nem ideális világ, és muszáj eltartani a gyereket. De azért na.

45. bellabi (válaszként erre: 42. - Constanzes)
2023. febr. 24. 12:34

Nézd, én is kezdek belefáradni a vitába.


Azzal az érvvel, hogy én csak 1 gyereket nevelek, és nem tudom, milyen többet, nem tudok mit kezdeni, pláne úgy, hogy nem én terveztem így, hanem nem lehetett több.


Nálunk (rokonságban) a nagyszülői vigyázás több gyerekkel is jól működött, 3 unokatestvérem kb egykorú volt, rengeteget voltak nagyszüleinknél kicsiként is egyszerre. De unokatesóm gyerekeit is egyszerre vitték el nagyszülők, 1, 4 évesen is.


Az ex főnököm tényleg jól bírta. De másokat is ismerek, ha nem is 4, de 3 kisgyerekkel, akik simán dolgoznak 8 órát és bírják. Igen, ezek többségében van távmunkalehetőség, ami őrülten nagy segítség.



A 4. haláláért részvétem. :(

44. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Bellabi)
2023. febr. 24. 12:25
Értem. Te egy szuper bezzeganya vagy. Gratulálok.
43. constanzes (válaszként erre: 41. - Bellabi)
2023. febr. 24. 12:17
Ja, az én ismerőseim is biztos azt mondják, hogy én simán bírtam. :))) Végignyomtam persze míg meg nem született a negyedik (aki aztán meghalt), aztán utána újra amíg meg nem született az ötödik. De a család ép elméjének érdekében a kicsi 2 éves korában "csak" 6 órában mentem vissza. Aztán amikor 6 éves lett akkor átmentem 8 órásba. Igaz én egyedül neveltem akkor már őket.
42. constanzes (válaszként erre: 40. - Bellabi)
2023. febr. 24. 12:16

Nem haragudj, de nem tudod milyen sok gyereket nevelni, attól, mert vigyáztál már 4-5 gyerekre. Pont.

És pont ezért nem bízunk rá 3 nagyon picikét egy idős emberre, ha csak nem ő maga a fitnesz isten.


Hát én is valamit nagyon jól csináltam, mert mindegyik tök szépen felnevelkedik. :) A legnagyobb már 18 éves. :)))


Mindegy. Én csak elmondtam mit gondolok, én nem hagyatkoznék a 70+-os nagyszülőre 3 kicsinél (nekem ugyebár van arról tapasztalatom, neked meg nincsen), fizetett segítség kell, vagy valami nagyon más meló. Mondjuk azon is gondolkodtam, hogy milyen álommeló lehet az, ahol 12 órázni meg éjszakázni kell....El sem tudom képzelni. És sajnos 3 gyerek lemondással jár, néha nem működik az, ami az álmunk, a realitás talaján kell maradni.

41. bellabi (válaszként erre: 38. - Constanzes)
2023. febr. 24. 12:11
Ja, és az, hogy Te nem bírtad, nem jelenti, hogy más sem bírja. Nekem volt 4 gyerekes főnököm, simán bírta, pedig ott sem voltak nagyok a gyerkőcök.
2023. febr. 24. 12:09

Nálunk minden gyerek mindig megértette, mikor NEM a nem (nincs alku, szófogadatlanság, ez tényleg NEM). Az elevenebb is. Úgy látszik, valamit jól csináltunk. :) (Mondjuk azt is, mikor csak kis nem, a nem, és lehet alkudozni.)


Amúgy továbbra is azt gondolom, hogy nem kell sem a 70+-kat így lenézni, ha rosszabb is 5%-kal mondjuk a reakcióidejük, bőven kompenzálja ésszel, előrelátással.( Autóbaleseteket sem ők okozzák elsősorban, mert óvatosabban, mégis mindenki fúj rájuk, ha egyszer-egyszer igen, pedig 1 általuk okozott balesetet jut 10 olyan, amit fiatal vezető okozott, éppen abban a fázisban, amikor azt hiszi, hogy már van rutinja, de még nincs.)


Nekem nem szokott fárasztó lenni gyerekekkel, lehet, azért sem értem , amit írsz, igen, nekem sajnos csak 1 van (7 lombikból sem lett tesó), de kis barátokkal együtt vigyáztam már 4-5 gyerekre is.

39. constanzes (válaszként erre: 36. - Bellabi)
2023. febr. 24. 11:50

Keveres a szezont a fazonnal.

Bárhová mehet EGYEDÜl a járókerettel ahová csak akar. De amikor felelős mondjuk egy 14 hónaposért, akkor azt hogyan oldja meg? Hogyan viszi haza mondjuk a bölcsiből? Mit csinál, ha mondjuk öltöztetés közben elfut?


Ha valaki fogyatékkal vállal gyereket, akkor az kiépít mindenféle "védelmi rendszereket", hogy ez működjön, de akkor is csak 30-as, és nem 70+-os, amikor az úgynevezett egészséges ember sem olyan már sem reakcióidejében, sem testi erejében, sem semmiben.

38. constanzes (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 11:48

Pontosan így van. A lányom mellett simán tudtam feküdni veszélyeztetett terhesként a másodikkal, ő akkor 1,5 éves volt. Simán eljátszogatott, még az urdvarban is elmolyolt. Bezzeg a fiúknál...Na ott már fizetett bébiszittert kellett hívni aki segített, meg elvitte őket sétálni. Nekem volt 3 kisgyerekem (3,5 év van az első és a harmadik között), hát azt a strapát egy 70+ éves nem bírná. Mert az sem mindegy ám, hogy 1 db nyugis kisgyerek, vagy 3, akik között van örökmozgó is.

Én dolgoztam 3 db 6 éven aluli mellől, megmondom hogy lehetett. Távmunka+bébiszitter. Januárban pl. 5 napot volt mindhárom gyerek egyszerre egészséges. Ezt nyomná rá valaki egy 70+-os nagyszülőre?? Ez még szülőként is iszonyat fárasztó.


Aztán 4 gyerekkel már "csak" 6 órában mentem vissza, mert tanultam a korábbiakból, hogy egyszerűen pár hónap után 43 kg-ra fogytam és tüdőgyulladást kaptam, annyira kimerítő, és alig kivitelezhető. A heti 30 órás verzió az egész családnak sokkal jobb volt. Szóval én csak nézek, hogy valaki azt hiszi, hogy 3 ennyire kicsi gyerekkel ő majd simán fog dolgozni ilyen munkarendben.

37. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Bellabi)
2023. febr. 24. 11:30
Ez nem csak a nagyszülőn múlik, hanem az adott gyereken is. Vannak nyugisabb, elszöszmötölő gyerekek. És vannak, akik egy pillanatra sem állnak meg, és mire egyet pislogsz, a szekrény tetején van. Ilyen kicsi korban nem elég nekik mondani, hogy légyszi ne csináld. Az ilyen mászóbajnokot röptében el kell kapni. Akár kétpercenként.
36. bellabi (válaszként erre: 33. - Levarosbukta)
2023. febr. 24. 11:13

Persze, Te ismered, nem én.


Amúgy ha nem akarta volna, abbahagyhatta volna,volt más megoldási opció is, mint ahogy akkor is volt, amikor nem tudta vállalni.


Amúgy én azt nem értem, hogy Ti mit tartotok jónak egy mozgásszervi beteg, így ez esetben gurulós járókerettel, de más esetben mankóval, sima járókerettel, esetleg kerekesszékkel járó, de egyéb tekintetben egészséges embernek. Csak gyerekekre, unokákra nem vigyázhatnak, vagy egyéb dolgot sem tehetnek? Üljenek otthon? Boltba mehetnek? Patikába? Cukrászdába beülni egy sütire? Templomba, hangversenyre?

35. bellabi (válaszként erre: 32. - Rabankari)
2023. febr. 24. 11:06

13 hónapos korától 3-4 órában járt.


Szerintem 1-1,5 év felett már rosszabb, ha egyáltalán nem jár közösségbe, mintha egész nap ott van.


Amúgy 14 hónapos nem olyan kicsi. A legtöbb országban nincs 3 év gyes, egész kiskoruktól járnak bölcsibe a gyerekek, és semmi bajuk tőle.

34. bellabi (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 11:02
Persze, van, hogy nem lehet. De Constanzes szerint, aki idős, azt már nem is szabad gyerekvigyázással terhelni. Ezzel van a problémám. Mert én úgy látom, a nagyszülők 90%-a örömmel csinálja. A maradék 10%-öt meg oké, tényleg ne terheljük.
33. levarosbukta (válaszként erre: 28. - Bellabi)
2023. febr. 24. 10:09

"Ja, és anyukám simán ment gurulós járókerettel a lányomért. Semmi rosszat nem láttam ebben, ő sem érezte nyűgnek, szívesen csinálta."

Azért én ebben nem lennék olyan biztos.

32. rabankari (válaszként erre: 22. - Bellabi)
2023. febr. 24. 09:51

A 17 hónapos meg a 14, nem ugyanaz a liga.

Az enyém is járt szükségből bölcsibe,igaz fél napra,de azért remélem nem gondolod azt,hogy ez jó egy 14 hónapos gyereknek.

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Bellabi)
2023. febr. 24. 09:41
Ez tök cuki meg minden. De ha nincs rá lehetőség, akkor nincs és kész. Ha a nagyszülők közel vannak, és aktívak, akkor remek. De ha messze laknak és dolgoznak, esetleg betegek?
30. Channa* (válaszként erre: 26. - Constanzes)
2023. febr. 24. 08:31

Szerintem ezt túlgondolod.


Nálunk volt olyan, hogy nem csak a gyerek, de mi (én és a férjem is) betegek lettünk és annyira, hogy 3 nap kiesett az életünkből, mert lázasok voltunk, stb. (influenza), és hát hiába volt akkor az apósom 78 éves, az anyósom meg 65, akkor is átjöttek hozzánk és nem csak az unokájukra vigyáztak, hanem ránk is, azaz főztek nekünk, gyógyszereztek minket, orvost hívtak, stb.


Eszükbe sem jutott azt mondani, hogy ők aztán nem, mert öregek már, elkaphatják, stb.

És ezt kérnünk sem kellett.

Átjöttek látogatóba, látták, hogy betegek vagyunk, onnantól napokig ott volt valamelyik.

29. bellabi (válaszként erre: 27. - Constanzes)
2023. febr. 24. 00:15

Valamivel kevesebb jut hétvégére a szabad napokból, de nem annyival. Plusz vedd bele, hogy míg a normál munkaidőben dolgozó szülők azért az egyik hétvégi nap nagyrészében (vagy két félnapban) házimunkáznak, és akkor csinálják azokat a dolgokat, amik nem férnek be a hétköznapi rutinba, itt anyuka a hétközbeni szabadnapjain ezeket nyugiban megcsinálja és a közös szabadnap csak együtttöltött minőségi idő lehet.


Amúgy abban egyetértünk, hogy a home office általánosan a legideálisabb kisgyerekes szülőknek, én pl. már nem annyira kicsi, de egyedül még nem hagyható gyerekkel plusz egyéb családi problémákkal a dolgok 95%-át ennek segítségével oldom meg. De nincs minden munkakörben home office lehetőség és nem is minden ember alkalmas home offce-os munkavégzésre.

28. bellabi (válaszként erre: 26. - Constanzes)
2023. febr. 24. 00:06

Szívesen fogom csinálni, remélem, lesz unokám.


Hát, azért a minden áldott nap, mondjuk fél 5 és 7 között azért nem az az idősáv, ami elvenne egy teljes napot. Nyilván itt nyugdíjas nagszülőről van szó, nem dolgozik, szóval marad bőven szabad ideje, betegség meg azért nem mindig van, ha meg van programja, elutazik, stb, akkor nyilván lesz más megoldás.


Hányós-fosós, lázas, nyűgös, valóban rosszul lévő gyerekkel én mindig megoldottam, hogy otthon maradjak, és szerintem az is az ideális, hogy ha a tényleg rosszul lévős időszakot Anya vagy Apa viszi. De ez max az első pár nap, utána még egy darabig tök jól van a gyerek, de nem mehet közösségbe. Ilyenkor már jöhet segítség.


Amúgy mi egy légtérben élünk, szóval ha egyikünk beteg, úgyis elkapja a többi is, de nem sok alkalomra emlékszek, hogy anuykám kidőlt volna, Igaz, egész életében emberek között dolgozott (főállásban, majd sokáig részmunkaidőben nyugdíjasként is), kb már minennel találkozott az immunrendszere. Mondjuk influ oltást mi minden évben kérünk. A COVID-dal, mint új vírussal mi nagyon elővigyázatosak voltunk a vakcinákig, hordtuk rendeltetésszerűen az ffp2-t, még a lányom is.


Egyébként igen, anyukámat is ápoltam, amikor egy baleset miatt kidőlt. Még pelenkáztam és ágytálaztam is, amikor nem tudott felkelni.


Ezt a fogócskás részt nem tudom, sosem volt gond belőle, sem amikor a nagyszüleim sétáltak velem, sem amikor az anyukám a lányommal vagy anno velem (ezt mindjárt megmagyarázom), persze, fogtuk egymás kezét, és mindig magyarázták, hogy nem szabad kifutni az úttestre, és valahogy mindig megértettük. Soha, még csak próbálkozásra sem emlékszem, hogy akár én, akár a lányom el-vagy kifutottunk volna, amikor nem szabadott.


Ja, és anyukám simán ment gurulós járókerettel a lányomért. Semmi rosszat nem láttam ebben, ő sem érezte nyűgnek, szívesen csinálta. Mellesleg ő, már az én kiskoromban sem tudott pl. futni, bottal tudott csak járni (részben egy genetikai betegség, részben egy szerencsétlen esés miatt), mégis mindig tudott rám vigyázni.


Amúgy vannak a suliban látássérült szülők, ők fehér bottal járnak a gyerekért. Más apuka kerekesszékkel jön. és képzeld,megoldják. Teljes életet élnek, öregen, sérülten, és tudnak a gyerekeikre, unokáikra vigyázni. Lehet, sokban még másabbat, különlegesebbet is adnak, mint a 100%-ban ép és fiatalos szülők,nagyszülők.

27. constanzes (válaszként erre: 25. - Bellabi)
2023. febr. 23. 23:23
Aha, csak nem akkor van szabadnap, amikor a gyereknek, családnak az van. A home-office a legjobb megoldás kisgyerek mellett, és akkor hétvégén együtt lehet a család. Így alig fogja látni a gyerekeit.
26. constanzes (válaszként erre: 21. - Bellabi)
2023. febr. 23. 23:22

Erre majd térjünk vissza akkor, ha 70+ éves leszel. :))


És más az, hogy boldogan unokázol, amikor éppen ráérsz, szeretnél, jól vagy, meg más, amikor minden áldott nap rád számítanak, és a hányós-fosóst, meg az influenzást is rád akarják bízni. Ápolod majd a nagyszülőket is, ha ők is kidőlnek? Aztán mi lesz, ha ők nem tudnak már fogócskázni, de a gyerek bizony "fogócskázik", és nem tudják elkapni? Nem tudnak utánanyúlni a mászókán, vagy elkapni, ha éppen meglépni készül séta közben.


Persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, de azért elképesztő dolgokat szoktam látni, pl. gurulós járókerettel az oviba/suliba érkező nagyit. Ehhez már pofa kell.

25. bellabi (válaszként erre: 15. - Ageeca)
2023. febr. 23. 22:17

Lenne lehetőséged home office-ra is?


Amúgy igen, ez a munkarend 30 napból 15 nap munka, míg a normál munkarendben 30 napból kb 22 munka. Ez 7-tel több szabadnap, lehet anya-gyerek nap valamelyik gyerekkel a szabadnapodon, megcsinálhatod a takarítást, hogy ne a közös szabadnapból vegyen el időt, ügyintézhetsz olyat, amit csak hétköznap lehet, vagy csal csinálhatsz magadnak egy kényeztető napot, amikor csak magadra figyelsz.


Én többször mondtam, hogyha újrakezdeném, légiforgalmi irányító lenneék, az is ilyen munkarend kb, több szabadidő és baromi jól fizet.

24. fildus
2023. febr. 23. 22:15
4 gyerek van (14/12/6 évesek és egy másfél éves), 4 órában dolgozom. Apa 6-2-ig, én 4-8 között, így nincs táppénz, egymás között beosztjuk :)
23. bellabi (válaszként erre: 16. - Ageeca)
2023. febr. 23. 22:13
Azért ez durva. Nálunk suliban fél osztály osztályozóvizsgát tehetne a sok hiányzás miatt, ha orrfolyással is otthon maradnának.
22. bellabi (válaszként erre: 19. - Rabankari)
2023. febr. 23. 22:11

Bölcsis is ugyanúgy eljátszik a bölcsiben, mint ovis, ha jó a bölcsi. Amúgy 9 óra nem olyan őrülten sok, ez kb a normál munkaidő munkábajárással, és a kicsi alszik is közben még vagy 2 órát.


Az én lányom kb 17 hónapos korától volt "teljes idős" bölcsis, nála ez kb a fél 9-től fél 5-öt jelentette, nem volt gond belőle, ez csak 1 órával kevesebb. Neki amúgy a korán kelés nem jött be, de ezzel máig küzdünk, de az, hogy sokáig ott kell maradnia a közösségben, sosem volt gond, max ha véletlenól minden barátja előbb ment el.

21. bellabi (válaszként erre: 12. - Constanzes)
2023. febr. 23. 22:04
Szomorú hozzáállás. Nekünk a családban a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy a nagyszülők segítenek, és nem azért, mert muszáj, hanem hihetetlen boldogság és ajándék számukra az unoka és szeretnek vele időt tölteni. Pedig bőven születtek unokák 70+ is. Nagypapám, nagymamám is 70+ volt, amikor születtem, anuykám is, amikor az én lányom, sosem volt ebből gond. Rengeteget kaptam a nagyszüleimtől, főleg nagypapám állt hozzám nagyon közel, életreszóló úravalót adott. De anyukámat sem láttam soha olyan boldognak, mint amikor először látta a lányom. Nyilván ők nem fogócskáztak már a gyerekekkel velem, illetve a lányommal, de volt helyette, séta, virágszedésm rengeteg mese, rengeteg szerep-és tátrsasjáték, építőzés, stb. Nyilván ha valaiki beteg, az más, de egészséges 70 éves még messze nem demens. De unokatesóméknál is haosnló volt a helyzet, ott mindkét ági nagyszülő vagy nagyszülőpár élet, amikor kicsik voltak, győzték beosztani, hogy mindenkinek jusson a gyerekekből és senki nem sértődjön meg. :) Vírusokat meg bárki, bárhol elkaphat, a közértben is.
20. Channa* (válaszként erre: 14. - Ageeca)
2023. febr. 23. 19:30

Utazási idő mennyi?


Én a gyerekemet mindig bevittem reggel fél 7-re, hogy beérjek dolgozni fél 8-ra, és jellemzően este 1/4-1/2 6 között mentem érte.

Nem lett semmi baja a korai keléstől, sőt! Amikor már egyedül járt, akkor azon nevetgéltünk, hogy ő még mindig fél 7-re megy, mert annyira megszokta:DDDDD

19. rabankari (válaszként erre: 17. - Ageeca)
2023. febr. 23. 18:13

Nekem nem volt világos, hogy hétvégén is kell-e dolgozni.

Tudom nem leszek népszerű, de a 14 hónapos gyereknek a reggel 7től 4ig tartó bölcsi nem éppen ideális. Nem gondolkodsz fél napban,hogy esetleg a nagyszülő korábban haza vigye?

Nagyon abban a korban van még,hogy ezt ne viselje jól.

Az ovisnál ez már nem gond,ha szereti,haza sem akar menni..

18. constanzes (válaszként erre: 15. - Ageeca)
2023. febr. 23. 15:25
PEdig 3 kisgyerek mellett pont a homeoffice a legideálisabb. Amúgy is, minden olyan munka, ami "műszakos" teljesen tönkre vágja az embert testileg (és persze lelkileg is).
17. Ageeca
2023. febr. 23. 05:19

Köszönöm a kommenteket.


Apuka építőiparban dolgozik, reggel 7től este 5ig odavan.


(15 éve dolgozik a munkahelyén)


Telephelyre kell beérkezni 7re, utána mennek a munkatársakkal boltba, majd kezdik a napot. Ezt a reggeli boltot fogja megszüntetni, azaz nyer rajta 20 percet, este pedig, ha a főnökkel megtudja beszélni, nem 5ig lenne, hanem 4ig és azt az 1 órát levonná tőle.


A legközelebbi nagymama anyukám.

Édesapám már elment 6 éve.

Férjem oldaláról apósom másfél éve ment el. Csak anyósom él, de ő dolgozik még minden nap, nem nyugdíjas.


Van testvérem, sógorom, de nem tudjuk ebben a helyzetben mikor sokallnak be, ezért csak az én anyukám jöhet szóba, vagy később fizetős nagymama vagy felvigyázó.


Ez addig rossz, míg be nem áll. Nyilván a munkahely is jó, csak 1-1 napot kell megoldani.


Ha reggel 7re megyek, 1 gyereket ki tudok én is tenni valamelyik intézményben, vagy 2 gyereket/3 gyereket, mert 2 km-en belül van minden. Iskola 300 méterre az ovitol, 3 utcával feljebb a bölcsi, azon az úton a munkahely.


Inkább az este a probléma, amikor 19ig vagyok, meg apuka vagy el tud jönni 4kor vagy nem. Ha nem, akkor nagymama, ha igen, akkor nincs gond.


Éjszakát apa megoldja, este 7re ha megyek, mindenkit elrendezunk, csak fektetni kell, reggel pedig ő viszi, mert 7ig dolgozom.


De ruhát kitudok pakolni előző este, stb.


Meglátjuk

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook