Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsiben 5 hónaposan fórum

Bölcsiben 5 hónaposan (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
36. Dina68 (válaszként erre: 31. - Szilisári)
2012. júl. 11. 20:46
Remek értékeket kapnak a gyerekeim.Ez egy fórum és szabad vélemény nyilvánitás van.Én megirtam,nem értek egyet vele,de fogom,vannak helyzetek,amikor szükség van.Amikor a nagylány pici és vittem bölcsibe 9-10 órára,mikor hogy,hallottam,van anyuka,aki 6-kor várja a nyitást.mert megy dolgozni.Érthető.Más megoldás lenne ajobb,nem abölcsi,röviden ennyit akartam .
2012. júl. 11. 20:44

Kedveseim!


Tőlünk nyugatabbra (pl. Hollandia, Svédország) a legtöbb irigyelt országban teljesn normális, hogy 4-6 hónaposan mennek a gyerekek.


Egyik topicban azt olvasom, hogy Magyarországról mindenkinek el kell menni, mert ami odább van, az aztán az isteni, itt meg minden car.


A másikban meg az ottani mindennapos dolgokra meg ilyen nagy riadalmat látok..


Érdekes.

34. Életkezdés (válaszként erre: 33. - 71c9045211)
2012. júl. 11. 20:42

Senkitől nem lehet elvárni hogy más gyerekére vigyázzon rendszeresen egész nap.A gyereknek nyugodt légkör kell szerető meleg család nem egy stresszes idegbeteg anyuka mert nincs pénz....a gyereknek meleg kell,enni kell,fedél kell a feje fölé.....ha bölcsiben van míg a szülő ezt megteremti akkor ott van...senki nem lesz ettől kevesebb semmilyen téren,sőt....


természetesen egy ideális világban amellett vagyok hogy a gyerek minél tovább otthon a szülővel....



baromi sokan megszóltak ám engem mikor anno beadtam a másfélévest bölcsibe....egyik sem jött a rezsit kifizetni és enni sem adott nekünk hát nem érdekelt....vannak helyzetek amiket nem lehet előre látni mikor megfogannak....viszont van olyan hely ahol természetes hogy ekkora korban viszik őket vagy hogy más vigyáz rájuk ott abban a közegben nem hüledeznek annyian mint itt...tegyük hozzá egy női portál látogatóinak számottevő részét teszik ki a munkahelyen nem dolgozó gyerekkel otthon lévő anyukák,mint pl én tehát nem harapni akarok....emiatt nem meglepő hogy elég sokan vannak akik megszólják az ember lányát ezért de nem ők járnak a cipődben...ne mentegetőzz:)

33. 71c9045211 (válaszként erre: 30. - Életkezdés)
2012. júl. 11. 20:34
Én sem tudom kire hagyni anyukám lett volna de most is éppen az életért küzd és ha tehetem mindennap ott vagyok nála a gyerekekkel más nincs ezért megoldás a bölcsi...
32. kisj
2012. júl. 11. 20:33
én túléltem (mint baba)
2012. júl. 11. 20:16
Amúgy, aki erre azt mondja, hogy nem normális, az milyen remek értékeket közvetíthet a gyerekeinek, bakker.
30. Életkezdés (válaszként erre: 18. - Dina68)
2012. júl. 11. 20:12
nekünk pl senki de senki nem lenne aki vigyáz rá főleg egész nap úgy hogy én nem vagyok egyedülálló...
29. Életkezdés (válaszként erre: 16. - Dina68)
2012. júl. 11. 20:11

Aki három gyereket éheztet akkor mikor lenne lehetősége hová menni dolgozni abban az időben amikor a gyerekek intézményben vannak az a nem normális.....

Aki ekkora babát bölcsibe ad az kényszerhelyzetben van többnyire,nem kell belerugni,gondolja át aki ilyeneket mond milyen érzés ezt olvasni????????

28. Életkezdés (válaszként erre: 12. - -meva-)
2012. júl. 11. 20:09

Tudod vannak esetek helyzetek amikor muszáj....ha egyedül neveli őket akkor kivel lennének éjjel míg dolgozik?És nem mindenhol van lehetőség éjjel dolgozni:(

Ha éjszaka dolgozna akkor mikor pihenne?Megy az egy darabig,de hónapokig nem bírja az ember akarja nem akarja kikészül a szervezete és bealszik majd esetleg mikor a gyerekre vigyázna nappal...

Ha muszáj hát muszáj,már az is örömhír ha van hová menni dolgozni úgy hogy közben a gyerek bölcsiben van

27. 937a2a883a (válaszként erre: 25. - 937a2a883a)
2012. júl. 11. 20:08
kb 2 éves akart lenni (pontosan nem tudom mennyi).Azt hiszem elteszem magam holnapra,mert már írni sem tudok.Jó éjt nektek.
26. 937a2a883a (válaszként erre: 25. - 937a2a883a)
2012. júl. 11. 20:07
aki=akkor
25. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - -meva-)
2012. júl. 11. 20:06
Aki ezekszerint egyik ismerősöm nem normális...minden családtagja meghalt,egyedül neveli 2 gyerekét,mivel a férje is sajnos meghalt.A kisebbik 7 hónapos volt,amikor beadta a bölcsibe,hogy tudjon dolgozni.Ha este dolgozik,szerinted ki vigyáz a gyerekre?A kb éves tesója,aki szintén bölcsis?Pénze nincs babysitter-re,szerencsére sikerült ingyenes bölcsit találnia,ahol csak a kaját kell fizetni,így nappal tud dolgozni,mert jó helyen vannak a gyerekek.Szóval először gondolkozz,mielőtt ilyen véleményt írsz.Vagy szerinted az a jó megoldás,ha éjjel egyedül hagyja a gyerekeit???
24. Életkezdés (válaszként erre: 7. - 71c9045211)
2012. júl. 11. 20:05
próbálj ne úgy állni hozzá hogy belebetegedsz,hanem hogy ott jó helyen van míg te nem tudsz vele lenni az együtt töltött időben pedig nyugisabb lehetsz mert el tudod látni a gyerekeidet.
23. Életkezdés (válaszként erre: 1. - 71c9045211)
2012. júl. 11. 20:04

Nálunk azt hiszem hat hótól veszik be a gyerekeket.

Kilenc hónapos bölcsis babát láttam,mivel picike volt még szerintem könnyebben vette mint nagyobb korban és mivel ritka az ennyire kicsike legalábbis felénk az, mindenki kedvence volt:)

Én másfél évesen vittem bölcsibe a nagyfiamat és a picilányomat is,picurkánál nincs tapasztalatom de ha szükség van rá nem ördögtől való az a bölcsi.....

22. szilisári (válaszként erre: 21. - 71c9045211)
2012. júl. 11. 19:55
Nyugodj meg, semmivel sem lesz rosszabb a kicsinek. Azért az tényleg nagyon nagy luxus, ha valaki 3 évig otthon marad egy gyerekkel. Én például sosem várnám el senkitől, hogy évekig eltartson, már pedig ez szokott lenni azért a helyzet.
21. 71c9045211 (válaszként erre: 12. - -meva-)
2012. júl. 11. 19:49
Lehet ,hogy nem vagyok normális de meg kell élnünk nem jó kedvemböl teszem,és nem azért inditottam ezt a fórumot,hogy keresztre feszitsenek csupán véleményekre lennék kiváncsi.Örülj annak ,hogy te olyan jó helyzetben vagy ,hogy nem kényszerülsz ilyen döntésre.A nagyobbikkal 3 évig voltam otthon a középsövel 1 évig de most nem lehet mert ha maradok még tovább otthon akkor néhány hónap múlva már otthonunk sem lesz.
20. 130454e42d (válaszként erre: 16. - Dina68)
2012. júl. 11. 19:47
Pedagógus vagy? És el akarod dönteni ki normális? Vissza kéne adnod a diplomádat, pályaalkalmatlan vagy. A gyerekeket is beskatulyázod?
2012. júl. 11. 19:47

Az USÁ-ban teljesen normális, ha 6 hetes kor után visszamész dolgozni, a legtöbb ember egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy otthon maradjon egy gyerekkel. Mondjuk ott a gimisek a tanítás után szépen masíroznak dolgozni, sokszor éjszakába nyúlóan, ez sem jellemző Magyarországra.


Előbb-utóbb higgyétek el, de itt is az lesz, hogy nem fogja az állam támogatni azt, hogy évekig otthon maradhasson az ember egy gyerekkel, mert ez nem egy igazán optimális megoldás.

Az lenne a legideálisabb, ha meg lenne oldva a 4 illetve 6 órás munka lehetőség, széles körben.



A gyerekek szempontjából meg a vizsgálatok szerint semmi gond nincs abból, ha korábban bölcsibe kerülnek + sokat számít nyilván az anyuka szempontjából, ha felnőtt emberek közt tölti az ideje egy részét és elkerüli a "gyerekes butulás".


Az ember nyilván nem egy bölcsinek szül gyereket, de remélhetőleg azért sem, hogy otthon maradhasson évekig - sajnos nem egy, nem két embert ismerek, aki azért szüli sorra a gyerekeket, hogy ne kelljen visszamennie dolgozni.


Nyilván nem viccből kérdezi itt valaki ezt az 5 hónapot, megkockáztatva azt, hogy gyerekgyilkos sátánnak kiáltják ki, de tényleg, bármit hozhat az élet. Én azt mondom, hogy biztos nehéz lesz, remélem, hogy rendes bölcsis néniket találsz, bár miért ne találnál és semmi baja nem lesz ettől a gyereknek, ugyanúgy az anyukája maradsz, mintha nem adnád a bölcsibe.

18. Dina68
2012. júl. 11. 19:47

vannak azért megoldások,szintén nem akarok senki lelkébe gázolni.Nagymama,rokon egyetemista lány,bárki.

Bár ha más szemszögből nézzük,egy korán bölcsödébe adott baba is felnő és semmivel nem lesz hátrányba oylan babához képest,akivel 3 évig otthon volt anyuka.Sőt.Önállóbb lesz előbb.

17. trapiti (válaszként erre: 16. - Dina68)
2012. júl. 11. 19:47
Nem normális??? Komolyan gondolod? Szerintem az a nem normális aki ilyet le tud írni. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy otthon tudjon maradni, nyilván Ő sem örül ennek, minek még rúgni is egyet belé? De remélem ettől jobb lett a napod...
16. Dina68
2012. júl. 11. 19:45

Én az elsőt 1 évesen adtam be,elég volt otthon ülni,megvártam,mig tud menni.Most a 2.babával 2 évet maardok itthon,legalább az első 1 év nagyon fontos,hogy a baba ne közösségbe töltse,ezt mint pedagógus mondom.

Tudom,ha kell akkor kell.A bölcsi ygyermekmegörző,igaz mindennap irnak a napról,anya nyomon tudja követni,mi történt a babával.

De szerintem se normáis,aki ekkora babát bölcsibe ad.

2012. júl. 11. 19:42
Nálunk volt a bölcsiben fél éves baba, nagyon szerették, külön kis kuckója volt, a többiek mind másfél évesnél idősebbek voltak, a gondozónénik nagyon szerették. Inkább bölcsi, munka és megélhetés az egész családnak, mint hogy otthon üljön az anyuka és siránkozzon hogy nincs pénz. Én becsülöm aki meghoz egy ilyen döntést a család érdkében.
14. trapiti (válaszként erre: 12. - -meva-)
2012. júl. 11. 19:40
Érzéketlen vagy. Örülj neki hogy nem vagy abban a helyzetben, de ha nem tudsz segíteni akkor hallgass!
13. 130454e42d (válaszként erre: 12. - -meva-)
2012. júl. 11. 19:37

Aha, persze. És éjjel hová teszed?

Próbáld elképzelni, hogy van akinek ez kényszerhelyzet. Tudod, empátia.

12. -meva-
2012. júl. 11. 19:36
Aki a gyerekét 5 hónaposan beadja a bölcsibe az NEM normális! Sajnálom, ez a véleményem... ha kell éjjel dolgozom , de akkor sem. Elnézést, ha valaki lelki állapotát sértettem.
2012. júl. 11. 19:22
A nagyobbik fiam 2 évesen adtam be...megszakadt a szivem!!!Azt mondtam ha lesz még egy gyerekem biztos nem adom be.Sajnos az anyagi helyzetünk ugy hizta hogy visszakellett mennem dolgozni...1 évesen beadtam most 15 hónapos nagyon ügyes egyedül eszik ,iszik,beszél ,megy,és a pelenkáról is kezd leszokni...örülök hogy bekerült és ha öt nézem azért is örülök mert legalább ott eszik változatosan mig mi itthon küzdünk a betevőért...ott legalább egészséges ételeket kap annyit eszik amennyit akar!!!!Nagyon szeretik a bölcsibe mert nyugodt kiegyensulyozott baba:)))Oktobertöl lesz egy 5 honapos az anyukának 3. gyermeke és a másik kettöt is beadta.Tanárnö az anyuka szünetekben szoptatni járt....Elöször nagyon utáltam magam azt mondtam "nem azért szültem,hogy bölcsibe adjam"de jo dolog és kell nekik a közösség 2 évesen már nagyon legalábbis!!Most várom a 3.gyermekünket 4 hónapos vagyok.És merem hinni hogy lesz jobb világ!!!:)))
2012. júl. 11. 19:18
Külföld : Hazánk határain kívül eső földterületek :D
9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Kangaroo Island)
2012. júl. 11. 19:15
Külföld így, külföld úgy, mindig megy a példálózás. Mi az a külföld?
8. 130454e42d (válaszként erre: 1. - 71c9045211)
2012. júl. 11. 19:12

Bátor vagy, hogy ezt itt megkérdezted. Kíváncsi vagyok mit kapsz érte.

Szerintem is elég kicsi még, de ha muszáj akkor mindenképp a gondozókat nézd meg jól. Ilyen idősen az a legfontosabb, a játékok, felszereltség még mellékes. Kitartást neked.

2012. júl. 11. 19:11
3 gyereket nevelek egyedül és nem birom anyagilag,az biztos bele betegedek ha beadom,de a másik ketöt is etettni kell.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook