Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bölcsen döntöttem vagy gyáva vagyok? fórum

Bölcsen döntöttem vagy gyáva vagyok? (beszélgetős fórum)


151. f36e266467 (válaszként erre: 149. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 16. 13:44
Ha a vonzalmat nem testi vonzalomra szűkítjük, hanem arra, amire én azt mondom, hogy szerelem érzése, akkor egyetértek veled :)
150. f36e266467 (válaszként erre: 148. - Fairytalentum)
2013. jan. 16. 13:43

Nincs szükségem rá, hogy védjem :) És hidd el, nekem nem fontos, hogy téged meggyőzzelek. Csak nem kell ám kijelenteni valamit, azért mert neked nem sikerült. Te így vagy vele, akiknek meg szerelem van a kapcsolatukban és nem múlt el, mint ahogyan sokan gondolják, hogy annak el kell múlnia, ők mosolyognak a kijelentéseiden.


Én megértem, hogy így gondolod. Csak szóltam, hogy van másképp is :)

149. 731e5b9ffb (válaszként erre: 147. - F36e266467)
2013. jan. 16. 13:42
Épp ellenkezőleg, én azt próbáltam kifejezni, hogy egyszerre kell teljesülnie a feltételeknek. Nem elég a vonzalom, ha alapvető racionális dolgokban nem illenek össze, illetve nem elég a racionalizmus, ha nincs meg a vonzalom.
148. fairytalentum (válaszként erre: 143. - F36e266467)
2013. jan. 16. 13:39

Megértelek hogy próbálod védeni az álláspontod,de ennyire nem kell elrugaszkodni a valóságtól. :D

Szóval hogy őszinte legyek,a kis 6 éves kapcsidra

butaság hivatkozni,tegyél hozzá még 20-at és akko talán elkezdelek komolyan venni.

147. f36e266467 (válaszként erre: 145. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 16. 13:38

" De a személyes vonzalmon kívül igenis vannak nagyon fontos dolgok, amiknek szintén meg kell felelni ahhoz, hogy valaki boldog párkapcsolatban élhessen."


vannak, csak nem elegek hosszútávon, ha a személyes vonzalom nincs meg :)


Miért kell nálad az egyiknek kizárnia a másikat?

146. f36e266467 (válaszként erre: 144. - Fairytalentum)
2013. jan. 16. 13:37

Tedd hozzá, hogy nálatok :)))


nagyon jól látja, mert hasonlóan rossz tapasztalatai vannak, mint neked.


Vannak jó tapasztalatok. A szerelmet nem az első két heti lángolással kell azonosítani, hanem egy olyan érzéssel, ami mindig ott van benned és több, mint a szeretet. Több, mint amit egy barát iránt érzel, több, mint amit egy rokon iránt érezhetsz. Kívánom neked, hogy megismerd az ilyen párkapcsolatot. Akkor optimistább leszel ilyen téren :)

145. 731e5b9ffb (válaszként erre: 141. - F36e266467)
2013. jan. 16. 13:35
Ohh, dehogy volt negatív. Az a csekély idő amit együtt töltöttünk az fantasztikus volt. Csak az ember élete nem szólhat arról a nap 24 órájában, hogy valaki iránt vágyakozik. Nem érezheti magát kevesebbnek attól, hogy a párja épp nincs egy karnyújtásnyira. Akkor viszont lehet, hogy pont te nem voltál még ennyire szerelmes, ha ezt az extra felfokozott dolgot nem érezted, és az előző hozzászólásom második részében körülírt érzésre hiszed azt, hogy szerelem. És nem azt írtam, hogy csak ésszel kell párt választani. De a személyes vonzalmon kívül igenis vannak nagyon fontos dolgok, amiknek szintén meg kell felelni ahhoz, hogy valaki boldog párkapcsolatban élhessen.
144. fairytalentum (válaszként erre: 138. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 16. 13:31
Nagyon jól látod!Nem a szerelem az összetartó és éltető erő,hanem szeretet.
143. f36e266467 (válaszként erre: 140. - Fairytalentum)
2013. jan. 16. 13:27

Nem kicsit szélsőségesek a megállapításaid :))


Van másképp is, mint ahogy kialakítottad magadban az elméletet :) A gyakorlat mást bizonyít. Nem sok embernek sikerül, de ne magadból indulj ki.

142. 130454e42d (válaszként erre: 140. - Fairytalentum)
2013. jan. 16. 13:26
lehet, de nem ugyanolyan. Szerelemmel sokkal jobb.
141. f36e266467 (válaszként erre: 138. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 16. 13:25

Akinek ilyen rossz a tapasztalata szerelem terén, persze, hogy inkább aggyal próbál meg kapcsolatot kialakítani. A szerelem nem ilyen negatív. :) Nálad szerintem más okok vannak a háttérben.


Ha nálad a szerelem egy betegséghez hasonlítható, akkor ott gond van.

140. fairytalentum (válaszként erre: 137. - 130454e42d)
2013. jan. 16. 13:25

Nem kell feltétlen a józan észre hagyatkozni de akkor a következményeket is bátran vállalni kell!

Az érzést én is ismerem,de a boldogsághoz nem kötöm és nem tartom életbe vágóan fontosnak.

A szeretetet annál inkább. :)

Szerelem nélkül lehet élni,szeretet nélkül egy percet sem!

139. f36e266467 (válaszként erre: 135. - Fairytalentum)
2013. jan. 16. 13:23

Sajnálom, ha nem ilyen párkapcsolatban élsz :)


Akkor persze, hogy handabandának fog tűnni :)


Lehet, hogy egyszer még te is rájössz. Akkor majd érteni fogsz :)

138. 731e5b9ffb (válaszként erre: 134. - Fairytalentum)
2013. jan. 16. 13:23
Elég jól megfogalmaztad a szerelemmel kapcsolatos fogalmakat. Én voltam szerelmes 16 évesen és borzasztó volt. Teljesen kifordultam önmagamból, csak Ő járt a fejemben, barátaimnak csak róla beszéltem, fizikai fájdalmat éreztem, ha nem volt velem. Kis híján anorexiás lettem, egyszerűen nem kívántam az ételt. Tökéletesnek gondoltam a másik felet, viszont közel sem volt az valójában. Én nem tudom elképzelni, hogy valaki ezt érezné éveken, évtizedeken keresztül. Vagy ha igen, akkor nagyon sajnálom, mert hosszú távon eléggé igénybe veszi az embert ez a felfokozott lelkiállapot. Én is egy betegséghez tudnám hasonlítani. Ha viszont azt értjük szerelem alatt, ha valaki iránt szeretetet és szexuális vágyat is érzünk, az már tartható állapot. Ha nélküle is jól érezzük magunkat, de vele mégjobban. Ha egyszerre barát, szerető és társ is . Én nem mennék úgy hozzá valakihez, hogy nem a valós képét látom, csak egy ábrándot. Igenis kell az ész is a párválasztáshoz, nem csak a kémia.
137. 130454e42d (válaszként erre: 135. - Fairytalentum)
2013. jan. 16. 13:00
Persze, lehet úgy is élni, ahogy szerinted helyes, mindig a józan észre hagyatkozva. De ezzel sok szépet kihagysz. Ha neked nem hiányzik, oké, én jobban örülök, hogy megismertem ezt az érzést. rengeteget adott.
136. 731e5b9ffb (válaszként erre: 115. - Petitange)
2013. jan. 16. 13:00
"Bár nekem azelőtt is mondta többször hogy nem az a célja hogy ellopjon a férjemtől." Sajnos így kívülállóként azt kell hogy írjam, hogy ez valószínűleg a burkolt megfogalmazása volt annak, hogy szeret veled lenni, de nem áll szándékában komolyabbra fordítani a dolgokat. Ez akkor megmagyarázza azt is, miért fújt ilyen hirtelen visszavonulót.
135. fairytalentum (válaszként erre: 112. - F36e266467)
2013. jan. 16. 12:43

Ez egy rakás handabanda bocsi! :)

Nem sok ismerettel rendelkezel szerelem és szeretet közti különbséget illetően.

Miért bíztatsz másokat is ilyen badarságba?

Nincs benned egy csöppnyi felelősség érzet se :((

134. fairytalentum (válaszként erre: 112. - F36e266467)
2013. jan. 16. 12:35

A szerelem egy a köldök energia központjában, vagyis az ösztön világunkban megjelenő egyik legdominánsabb érzelmi kitörés, amely általában egész lényünket uralmába veszi, mintegy rabul ejti. Ha beteljesedik vagyis viszonzódik hatalmas dinamikus erővé alakulhat, amely építeni képes. Ugyanakkor veszélyei is vannak, mert mint tudjuk a szerelem vak is, ezért nem választhatja ki az ember, hogy kinek lesz kiszolgáltatva. Persze a normális életben az ember számára ez a élet csúcsa és ha mindkét irányból tartósan működik és az emberek is összetalálnak, akkor a szerelem az együttélés legjobb fundamentuma.


A szerelem által megszerzett boldogság viszont ingatag, mert feltételekhez kötött. Ha a szerelem nem talál pozitív visszhangra, vagy nem megfelelő a partner, akkor a viszonzás hiánya vagy a visszaélés vele égető, önromboló erővé alakíthatja át a szerelmet, amely akár a végletekig viheti az embert, igy nem is ritkán, akár gyilkol és öngyilkolhat is. Tehát a szerelem, mint vitális erő, egy fiziológiai, pszichológia folyamat, amely az egész hormonális rendszert és a pszichét kiborítja harmónikus egyensúlyából és kérdéses, hogy az eredmény pozitív avagy negatív lesz az illető számára. Persze az irodalomban, művészetben és a köztudatban a szerelem csak pozitívnak elkönyvelt dolog. Azonban ha a vitális erejétől nézzük a dolgot a szerelem csak annyiban különbözik egy betegségtől, hogy nem mindig rombol, de az ember egyensulyát mindig felborítja. Mindkettő a földi élet tartozéka.


Nagyon sok ember keresi, hajtja és próbálja önmagában kiváltani a szerelmet, gyakran azáltal, hogy bebeszéli azt. Ezek az emberek hibát követnek el, mert hiszen értelmükkel egy természetes folyamat ellen játszanak, amiért aztán mindig meg kell fizetniük.

133. 55f7a1b0bb (válaszként erre: 129. - Petitange)
2013. jan. 16. 11:20

Köszönöm a válaszod és valahol megértelek...

tanácsom csak annyi : tedd azt, amit eldöntöttél, ne kérdezd, h. gyáva vagy-e, hanem járd az utad (szerintem:) !

132. fairytalentum (válaszként erre: 129. - Petitange)
2013. jan. 16. 10:08
A párkapcsolatot már az elejétől kell "jól" indítani. Ami már úgy "valahogy" elindult, azt nagyon nehéz más irányba terelni.
131. c716dc4eab (válaszként erre: 130. - Petitange)
2013. jan. 16. 10:00
Pont azon gondolkodom, mennyi fájdalom megúszható lett volna ha őszinték vagytok egymással.Remélem megnyugtatóan tudod rendezni a dolgaid . Szabad kérdezni hány éves vagy??
130. Petitange (válaszként erre: 127. - 080e136033)
2013. jan. 16. 08:00

Érdekes megközelítés..igen, itt az érzéseken kell dolgozni és lehet pont ez a baj! Nem azon hoyg mindkét fél szereti egymást és nem tudnak kijönni mégsem című történet! Azon tényleg érdemes dolgozni. Na de amikor nincs meg egyik fél részéről az érzés akkor mind dolgozzunk és minek?


Mondjuk a férjem teóriája hogy rendesen elhagyagolt és "természetes" hogy a 3.fél iránt lobbantak fel az érzelmeim. Nem tudom. Most kiiktattuk a 3. felet. Meglátjuk hogy alakulok érzelmileg.

129. Petitange (válaszként erre: 128. - 55f7a1b0bb)
2013. jan. 16. 07:57

Ne hari hogy nem reagáltam rögtön, viszont olvastalak és emlékszem.


6 éve vagyunk együtt és 2 éve házasok. Azonban az életünket a gyermekünkkel kötöttük össze először, nem papíron. 1 hónapnyi ismeretség után jött a babónk és már akkor nagyon elveszettnek éreztem magam, nem tudtam mit tegyek de mivel rendes férfi és előtte csak lúzerekkel volt dolgom úgy döntöttem megtartom.


De hogy 2 éve miért mentem hozzá? Igazából azért hogy összetartsam a családot a férjem ugyanis egy olyan országba ment dolgozni ahová én nem mehettem volna utána ha nem vagyunk házasok, különben meg úgy voltam vele hogy már a gyerek miatt úgyis az övé vagyok. Szeretetből mentem hozzá, boldog voltam, szép esküvő volt, bár nem volt az az "én vagyok a világon a legboldogabb menyasszony" érzés.

128. 55f7a1b0bb (válaszként erre: 127. - 080e136033)
2013. jan. 16. 06:59

igazad van...

én hasonlót írtam az elején, csak senkit nem érdekelt:


11. Szen.De! 2013-01-14 20:29


Én csak azt nem értem, miért mentél hozzá (a férjedhez) szerelem nélkül?Nem kell válaszolni, ha nem akarsz, csak furcsállom:/ ..és azt is,h. a férjed is csak most 'ugrál' amikor képbe került vki más...

2013. jan. 16. 00:38

Hát, ha a férjedbe nem vagy szerelmes, a másikba meg igen, és nem a férjed adja, sosem adta azt a lelki pluszt, akkor nem értem, miért így döntöttél...


Egy párkapcsolatnak a kölcsönös szerelmen kell alapulnia, ha ezen dolgozni meg új esélyt adni kell folyton, akkor megette a fene az egészet.


Az előbbit ne értse senki úgy, hogy nem kell sokszor új esélyt adni, meg dolgozni, meg javítani, magamon is, és elviselni. De ha ezek mögött szeretet, szerelem van, akkor lehet és érdemes.


Ha viszont már magán az érzésen kell dolgozni.., Na akkor mindegy.


Szóval szerintem átgondolhatnád...

2013. jan. 15. 23:17
De lehet nem is akarta hogy mellette döntsek :-(
125. Petitange (válaszként erre: 123. - Júliusi)
2013. jan. 15. 23:16
Isten ments...de legalább annyit mondhatott volna hogy tisztázzam a férjemmel a helyzetet és szóljak hogy döntöttem, de úgy felszívódott mintha nekem döntési jogom sem lenne kivel szeretnék lenni!
124. Petitange (válaszként erre: 121. - Michelle.r)
2013. jan. 15. 23:15
Nem én utasítottam vissza... :-( Hanem a férjem!
123. júliusi (válaszként erre: 121. - Michelle.r)
2013. jan. 15. 21:48

Hát igen.Így kell elegánsan félreállni.

Viszont van olyan volt szerető,aki könyörög, megalázkodik, majd hazudozik, kavar, bosszút áll stb..


Én gondolom, hogy érti.

Túl könnyen lemondott a "szerelméről" a pasi....

A fórum indítónak:

Minimum össze kellett volna hogy verekedjen miattad a férjed, meg a szeretőd???

2013. jan. 15. 21:25
Logikus. Az van helyzeti elônyben, aki birtokon belül van :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook