Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » BGF-es illetve BCE-es turizmus, vendéglátás!! fórum

BGF-es illetve BCE-es turizmus, vendéglátás!! (beszélgetős fórum)


1 2
34. oszrob (válaszként erre: 33. - Kék)
2010. júl. 27. 22:59

Szia!

Nagy dilemma előtt állok és szeretném a véleményed kérni!

Turizmus-vendéglátás és nemzetközi tanulmányok között hezitálok... Mit javasolnál?

33. Kék (válaszként erre: 30. - Henobeno)
2010. jún. 21. 17:14

Az,hogy hányan végzik el és hányan maradnak a a szakmában az egy külön fórumtéma lehetne!:(Egy biztos,ez a diploma akár itthon,akár külföldön még mindig az egyik legértékesebb.A turizmus állandóan megújulásra vár,ehhez pedig képzett fiatal szakemberek kellenek.A vendéglátósok közül kevesen mennek tönkre,az még mindig jól keres vele, aki jól csinálja.A másik pedig ,hogy minden évben megjelenik a HVG-ben a rangsor a felsőoktatási helyekről,amiben magasan megelőzi a rangsorban a Corvinust a BGF turizmus szaka:)

A fejvadász cégek pedig még a főiskolai évek alatt levadásszák a legtehetségesebb tanulókat.Külföldön pedig ,"csak"annyira értékes az itteni tudás,hogy a fiamnak 4 pályázatból kellett eldöntenie,hogy melyiket válassza a jobbnál jobbak közül Németországtól a Kanári-szigetekig.

32. Binky (válaszként erre: 30. - Henobeno)
2010. jún. 20. 18:29

Nem akartam udvariatlan lenni, de nem vagyok naív. Nem azért 'találtam ki' magamnak, mert jól hangzik, és nem is most, hanem már évekkel ezelőtt felmerült mint lehetőség. Sajnos 2008-ban óriási divat volt, és tényleg mindenki erre a szakra jelentkezett...ilyenkor elveszik az, aki komolyan akarja. (Egy családtagom kommunikációra jár...legelcsépeltebb szakirány talán, ő mégis a megfelelő alany hozzá, mert önerőből eljutott egy elég magas szintre a rádiózásban illetve több mellékágban is...a csoporttársai meg a béka segge alatt, nulla tudással, egy használhatatlan diplomával a kezükben ).


Hogy ezt az irányvonalat követve a jövőben mivel akarok foglalkozni, azt nem tudom...csak hogy mind a turizmusról, mind a vendéglátásról akarok többet tudni.

31. Binky (válaszként erre: 30. - Henobeno)
2010. jún. 20. 18:12

Nem az alapján akarok hivatást választani, hogy kiből van sok és kiből kevés...

ez alapján akit a jog érdekel, le is húzhatja magát, mert idén az a divatirányzat.

30. henobeno (válaszként erre: 25. - Binky)
2010. jún. 20. 17:48

Éttermet és szállodát elég kevesen irányítanak. Elég telítettnek tűnik nekem ez a piac. Több 100an végzik el évente ezt a szakot, azért nem kell ennyi vezető...

Amúgy igaz, hogy a BGF-en inkább a PSZF a nívósabb, ezt asszem már írtam is.

29. Binky (válaszként erre: 28. - Kék)
2010. jún. 19. 09:10
Köszönöm, már pár kérdés megfogalmazódott bennem, mindjárt össze is szedem őket.
28. Kék
2010. jún. 18. 23:15
Szedd össze a gondolataidat és írd meg priviben az összes olyan kérdést amivel ,ha tudunk segítünk tapasztalatok alapján eligazodni.
27. Kék (válaszként erre: 25. - Binky)
2010. jún. 18. 23:12
Jól látod!:)
26. Binky (válaszként erre: 24. - Kék)
2010. jún. 18. 22:48

Hmmm<33

Jó lenne, van is kint kontakt, már meg is érdeklődtem hogy lehet kint munkához jutni.

25. Binky (válaszként erre: 20. - Kék)
2010. jún. 18. 22:47

Na én is ezt magyaráztam itthon...

Éttermet és szállodát az irányít, aki a wc-papírtól elkezdve a hús eltarthatóságának idejéig mindent tud és kézben tart.

24. Kék
2010. jún. 18. 22:47
Szakmai gyakorlat azt jelenti ,hogy a külföldi szálloda vállalja a diák foglalkoztatását,teljes ellátást,háromszori étkezést és minőségi munkát adnak.Fizetés nem mindenhol van,Németországban nincs,de most az öthónapra a főiskola komoly ösztöndíjjal járul a kinti élethez.:)
23. Binky (válaszként erre: 19. - M-erika)
2010. jún. 18. 22:46
Igen. Engem kifejezetten a vendéglátás kezdett el érdekelni, majd a turizmus. Tehát tök jó kombó:)
22. m-erika (válaszként erre: 17. - Binky)
2010. jún. 18. 22:42
A jó helyekre az ismerősnek az ismerősének az ismerősét veszik fel...:D
21. chicaa (válaszként erre: 7. - T.Ili)
2010. jún. 18. 22:42

én több embert is ismerek, akik pl veszprémből meg sopronból vannak mesteren a corvinuson. mondjuk ez ng, nem turizmus. szóval egyáltalán nem lehetetlen nem corvinusos diplomával corvinus mesterre járni.


én corvinusos vagyok, km-es, és nekem nagyon tetszik :) egyébként a bgf-ről én azt hallottam (több embertől), hogy csak a pszf része jó, és ér valamit. több szaktársam is van, akik bgf turizmus mellett elkezdték ezt is. (bár azt nem tudom, hogy miért, lehet, hogy csak ez is érdekelte őket.)

20. Kék (válaszként erre: 16. - M-erika)
2010. jún. 18. 22:42
Igen szállodai portásnak lehet,hogy elég egy OkJ-s papír,de a szállodai vezetés: diplomához kötött,Egy jó vezető pedig az lesz aki tudja,hogy hogyan működik az egész rendszer.Ezt pedig itt az alapoktól nagyon jól felépítve megtanítják.El kell dönteni,hogy milyen ranglétrát akar megmászni valaki.
19. m-erika (válaszként erre: 1. - Binky)
2010. jún. 18. 22:41
Te pl. miért pont erre a szakra jelentkeztél? Vannak vele vmilyen terveid? Én pl csak azért jelentkeztem ide, mert más nem igazán érdekel, és vmi meg kellett. Most 2 évet jártam IFO felsőfokú szakképzésre, és mondjuk tetszett. De még nem jöttem rá, mire jó egy t-v Bsc...
18. Binky (válaszként erre: 15. - Kék)
2010. jún. 18. 22:40

Úúú de jól hangzik.

És saját zsebből, vagy...?

17. Binky (válaszként erre: 16. - M-erika)
2010. jún. 18. 22:40

:)

A jó helyekre nem ám az újságban hirdetnek, oda be kell jutni, vagy elküldeni az önéletrajzodat, hááátha épp van üresedés.

2010. jún. 18. 22:36
De amúgy egy turizmusos diplomával mit lehet kezdeni? Mert sztem nem sokmindent :D Mert ahogy olvastam ilyen álláshirdetéseket, szinte mindenhol elég középfokú végzettség (pl. OKJ).
15. Kék
2010. jún. 18. 22:34
Nem Erasmus keretében ment,hanem szakmai gyakorlat helyre ő ezt választotta magának.Angliai helyek is vannak.Van olyan csoporttársa aki angol nyelvterületen volt.De mivel nekünk az angol nyelvtudás erősebb,ezért ment német nyelvterületre.Most többen vannak a csoportból Amerikában is.
14. Binky (válaszként erre: 13. - Kék)
2010. jún. 18. 22:29

Az Erasmus keretében?


Néztem és Angliáról nem találtam semmit, én oda szeretnék kimenni.

13. Kék
2010. jún. 18. 22:22
A fiam tavaly két hónapot volt, az idén pedig öt hónapot tölt Németországban,Olyan ajánló levelet kapott,amivel sokan elégedettek lennének!
12. Kék (válaszként erre: 4. - Binky)
2010. jún. 18. 22:18

Nézd meg a BGF honlapját,hogy kik a tanárok,és még annyi,hogy a 3,fél év után nyugodtan csinálhatod a Master képzést egyenes az út.A szakmai gyakorlat helyeket is érdemes összehasonlítani! Tanulságos lehet.:)

A BGF ezenfelül rendkívül gáláns a tanulói juttatások ügyében! De ez van akinek másodlagos szempont,nekünk ez is tetszik.Nyelvi képzés kiváló!

Nagy az elvárás,nem adják könnyen a jó jegyeket sem,de aki ott marad és tisztességesen csinálja,nagyon könnyen boldogul.(Külföldi pályázatok a legnívósabb szállodákból halásszák ki az itt végzett hallgatókat.

11. Binky (válaszként erre: 9. - M-erika)
2010. jún. 18. 22:15
Én is most a felvit nézegetem, próbálok tudakozódni:)
10. henobeno (válaszként erre: 4. - Binky)
2010. jún. 18. 22:15
Már csak a nevében van egyetem meg főiskola. Szóval egyáltalán nem vagy hülye amiért egy főiskolát választasz. A Bologna rendszerrel ez elvesztette a jelentés tartalmát. A munkáltatók tudják, hogy a BGF-en színvonalas az oktatás. Igaz én csak számvitelről tudok nyilatkozni, de gondolom a többi szakon is tartják a szintet.
2010. jún. 18. 22:13

Szia! Ismerős volt a kérdés, aztán rájöttem, hogy felvin olvastam :) Én BGF-re jelentkeztem 1. helyen, nekem vhogy BCE nem szimpi, nemtudom...amiket olvastam róla...sok az elmélet meg ilyesmi...oké, hogy az a legkeresettebb, de sztem egy BGF-es diplomás se panaszkodhat...

Én BGF mellett döntenék :)

8. Binky (válaszként erre: 7. - T.Ili)
2010. jún. 18. 22:08
Nekem is valami ilyesmit emlegettek, sajna nem tudom a valóságtartalmát...ha tényleg így van, az nagyon zavaró lenne.
7. t.Ili (válaszként erre: 6. - Binky)
2010. jún. 18. 22:00

Figyelj!

Egy ismerősöm mondta:nem vesznek fel MA-ra,lehetek akár milyen jó,úgy határozzák meg a pontokat,hogy csak az kerüljön be,aki ott végezte a BSC-t.

Van szóbeli felvételi.Tudnak olyat kérdezni!!

6. Binky (válaszként erre: 5. - T.Ili)
2010. jún. 18. 21:48

Igen, az az egyik legkeresettebb diploma, de szerintem ez inkább a pénzügyesekre vonatkozik.

Ezért is gondoltam, hogy utána MA-val megpróbálkoznék ott(bár tudom nehéz bejutni), és akkor Corvinusos diplomám lesz, de mégiscsak két helyen is kipróbáltam a szakot.


Nem vagyok még biztos a döntésemben, ezért várom a tanácsokat, megingatható vagyok:)

2010. jún. 18. 21:36
Azt ugye tudod,hogy a Corvinuson a legnagyobb az elhelyezkedési arány.?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook