Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevált citromos tortakrém receptet ismertek? fórum

Bevált citromos tortakrém receptet ismertek? (tudásbázis kérdés)


3. A Nyuci (válaszként erre: 2. - Jooeva)
2023. okt. 15. 14:04
nagyon szépen köszönöm!!! Ki fogom próbálni.
2023. okt. 14. 09:35

Már többször készítettem ezt a citromkrémet, szeletsütibe és tortába is, egyszerű és finom.

A naplóm 222. bejegyzésében látsz fázisfotókat is.

[link]

Itt a részletes leírása a piskótának és a krémnek is.

Citromkrémes és meggy-cseresznye lekváros torta

2 tojásos (18 cm átmérőjű)

1. 100 g cukor + 40 g a tojásfehérjébe

2. 175 g liszt

3. 75 ml olaj

4. 75 ml tej

5. 2 tojás

6. 1/2 cs sütőpor

Elkészítése:

Ennél a tésztánál is külön verjük fel a fehérjét kemény habbá. Azért kell a cukor egy részét a fehérjéhez adni ebben az esetben is, mert segít keményebb habbá verni a fehérjét, valamint jobban megtartja az állagát az így felvert hab.

Szóval a sárgájákhoz megy mindig a nagyobb mennyiségű cukor, amivel habosra keverjük, csak úgy, mint a hagyományos verziónál.

Aztán ugyanúgy mixerrel, csak kis fokozaton elkeverünk benne egy csipet sót is az ízek karakterizálása végett és a tejet, olajat.

A lisztet beleszitáljuk a sütőporral együtt, majd kikapcsolt robotgéppel annyira elkeverjük, hogy ha beindítjuk ne szálljon fel porfelhő, majd bekapcsolva a gépet 1-2 percen át csomómentesre keverjük a masszát. Ebbe forgatjuk bele több fázisban a kemény fehérjehabot.

Az így kapott tésztát ugyanúgy csak alul bélelt formába töltjük, ugyanúgy felhúzzuk a tésztát úgy egy centinyit a forma oldalára, majd 180 fokra előmelegített sütőben 45-60 percet sütjük. Sima alsó-felső sütésen. A teteje kissé púpos lesz, és meg is repedezhet, de ez nem baj.

Sütés vége felé ellenőrizzük többször. Ha a teteje tapintva még puha, de a tűt beleszúrva már nem ragad rá tészta, akkor készen is vagyunk. Ezt sütés után azonnal kilazíthatjuk a formából egy kés segítségével, majd fejjel lefelé egy rácsra borítva hagyjuk kihűlni.

Betölteni ugyanúgy töltjük, mint a rendes piskótát. Ami sütés közben a teteje, az kerül alulra, ha tortáról van szó.

Ez nem fog összeesni, nagyon szép lesz a belseje és nagyon finom, akár magában is. Nem fojtogat úgy, mint a hagyományos piskóta és ez is legalább annyiféleképpen variálható. Plusz nem szárad ki sem másnapra, sem harmadnapra és a piskótánk is magasabb lesz

Citrom krém:

5dl tej, bele 5 evőkanál liszt, ezt sűrűre főztem és kihűtöttem folyamatos kevergetés közben. 25dkg puha vajat (nem margarin, vaj!) kihabosítottam 25dkg porcukorral, citromhéjjal, citromlével ízesítettem.

A piskótát 4 részre vágtam, a krémet 3 részre osztottam.

1 piskóta, krém harmada, 1 piskóta, meggy-cseresznye lekvár/dzsem (ma főztük), 1 piskóta, krém harmada, 1 piskóta.

A maradék krémmel bevontam és feldíszítettem.

2023. okt. 14. 08:48
Van valakinek van bevált citromos tortakrém receptje? Ami tuti, elronthatatlan, nem kell hozzá cukrásznak lenni és mindenki megnyalja a 10 ujját utána? Kérlek segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook